Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Nyílj meg!

Más véleményekre is kíváncsi vagyok szóval nyugodtan írhat bárki.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én biztos vagyok benne, hogy sok pénzzel és nagy hatalommal épp ugyanilyen volnék, mint most. Mindenesetre nem normális. :)

(#3) Huma válasza Crystalheart (#2) üzenetére


Huma
addikt

Én is úgy vélem, hogy nem alakulnék át Mr Hyde-é. Persze mindenki változik valamennyit, ha nagy hatalom és pénz birtokába jut. Ez elkerülhetetlen.
Viszont egyáltalán nem biztos, hogy ez a változás negatív irányba történik. Lehet semleges vagy akár pozitív is.

Én pl nem egyszer kiértékelem magam. A gondolataim, a tetteim. Végiggondolom, hogy mit miért tettem és, hogy helyes volt e. Valamint próbálok tanulni a hibáimból. Amik nem feltétlenül hibák, csak ellenkeznek a világnézetemmel.
Egyszóval korrigálom magam ha letértem az általam elképzelt helyes irányról.

Szerintem ez a szokásom megakadályozná azt hogy én is olyanná váljak mint az emberek többsége.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Crystalheart válasza Huma (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én pedig már most sem tartom egyetlen tettemről sem, hogy helytelen volna, vagy bánni való :) Sok pénzzel pedig csak kitárulna előttem egy csomó ajtó, melyek most még zárva vannak. Ennél megalomániásabb már milliárdokkal a zsebemben sem lehetek.

(#5) Eastman


Eastman
őstag

Miért van az, hogy a hatalmi pozícióban lévő személyek nagyon gyakran lekezelőek, beképzeltek...

Persze nem 100 ból 100 x, de a stressz és a túl nagy felelősséggel járó munkakörök tudnak ilyen tüneteket produkálni. Magyarul rossz helyen, rossz pozícióban van hősünk. A végzettsége megvan hozzá, de a stressztűrő képessége kevés hozzá.

...közismert tény, hogy a pénz és a hatalom az emberek nagy részét képes kiforgatni önmagából.

Egy hirtelen jöttel ki lehetne kerekíteni a mondatot.

Nem egy olyannal aki folyamatosan szapulta a főnököt, de ha én szóltam róla egy rossz szót akkor másnap már a főnök szájából hallottam vissza.

Okos főnök tart is ilyen csicskákat, figyeld csak meg. Legalább egy shitmixer sajnos kell a csapatba. Sajnos ez a kis magyar valóság. Hofi ezt anno nálam frappánsabban összefoglalta.

Jó pár olyan ismerősöm van/volt akik abban élték ki magukat, hogy kitalálták a hülye sztorijaikat amiből az sült ki, hogy olyan kemények...

Az a durva, amikor az írásod első részeben ábrázolt jellemvonások egy emberben találkoznak ez utóbbival. ...és én meg velük. Akkor menekülök.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Huma válasza Eastman (#5) üzenetére


Huma
addikt

"Egy hirtelen jöttel ki lehetne kerekíteni a mondatot."

Való igaz, hogy ha hirtelen szakad az ember nyakába akkor az hirtelen változást eredményez. Azonban ha lassan csordogál akkor is van változás, csak lassabb.

De ezt amúgy már a gyerekeknél is igen jól meg lehet figyelni. Ha a gyerek mindent megkap és a szülők lesik minden szavát akkor ezáltal hatalomhoz jut a gyerek. Meg lehet nézni, hogy a gyerekek nagy része milyen jellemvonásokat vesz fel ennek hatására. Valóságos kis szörnyetegekké válnak.
A felnőttek nagy része pedig ezt a kis szörnyet kaparja elő a tudata egyik hátsó rekeszéből, ha megkapja ugyanazt a hatalmat amit a gyerek.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Volt itt korábban szó a logouton valahol az überelhetetlen embertípusról. Na az olyan, mint amit írtál, aki vetít ezerrel, de olyan szinten, hogy nála sohasem lehetsz jobb. :D Ilyen ismerőse kinek van? Itt lakik pár éve a határban egy tanyán egy ipse, tök egyedül (kiutálták már Mogyoródról), na az ilyen profi úgymond.

