Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) banderasz77 válasza ZaXXoN (#49) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem lehet leszedni....e-mail? :R

(#52) hahóöcsi válasza banderasz77 (#51) üzenetére


hahóöcsi
újonc

Igaz nem nekem írtad de itt van

http://uploaded.net/file/h44f6vni

[ Szerkesztve ]

(#53) banderasz77 válasza hahóöcsi (#52) üzenetére


banderasz77
addikt

Szia!

Meg van, már csak driver gondom van.... :O

Üdv.

(#54) hahóöcsi válasza banderasz77 (#53) üzenetére


hahóöcsi
újonc

Épp most vadászom én is.

Ja most látom neked nem is ilyen telefonod van.... Bocs

[ Szerkesztve ]

(#55) ZaXXoN válasza hahóöcsi (#54) üzenetére


ZaXXoN
tag

Ez a cucc kismillió androidot tud rootolni. A driver témához nem tudok hozzászólni, linuxon nem kell semmi driver, az adb-t használja (ami mellékelve van windows-os exe-ben is), ha ez nem elég, akkor passz.

(#56) ZaXXoN válasza hahóöcsi (#50) üzenetére


ZaXXoN
tag

Ez a hangerőgondod nem igazán értem. Túl érzékeny a gomb, és ha hozzáérsz egyből lehalkul? Ilyen gondom nincs, határozottan nyomni kell, hogy hasson.
Esetleg szedd le a hátlapot, nézd meg, nincs-e ott beszorulva valami a mikrokapcsoló tetejére, vagy a gomb alján...

(#57) alfa20


alfa20
senior tag

Eddig birta egy feltoltesel (most csak keveset ment a wifi, inkabb csak telefon volt)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#58) ZaXXoN válasza alfa20 (#57) üzenetére


ZaXXoN
tag

Ez így jelenik meg magyarra állítva? Azért azoknak az appoknak a neve így siralmasan bugos :)

(#59) ZaXXoN válasza alfa20 (#57) üzenetére


ZaXXoN
tag

Valami ilyesminek kellene látszódnia:

Egyébként mivel csinálsz képernyőmentést? Sok androidban van valami billentyűkombináció erre, de nem jöttem rá itt van-e.

[ Szerkesztve ]

(#60) ZaXXoN válasza alfa20 (#43) üzenetére


ZaXXoN
tag

Az xda-n írják, hogy a v121010-es romban máris megvan az első új hiba: 15%-os aksi lemerültségnél ahelyett, hogy kiírna egy üzenetet, elszáll a kezelőfelület és újra kell indítani a telefont. Lehet, hogy érdemes megvárni a következőt :).

(#61) alfa20 válasza ZaXXoN (#59) üzenetére


alfa20
senior tag

képernyő mentés: a kikapcsológombot és a lefele hangerő gombot kell egyszerre lenyomni kb. 1-2 mp-ig.
(én a kikapcsolót nyomom meg előbb majd utána a hang le)

szerk.: angol nyelven jók a felíratok a vonalak felett

A v121010-es rom-ót nem akartam fel rakni, legközelebb akkor frissítek, ha már a fény szenzor is mükszik

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#62) xhege válasza ZaXXoN (#58) üzenetére


xhege
addikt

Nekem is ilyen kretén módon jelenik meg. A képernyőmentés billentyű kombináció nekem nem működik, vagy én vagyok béna.

(#63) alfa20 válasza xhege (#62) üzenetére


alfa20
senior tag

egyszerre nyomd meg a kikapcsoló és a le hangerő gombot, tartsd 2 mp-ig

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#64) hahóöcsi válasza ZaXXoN (#56) üzenetére


hahóöcsi
újonc

Igen szerintem nekem túl érzékeny. Leszedtem már a hátlapot,megnéztem a gombokat, kicsit mintha lazább lenne a le része. De már kezdem megszokni , iphone 3gs-ről váltottam annak pont a másik oldalon van a hangerő. Megérte a váltás, és nem kell két telefont cipelnem. :D Sokkal gyorsabb, szebb a kijelző stb....
Tegnap fel is raktam a rootolt romot, kicsit szenvedtem a driverek keresésével , aztán nem is kellett egy sem.

