Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Huma válasza macilaci78 (#50) üzenetére


Huma
addikt

" A varázslói illúzió mentál alapú, vagyis ha felismeri az illúzió létét, gondolatban felül is emelkedik rajta."
Nem. Ugyanúgy becsapja az érzékszerveit a mágia, csupán tudatosul benne, hogy hamis az amit érzékel.

"Másrészt egy tapasztalt harcostól egyáltalán nem szokatlan az AF pszi."
Persze, lehet neki pszi-je. De ha reálisan nézed akkor elég csekély rá az esély hogy egy sima, mezei harcos testközelbe kerüljön a pszi oktatással.

Varázsló tud egyszerre több személyre is varázsolni magasabb szinten.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#52) macilaci78 válasza Huma (#51) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, nem tud. Az asztrál, mentál mágia és a pszi is egyszerre egy emberre rakható rá, mert az aurát kell "célba venni". Ha már megvan a varázslat, a hatóidő alatt tetszőlegesen operálhat, de ekkor már ugye van egy kiépített asztrál/mentál fonal.

Vagy a homlokára rajzol egy 80E erősségű félelem asztrálbélyeget és reménykedik, hogy nem támadják hátba, mielőtt ezt észrevennék rajta. :D

Magasabb szintű harcos igenis keresni fogja a pszitanulás lehetőségét, mert általa még hatékonyabb harcos lehet, illetve nőnek a túlélési esélye. Fogadhat parancsokat az elme útján akár, és bukik előre a ranglétrán, stb. Szervezett keretek között (rendben, klánban) pedig a felsőbb vezetés emeli ki a harcosokat okításra. Szerinted a lovag milyen ideológiánál fogva kaptam az AF-ot 5. tsz-en, 12.-en meg a MF-ot? :U A lovagoskodás nem csak úri hobbi és az eszmékben való vak hitbuzgalom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53) Huma válasza macilaci78 (#52) üzenetére


Huma
addikt

"Az asztrál, mentál mágia és a pszi is egyszerre egy emberre rakható rá, mert az aurát kell "célba venni"."
Olvasd el a könyv ide vonatkozó részét. Az asztrálmágiának alapból vannak formázásai (Érintés, hullám, szőnyeg, stb). Mentálmágiánál pedig "csak" +10mp egy újabb személy bevonása a varázslatba.
Ehhez negyedik fokú lélektan kell. (Az asztrális formázásoknál is vannak ilyen kikötések.)

Régebbi könyvekben valóban csak egy célpontra tudott hatni.

"Magasabb szintű harcos igenis keresni fogja a pszitanulás lehetőségét, mert általa még hatékonyabb harcos lehet, illetve nőnek a túlélési esélye."
Abból indulsz ki hogy a jk valami értelmes, megfontolt karakterrel jön. (Én amúgy ilyennel szoktam és a karaktereim 90%-nak van is pszije) Ezzel szemben én rengeteg olyan karaktert láttam már az évek folyamán amelyik nem ilyen volt. Részeges nomád harcos, tirpák ork haramia, elvetemült kalóz. Egyik sem tudta hogy eszik e vagy isszák a pszi-t és a mentális képességeik sem tették volna lehetővé hogy megtanulják.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#54) macilaci78 válasza Huma (#53) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, ez az érem egyik oldala. A másik, hogy a mágiával ellentétben a pszit például varázslórendek is nagyüzemben oktatják, mert van rá kereslet. És ott vannak a pszionisták is. Szóval a pszi sokkal elterjedtebb és semleges, vagy pozitív megítélésű szaktudás, mint a mágia. És azt is el lehet mondani, hogy a művelt, olvasott ynevi elme tudja, hogy van pszi, és hogy az elme erejét igába hajtva különböző dolgokat el lehet érni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55) Huma válasza macilaci78 (#54) üzenetére


Huma
addikt

"a művelt, olvasott ynevi elme"
Na ez nem jellemző a harci beállítottságú karakterekre. :D

Egy nemesi származásúnak jóval több lehetősége van e téren. Pl egy lovagnak. A gladiátorok, harcosok többsége viszont olvasni sem tud.
Persze mindig vannak kivételek. Én sem szeretem a faék karaktereket. Ezért ha harcossal megyek az sem full hülye. Tud írni-olvasni, átlagosnál magasabbak a szellemi képességei és legtöbbször tud pszit használni már az első szinttől kezdve.
A szellemi képességek is fontosak mert anélkül max csak egy baromi jó harcos lehet valakiből, de nagy ember sosem mert ahhoz már ész is kell. Agy nélkül nem lesz jó hadvezér. Ha később szerez egy birtokot akkor nem fogja tudni jól igazgatni. Egy okosabb ember pedig simán átvágja amikor csak akarja.