(#8) Eastman válasza Eastman (#5) üzenetére


Eastman
őstag

...szóismétlések nélkül. :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) Huma válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Huma
addikt

Nekem van egy ilyen ismerősöm. Szerencsére inkább csak volt. Nem hiszem, hogy valaha többet találkozok vele.

(#5) Eastman:
Tudom, hogy elég gyakori jelenség a spicliskedés. Sajnos.
Ennek ugye van a legundorítóbb formája. Az amikor ő szítja a tüzet és utána, mikor nagy nehezen kihúz az emberből valamit ami alapot szolgáltat arra, hogy beköpje, azon nyomban rohan a főnökhöz.
Sajnos rengeteg rosszindulatú, aljas ember van. :(

Emiatt nagyon gyakran kiábrándulok az emberi fajból.
Mégis milyen faj az amelynél a rosszindulatú, jellemtelen példányok aránya több mint 50%?
Az biztos, hogy még csak hellyel-közzel nevezhetjük intelligens, civilizált fajnak magunkat. Hiába van rengeteg kitűnő ember, ha a nagy többség rontja az átlagot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) #56230144


#56230144
törölt tag

Ismerek olyan Milliárdos apával rendelkező gyereket,akinek az apja mai napig az az ember maradt,mint aki régen (néhány éve) volt.A gyerek sem egy nagyarcu csávó,ugyan olyan Balkánszökevény ( :DDD ) mint én :DD

(#11) Huma válasza #56230144 (#10) üzenetére


Huma
addikt

Na az ilyen embereknek kijár a tisztelet.
Én is ismertem milliárdos csemetét aki teljesen normális volt. Valószínűleg az apja is hasonló lehet mert a gyerekek általában beépítik a szüleik viselkedésmintáját a sajátjukba. Szóval ha az apja nem lett volna normális akkor nagy valószínűséggel a fia sem lett volna az.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Tipikusan az az ember vagy, aki nem tudja mikor kell takarodot fujni. Keptelen voltal felfogni miert kaptad a buntetest es most irtal egy ilyen bejegyzest. Csak az nem latja a lenyeget, aki nem akarja. Szerintem rossz uton jarsz, de vegulis Te tudod. ;)

(#13) #56230144 válasza Lauda (#12) üzenetére


#56230144
törölt tag

Szia.Csak elmondta a véleményét,nem tudom,hogy ezzel mi a baj.

(#14) Huma válasza Lauda (#12) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem tévúton jársz. Pontosan tudom miért kaptam büntetést. Az már más kérdés, hogy mennyire volt jogos.

Nem hiszem hogy bárkire vagy bármire is konkrét célzásokat tettem volna.
Az meg hogy ki mit képzel bele ebbe a bejegyzésbe mindenkinek a saját magánügye. Akinek nem inge stb, stb...

Én most csupán az emberi gyarlóságról tartok agymenést.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) Lauda válasza Huma (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem jatszoter, mindennek meg van a maga helye. A tobbi csak ures rizsa, de mondom, a Te dontesed mit csinalsz. ;)

(#16) Viktor77


Viktor77
titán

"Az emberek jellemén elmélkedtem."

A magadén kéne. Azt hiszem, ezzel mindent el is mondtam.

Ahogy látom, a filmes topicból kiutáltattad magad, és az elöző két bejegyzésedben is több hideget kaptál, mint meleget (ahogy azt az elsőben le is írtam). Ezen kéne eltöprengened.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Huma válasza Lauda (#15) üzenetére


Huma
addikt

"Ez nem jatszoter, mindennek meg van a maga helye."

