Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Nyílj meg!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) sztanozs


sztanozs
veterán

Az ad-hoc játékokat sosem kedveltem - sose keveredett ki semmi jó belőlük :(
Szerintem, ha öt-ha emberből legfeljebb 1-2 kivételével nem lehet mindenkit összeszervezni 1-2 hetente (vagy legalább havonta) akkor nincs értelme.
Én ezért is hagytam abba ~10 éve. Munka (iskola után) mellett nincs ideje az embernek fél-egy napot elcseszni még havonta sem. Az este meg nekem egyáltalán nem téma. Lehet, hogy annak jó lehet, aki eljár amúgy is sörözni hetente egy heti 2-3 órás játék, bár - tapasztalatból - 2-3 sör után már a játék sem játék.

Abszolút nem bántásból:
Amúgy itt tényleg annyira népszerűnek véled magad (még ha írtad is, hogy ezt most - kivételesen - komolyan gondolod), hogy szerinted sok (20-30) jelentkező is lesz?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) Huma válasza sztanozs (#2) üzenetére


Huma
addikt

Ki tudja. Akár az is lehet, hogy összefut itt 30 ember akik közül többnek is majdnem mindig ugyanakkor van elég szabadideje a játékra.

2-3 órás játék az nem elég semmire. :(

Szerintem azért havonta egyszer mindenkinek lehet egy szabadnapja amit csakis azzal tölt amit szeret.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) sztanozs válasza Huma (#3) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem azért havonta egyszer mindenkinek lehet egy szabadnapja amit csakis azzal tölt amit szeret.
Én a családom és a kislányom is nagyon szeretem. Ráadásul csak cirka 8-10 napom van (elméletben) egy hónapban amikor igazán együtt tudok lenni vele. Elméletben, mert ebből lejönnek a vásárlások, a kötelező jelenések. Marad max 2-3 nap - nem fogok még ebből is 1-1 napot lenyesni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) Buddhha


Buddhha
tag

Szia!

Melyik világra/szabályrendszerre gondolsz?

Üdv!
Buddhha

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#6) Huma válasza Buddhha (#5) üzenetére


Huma
addikt

Szia!

Nem gondoltam konkrétan egyikre sem.
Én Magus-t szoktam játszani (a legújabbat).
Régebben mindenfélét játszottam, de a Magus után az AD&D volt a favorit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) Huma


Huma
addikt

Amivel nem játszottam sokat, pedig iszonyat hangulatos, az a Káosz szerepjáték. Ráadásul magyar és a netről ingyé le lehet tölteni.

(#8) Dr. Romano:
A kalandmesterek már csak ilyenek. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) Dr. Romano válasza Huma (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Régen mi is mágusoztunk (a régi Első Törvénykönyv szerint). Volt egy 5-6 fős partink. A közeli italozóban toltuk mindig, nagyon király volt (leszámítva a kalandmestert aki egy gyík volt :D )! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) tajcsi


tajcsi
senior tag

D10/k10-es dobókockát hol lehet venni?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10) Buddhha válasza tajcsi (#9) üzenetére


Buddhha
tag

Szia!

http://www.deltavision.hu/cikk/sarkanytuz_bolthalozat/

Itt... :)

Üdv!
Buddhha

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#11) Huma válasza tajcsi (#9) üzenetére


Huma
addikt

Ezer helyen. Merrefelé laksz?
De akár online is lehet rendelni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) tajcsi válasza Buddhha (#10) üzenetére


tajcsi
senior tag

KErestem de nem láttam olyat az oldalukon.
Pécsen vagyok. Az a baj, hogy pl egy kocka 150ft körül van a posta meg kb 1000ft körül...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13) Huma válasza tajcsi (#12) üzenetére


Huma
addikt

Pécsen nem nagyon találtam, de biztos lehet kapni.
Az ilyen boltokból sok mindent lehet rendelni. Nézz körül, ha van még valami ami tetszik akkor már a postaköltség sem vészes. Pl 3 könyv 5 dobókockánál már nem tétel az az 1000Ft. Esetleg kérdezz meg mást, hogy neki nem kell e valami és rendeljetek közösen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Xaels


Xaels
félisten

Üdv. Engem érdekelne a dolog és lehet egy barátom is szívesen jönne(bár ő nem PH!-zik). Mi főleg MAGUS-t(Első törvénykönyv) játszottunk, de itt van a polcon a Shadowrun 3. kiadás és a Vámpír: A maszkabál is. De nyitottak vagyunk másra is csak azokba teljesen kezdőként csöppennénk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én is játszanék!

