Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Huma válasza macilaci78 (#37) üzenetére


Huma
addikt

Nem elítélendő. Mi is használtuk a kiegészítőket. Mondjuk harcművészeteset pont nem. Nem is emlékszem rá hogy kiadtak ilyet.

A mostani rendszer sok mindenben más mint a régebbi. Nincs fix kp. Alapból 50 pont van (mínusz kaszt, meg egyebek) és abból vehet hm-et, kp-t, fp-t, mp-t, kegyet és pszi pontot. Tehát akár 40 kp-t is vehetsz egy szintlépés alkalmával.
Az statokat sem dobni kell hanem van 135 pontod és azt tetszés szerint eloszthatod.
A paplovag most már tudja az összes arkánumot. Gyakorlatilag annyiban különbözik csak a paptól hogy nehéz fegyverzetben nyomja. Ez amúgy szerintem elég nagy baklövés. Jobb lett volna ha továbbra is csak a kis arkánumot tudja.

Arel pappal az a baj, hogy megvédi az ártatlanokat és az elesetteket akár az élete árán is. Ezért képes ész nélkül belevetni magát akár kilátástalan küzdelembe is. Ez nem az én stílusom. Amúgy jókat lehet vele játszani, de ha rendesen ki van játszva a karakter akkor bizony nem egy életbiztosítás ez a kaszt.

A varázslót én is szerettem de sajnos túl erős. Az összes kiadásban. Mi már jó ideje nem hozunk a partiba varázslót mert elnyomja a többi jk-t. Rengeteg esetben a varázsló kb egyedül képes megoldani az egész kalandot. Olyanokat amit 5 másik kasztú jk együttesen sem tud.

Földmágussal sem lennék valszeg. Bár szerintem abból többet ki lehet hozni mint a tűzből szóval lehet hogy mégis. A probléma azzal van hogy ismer egy elemet és azzal bohóckodik. Én valami d&d-s varázslót szeretnék. Olyat ami sokszínű, nincs határok közé szorítva. Azt használ amit akar.

"Aha, bundaeladásból 1 hét alatt keresek ennyit"
És egy tolvaj mit mondjon? Az egy nap alatt megkeres ennyit. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.