(#65) hahóöcsi válasza alfa20 (#63) üzenetére


hahóöcsi
újonc

Köszi!! Király :R

(#66) ZaXXoN válasza xhege (#62) üzenetére


ZaXXoN
tag

Nekem sem megy, a mi romunkban látszólag nincs benne. De nem nagy ügy egy tonna screenshot app van...

(#67) F.Kornél válasza ZaXXoN (#66) üzenetére


F.Kornél
csendes tag

Valahogy biztosan lehet screenshot-ot csinálni, mert a múltkor autóból akartam telefonálni és csak fél szemmel nyomogattam a gombokat, végül több képernyőmentést csináltam mint hívást. :D
( Lehet, hogy csak vezetés közben működik ;) )

Egyébként nekem is a 0829 ROM-al szállított szériából érkezett a telefonom és eddig hihetetlenül stabil és hibátlan a kütyü. Na jó, előfordult, hogy leállt az automatikus képernyőforgatás, de egy ki-be kapcsolás azonnal megoldotta a problémát.
Az érintőképernyő és a fényszenzor problémája valószínűleg nálam is fennáll, de nagyon nem zavar, észre sem vettem.
A magyarításról nem tudok nyilatkozni, mert én angolul használom ami teljesen korrekt.

(#68) alfa20 válasza F.Kornél (#67) üzenetére


alfa20
senior tag

az automata forgatás nálam is leáll néha de a g szenzor kalibrálás az esetek 90%-ban helyre teszi, utána működik.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#69) ekho


ekho
csendes tag

Aloha!

Nekem is végre megjött a teló; kellemes cucc :) Root_with_Restore_by_Bin4ry -> elsőre ment minden, semmi komplikáció (win7 x64).

...éljenek a hódok!...

(#70) ZaXXoN válasza ekho (#69) üzenetére


ZaXXoN
tag

Felraktam a CWM recovery image-et, igaz linuxon, bele dd-zve a fent közzétett image-et a NAND megfelelő pozíciójába (a /proc/dumchar_info pontosan leírja, mi hol van).

Be is jön szépen, ha adb-ben reboot recovery-t nyomok. Csak azt nem tudom, simán kézzel hogyan hívható elő. Ha a máshol látott Power+VolumeUp -ot nyomom bekapcsoláskor, akkor egy "Factory mode" jön be, ami mindenféle hardveres tesztet csinál, semmi köze a recoveryhez. Más tipp?

[ Szerkesztve ]

(#71) ZaXXoN válasza ZaXXoN (#70) üzenetére


ZaXXoN
tag

Modom a választ: egymás után kell, nem egyszerre. Power-t nyomni úgy egy másodpercig, majd elengedni, és utána nyomva tartani a hangerő felt.

(#72) hahóöcsi


hahóöcsi
újonc

Ha valaki tudja honnan lehetne csak tokot rendelni, ne habozzon megírni. :R

(#73) anglergab válasza ZaXXoN (#70) üzenetére


anglergab
addikt

Érdekes, a ZTE V970 (MT6577) esetében
Power + Hangerő fel: recovery
Power + Hangerő le: factory mode; választható menüpontok: Full Test, Item Test, Test Report, Clear eMMC, Version, Reboot

A factory mode menüpontjai megegyeznek?

(#74) ZaXXoN válasza anglergab (#73) üzenetére


ZaXXoN
tag

V1277:
power+volumeup = factory mode,
power, majd volumeup = recovery mode. Mozgalom a volume down gomb védelmében! :)

A tesztet ugyanannyira jegyeztem meg, mint te :), csak az az élmény él bennem, hogy nem nagyon volt mód menükben barangolni, belezuhantam egy tesztsorozatba, és csak az aksi kivétele volt a menekvés.

[ Szerkesztve ]

(#75) ekho


ekho
csendes tag

Csak egy apró kérdés: nektek a felvett videó milyen felbontású?

...éljenek a hódok!...

(#76) ZaXXoN válasza ekho (#75) üzenetére


ZaXXoN
tag

Az alapban adott Camera app-pal 640x480, de most próbáltam először :), teljesen hidegen hagy a lehetőség...

Amúgy legalább ki lehet kapcsolni a fényképezés és a video hanghatását? Ha már valami értelme lehetne a mobilos képnek, akkor a feltűnés nélküli lesifotó, de ha hangot ad, arra se jó :).

