Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dawid94 válasza hcl (#50) üzenetére


Dawid94
csendes tag

Találtam a kingstone oldalán olyat ami jó bele ugyan azokkal az adatokkal mint a samsung de valamiért ez dupla annyiba kerül
a lényeg hogy ez is 200 pines és elvileg tesztelték és jó bele szóval megrendelem azt a samsungot

Köszönöm a segítségeteket remélem mostmár működni fog ;)

(#52) hcl válasza Dawid94 (#51) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hááááát, annak nézz utána, hogy a gépben hány pines aljzat van!

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!

Van most nálam egy ilyen notesz. Létezhet az, hogy egyáltalán az asztali gépem teljesítményének a közelébe sem ér? (az asztali gépem: 1600MHz Athlon, 512MB DDR, 32MB MX400). Mindkettőn friss rendszer van. Internetezni, flash tartalmakat nézni, játszani próbáltam. Ezen a notebookon még 240p-ben sem zökkenőmentes a lejátszás, míg az asztali 360p lejátszására is csuklóból képes. Játék pl. CS1.6 volt futtatva, de nem igazán játszható. Másegyéb tartalmasabb weboldalak betöltése is jóval időigényesebb és akadozósabb az említett asztali géppel szemben.
Figyeltem a hőmérsékletet is Everestben, hátha az a ludas, de nem. 60 foknál feljebb nem megy.

Kérdezem mindezt úgy, hogy életemben soha nem volt még szerencsém notebookokhoz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#54) winhate válasza JetiRulez (#53) üzenetére


winhate
őstag

Kicsit bővebben is leírhattad volna mi található a gépedben.
Addig itt tesztelem az enyémet.
Igaz nem arra a célra van hogy hoki procizabálós nemtudokprogramozniésnemisakarokvegyeldrágagépet
tecsövedet nézegessek rajta.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#55) winhate válasza JetiRulez (#53) üzenetére


winhate
őstag

Tesztvideo:
Dirt 3 Gameplay

A videot 360p -ben neztem Opera bongeszovel a bongeszo sajat feluleten,
ablakban. (nem full screen)

1Gep(desktop)
CPU hasznalat: 41%-55%

Abit NF7 2500+ @ 2100mhz
Ati Radeon 3850HD AGP
2GB DDR1 400mhz

2Gep(Laptop)
CPU hasznalat: 55%-66%

HP NX9010
Mobile Intel Pentium 4 3057Mhz
Ati Radeon Igp 345
2x512MB DDR1 Pc2100

Eredmeny:
Majdnem ugyanannyi prociidot zabal fel mindket gepnel.
A videok nem szaggattak frameskip nem volt.

Fullscreenen a laptop 100% procihasznaltsagot mutatott es erosen megjelent a frameskip.

A desktop gepnel semmi nem valtozott.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#56) JetiRulez válasza winhate (#55) üzenetére


JetiRulez
őstag

Bocs, nem gondoltam volna, hogy ugyanilyen típusszámmal többfélét is gyártottak. Mostmár látom, van egy ezt taglaló menüpont is a HP oldalán.

Én ezzel teszteltem: Future First Person Shooter

Desktop:
AMD Duron 1600MHz [link] (65-85%)
MX440 32MB
2x256MB DDR1 266MHz
HDD 7200RPM

NX9010
Intel Celeron 2800MHz [link] (90-100%)
IGP 345M 64MB
2x256MB RAM 266MHz
HDD 4200RPM

A játékoknál meg Én voltam a hülye, mert nem töredezettségmentesítettem előtte. Az asztali és a lapos gép is innentől ugyanúgy, rendesen játszható módon futtatja a CS1.6-nál komolyabb játékokat is.
Szóval ezt nem értem. A notiban van egy 1200MHz-zel erősebb CPU (igaz, hogy Celeron, de akkor is nagyobb órajelen dolgozik és dupla akkora cache memóriával rendelkezik a Duronnal szemben). A desktopon nagyobb gondok nélkül láthatom a flash tartalmakat és akár 3-4 lapon is tudok böngészni egyszerre, míg a notin max 2 lapon egyszerre.
Igaz, hogy a HDD is lassabb a desktopénál, de szerintem ez nem lényeges.
Vagy a 3Dnow! CPU utasításkészlet hiánya volna a hiba forrása a notesznél? :F

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#57) hcl válasza JetiRulez (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khmm, egy zsütüböt akor is vinnie kéne! Nekem az 1.7-es Pentium M viszi 360p-t, sőt, 480-at is. Igaz, Ubuntuval, LXDE-vel :D
De a 360p-t windózzal is bírja.
Illetve mikor winnyóz? Friss? VGA driver? Hálózat jó, vagy wifi? Ilyesmik még lehetnek. Milyen böngésző? Ne IE legyen...