Szerintem egy malomban őrlünk nagyjából. A karaktereink hasonlóak lehetnek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#56) macilaci78 válasza Huma (#55) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Művelt, olvasott elme. Akinek van történelemismerete, legendaismerete például, már ide sorolható.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57) Huma


Huma
addikt

Túl vagyok életem legrosszabb szerepjátékán. :(
A km "kissé" túlvállalta magát.
Egy nyomozós kaland volt ami egy fogadóban játszódott. Egy ilyen típusú kaland egy tapasztalt és jó km-nek is kihívást jelent jól elmesélni. Most nem a szokásos km-ünk mesélt hanem az egyik JK.
Méghozzá az a jk aki sosincs képben semmivel. Itt is hozta a papírformát. Minimum háromszor kellett elmondani neki mindent mire eljutott hozzá a lényeg. Rendszeresen megállt hosszasan lapozgatni a papírjait mikor elvesztette a fonalat. Amikor meg a játékosok keresztülhúzták a terveit akkor fél órákat agyalt. Ráadásul olyan hülyeségekre dobatott próbákat, hogy hihetetlen. Pl elkapott az eső, dobj egészségpróbát, stb.
A szereplők is életszerűtlenek voltak. Katasztrófa volt az egész.

Ilyen nyögvenyelős és kínszenvedős kalandban még sosem volt részem.

Más. D&D-ben kérnék segítséget. Szeretnék egy olyan karaktert indítani amelyik tud varázsolni is, de emellett máshoz is ért. Mi lenne a legcélszerűbb választás?
Pl kalandorként indul majd varázslóként folytatja?

Bárd nem akarok lenni.

Azt látom, hogy a többkasztúságot alaposan legyengítették. Már nem az van hogy a xp-t kétfelé kell osztani és mindkét kasztban szintet lép mikor eléri a megfelelő xp mennyiséget hanem minden szintlépésnél döntenie kell hogy melyik kasztjával lép szintet. És egy harcos 3/varázsló 4 valójában egy 7-ik szintű karakternek számít ami szintlépés szempontjából jó nagy szívás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#58) macilaci78 válasza Huma (#57) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Magusban is így van: kapod az XP felét, amit a két kaszt közt osztasz el.

Mi meg nem mentünk délután sehova, mehettem volna játszani. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59) Huma válasza macilaci78 (#58) üzenetére


Huma
addikt

De a D&D-ben már nem így van. Régen volt a felezés. Most rosszabb. Pl egy 3/6-os harcos/varázsló dönthet hogy hogy lép szintet. Vagy a 4/6 vagy 3/7 lesz. Viszont a tp mennyiség ami a szintlépéshez kell az összesített szintnél lévőt jelenti. Ami 3+6=9-ről 10-ik szintre lépést jelenti. Tehát ahhoz hogy 4-ik szintre lépjen harcosként 45.000Tp kell. Amúgy simán csak 6.000Tp kellene a negyedik szinthez.

Legalábbis ha jól értettem a dolgot. Csak pár percem volt átfutni. (A tp adatokat viszont most gyorsan kinéztem netről)

Szerintem jobban jártál hogy nem jöttél. Komolyan mondom, hogy borzalmas volt. Életem legrosszabb játéka volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#60) macilaci78 válasza Huma (#59) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legrosszabb, amikor papás-mamást kell játszanod, de a cellatársad az erősebb...
Legalábbis nekem így mesélték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#61) Huma válasza macilaci78 (#60) üzenetére


Huma
addikt

He? Ez most honnan jött?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#62) macilaci78 válasza macilaci78 (#60) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Live szerepjáték... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63) Huma


Huma
addikt

Nem tok dűlőre jutni hogy milyen karakterrel legyek d&d-ben.
Most kreáltam egy elf vándort aki második szinten átvált varázslóba.

Papok nálam kiesnek, a lovag és a bárd is. A druida még talán belefér.
Kalandor, harcos, vándor, mágus, varázsló az amik közt nézelődök.

Sima harcos nem lennék. Mindenképp akarok valamiféle mágiát.
A kalandort még talán elviselném mágia nélkül.

Jelenleg azon gondolkodom leginkább hogy varázslóval kezdjek vagy indítsak inkább más kaszttal és később váltsak varázslóra.

A harcos ugye kap +6hp-t és egy extra képességet, valamint +1Té-t.
A vándor kap +8 szakértelempontot és egy csomó remek szakértelem elsődleges neki. Valamint ő is kap +1Té-t és +6hp-t.
A kalandor kap +2hp-t és rengeteg szakértelem elsődleges neki. Valamint kap +24 szakértelempontot.

A hátrány az hogy egy szintet csúszik a varázsló kaszt.

A fajt sem tudtam még eldönteni. Az elf nagyon jó. De emberként kapnék +1képességet, +4 szakértelempontot és szintenként +1 szakértelempontot.