(#77) ekho válasza ZaXXoN (#76) üzenetére


ekho
csendes tag

Úgy tűnik nem forgott az agyam tegnap, valószínű hogy az orosz felvételek sem az alap app-pal készültek. Amúgy a hanghatás simán idegesítő; nem kell ahhoz lesifotót lőni :D (root browser és hang kitörlése megoldás lenne rá)

A videózás telóval engem is hidegen hagy, csak ha már van végignyomogatom mit tud.

[ Szerkesztve ]

...éljenek a hódok!...

(#78) hungobungo válasza ekho (#77) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Üdv, kis távollét után!

A 0829-es romban ezek a gondok:
==========================
- az Akkumulátor menüben a komponensek neve helyett xml kód katyvasz (ami a screenshot-on is látszik), valószínűleg a fordítást hackelték be e rosszul, mert angolra visszaváltva jó lesz minden...
- multi-touch bug (kivesézve)
- autofényerő bug (kivesézve)
- a videófelvételnél a minőség listából eltűnt a "FINOM" azaz HD minőség (akinek ez hiányzik, annak flashelnie kell vissza a korábbira). Ezt sajnálom a legjobban :(
- nekem kb. 20-25% akksi szintig lineárisan fogy az energia, utána a maradék kb. 0,5-1-2 óra alatt leesik, vagyis figyelni kell az akksi szintre. Nem akksi gond, mert mindkét akksival kipróbáltam (kksi rekalobráció/stat törlés megvolt).

A gépet még mindig ajánlom, stabil és gyors kütyü!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#79) xhege válasza hungobungo (#78) üzenetére


xhege
addikt

Egyetértek pöpec, stabil,gyors gép. A felsorolt hibák, pedig nekem egyáltalán nem fájnak a mindennapokban. :)

(#80) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

HELP! Problémám a következő, widget-et tepelítve nem jelenik meg a widgetek között. Már 3 app-pal is előfordult, itt van pl. ez az óra: Sense Flip Clock
Felmegy, mint applikáció el tudom indítani, de widget-ként nem tudom használni. A 0829-es rom van a telefonon.
Amit próbáltam, reboot - nem segített. Recoveryből wipe cache, wipe dalvik cache - nem segített.

Nektek működik?

(#81) xhege válasza ZaXXoN (#80) üzenetére


xhege
addikt

Eddig ezt én nem tapasztaltam semmivel, de az általad linkelt cuccal ugyanígy jártam. Nincs a widgetek között. :(

(#82) ekho válasza ZaXXoN (#80) üzenetére


ekho
csendes tag

Nekem működik! (minden alap, kivéve hogy a hely meghatározásnál manuálisan írtam be a várost //szintén 0829)

Amúgy cwm recoveryt még nem tettem fel, de lassan eljutok oda is; van bármiféle buktató win7nél vagy ráereszthetem a 0829-es romnál simán?

...éljenek a hódok!...

(#83) ZaXXoN válasza ekho (#82) üzenetére


ZaXXoN
tag

A windows kérdéseket passzolom, de tudtommal nem nagy ügy, csak azt kell csinálni, amit a leírás mond. Azt a file megnyitni, és addig várni, akkor bekapcsolni, stb...

(#84) hungobungo válasza ZaXXoN (#83) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Widget-eknél (modulok) arra figyeljetek, hogy az Android 4 mindenképpen a belső tárhelyre telepítse.
Ugye 4-nél már alapértelmezésként rendszer döntheti el, hogy hová tegye.

Itt lehet beállítani: Tárhely -> Előnyben részesített telepítési hely.

Persze át lehet mozgatni utólag is az Alkalmazások menüben egyik a külsőről a belsőre.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#85) ZaXXoN válasza hungobungo (#84) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kösz, ez volt! :))

(#86) Abotond7


Abotond7
tag

Srácok, akkor jól értem, hogy nem lehet a 8.20ast rootolni? ne is szenvedjek akkor?
(eladom a telefont és mindent le szerettem volna menteni... - titanium backup) vagy van erre valamilyen más módszer?
bocsi ha butaságot kérdezek, de eddig iPhoneal nyomtan, abban bárkinek tudok segiteni :)
köszi

[ Szerkesztve ]

Olyan NINCS, hogy NINCS!!!!