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) JetiRulez válasza hcl (#57) üzenetére


JetiRulez
őstag

Friss WinXP Pro SP3 van rajta. Még víruskergetőt se telepítettem, szóval egyáltalán nem fut semmi extra a háttérben. VGA driverből 2004-es a Compaq.com-ról (frissebbet nem találtam), hálózat rendben. Chrome-ot használok minden gépemen.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#59) hcl válasza JetiRulez (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, SP3-at 512Mb-on felejtsd el. Linuxot neki, akkor ugyanarra lesz jó, mint az XP csak élvezhetően fog menni.
Ubuntu LXDE-vel 384Mb RAM-ban elvan, Chrome meg befér a maradékba -> száguldani fog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) JetiRulez válasza hcl (#59) üzenetére


JetiRulez
őstag

No igen, de ha az asztalin is lazán fut 512 RAM-mal, akkor itt mi változik?
Az XP-ről meg inkább nem mondanék le. Linuxhoz nem tudok hozzászokni, valahogy olyan idegen tőlem.

És pont a lényeget nem mondtam még. :U
Win2000 volt rátelepítve, de azzal is ilyen tetű volt a gép. Szintén akadozó flash, betöltés, kevés lapos böngészés...pedig annak kevesebb a rendszerigénye.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#61) hcl válasza JetiRulez (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az asztaliban gyorsabb pl. a winyó, de én eddig bármin futtattam 512Mb-al SP3-at, terheletlenül is hülyét kaptam a csigaságától.

Nézz memtestet, meg winyót! Simán lehet gáz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) JetiRulez válasza hcl (#61) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nos, volt memtest és Sentinel vizsgálat is. A memóriák hibátlanok, de a merevlemez nem százas. 70%-os kondíció és 60 gyanús szektor. Ennek viszont még nem kéne ennyire befolyásolnia a teljesítményt szerintem. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#63) hcl válasza JetiRulez (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kéne, de Murphy tt van a függöny mögött... Próba...
Procihőmérséklet? Lehet érdemes lenne pasztázni.
El nem hiszem, hogy a Duron csak ennyit tud.
Bár... A 256Mb-os P3 laptopom mondjuk a 240p-t sem viszi. Igaz, az fele ennyi MHz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) JetiRulez válasza hcl (#63) üzenetére


JetiRulez
őstag

Duron? Mi eddig nem a Duronról beszéltünk. A Duronos asztali gép repül. Mindezt a notesz csinálja. Everest is volt, teljes terhelés mellett sem lépi át a 60°C-ot (ezt korábban is írtam).

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#65) hcl válasza JetiRulez (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áááááá, hülyevagyok :D
Akkor viszont passz... Ha mindene jó, és mégsem, akkor az vagy lap, vagy X-akta :S
Notis topicba írtál kérdést?

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) JetiRulez válasza hcl (#65) üzenetére


JetiRulez
őstag

Úgy tűnik, hogy részben megoldódott a probléma. Amilyen hülye vagyok, eddig körül se néztem a BIOS-ban. Ott most feltornásztam a video memóriát maximumra (128MB). Most is kissebb akadásokkal, de már folyamatosabb a flash lejátszás. A proc terhelés pedig 90-100-ról 80-100%-ra csökkent. Ez viszont a RAM kárára megy, mert abból vesz el a notesz a videó memóriához. Így már csak 384MB RAM látszik. Tuningolni kéne, rakni bele 2x512MB-os modult és máris jobb volna.

Köszönöm a segítséget! :R

Már csak egy működő CatalystControlCentert kéne találnom.
A másik NX9010 topikban olvastam, hogy jó az IGP345M-hez az IGP340 telepítője. Igen, fel is települt, de azóta a .NET Framework rendszerindításnál hibaüzenettel leáll és így a CCC-hez se férek hozzá. :F

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#67) hcl válasza JetiRulez (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a .net -et hiányolja? A CCC azzal műxik.
Amúgy a videoram növelés előtt akkor miért volt lassú a gép? :S
Lubuntut neki!