Már bocs, de figyelembe véve az előéletedet ez elég demagógnak hangzik a te szádból. :)

(#16) Viktor77:
Miért is?
Amúgy meg a hozzászólások közt már leírtam, hogy szoktam ezen gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Lauda válasza Huma (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Megint masban keresed a hibat magad helyett. :N

(#19) Huma válasza Viktor77 (#16) üzenetére


Huma
addikt

"az elöző két bejegyzésedben is több hideget kaptál, mint meleget "

Ez is volt a cél. De azt hittem ez teljesen egyértelmű. Amúgy ha tök ismeretlenként írtam volna akkor is nagyjából ez lett volna a reakció. Szóval nem elsősorban a személyemnek szólt a dolog.

Az hogy kiutáltattam magam a filmes topicból nem teljesen igaz. Lehet (mármint biztos) hogy többen pikkelnek rám a szemléletmódom miatt, de én ezt nem tartom az én hibámnak. Szerintem mindenkinek joga van a saját véleményéhez. Sokaknak az fáj, hogy nem szépítek és akkor is elmondom a lesújtó véleményem egy adott filmről ha az épp az ő kedvencük.
Aki ezen besértődik az túlérzékeny. Nem hiszem hogy ez az én bűnöm lenne.
Én sosem vettem zokon ha valaki leszólta a kedvenc filmemet, hanem megpróbáltam elmagyarázni, hogy miért is jó a film.

De amúgy szerinted milyen ember vagyok? Nyugodtan megmondhatod, nem sértődök meg. Akár priviben is jöhet. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit gondolsz, mert szerintem valami fals képet alakíthattál ki magadban rólam.

(#18) Lauda:
Mi az hogy megint? Amúgy meg te jöttél ide, hogy elmond mit csinálok rosszul. Szóval ezt akár magadról is írhattad volna.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) Lauda válasza Huma (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az, hogy megint? Hat hogy gondolkodas helyett visszatamadsz, mar masodszor csak itt. De ez nem csak itt igaz. Igen, en jottem ide elmondani a velemenyem, hiszen ezert irtad a bejegyzest, nem? Most megkaptad es nem tetszik? Hat magadnak koszonheted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Huma válasza Lauda (#20) üzenetére


Huma
addikt

Hát erre csak annyit, hogy: :F
Tök értelmetlen amit írsz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Szten Márs válasza Lauda (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ez nem jatszoter"

Sajnos igen sok topic bizonyítja ennek ellenkezőjét...

(#23) Lauda válasza Szten Márs (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Tudod jol mire ertettem. Ha valami problemad van, azt a megfelelo helyen, ne szemelyes blogban korbemaszatolva megirni.

(#24) Szten Márs válasza Lauda (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam sincs mire értetted, valszeg lemaradtam a dologról. Nem szoktam figyelni a filmes topicot, és Huma avatarja meg neve is csak ismerős, meg tudom, hogy láttam és látom párszor, de nem igazán tudom mihez kötni, szóval nem vagyok képben. :) Csak rácsodálkoztam erre a mondatodra... néha eléggé játszótér tud lenni egy-egy topic. :)

(#25) alibaba78


alibaba78
őstag

"De amúgy szerinted milyen ember vagyok? Nyugodtan megmondhatod, nem sértődök meg."

Dehogynem. Tudom, nem engem kerdeztel, de ez az egesz bejegyzes a kitiltasod miatt verig sertett onerzeted, es egy nagy adag onsajnaltatas kevereke. Mondom ezt ugy, hogy nem szeretnelek bantani. Nevek, es avatarok nelkul olvasd el az irasod, mindenfele reszrehajlas nelkul. Ontelt vagy. Nem tetszik a velemenyem? Pedig csak oszinte vagyok, es ha ezen megsertodsz, tulerzekeny vagy. :D :)

Vitazni nem akarok, es nem is fogok, ugyhogy a tovabbiakban kivonom magam az ertelmes beszelgetesbol, de annyira kikivankozott. :P

[ Szerkesztve ]

(#26) Huma válasza Lauda (#23) üzenetére


Huma
addikt

Azért merem remélni, hogy végigolvastad ezt a blogbejegyzést és nem csupán az első pár mondat alapján vonsz le messzemenő következtetéseket.