Természetesen nem a tápolás a fontos számomra. Csak próbálom minél optimálisabbra csinálni a karakteremet. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#64) bitpork válasza Huma (#63) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

halfelf bard v elf ranger amit keresel.
De nem jó a vegyes kaszt semmire.Soha nem sikerült még életképes karaktert kidolgozni a lassan 20 év alatt :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65) Huma válasza bitpork (#64) üzenetére


Huma
addikt

A félelf nem túl nyerő faj. Ugyanazokat a bónuszokat kapja mint az elf csak kevesebbet.
A bárd annyiban tetszik hogy az amolyan köztes kaszt a kalandor és a varázsló között. Csak én nem szeretem a bárd stílust. Zenélgetni meg énekelni...

Mindenképp a varázslót részesíteném előnyben a többivel szemben. De a vándor is érdekel.

A többkasztú karakterek valóban életképtelenek, de induláskor az első szinten megfontolandó mással indítani. Egy szintet veszítesz a vágyott kasztból viszont elég sok előnnyel jár. Amiket az előbb fel is soroltam.

Találtam egy szabálykönyvet 2500Ft-ért. Remélem sikerül megvennem.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#66) bitpork válasza Huma (#65) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el, első szinten sincs annyi értelme. Fogadjunk h egy félorc v törp berserkerrel lenyomom bármelyik vegyeskasztúdat az első szinten :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67) Huma válasza bitpork (#66) üzenetére


Huma
addikt

Azért nem árt pontosítani hogy melyik rendszerről van szó. Én a 3e-ről beszélek.

Ez a lenyomás dolog kétséges. Ha a varázsló elnyom egy álomvarázst és az ellen elrontja a mentőt akkor a varázsló nyert. Ha nem rontja el akkor simán lekaszabolhatja a varázslót.

Első szinten amúgy sem érdemes összeméregetni a karaktereket mivel úgyis csak magasabb szinten teljesednek ki.

Varázslóként azért jobb ha vándorként éli meg az első szintet mert két és félszer annyi hp-val indul (állóképesség bónuszt nem számítva), több szakértelem pontot is kap és jóval több elsődleges szakértelem közül válogathat. Plusz az összes normál fegyvert tudja használni és +1té-t is kap.
Azért ezek nem elhanyagolható előnyök.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#68) bitpork válasza Huma (#67) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha elrontja...de nem. Van egy fasza d20 unk. v 1et dobsz vele v 20-t :D És utóbbi több.
Jah és ha monk akkor a varázslónak esélye nincs. Annak olyan mentői vannak h csuhaj.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69) Huma válasza bitpork (#68) üzenetére


Huma
addikt

Azt még el sem olvastam. Valahogy kimaradt. Mindegy. Én szeretem a varázslót mert változatos és sokoldalú. És mindig jó móka kigondolni hogy milyen varázslatokat memorizáljak vele.
Valamint kötetlen. Nem kell senkinek megfelelnie.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#70) bitpork válasza Huma (#69) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kidobni?! Amit meg tudsz tanulni annyid van :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71) Huma válasza bitpork (#70) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem már aludnod kellene. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#72) bitpork válasza Huma (#71) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem érted. Az én dm-em a generálásból kapott pénzzel, meg a háttértörténeteddel karöltve megmondta hogy mi mennyibe kerül és abból válogathattál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73) Huma válasza bitpork (#72) üzenetére


Huma
addikt

Memorizálásról volt szó. Hogy jön a képbe a pénz?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#74) bitpork válasza Huma (#73) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Úgy hogy a spellt először scrollon meg kell venni v szerezni h a spellbookba kerüljön...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75) #81556480


#81556480
törölt tag

cső malac :D

(#76) Huma


Huma
addikt

Úgy tűnik meglesz az a könyv. Most vasárnap szerválom be. Végre nem pdf-el kell xarakodnom.

(#74) bitpork:
Varázslónak induláskor jár a könyv szerint 3+int bónusznyi első szintű varázslat a könyvébe. Plusz az összes 0-ik szintű.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#77) bitpork válasza Huma (#76) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát ha nem HC játékos vagy akkor igen :) A mi DMünk nagy zsidó és degecről van. A legkisebb nagyarczúság a partyban rögtön pár tucat ellenfelet generál.
Mi house rule-t nyomunk, ami elég kemény. PL nincs lopakodás meg lesből támadás ha nincs koromsötét és a két érintetten kívül van még jelen értelmes élőlény. Az sem ritka h az npc valós legenerált karakter azonos szinttel. A paarty tagjainak a meglopása v bármilyen irányítását meg lehet próbálni , de a legutolsó ilyen irányú kísérletnél a dm szemrebbenés nélkül hagyta hogy a tolvaj kezében félre sikerüljön egy varázstárgy aktiválása ami a 9.szintű tolvaj halálát jelentette :D

LaciCRM: nemvagyok én csőmalac :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78) macilaci78 válasza bitpork (#77) üzenetére


macilaci78
nagyúr

D10 MAGUSban volt egy tolvajom, alacsony szinten még. Nagyravágyó, pofátlan, kicsit kleptomán, nagyon szemtelen.