Szegedről költöztem fel Budapestre és hát hiányzik a játék...
Leginkább a MAGUS D10 rendszerét (régi zöld Alapkönyv) ismerem, az Új Tekercsek kimaradt, illetve mikor bejött a D20 rendszer, akkor az ÚT-t kicsit átdolgoztuk, belemostuk a D10 rendszerébe. Majd jött az új rendszer, azzal még erősen ismerkednem kell, főleg harcos, szerencsevadász kasztokat vállaltam be belőle, azokkal is szépet lehet alkotni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos BP nem minden hónapban fér bele az időmbe, de köztes megoldásokra vevő vagyok én is. Igaz Magus sok nem vón, de d&d 2-3,5 shrun 3 -4 mehet :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17) Huma


Huma
addikt

Akkor szép lassan összegyűlik a csapat. Még kellene kb két ember és meg is volnánk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Huma


Huma
addikt

No és ki az aki rendelkezik mesélői tapasztalattal? Egy jó mesélő nélkül nem az igazi egy parti.
Én elboldogulok vele, meséltem már párszor, de nem vagyok túl jó benne. Szar szónok lenne belőlem, nem vagyok a szavak embere.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) bitpork válasza Huma (#18) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos a mese nem az én asztalom. Ahhoz értek hogy gyilkoljak :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20) Huma válasza bitpork (#19) üzenetére


Huma
addikt

Az én kalandjaimban a karaktereket szokták gyilkolni. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) bitpork válasza Huma (#20) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert nem jó karikat generálnak :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) Huma válasza bitpork (#21) üzenetére


Huma
addikt

Nehogy azt hidd. Olyan karakter nem létezik amit egy km nem tud bármikor, nevetve elintézni. Ezért kell a km-nek mindig adni a chipsből. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) macilaci78 válasza Huma (#18) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mesélek, ha kell, de nekem a játékban a játék az élvezet alapja, nem a mesélés.

Mi ezt úgy oldottuk meg eddig, hogy minden játékos tehetségének, habitusának megfelelően vállalt kalandmesélést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) Huma válasza macilaci78 (#23) üzenetére


Huma
addikt

Persze. Ilyen is lehet. Nálunk is van körebemesélés. Bár ez nem pontos fogalmazás. Én és az egyik játékos évente egyszer mesélünk. A maradék tíz alkalommal pedig a jól bejáratott km-ünk.
Az a baj, hogy én elég körülményes vagyok. Nálam egy jó kaland megírása 2 hónap. Szeretem kidolgozni a részleteket és minden apróságra gondolni. Ezért sem tudok folyamatosan km-kedni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) macilaci78 válasza Huma (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az ellenkezője. Van egy fő vezérfonal, pár mellék- és vakvágány, NJK-k, ellenfelek kidolgozva, de alapvetően rugalmasan kezelem. Pl ha túl erős az a csapat, akkor az ellenfelek grátisz HM-et kapnak. Vagy eltérő adottságú ellenfeleket.

Legjobban a vakvágányokat szeretem, mikor nagy átéléssel, részletgazdagon mesélek, a játékosok pedig kapnak rajta és mennek a híg semmibe a kaland szempontjából. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) Huma válasza macilaci78 (#25) üzenetére


Huma
addikt

Ellenfelek erősségén én is szoktam változtatni, de csak ritkán van rá szükség mivel kaland előtt letisztázom mindenkivel hogy mivel jön és a karaktereket is elkérem mikor elkészültek vele. Így pontosan a karakterekre tudom szabni a kalandot. Erre azért van szükség, hogy nehogy túl könnyű vagy nehéz legyen a kaland és hogy az összes karakternek jusson valami szerep. Mivel simán lehet olyat írni hogy pl egy tolvaj jóformán semmit sem tud csinálni a kaland folyamán. De ugyanez igaz szinte az összes kasztra.
Pl ha egy harcosokból álló csapattal nyomják a jk-k akkor nem tömöm tele a kalandot elementálokkal és asztrál lényekkel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) macilaci78 válasza Huma (#26) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért ne tudna? Célzófegyverek, mérgek, lopózkodva, lesből támadni, infót szerezni...

Nálunk volt KM, aki nagyon engedékeny volt induló karakteralkotáskor. Többekkel is elszaladt a ló, ilyen-olyan mágikus csodafegyverek, egyedi kovácsolás, hiper-szuper hátasló, stb. Hamar kiismertem a kis gecit, ugyanis a bemesélés, összemesélés gyakori eleme volt a JK-k gatyára fosztása. Míg a többiek ott áltak a drága, pótolhatatlan, különleges fegyverek nélkül a hozzájuk igazított MF, 5. fokú képzettségekkel, chi harccal, addig én a tök átlagos képzettségek kombinációjával hirtelen a legerősebb JK-vá léptem elő. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) Huma válasza macilaci78 (#27) üzenetére


Huma
addikt

Mondok példát ahol nem működik a tolvajos történet. Élőholtak, démonok, egyéb túlvilági lények (pl elementálok). A nehézvértes ellenfelek is problémát jelenthetnek egy tolvajnak.
Van amikor nem kell ellopni semmit ill nem kell információt szerezni. Vagy pl mit csinál egy hajón egy kraken ellen?
A tolvaj városi kalandban tud jól szerepelni ahol emberi ellenfelek vannak. Tud lopni, zsebet metszeni, lopakodni, hátba szúrni, álcázni magát valaki másnak, stb.