Amúgy meg mi lenne az a megfelelő hely amire gondolsz? Mert szerintem oda már írtam azzal az ügyel kapcsolatban amin lovagolsz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) Lauda válasza Huma (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Vegigolvastam termeszetesen. Teljesen felesleges kavaras es idopocsekolas az egesz. Ez a velemenyem rola. :) Mint irtam mar, szerintem nem tudsz takarodot fujni. En viszont most fujok.

Szia, jo ejt! :)

(#28) Huma válasza alibaba78 (#25) üzenetére


Huma
addikt

Nem sértődök meg. Mint mondtam nem szokásom túlreagálni a dolgokat.

Sértett önérzet, önsajnáltatás?
Nem tagadom, hogy van benne valami. De ezt nem titkoltam az írásomban sem.
Sajnálom magam, mert rengeteg olyan ember vesz körül nap mint nap az életben amilyenről a a bejegyzésem is szól.
És sérti az önérzetem, hogy hiába próbálok jellemes emberként viselkedni, nagyon kevesen hálálják meg. Valamint az is sérti az önérzetem, hogy nem ritkán egyesek az én hátamon ülve ússzák meg azt hogy sáros legyen a cipőjük, de egy köszönöm is nehezen csusszan ki a szájukon.

Az meg hogy ez az egész a kitiltásomról szól csak téves következtetés.

Szerk:
A Zabhegyező című könyvet olvastad már?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én azon gondolkoztam, hogy vajon, a nagyon határozott filmes, szociális, társadalom kritikák közepette gondolkoztál-e a valaha a saját jellemeden őszintén kívülállóként szemlélődve.

Egyébként megjegyzem vannak igazságok a leírtakban. ;)

- http://pazsitz.hu -

(#30) Huma válasza PazsitZ (#29) üzenetére


Huma
addikt

Igen. Gondolkodtam.
Tudom magamról, hogy nem vagyok szent. Vannak hibáim. Sőt, mondhatni rengeteg van.
Egyet pl elárulok:
Nagyon goromba tudok lenni ha felidegesítenek. Ráadásul ilyenkor nem csak goromba leszek hanem gonosz is. (Tudom, hogy ez elég hülyén hangzik. :) )
Viszont utána meg képes vagyok akár két héten keresztül lelkiismeretfurdalni.

Azonban a blogbejegyzésemben szereplő jellemvonások közül egyik sem illik rám. És erre büszke vagyok. Ezt lehet akár valamennyire nagyképűségnek is nevezni, de azért igen csak távol áll attól a fajta nagyképűségtől amit a bejegyzésben ecseteltem.

Szerk:
Utólag belegondolva szerintem az emberek 99.9999%-a goromba lesz ha felidegesítik. Szóval ezzel nem árultam el nagy titkot magamról. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) alibaba78 válasza Huma (#28) üzenetére


alibaba78
őstag

"Sajnálom magam, mert rengeteg olyan ember vesz körül nap mint nap az életben amilyenről a a bejegyzésem is szól."

Senki mas, csak TE tehetsz arrol, milyen emberek vesznek korul. De legalabb bevallod a hibaid. :)

"És sérti az önérzetem, hogy hiába próbálok jellemes emberként viselkedni, nagyon kevesen hálálják meg."

Miert varsz hálát? Mert jellemesen viselkedsz? Vajon mekkora hálaadag jarna Bluerainbow-nak azert, amit tesz? Elete vegeig mki kb leborulhatna a laba elott, mert onzetlen, de nem kerkedik vele. Fokozhatnank ezt meg.... Szeretnem kihangsulyozni, ezzel nem szokas kerkedni. Ettol csak max jobban erzed magad. Aki pedig felismeri, majd szepen megkoszoni. Ez is majd akkor jon el, amikor nem szamitasz ra. De ne vard el, mert pofara esel. Az elet nem igazsagos, es nem az erdemeink szerint kapunk juttatast.