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) JetiRulez válasza hcl (#67) üzenetére


JetiRulez
őstag

A .net nélkül el se indult a telepítő. Előtte felraktam azt, majd utána a CCC-t. Azt követően pedig így meghülyült. Na mindegy. Hogy miért volt lassú előtte, azt pedig nem értem. A lényeg, hogy most XP-vel is elfogadható sebességű. Nem kívánom lecserélni. Nem tudtam megszokni a Linuxot. Olyan más világ, idegen tőlem, olyan rideg. 14 év Win használat után ez a környezet marad otthonos számomra.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#69) hcl válasza JetiRulez (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te tudod :) A .net meg fura, esetleg rakd újra, meg esetleg más verziót?

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) winhate válasza JetiRulez (#66) üzenetére


winhate
őstag

winxp driverek : itt

Gfx driver: itt

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71) JetiRulez válasza hcl (#69) üzenetére


JetiRulez
őstag

Online telepítőt szedtem le a Microsoft oldaláról. A legfrissebb települt fel.

Mostmár legyalultam az egész gépet, mert van rá egy érdeklődő. Felrakom neki az eredeti HP drivert, aztán bajlódjon vele ő, ha tényleg elviszi. :)

(#70) winhate: Kösz, de már Én is megtaláltam ezt az oldalt, de a driver nem tartalmaz Control Centert
Amikor megkaptam a gépet, volt rajta működő, de elfelejtettem a verzióját feljegyezni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#72) JetiRulez válasza hcl (#69) üzenetére


JetiRulez
őstag

Online telepítőt szedtem le a Microsoft oldaláról. A legfrissebb települt fel.

Mostmár legyalultam az egész gépet, mert van rá egy érdeklődő. Felrakom neki az eredeti HP drivert, aztán bajlódjon vele ő, ha tényleg elviszi. :)

(#70) winhate: Kösz, de már Én is megtaláltam ezt az oldalt, de a driver nem tartalmaz Control Centert
Amikor megkaptam a gépet, volt rajta működő, de elfelejtettem a verzióját feljegyezni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#73) winhate válasza JetiRulez (#72) üzenetére


winhate
őstag

hm ezt nem is tudtam :0

Lehet erdemes lenni utananezni.

Nalam a gyari driver is tok jol megy.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#74) winhate válasza JetiRulez (#72) üzenetére


winhate
őstag

talatam egy kis erdekesseget:

[link]

"FINALLY and unbelievably, I found an oasis in the desert of ATI driver dispair, a set of drivers that corrected ALL of the issues! And it was (que the fanfare): version 2.6.25a of the Omega drivers! The trick was finding the exact version that solved all the issues I was having and luckily, there was one. It just took having to download and install all the versions, up to the latest one that worked (glad I have broadband)!"

omegadriversarchive

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#75) JetiRulez válasza winhate (#74) üzenetére


JetiRulez
őstag

Átnyálazom. Köszönöm! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#76) creation


creation
senior tag

Kár, hogy így évek múltán a képek már elvesztek az éterben...

Ezért utálom a régi cikkeket PH-n. A tulajdonosaik nem gondolkodtak. Így most élvezhetetlen a képi anyag. Főleg amikor a képen levő látnivalót magyarázzák... PFFF

Kár.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#77) hcl válasza creation (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A tulajdonosaik nem gondolkodtak."
Köszi! Ez jól esett.

Figyu, amikor a harmadik tárhelyről törlik le a képet (amiből az egyik a PH hivatalos tárhelye), akkor már nem biztos, hogy fogom pótolni, illetve nem mindig veszem észre.
Persze, ha normális hangnemben kéred, elküldöm, mert nekem még megvan.

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) creation válasza hcl (#77) üzenetére


creation
senior tag

Láttam, hogy hova tetted a képet és mivel tudom hogy hogyan megy ez, így értem felháborodásod. Ettől függetlenül szerintem igazam van :)

Annyira igazán nem fontos, hogy elküldd, láttam már hasonló lapost :)

Elnézésed kérem a hangnemért, igen bunkó tudok lenni általában. Előbb utóbb ezért egyszer valaki majd biztos arcon töröl, de hidd el nem bántó szándékkal teszem mindezt. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#79) hcl válasza creation (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ettől függetlenül szerintem igazam van "
Miben?
Hogy élvezhetetlen, abban igen, de hogy nem gondolkodnak, az azért kicsit erős.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) Pityu62