(#87) ZaXXoN válasza Abotond7 (#86) üzenetére


ZaXXoN
tag

08.20-as? Azt még nem is láttam.
Ha a 08.29-esre gondoltál, akkor viszont simán rootolható, lásd előző hozzászólások.

(#88) ekho


ekho
csendes tag

Orosz srácok tesztelik a következő romot, úgy tűnik egyelőre, hogy az egyetlen bug az a fényerő szabályozása. Eléggé pörög ott a téma, kíváncsi leszek mikor jön a nem béta belőle.

Imádom a chrome fordítóját, de angolra fordítva az oroszt legalább ki lehet szaszerolni valamennyi infót :D

[ Szerkesztve ]

...éljenek a hódok!...

(#89) ZaXXoN válasza ekho (#88) üzenetére


ZaXXoN
tag

Melyikről van szó? Én ott tartok, hogy a 1010-ről kiderítették, hogy csak egy sima jogosultsági probléma, a lemerülést jelző hangok könyvtára nem volt olvasható, ezért szállt el a UI 15%-os merültségnél. Tehát könnyen javítható kézzel is. És ez már a multitouch bugot javította.

(#90) ekho válasza ZaXXoN (#89) üzenetére


ekho
csendes tag

Elvileg ezzel mókolnak épp: 23.11.2012 Beta version 1.
De ha jól látom akkor ma meg feltettek egy újabb hivatalos romot (vagy csak elkerülte a figyelmemet az elmúlt pár napban) :
V1277-500w-1009T_121026_OV5647_ICS2V1.3_V.

...éljenek a hódok!...

(#91) alfa20 válasza ekho (#90) üzenetére


alfa20
senior tag

a hivatalos ROM-ot le lehet szedni?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#92) ekho válasza alfa20 (#91) üzenetére


ekho
csendes tag

Leszedtem, de még nem próbáltam feltenni a telóra, sőt még a CWM-ig se jutottam el egyelőre (totális időhiány), szóval érdemben nem tudok nyilatkozni róla :/ Az orosz fórumot nézegetem, na de az meg... :D

...éljenek a hódok!...

(#93) hungobungo válasza ekho (#92) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ezekhez a romokhoz nem kell CWM, mivel általában az eredeti flashtool-lal írható formában szedik le a telefonról a módosított részeket is. Vagyis a szokásos módon az SP Flash Tool-lal kell frissítened.

Csendben megjegyzem, hogy ha annyira szükséged lenne CWM-re, akkor bármelyik gyári rom csomag recovery.img-ét kicseréled a telefonhoz készült cwm-re, és egy lépésben tudsz bármilyen gyári romot ÉS cwm-et is telepíteni....

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#94) ekho válasza hungobungo (#93) üzenetére


ekho
csendes tag

Köszi az infot, azt nem tudtam hogy az SP flash tool elég hozzá!

CWM-> igen a csere stimmel, csak azt mondtam hogy nem volt időm foglalkozni vele; tudom hogy 2 perc az egész de akkor is... :DDD

...éljenek a hódok!...

(#95) Gomez-AI


Gomez-AI
újonc

Nemrég vettem én is egy ilyen telót /rendelés után 2 nap alatt meg is jött/ 1009T_121026_ov5647_ICSV1.3_V07_com_en. Elég kezdő vagyok még ebben a témában és lehet rossz helyre írok de lenne pár kérdésem :)
Feltettem pár progit. FB, skype, viber és aggódva látom, hogy elég szépen eszik a rom-ot. Nem igazán találtam olyan beállítást amivel megadhatnán, hogy csak akkor fusson pl a FB amikor én akarom. Ne legyen benne állandóan a gyorsítótárba. Hogy tudnám elérni, hogy csak akkor fussanak ezek ill, minden hasonló progi amikor ténylegesen használni akarom.
Amúgy ezt a szofrver verziót meghadjam rajta vagy tegyek másikat?
Hónapja bújta a fórumokat találgatva, hogy melyik telót érdemes venni, és úgy emlékszem mintha valahol valaki írta volna, hogy a rom kevés lenne akkor a belső memóriából valamilyen módon le lehet csippenteni és a rom hoz hozzáadni. Megoldható ez vagy félreértettem esetleg valamit és rosszul emlékszem? :)

(#96) ZaXXoN válasza Gomez-AI (#95) üzenetére


ZaXXoN
tag

Van itt egypár félreértés :). Kezdjük ott, hogy az appok a RAM-ban futnak, és a belső memóriába települnek. Ez utóbbi átszabására van módszer, de csodálom, ha már ennyitől efogyott. Asszem 800M van alapból.