Ezért van az hogy ha valaki hoz tolvajt akkor mindenképp van valami városi rész is a kalandban. Akkor is ha egyébként nem lenne.

Ez a harácsolás tényleg nem jó stratégia. A KM-ek előszeretettel veszik el a jk-k cuccait. Ezt minden tapasztalt jk tudja. :)
Ezért jó pl a harcművész. Annak a saját teste a fegyvere. Ha mindent elvesznek tőle ő még akkor is teljes értékű.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) bitpork válasza Huma (#28) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezért van az h d&dben monk vagyok, shrunban meg van egy pisztolyom meg egy késem :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) macilaci78 válasza Huma (#28) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Harcművésziskolával csak az iskolához tartozó fegyverekkel tud chi-harcot.

Tolvaj célzott támadásra vért illesztésekre mondjuk dobótőrrel, vagy pajzsbénítás hajítóbárddal a többiek mögül. Fáj az a -35VÉ... Szintén célzott támadás sisakrostélyra mérgezett tűvel fúvócsőből. Közelharc, belharcig elmenni, öröm a lovagnak a sisakrostély mögé lihegő ellenfél, mikor pajzzsal, lovagkarddal harcol. Mindezt mondjuk mögé kerülve...

Tengeren hajón: legénységgel inelés, szerencsejáték, infószerzés, rakomány átnézése, érték-redisztribóció.

Élőholtak-elementálok: mit csinálnak a fegyverforgatók? Mágikus fegyverekkel gyakják. Mit csinál egy tolvaj? Mágikus fegyverrel gyakja (sima áldott fegyverek, nyilak), vagy ha már az alkarvédője áldott, legalább meg tudja védeni magát.

Kedvencem: 8. tsz-ű parti, mindenki dolgozza ki karakterét, nekem csakis harcos kasztot volt szabad hozni (csak kaszt, nem a főkaszton belül). Oké, tarran harcos, vértes medve, AF pszivel és mágihasználat MF-fel boszprkánymesteri mágiára, kétkezesharc MF-fel kiegészítve az egykezes csatabárd MF, mellé egykezes csatabárd dobása MF. ;] Nem kicsit leptem meg a játékosokat, hogy mit hoztam ki ebből a kötöttségből. :D

Másik kedvencem: félvértes lovag, kezében hosszúkard, övében egy hosszúkard, hátán lovagkard, felcsatolt pajzs, és alapállás, várja a támadást. Jön a roham felé, 8 méteren belül van? Akkor dobom a hosszúkardot. Jó eséllyel meglepetés, +30TÉ, roham megakad, túlütés, K10 ÉP, stb. Na, és kezdődhet az első harci kör...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31) Huma válasza macilaci78 (#30) üzenetére


Huma
addikt

A harcművész puszta kézzel is tökéletesen tud harcolni. A fegyver csak bónusz volt neki a régi rendszerben.
A mostani rendszerben meg főleg mivel puszta kézzel is remek harcérték módosítókat kap a választott stílustól függően. Jobbakat mint más kasztok a fegyverüktől.

Célzott támadás jó ötlet de ahhoz magas cé kell. Hajítóbárd nem éppen tolvaj stílus. Azok nehezek. Nem hiszem hogy egy tolvaj ilyesmivel rohangászna. Persze nem mondom hogy teljesen életszerűtlen de besurranáskor nem valószínű hogy magával visz ilyesmit.

Közelharc/belharc sem feltétlen életbiztosítás egy jól képzett harcossal szemben. Lehet hogy annak is van belharca és tőre, esetleg páncélkesztyűje. A harcértéke pedig biztos hogy jóval magasabb a tolvajénál.

Az a baj a túlvilági lényekkel hogy általában erősek. A tolvaj pedig általában nem jeleskedik a harcban. Ha az alkarvédőjét kell használnia akkor már régen rossz. Pl az élőholtakat nem igazán sebzik a nyilak. Egy gólem ellen meg aztán végképp semmi esélye egy tolvajnak. De ez jól is van így. Nem kell mindenkinek jól harcolnia.