3 sör utan nehez velemenyt irni, nezd el nekem!

[ Szerkesztve ]

(#32) Huma válasza alibaba78 (#31) üzenetére


Huma
addikt

"Senki mas, csak TE tehetsz arrol, milyen emberek vesznek korul."

Ez szépen hangzik leírva csak kár hogy az esetek többségében nem igaz. Nagyon gyakran nincs mód annak megválasztására, hogy kik vegyenek körül.

"Miert varsz hálát? Mert jellemesen viselkedsz?"

Igen, azért.
Mondok egy durva és eltúlzott példát.
Egy nő ellopott táskáját visszaveszed a testi épséged kockáztatásával a tolvajtól. Aztán kiderül hogy elfelejtett pénzt hozni a nő. Te adsz neki 3e Ft-t buszra. Cserébe ő kinyög egy "na azért"-ot és hátat fordítva neked elslattyog.
Te nem várnál cserébe legalább egy köszönömöt? Nem éreznéd magad sértve?
Ha azt mondod hogy nem, akkor inkább fejezzük is be a társalgást.

Amúgy meg nem szoktam kérkedni azzal hogy jellemesen viselkedem. Szerintem ez volt az első, hogy ezt 8 év alatt ide leírtam.

"Aki pedig felismeri, majd szepen megkoszoni."
Nem csak ezen múlik a dolog. Gyakran felismerik ám csak inkább figyelmen kívül hagyják.
Bár mondjuk egy köszönömig még eljutnak az emberek. A problémák ott kezdődnek mikor mondjuk ezeregy szívességet tettél már az illetőnek, de ha neked kellene segíteni akkor ő egy fél órát sem szán rád az idejéből. Aztán pl 2 nap múlva, mintha mi sem történt volna már jön oda szívességet kérni hozzád.
Tudod mennyi ilyenben volt részem? Rengetegben.

"Ez is majd akkor jon el, amikor nem szamitasz ra. De ne vard el, mert pofara esel."
Nem esek pofára az ilyenektől. Csak sérelmezem a dolgot.
Szerintem alapvető és természetes elvárás, hogy mindenki udvarias és belátó legyen a másikkal. És ha én sokat tettem valakiért akkor elvárom, hogy utána ne használjon lábtörlőnek.

Én mindig kifejezem a hálámat ha nekem segítenek és cserében én is elvárom ugyanezt.

Ma már ott tartok, hogy mindenki csak egyszer használhat ki. Nem adok második lehetőséget.

Most én is kuszán és tömören fogalmaztam. Holnap (ma) majd kifejtem bővebben és érthetőbben mire is gondoltam.

Más:

Felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy ne keressen szoros összefüggéseket a bejegyzésemben.
Ha jobban átolvassátok akkor jól látható, hogy csak egy kuszán megírt, nem túl logikusan felépített szimpla agymenés amit pár perc alatt dobtam össze.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) rt06 válasza Huma (#32) üzenetére


rt06
veterán

"Felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy ne keressen szoros összefüggéseket a bejegyzésemben.
Ha jobban átolvassátok akkor jól látható, hogy csak egy kuszán megírt, nem túl logikusan felépített szimpla agymenés amit pár perc alatt dobtam össze."

ha jobban atolvassuk, egyertelmu, hogy csak beszoltal yetike-nek (meg esetleg par masik moderatornak)

szerk.: jajj, latom Lauda mar ravilagitott a lenyegre korabban

[ Módosította: 7 ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) Huma


Huma
addikt

Update a bejegyzésben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) Eastman válasza Huma (#35) üzenetére


Eastman
őstag

No, ez érdekes. Fogalmam sem volt az elmúlt napok logoutos történéseiről, hiszen nem jártam erre. Így csak általánosságokat állítottam a hozzászólásaimban a jellemábrázolásokkal kapcsolatban. Munkahely ugott be rögtön és nem a fórum közössége. Ide - úgy tudom - a modik sem dolgozni járnak - a klasszikus értelemben. Itt jó esetben mindenki a szabadidejét tölti.