Fogadó, megbízó úgy hív oda a csapat többi tagjának asztalához, hogy "Na, itt a tolvaj." Aki mellettem ült, azt kiraboltam, míg a megbízást hallgattuk, lebukás nélkül. :D Még a fogadóban, de lényegesen később az elf íjász hölgy mondta fennhangon, hogy most mindenki adja vissza a másiknak, amit elvett tőle. Vállat vontam, és körbementem mindenkin. A végén a megbízónak is adtam egy aranyat. Tőle természetesen nem loptam, de micsoda respektusom lett tőle a csapatban! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79) Hintalow válasza macilaci78 (#78) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerepjátékban rengeteg érdekes szituáció összejöhet. :)
Egy D&D partinkban a részeges mester presztiskasztú szerzetesünket lenyelte egy t-rex (szerencséjére egyben ért le) onnantól pedig a pókmászás szandáljában fetrengett össze vissza a gyomorban, és dobálta a mentőket sav és zúzósebzésre, a többiek meg epic csatát folytattak, hogy legyakjuk a dögöt, és kivágjuk, amíg egyben van.
btw milyen verziójú d&d-ről folyik a téma? 3.5? 4.0?

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#80) Huma válasza Hintalow (#79) üzenetére


Huma
addikt

3

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#81) Hintalow válasza Huma (#80) üzenetére


Hintalow
senior tag

Na abba nem fogok beleszólni részletesen, mert nem ismerem, 3.5 és 4 amit játszunk.

Bár mostanában kicsit sok volt az elmúlt évek d&d-je, elkezdünk warhammer 40k-t is :D (d20-as rendszerben)

a d&d úgyis túl finomkodó :P

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#82) Huma válasza Hintalow (#81) üzenetére


Huma
addikt

A 3.5 azért maradt ki mert állítólag nem lett valami jó. (A Km mondta, nem tudok hozzászólni)
A 4-es meg asszem nem jelent meg magyarul.

Mi régen a második kiadással játszottunk. A hármas kiadás rendszerét csak pár PC-s szerepjátékból ismerem. Illetve most kezdtem el olvasgatni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#83) bitpork válasza Huma (#82) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezeket magyarusul nem is szabad sem olvasni , sem jáccani. :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84) Hintalow válasza Huma (#82) üzenetére


Hintalow
senior tag

Na igen, úgy nehéz.
Nálunk is angolul megy az összes cucc, magyarul az a baj, hogy többnyire csak a core cuccokat adják ki.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#85) Huma


Huma
addikt

Lehet kalandorként kezdem a pályafutásom és majd csak második szint után váltok varázslóra. Addig mehet a hátba szurkálás. Megfelelő körülmények között nagyon erős kaszt.

(#84) Hintalow, (#83) bitpork:
Sajnos az angol nem megy olyan jól mindenkinek.

A magyar fordításban vannak hibák, azt már észrevettem. Azt sajnálom még hogy az idióta amcsi mértékegységeket meghagyták. Mondjuk nem nagy kunszt átszámolni, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#86) Huma


Huma
addikt

No. Csináltam egy karakterlapot. Volna kedve valakinek véleményezni? Valaki olyannak aki vágja a 3-as d&d-t. Mivel én már nagyon rég játszottam d&d-t (Ezt a verziót még soha) ezért nem vagyok még teljesen képben. Lehet hogy van amin változtatni kellene hogy tényleg jó legyen.

Pl a varázslatlista szerintem kicsit rövid lett és hosszabb kellene. De aztán arra gondoltam, hogy ha valakinek olyan sok varázslata van, max kinyomtat magának egy külön varázslat lapot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#87) bitpork válasza Huma (#86) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hero Lab

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88) Huma válasza bitpork (#87) üzenetére


Huma
addikt

Az én karakterlapom jobb. De kösz a tippet. Elég jó dolgok vannak azon az oldalon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#89) Hintalow


Hintalow
senior tag

nálunk sem perfekt angol mindenki, elég ha a mesélő esetleg még valaki navigál a szábálykönyvekben a többiek meg úgyis csak a karakterlapokon vannak.
(mondjuk ehhez kell az, hogy mindenki képben legyen többé kevésbé, ne kelljen sokat fordítgatni, segíteni)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#90) Pilok


Pilok
tag

Sziasztok esetleg Békéscsabán játszik valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.