+30Té? Az a 20-as rendszerben volt, ha jól emlékszem. Ott volt a hajítófegyvereknek Té-jük. Nem rossz taktika, de a mostani rendszerben nem működne mivel itt már újra Cé-vel kell dobni. És ha mellé dobsz akkor ott állsz fegyver nélkül egy rohamozó ellenféllel szemben.

Amúgy kétkezes harc+fegyverdobást én is alkalmaztam. Jó taktika. Alacsonyabb lesz a vé-d viszont az ellenfél nem sokat tehet a hajigálás ellen. Mondjuk azért kap jócskán védelmi bónuszt ha hajítófegyver van a bal kezedben mert számít rá és ezért kiszámíthatatlan a mozgása. Ha pedig pajzsot használ akkor annak a védőértéke is hozzáadódik a védelméhez.
De csatabárddal valóban meg lehet lepni az ellent.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) macilaci78 válasza Huma (#31) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A D10 rendszerhez megjelent kiegészítőkben leírt harcművészirányzatoknál ha az adott irányzatot választottad, a Chi-harc csak az iskola fegyverére vonatkozott, a puszta kézre nem.

Besurranáskor nem kell minden menetfelszerelést vinni, nem csak a lovat lehet letenni valahol. ;)
Hajítóbárd támadó dobást igényel, viszont pajzs nélküli VÉ-re dobod, ha pajzsbénítás a cél. És elég a sima találat. Nem kell azt a tolvajnak cipelnie harcban. ;)

Egy páncélos lovag nem fog nekiállni eltenni a kardot, lecsatolni a pajzsot a hátához simuló, a páncél illesztései közt tőrrel szurkáló tolvaj miatt. Mire végezne, meghal. Főleg gyorsaságon, ügyességen alapuló próbák árán lehet ilyen helyzetből szabadulni, jellemzően a tolvaj ezekben jó.

Túlvilági lények, persze, nem életbiztosítás egy JK-nak sem, főleg egy tolvajnak.

+30TÉ a régi D10 magusban járt a meglepetésszerű támadásokra. Hajítófegyver TÉ-re dobta a támadást, csak a célzófegyverek dobtak CÉ-t. Abban a rendszerben a célzófegyver a legtáposabb: tetszőlegesen növelhető a karakter célzóértéke, míg az ellenfél ezzel szembeni védője megáll egy határon mindenféle negatív módosítókat figyelembe vételével együtt. Mindamellett az íjászszabály által (ami a dobófegyverekre is kiterjed) a sebzésnek nincs elméleti maximuma.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) Huma válasza macilaci78 (#32) üzenetére


Huma
addikt

Most már 6 éve a legutóbbi magussal játszunk, szóval a régebbi rendszerekkel kapcsolatban megkoptak az emlékeim, de az tuti hogy a harcművész puszta kézre is megkapta a chi-harcot. A kardművész volt az amelyik csak a saját fegyverével tudott chi-harcot folytatni.
A harcművésznek azért érte meg régen fegyverrel harcolni mert annak sokkal jobb értékei voltak mint a kezének. A mostani rendszerben viszont már nem így van. Puszta kézzel is elég jó harcértékeket kap. Nincs nagy különbség fegyver és pusztakéz között.

Persze pajzsos ellenfél nem fogja eldobni a pajzsát. De én pl anno egyszer egy Dwoon vértes gyalogossal voltam aki kétkezes csatabárddal nyomult és bizony volt neki belharca. Páncélkesztyűvel simán elkalapált volna egy tolvajt.
Bejöhet a belharc, csak jól meg kell válogatni az ellenfelet mert fordítva is elsülhet a dolog.

Ja, a Cé mindig is tápos volt a magusban. Mivel a Té-vel szemben lehetett növelni a vé-t, de a cé ellen nem lehetett növelni a védőértéket. Mondjuk van olyan slan diszciplína (És a régi rendszerben is volt ha jól emlékszem) hogy a saját védőértéket lehetett szembeállítani a cé-vel. (Vagy régen olyan volt hogy automatikusan el sem találták?)
Amúgy a mostani rendszerben pszi lökéssel félre lehet lökni a lövedéket/eldobott fegyvert ha arra koncentrálsz. Csak elég drága móka. Szóval max pár lövéstől véd meg.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) macilaci78 válasza Huma (#33) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, a régi rendszerben is a slan sima kitérésre összpontosítással a +75Vé helyett a saját alap VÉ-jét érvényesíthette célzófegyverekkel szemben.

Slan chi-harc alapteológiája: minden slan a rendjének fegyverére kapja meg a chi-harcot. A kardművész a kardra, az általános harcművész a puszta kézre, a majom stílus például a vaskígyóra. Ha nem a rendjének, iskolájának megfelelő fegyverrel harcol, nem képes chi-harcra, egyszerűen nincs meg a test, a fegyver és az elme harmóniája hozzá. Le is van ez írva az adott stílusoknál.