Tehát ismeretlenül, teljesen kívülállóként szeretettel javaslom, hogy ne keveredj bele mégjobban a pókhálódba, hanem nyelj egy nagyot, tedd magad túl a vélt vagy valós sérelmeiden és gyere vissza közénk mosolyogva, építsd a világoddal a PH!-s tudásbázist - ha kell a filmes ismereiddel, véleményeddel, kritikáiddal.

Vannak itt leírt és le nem írt szabályok, keretek. A le nem írtakat a belső értékeink szerint kell, hogy működjenek. Építsd a közösséget, magadat és másokat a jelenléteddel. ...és vigyázz az avatarodra - ami szerintem az egyik legjobb itt. Úgy tudom, hogy ez nem jár, hanem adható. Ha belegondolsz valahol jutalom. Teljesen mindegy, hogy ez jól van-e így vagy sem, ez van. Szolgálj rá.

...szerintem.

Pl. filmkritikákat mindig szívesen olvasok...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) Huma válasza Eastman (#36) üzenetére


Huma
addikt

"Így csak általánosságokat állítottam a hozzászólásaimban a jellemábrázolásokkal kapcsolatban. Munkahely ugott be rögtön és nem a fórum közössége."

Erről is van szó. Jól láttad először a helyzetet.
Az hogy egyesek mit vizionálnak itt a mondandóm mögé, teljesen más tészta. Felesleges lenne beállnod mögéjük a sorba.

Amúgy te szereted a filmes kritikáimat? Mert akkor felvésem a neved arra a lapra amit azért tartok, hogy felírjam rá ezen embereket.
Egyelőre még üres. :D

(#37) rt06:
Khmm. :U
Ha nincs érdemleges mondanivalód akkor lehet távozni a blogomból. Én sem szoktam mindenféle "elmés" megjegyzést beirkálni a te blogjaidba.

Ha bajod van velem akkor mondd ki nyíltan mint egy férfi, ne pedig kerülőutakon szurkálódj. De ha megkérhetlek akkor ezt privátba tedd ahogy egy kulturált emberhez illik.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) Eastman válasza Huma (#38) üzenetére


Eastman
őstag

Nem olvastam még a filmkritikáidat, de korábban hajókról sem olvastam cikkeket, de ezek az írások nagyon jók, érdekesek és lekötnek.

Lazíts, olvasd el újra a hsz-em és gondold át. Most is küzdesz. Relax!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) Huma válasza Eastman (#39) üzenetére


Huma
addikt

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy téves követeztetésre jutottál (több emberrel egyetemben) a blog keletkezésének indokával kapcsolatban.

Én is olvastam pár írását az illetőnek. A legutóbbi, a Náci Titanic különösképp tetszett.

Amúgy lehet hogy a nap folyamán átfogalmazom az egész blogbejegyzést, hogy ne lehessen félreérteni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) Eastman válasza Huma (#40) üzenetére


Eastman
őstag

OK

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) rt06 válasza Eastman (#39) üzenetére


rt06
veterán

"Nem olvastam még a filmkritikáida"

akkor te a szerencsesebbek koze tartozol, nem ugy, mint a filmvilag rendszeres olvasoi

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#43) Huma válasza rt06 (#42) üzenetére


Huma
addikt

Most erre mit mondjak? Nem mindenki bírja ha kritizálják a kedvenc filmjeit.
Szerintem viszont a kritika egy rendkívül fontos eszköz. Ha eljut az illetőhöz segít neki jobbá válni ha sikerül legyőznie az egóját ami az útjában áll a kiteljesedésének.