A futó appokat kilövöldözni a gyorsítótárból ki lehet, de ez öngól. Gyorsítótár, érted? Azért maradnak bent, hogy ha újra használod, akkor hipp-hopp máris futnak. Ha kilövöd ezeket és örülsz az üres memóriának, azzal azt éred el, hogy amit legközelebb használsz, azt 100%, hogy be kell tölteni, tehát vagy ugyanolyan, vagy lassabb lesz a rendszered.

Remek, hogy a 121026-rommal kaptad, akkor elvileg ez már az eddig tárgyalt hibákat javította. Próbáld is ki légy szíves pl. a multitouch bug-ot. Tölts le egy multitouch test app-ot, és próbáld ki, hogy több ujjal a kijelzőt tartva és csak egy ujjal elengedve, ezt észreveszi-e. A hibás régebbi romoknál ott maradt a jel, mintha még mindig ott tartanád azt az ujjad.

A másik a fényérzékelő. A képernyő fényerejét állítsd automatikusra, és próbáld ki, hogy változtatja-e a megvilágítást attól függően, hogy letakarod, vagy lámpa alá tartod. A régebbi romokban nem változtatta.

(#97) hungobungo válasza Gomez-AI (#95) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Szia, kevered a ramot a rommal, nézz utána hogy mi a különbség a kettő között...
Az alkalmazásokat át tudod mozgatni 4-es androidnál az alkalmazások menüben a belső rom tárról a belső SD tárhelyre.
Ez alól kivétel (vagyis NE mozgasd át mégha engedi se!), ha az alklamazáshoz van widget/modul a képernyődön, vagy rendszeralkalmazás (pl. play áruház, gmail, stb).

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#98) Gomez-AI válasza ZaXXoN (#96) üzenetére


Gomez-AI
újonc

Sajnos lányos zavaromba elírtam és RAM helyett ROM írtam bocsi. :) De tudom, hogy RAM ba futnak a progik ami sajnos csak 512. Azonban félek ha 1x csak megtelik akkor be fogok lassulni. Vagy nem? :) Ezért akarom, hogy pl Facebook ne fusson folyamatosan ill még a gyorsító táramba se legyen :) Nem sokat fogok facézni telón, csak nagy ritkán. Ezért nem akarom, hogy folyamatosan fogjon memcsit. Esetemben 32Mb körülit.

Multitouch ot kipróbáltam. Érzékeli, és bármelyiket újamat elveszem eltűnik az érzékelési kis karika.

Az autó fényerő esetében nemigazán történik semmi se. Erős fény alá tettem, közbe el-el takartam de semmi. Ugyan olyan intenzitású volt a kijelző.

Tehát akkor csak a Rom bővítésére lenne lehetőség ami nem jelentős mert így is egy 32Gb memkártyára telepítetek vele mindent. RAM ot virtuálisan nem lehet bővíteni...

(#99) Gomez-AI válasza ZaXXoN (#96) üzenetére


Gomez-AI
újonc

Itt a Antutu teszteredmény. Ha kíváncsi rá vki :)

(#100) ZaXXoN válasza Gomez-AI (#99) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kösz, hát ezen tuningoltak (vagy az új Antutu többet mér), nekem 5000 körül jön ki +-100. Fel is fogom tenni.

A belassulást pedig ne úgy értsd, hogy megtelik a memória, és akkor onnantól kinlódik a telefon, minden lassú, hanem amikor szükség lesz tárhelyre, akkor a kernel egy appot kidob. Pl. ha a face-t nem használod, esélyes lesz, hogy azt. Tehát egyet zökken. Ezt a zökkenést akarod te megelőzni azzal, hogy feleslegesen kilődözöl appokat, és ezzel kikényszeríted, hogy azok újbóli betöltése lassabb legyen. Többet vesztesz, mint nyersz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.