Igen, a JK-nak kell tudnia jól ellenfelet választania, a KM-nek pedig kedvezni a JK-nak, ha ügyesen játszik. Egy lovagnak lehet, nincs belharca, de mondjuk, birkózása lehet, gond nélkül dob egy hátast maga alá gyűrve a mögötte álló ellenfelet.

Majd mutatok egy Arel papot, ha szépen felkészül a harcra, akkor a támadója másfél-kétszerese a védőjének, és ehhez egy szolid 120-as KÉ társul. :D A'frad! :d

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35) Huma válasza macilaci78 (#34) üzenetére


Huma
addikt

Majom stílus? Az már valami kiegészítőben lehet.

A papok, főleg a paplovagok nagyon erősre sikeredtek. Egy paplovag ha magára mond pár fohászt akkor jobban harcol mint egy lovag és még ezen felül tud varázsolni is.

Arel pappal én nem lennék. Számomra túl lobbanékony, önfejű. Képes feláldozni magát másokért. Én pont fordítva szeretem. Ha más áldozza fel magát értem. ;]

Neked amúgy melyek a kedvenc kasztjaid? Már ha vannak ilyenek.

Nekem a tolvaj, boszorkánymester és a harcos.

Én eléggé hiányolok a mágusból egy olyan mágiahasználót ami pl a D&D-ben van. Nem sötét mágiával operál mint a bm hanem valami olyasmi mint a varázsló csak nem akadémikusi szemszögből közelíti meg a dolgot hanem tapasztalati úton mint a bm. Asszem d&d-ben is boszorkánymesternek hívják magyarul. Nem kell memorizálnia a varázslatokat viszont kevesebbet tud elmondani egy nap.
Az illuzionista mentalitása pl nagyon tetszett a régi mágusban. Jó lenne valami olyasmi csak normális varázslatokkal.

A tűzvarázslót azért nem szeretem mert túl kötött és a mágiája is egysíkú.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) Huma válasza macilaci78 (#34) üzenetére


Huma
addikt

Biztos nem érsz rá szombaton? Az egyik jk hozni akarja az egyik haverját. Ha az is ügyvéd akkor főbe lövöm magam. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) macilaci78 válasza Huma (#35) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Könyvként kiadott kiegészítőben szereplő dologról beszélek. Ha persze szerintetek a kiegszítők elítélendőek, akkor égessétek el a Summáriomt, Második Törvénykönyvet, Bestiáriumot, PPL-t, stb...

Paplovag elég fura karakter, sok mindent kap, mégis keveset. Kevés KP, így nem tud lépést tartani sem pappal, sem harcossal, nagy arkánumot nem kap. Hosszú távon elég gyökér. Mindamellett a statok várható összértéke is nála messze a legalacsonyabb. Csak kezdő koromban játszottam vele. Miért? Mert kap felszerelést: ló, fegyver, vért, pajzs, költőpénz, és nem hal éhen, mert tud élelmet teremteni. :D

Arel pap, Káosz jellemmel. Világ legélvezetesebb karaktere! Bármit megtehet, akár törvénytisztelő, szabálykövető is lehet káosz jellemmel, ha úri kedve épp azt diktálja.

Én varázslóval imádtam játszani, egy felkészült magas szintű varázsló bármit megtehet és meg is tesz adott esetben. Csak szemlélet kérdése. Nem csak azok a varázslók vannak, akik a tornyaik magasában meditálják magukat 10. tsz-űre... És ugye az Új Tekercsektől kezdve 5. fogú mágiahasználattal lehet egyedi varázslatokat készíteni, tehát ott van a tapasztalat is...

A boszorkánymesternél érthető módon kell memorizálnia: gyakorlatilag olyan, mint a kisiskolás a memoriterekkel: minden reggel felkészül a várható megmérettetésekre. Persze ahogy egyre dörzsöltebb, úgy egyre bővül az aktuális eszköztára. Ugye tapasztalati úton szerzett tudás, gyakorolni kell. Ahogy egy slannek ott vannak az alapvető formagyakorlatok, úgy a boszmester így trenírozza magát. Ezzel szemben egy varázsló mozaikokból legózza össze.

Illúzionista: dzsenn varázsló... ;]

A tűzvarázsló ilyen. De ha utánaolvasol, rájössz, hogy van olyan elmélet, miszerint a tűzvarázslók egyfajta szeráfi alkut kötöttek Sogronnal, mások szerint pedig egyfajta papi vadmágia az övéké. Megnyugtatlak, ha ki lenne dolgozva a földmágus, ugyanilyen egysíkú lenne...