Pl ha egy rossz írót folyton dicsérnek akkor abból valszeg sosem lesz jó író. Viszont ha folyamatosan megalapozott kritikákkal illetik akkor sanszos, hogy tud javítani a könyvei minőségén. Persze ehhez le kell győznie a büszkeségét és be kell ismernie a hiányosságait. Erre csak nagyon kevesen képesek.

De hogy kicsit objektívek is legyünk itt van két rövid kritika tőlem:

Úttalan út

Az Őslakó

Nyugodtan bele lehet olvasni, nem spoileres.

szerk:
Na még ezt is hozzácsapom.
Mary és Max

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) alibaba78 válasza Huma (#32) üzenetére


alibaba78
őstag

"Ez szépen hangzik leírva csak kár hogy az esetek többségében nem igaz. Nagyon gyakran nincs mód annak megválasztására, hogy kik vegyenek körül.
"

De igaz, csak nem a szo legszorosabb ertelmeben. Peldaul ha van vki a kornyezetedben (munkatars), akiben csalodsz, mert o nem tesz szivesseget neked, miutan te kismillioszor segitettel neki, akkor egyszeruen legkozelebb nemet mondasz, a kapcsolatot vele pedig leszukited a szokasos koszonesig, es setovabb. Hiaba a kollegad, es nap mint nap talalkoztok, de mar nem lesz az eleted resze, ha nem foglalkozol vele.

"Mondok egy durva és eltúlzott példát.
Egy nő ellopott táskáját visszaveszed a testi épséged kockáztatásával a tolvajtól. Aztán kiderül hogy elfelejtett pénzt hozni a nő. Te adsz neki 3e Ft-t buszra. Cserébe ő kinyög egy "na azért"-ot és hátat fordítva neked elslattyog.
Te nem várnál cserébe legalább egy köszönömöt? Nem éreznéd magad sértve?
Ha azt mondod hogy nem, akkor inkább fejezzük is be a társalgást."

Valoban durva, es eltulzott pelda, pontosabban peldatlan eset, mivel ilyet meg soha nem lattam/hallottam.
Nem ertettel meg, amikor azt mondtam, ne a koszonomert, halaert segits, hanem hogy jobb ember legy, jobban erezd magad tole. Ha pedig viszonzatlan, akkor lepj tovabb, de ne kovetelozz. Es surgosen tanulj alazatot, mert a rebellek soha nem jutnak sehova.

Ahhoz nem kell langesznek lenni, hogy rajojjon az ember (persze az elmult 1-2 nap ismereteben), hogy miert szuletett elsosorban ez a bejegyzes. Szerintem ott kezdd el masok felett a vadaskodast, hogy elobb egy komolyabb onismeretet tartasz. Laudanak, rt06nak, es Eastmennek is igaza van. Bocs, hogy ideronditottam!

(#45) Dr. Romano válasza Huma (#43) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Ha eljut az illetőhöz segít neki jobbá válni ha sikerül legyőznie az egóját ami az útjában áll a kiteljesedésének.
"

Gondolod e azt esetleg, hogy a te kritikáid befolyásolják bármennyire is a filmvilágot?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) Tim82


Tim82
nagyúr

Csak annyit tennék hozzá, hogy elvárt jutalomért lenni jellemesnek (a szó közmegegyezés által elfogadott értelmében használva a "jellemes" jelzőt, a szövegkörnyezet alapján a bejegyzés írója is így akarná használni) durva önellentmondás, majdnem olyan jól hangzik, mint a "pénzért jótékonykodni", a "békéért háborúzni", illetve a "dugni a szüzességért".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47) Huma válasza alibaba78 (#44) üzenetére


Huma
addikt

"Hiaba a kollegad, es nap mint nap talalkoztok, de mar nem lesz az eleted resze, ha nem foglalkozol vele."

Ettől függetlenül még az életed része. Lehet hogy építettél egy üvegfalat kettőtök közé de attól még áthallatszik a kiabálása és nap mint nap látjátok egymást.

"Valoban durva, es eltulzott pelda, pontosabban peldatlan eset, mivel ilyet meg soha nem lattam/hallottam."

