Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) Huma válasza macilaci78 (#42) üzenetére


Huma
addikt

A boszorkány vitathatatlanul tápos, de ez annyira nem hangsúlyos mivel elég kevesen játszanak vele. Szerintem azért lett ilyen hogy mézesmadzag legyen a női játékosoknak.

Varázsló harcban vagy anyagtalan vagy elemierő van rajta. Szóval nem lehet megmérgezni. Az persze más ha még rögtön meglepetésből megmérgezik.

A varázsló alapból 4-ik fokú pszivel indul. Szóval szintenként (már az elsőn is) kap 2 pszi pontot. Ez hatodik szinten +12. Persze ez még mindig nem túl sok, de a nullánál azért több.

Most nem fogom átszámolni az egészet, de anno a hatodik szintű varázslómmal szóhoz sem hagytam jutni a többieket, az egész kalandot elvittem a hátamon. És ugyanígy volt vele egy másik jk is amikor varázslóval volt.

A varázslónak nem kell hm-re költenie és csak pár képzettség az amire nagy szüksége van a varázslataihoz. Igaz azok általában drágák. Olyan 10mp-t össze lehet neki spórolni szintenként. Főleg hogy alapból kap a magasmágia képzettség miatt szintenként.

Mentálmágiánál pl ott van az illúzió. 6mp-ért 12e+k10e Ez minden átlagos halandónak bemegy, ha nincs pajzsa.
Gyakorlatilag szinte bármit elhitethet az áldozattal. Pl megvakíthatja vagy az egyik bajtársáról hitetheti el hogy ellenség.

Az persze tény hogy alaposan egysíkúsították a varázslót azzal hogy gyakorlatilag csak mp-re és a mágiájához szükséges képzettségekre futja neki a kap-jából. Meg néha egy-két pszi pontra.
Szerintem ez nem lett jól átgondolva a fejlesztők részéről.
Nem lett jelentősen gyengébb viszont jelentősen behatárolták magát a kasztot.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.