Volt egy együgyű gianagi alabárdos JK-m vadászat, erdőjárás, időjóslás MF szakértelmekkel, dobódárdákkal megtámogatva. Amolyan remete módjára élő falu bolondja, aki vadászatból, prémek eladásából tartja el magát, egész urasan... Első szintű parti, összemesélés, NJK toboroz, menjek harcosnak, 1 arany a fizetség. Aha, bundaeladásból 1 hét alatt keresek ennyit, nem érdekel. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38) macilaci78 válasza Huma (#36) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem biztos... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) Huma válasza macilaci78 (#37) üzenetére


Huma
addikt

Nem elítélendő. Mi is használtuk a kiegészítőket. Mondjuk harcművészeteset pont nem. Nem is emlékszem rá hogy kiadtak ilyet.

A mostani rendszer sok mindenben más mint a régebbi. Nincs fix kp. Alapból 50 pont van (mínusz kaszt, meg egyebek) és abból vehet hm-et, kp-t, fp-t, mp-t, kegyet és pszi pontot. Tehát akár 40 kp-t is vehetsz egy szintlépés alkalmával.
Az statokat sem dobni kell hanem van 135 pontod és azt tetszés szerint eloszthatod.
A paplovag most már tudja az összes arkánumot. Gyakorlatilag annyiban különbözik csak a paptól hogy nehéz fegyverzetben nyomja. Ez amúgy szerintem elég nagy baklövés. Jobb lett volna ha továbbra is csak a kis arkánumot tudja.

Arel pappal az a baj, hogy megvédi az ártatlanokat és az elesetteket akár az élete árán is. Ezért képes ész nélkül belevetni magát akár kilátástalan küzdelembe is. Ez nem az én stílusom. Amúgy jókat lehet vele játszani, de ha rendesen ki van játszva a karakter akkor bizony nem egy életbiztosítás ez a kaszt.

A varázslót én is szerettem de sajnos túl erős. Az összes kiadásban. Mi már jó ideje nem hozunk a partiba varázslót mert elnyomja a többi jk-t. Rengeteg esetben a varázsló kb egyedül képes megoldani az egész kalandot. Olyanokat amit 5 másik kasztú jk együttesen sem tud.

Földmágussal sem lennék valszeg. Bár szerintem abból többet ki lehet hozni mint a tűzből szóval lehet hogy mégis. A probléma azzal van hogy ismer egy elemet és azzal bohóckodik. Én valami d&d-s varázslót szeretnék. Olyat ami sokszínű, nincs határok közé szorítva. Azt használ amit akar.

"Aha, bundaeladásból 1 hét alatt keresek ennyit"
És egy tolvaj mit mondjon? Az egy nap alatt megkeres ennyit. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40) macilaci78 válasza Huma (#39) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ismerem az új rendszert, úgy-ahogy. Keveset játszottam vele.

És a varázsló igenis meg van benne fogva nagyon! Egy valamire varázsló, ha a szabályokhoz kötöd Magad, akkor nagyon-nagyon sokára szerez annyi manát és képzettséget, amivel ér is valamit. Komolyan, ETK-ban egy 4. tsz-ű varázsló használ jelmágiát: 33MP a jel alapja, 7MP-ből zár bele mozaikot. 5. TSZ-en kapja a drágakőmágiát asszem, éljenek a mágikus varázstárgyak! Ugye, 17MP-t tud beletenni a kőbe szabadon, akárhogy is nézem, ez 8SFÉ.

Ezzel szemben mi van egy 5. szintű varázslóval az új rendszerben? 10 háttérpont csak az, hogy varázsló, manaérzékeny és psziérzékeny, marad szintenként 40 KAP. Ebből vegyen KP-t, Pszipontot, MP-ot. A magasmágia ágait tanulja egyesével (anyagmágia, időmágia, asztrálmágia, mentálmágia, stb...), mellé külön szakma és mestermágia, ha varázstárgyat akar, persze legalább 3. fokig, de a különböző előfeltételek közt nem ritka az 5. fok sem (pl anatómia, élettan), és csak hogy habosítsuk, statok is kellenek ám hozz bőven, és azért nem csak a varázsló erősségeiből. Tehát a varázsló jócskán vissza van fogva az új rendszerben ahhoz képest, ami az ETK-ban volt.