Persze, hogy az. Gondoltam így a legegyszerűbb szemléltetni mire is gondoltam.

"ne a koszonomert, halaert segits, hanem hogy jobb ember legy, jobban erezd magad tole. Ha pedig viszonzatlan, akkor lepj tovabb, de ne kovetelozz. Es surgosen tanulj alazatot, mert a rebellek soha nem jutnak sehova."

Nem a köszönömért és a háláért segítek hanem azért mert így tartom helyesnek. Ellenben úgy tartom helyesnek, hogy cserébe megköszönjék ill mutassanak egy minimális hálát is irányomban ha arról van szó.
Alapvető elvárásokról és etikettről van szó. Ebben semmi kivetni való sincs. Max csak egy szent tud teljes mértékben önzetlen lenni.

Követelni pedig nem szoktam a hálát. Legalábbis szó szerint. Viszont ha nem kapom meg akkor lesheti az illető, hogy mikor fogok neki legközelebb is segíteni.

"Es surgosen tanulj alazatot, mert a rebellek soha nem jutnak sehova."

Az alázat elég messze áll tőlem. Ezen nem is kívánok változtatni. Nem tartom erénynek. Ha valaki alázatos az azt jelenti hogy nincsenek elvei ill hogy bármikor sutba dobja őket.

"Ahhoz nem kell langesznek lenni, hogy rajojjon az ember (persze az elmult 1-2 nap ismereteben), hogy miert szuletett elsosorban ez a bejegyzes. Szerintem ott kezdd el masok felett a vadaskodast, hogy elobb egy komolyabb onismeretet tartasz. Laudanak, rt06nak, es Eastmennek is igaza van. Bocs, hogy ideronditottam!"

Ahhoz kell lángésznek lenni, hogy rájöjjön az ember, itt nem erről van szó. :)

De most már biztos hogy átszerkesztem ezt az egészet mert kezd fárasztani ez a szélmalomharc.

(#45) Dr. Romano :
Csupán a kritika fontosságát kívántam kihangsúlyozni. Valamint arra akartam rávilágítani, hogy felesleges sértett büszkeségből kardoskodni valami mellett és nem beismerni a hibáit. Főleg ha az nem is a saját művünk hanem valaki másé.

(#46) Tim82:
Olvass tovább. Nem az elvárt jutalomért vagyok jellemes hanem mert így tartom helyesnek. Csupán az alapvető tiszteletet várom el ami minden normális embernek kijár. Ebben szerintem semmi kivetni való nincs.
Vagy te talán önzetlenül segítesz olyanoknak aki rendszeresen belédrúgnak?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48) rt06 válasza Huma (#43) üzenetére


rt06
veterán

az ottani munkassagod, a ket linkelt iras es az itteni gondolatmeneted utan egyertelmuve valt, a leghalvanyabb fogalmad sincs arrol, mit jelent a kritika, vagy az objektivitas

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49) alibaba78 válasza Huma (#47) üzenetére


alibaba78
őstag

"Szerintem viszont a kritika egy rendkívül fontos eszköz. Ha eljut az illetőhöz segít neki jobbá válni ha sikerül legyőznie az egóját ami az útjában áll a kiteljesedésének."

Te most epp kapod a kritikat, de az egodtol nem latsz tovabb. Valoban szelmalomharc.

(#50) rt06 válasza Huma (#47) üzenetére


rt06
veterán

"Ahhoz kell lángésznek lenni, hogy rájöjjön az ember, itt nem erről van szó."
es ahhoz minek kell lenni, hogy ennyire hulyenek nezz mindenkit? illetve ez mennyire jellemes dolog?

"De most már biztos hogy átszerkesztem ezt az egészet mert kezd fárasztani ez a szélmalomharc."
szoval a jellemes dolog nem elgondolkodni a leirtakon, hanem gyorsan elterelni a temat, mert kezd farasztani, hogy mindenki azt mondja, veled van a baj?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.