És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy azonos KAP rááldozásával könnyen lehet pénzérő ellenfelet állítani egy varázslóval szemben. Illetve alacsony szintű partiban a varázsló messze nem tudja annyira támogatni a társait, mint a régi rendszerben. Vagy baromi nagy tudása van, de gyakorlatba nem tudja ültetni rendesen (kevés pszipont és manapont), vagy nagy energiabefektetésre képes, de ismeretei szűkösek. És akkor nézzük meg azt a részét is a dolognak, hogy egy-egy képzettség elsajátításához mennyi idő kell! Kérem szépen, 3-8 évről beszélünk egy 5. fokú mágiahasználat esetén! És ez csak egy ága, míg a régi rendszerben zsugorban megkapta mindet... És ugye nem a kalandozó varázslónak tellik ennyi idejébe, hanem a könyvmoly toronylakónak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) Huma válasza macilaci78 (#40) üzenetére


Huma
addikt

Tudom, hogy sokat gyengítettek rajta, de még így is erős maradt. Hidd el, kitapasztaltuk.
Alacsony szinten egyik mágiahasználó sem túl jó. A varázsló egyik legütősebb fegyvere a mentál/asztrál mágia alacsony szinten. Fillérekbe kerül és bárkit elintéz vele akinek nincsen pszi pajzsa.

Egy hatodik szintű varázsló gyakorlatilag már olyan erős, hogy uralja az egész kalandot. Hacsak a km ki nem talál ellene valamit, de az meg hogy néz már ki hogy az egyik karakter folyton korlátozva van a kaland folyamán?

Az a baj hogy olyan sokoldalú hogy szinte bármit el tud érni és mindenből ki tudja vágni magát.
Láthatatlanság, légiesség, telekinézis (repülés), elemierő, démonok és élőholtak idézése/uralása, rúnamágia, stb. Egyszerűen szinte mindenre van válasza. Ha van ideje felkészülni akkor nagyon nehéz kifogni rajta.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) macilaci78 válasza Huma (#41) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valamit rosszul csináltatok... :D 6. tsz-en még nem tudtam mágikus tárgyat készíteni, nem volt időmágiám, sem mozaikmágiám.
Ha nincs pszi-pajzsa... Bárki, aki psziérzékeny, a teljes akaraterőt, asztrált megkapja TME-nek... Amikor 2. tsz-ű lett a nekromantám, akkor már démonherceg volt a főellenfél. Csak demonológia AF-om volt, és nem tudtam megmondani, hogy mi az...

Varázslót nem kell korlátozni végig. Harcban, vagy lesből kap egy kábítómérget. Pszi, mágia nuku...

Sokoldalú... Pontosan annyi oldalú, amennyi szakértelmet felvesz. Itt külön vannak már szedve a magasmágia iskolái, mind-mind külön szakértelem és KP.
Láthatatlanság, légiesség, telekinézis, elemi erő = elemi mágia. Hogy meddig tart? Ja, időmágia, vagy 1-6 kör alatt elenyészik.
Tehát időmágia.
Démonok, élőhalottak = nekromancia + a szükséges képzettségek
Rúnamágia + a szükséges képzettségek, bizony, nem olyan egyszerű egy kiváló kovácsmunkával készített acélpengét úgy megvésni, hogy a rúna olvasható legyen...
Az alacsony szinten említett asztrálmágia.
Az alacsony szinten említett mentálmágia.
Ugye, a pszi.
A lista nem teljes, csak Neked taglalom, mi az -, amit abból a maximálisan elérhető 240KP-ból, amit 6. szintig az új rendszerben megírt varázsló kap-, amire nem tellik 3. fokig sem a sallangokkal együtt. És ugye a 240KP mellett 0 pszipontot vett (maradt az IQ-nak megfelelő mennyiség) és 0MP-ot vett. Mindezekkel együtt ugyanennyi HM-et, FP-t. De persze, csacsoghatunk arról, mikor lesz igazán tápos egy varázsló egy vele azonos szintű partiban.

És most, hogy ezt kiveséztük, nézzük meg, mit ad elő egy boszorkány! Van neki egy szem boszorkánymágiája, továbbra is egyben az egész, bizonyos körülmények közt védhetetlen és halálig tartó asztrális befolyással, gyógyítással, drágakőmágiával, varázstárgykészítéssel. Ugyanúgy 6. szintű karakterről van szó, aki, ha kijátssza karakterét, köteles uralni a partit méghozzá úgy, hogy a többi JK tapsol érte.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43) Huma válasza macilaci78 (#42) üzenetére


Huma
addikt

A boszorkány vitathatatlanul tápos, de ez annyira nem hangsúlyos mivel elég kevesen játszanak vele. Szerintem azért lett ilyen hogy mézesmadzag legyen a női játékosoknak.

Varázsló harcban vagy anyagtalan vagy elemierő van rajta. Szóval nem lehet megmérgezni. Az persze más ha még rögtön meglepetésből megmérgezik.

A varázsló alapból 4-ik fokú pszivel indul. Szóval szintenként (már az elsőn is) kap 2 pszi pontot. Ez hatodik szinten +12. Persze ez még mindig nem túl sok, de a nullánál azért több.

Most nem fogom átszámolni az egészet, de anno a hatodik szintű varázslómmal szóhoz sem hagytam jutni a többieket, az egész kalandot elvittem a hátamon. És ugyanígy volt vele egy másik jk is amikor varázslóval volt.

A varázslónak nem kell hm-re költenie és csak pár képzettség az amire nagy szüksége van a varázslataihoz. Igaz azok általában drágák. Olyan 10mp-t össze lehet neki spórolni szintenként. Főleg hogy alapból kap a magasmágia képzettség miatt szintenként.

Mentálmágiánál pl ott van az illúzió. 6mp-ért 12e+k10e Ez minden átlagos halandónak bemegy, ha nincs pajzsa.
Gyakorlatilag szinte bármit elhitethet az áldozattal. Pl megvakíthatja vagy az egyik bajtársáról hitetheti el hogy ellenség.

Az persze tény hogy alaposan egysíkúsították a varázslót azzal hogy gyakorlatilag csak mp-re és a mágiájához szükséges képzettségekre futja neki a kap-jából. Meg néha egy-két pszi pontra.
Szerintem ez nem lett jól átgondolva a fejlesztők részéről.
Nem lett jelentősen gyengébb viszont jelentősen behatárolták magát a kasztot.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mi a tökömről beszéltek itt?! Én elvesztem és nem értem csak az első könyvre vonatkozó részt. Annyit viszont tudok, hogy d&dben mondjuk egy normál barbár 5.szinten ha a fegyver sebzésére 1-et dob, akkor is tud sebezni 7-8at. Rage-ban gyk nem hat rá semmi. HPja mint a szemét. Legutolsó partiban volt 1 és bizony előferdült h 6-8 npc-t megmakkantott amíg a part másik 3-4 embere 1et per kopf.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45) Huma válasza bitpork (#44) üzenetére


Huma
addikt

A barbár az táp a d&d-ben. Magusban viszont elég hamar elkaszálják. ;]
A 20-as rendszerű magusban is elég erős volt mondjuk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) macilaci78 válasza Huma (#43) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Melyik KM mesel hatodik szintu partinak pszi nelkuli NJK-t? :U Komolyan, legalabb az udvari mesterfoku pszihasznalo epit statikus pajzsokat a figurakra...

Illuzio: proba van ellene,masreszt hanem eleg reszletes, tuti lebukas, harmadreszt egtszerre csak egz NJK-ra hat,ami 8-10 tamado eseten karcsu.

Boszorkany: valahogy meg nem talalkoztam jatekongazdasagos mananyeressel boszorkanytol, ennyit a szerepjatekrol...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47) macilaci78 válasza bitpork (#44) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meseljek a disznovagasrol inkabb? :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48) bitpork válasza macilaci78 (#47) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De csak ha a desznyónak volt dedge skillje amire dobhatott is :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49) Huma válasza macilaci78 (#46) üzenetére


Huma
addikt

A pszi-s dolgot alacsony szintre értettem. Gyakorlatilag egy első szintű varázsló bárkit elintéz vele.
De azért Yneven sem rohangál mindenki pszi pajzsal magasabb szinten sem. Egy harcos mögött nem feltétlenül áll egy mesterfokú pszi alkalmazó.

Az illúzió ellen lehet dobni int próbát ha felmerül a gyanú hogy csak illúzió. Viszont általában nem merül fel. Valamint ha meg is dobja, attól az illúzió még ott marad. Tehát továbbra is vak marad ha arról van szó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50) macilaci78 válasza Huma (#49) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bárd vakságokozás valóban ott marad, de azért, az fénymágia. Egyszerűen a szem elé egy elemi sötétség aurát tesz. A varázslói illúzió mentál alapú, vagyis ha felismeri az illúzió létét, gondolatban felül is emelkedik rajta.

Másrészt egy tapasztalt harcostól egyáltalán nem szokatlan az AF pszi. Miért? Például a fájdalomcsillapítás diszciplínáért, rohamért, amit harc közben használhat. De mondok mást: aki psziben képzetlen, de érzékenysége van, annak az IQ-ja egy az egyben jön pszipontnak, illetve mindenkinek megvan a TME-je, átlagos karakter esetén ez 10-es. Nem mindegy a varázslónak sem egy 10 tagú hordánál, hogy egyiknek sincs pszipajzsa, vagy mondjuk 3-nak van. 3-mal tud mit kezdeni egy körben, de az az egész kört kiteszi, és a másik 7? Ugye, 1 szegmens a diszciplína ellövése, 2 szegmens pihi a következő elkasztolásáig...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.