Pityu62
tag

Sziasztok!
Bele szaladtam egy ilyen gépbe,,,hirtelen jött olcsó lehetőségből.
Tudom már régi még az utolsó bejegyzés is nem hogy a gép,de talán még emlékszik valaki dolgokra.?!
Még nem szedtem szét de valószínű pasztázás kell neki mert ha a 3.-ik sebességre kapcsol a venti akkor 1 perc és pakk ki kapcsol a gép. Jól gondolom?
Rendszer telepítés közben is megállt,,,mire rá jöttem,hogy ha kiviszem a hidegbe ott be tudja fejezni:):):)
Kiwi linuxot (ubi.gnome)is rá próbáltam de az internetem nekem mobil stickes (telenor)de a büdös anyjának nem akarja telepíteni .
Erre szeretnék segítséget kérni és akkor ez (linux)menne vissza rá,mert elég jól megy rajta.

(#81) hcl válasza Pityu62 (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kapd ki a hűtőt, valószínű atom poros. Meg persze akkor már paszta.
Ne nyüsztesd így, mert könnyen feljönnek a BGA-k a lapról...
Rakj rá Lubuntut, 14.04, vagy 14.10, nem tudom milyen mobilnettel nézted, de az Ubuntu Linuxos topicban tudnak segíteni. Illetve én eddig 1 mobilnettel próbáltam Linuxot, az csont nélkül ment.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) Pityu62 válasza hcl (#81) üzenetére


Pityu62
tag

ÓÓÓ:)
Nagyon köszi a gyors választ :)
Huawei lte E3276 usb. ez a típusa. gondolom az is lehet a baj,hogy ez tavalyi kiadás és a linuxban még nincs támogatása,,mármint a régebbiekben.És magában a stick ben sincs linux telepítő csomag.

(#83) hcl válasza Pityu62 (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én azt se tudom mi az, szóval itt kérdezd meg : http://itcafe.hu/tema/ubuntu_linux_2/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) Pityu62 válasza hcl (#83) üzenetére


Pityu62
tag

Oké köszönöm. Már repültem is az ubuntu fórumra.Találtam ott helyet ahol foglalkoznak a modemekkel.Már szedem le a 14.10 lubit
Itt akkor ez a része letárgyalva.:)
Azt láttam,hogy voltak itt képek a szétszedésről de azok már sajna elvesztek.
Nehéz avagy trükkös hozzá férni a ventikhez?2-3 éve már egy Asust szétkaptam és össze is tudtam rakni,,,itt most csak arra gondolok hogy ehhez kell e valami speckó dolog?
Szép napot neked.

[ Szerkesztve ]

(#85) winhate válasza hcl (#81) üzenetére


winhate
őstag

+1

Szintén ugyanez mehet a paszta.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#86) winhate válasza Pityu62 (#84) üzenetére


winhate
őstag

Szép lassan max egy óra alatt szét lehet szedni nem veszélyes.
2010 -ben szedtem szét és pasztáztam meg azóta szerverkedik itthon :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#87) hcl válasza Pityu62 (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csavarhúzó kell :) Képeket minden szolgáltató törli, a PH is :S

Illetve nem bonyolultabb, mint amennyit leírtam :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#88) Pityu62 válasza hcl (#87) üzenetére


Pityu62
tag

Akkor neki esek ma. Köszi a segítséget. Azért majd jelzem hogy mit sikerült vele tennem:)

(#89) hcl válasza Pityu62 (#88) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kijelző előtti műanyag jön le először, aztán a billentyűzet, de eddigre minden csavar legyen kint belőle. Illetve tele van kábellel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#90) Pityu62 válasza hcl (#89) üzenetére


Pityu62
tag

Kösz figyelek majd ezekre. Live módban már fut is a Lububtu,gond nélkül felismerte a modemet is.A venti szép alapon forog és le is áll ahogy kell .remélem ha telepíve szessz akkor is így muzsikál majd.
Jó ötlet volt a Lubi:)
Viszont az aksija az halott,,,,,,,nincs valakinek esetleg még egy 1-2 órás aksi a fiókban:)?

[ Szerkesztve ]

(#91) hcl válasza Pityu62 (#90) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebayen kapsz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#92) winhate válasza Pityu62 (#90) üzenetére


winhate
őstag

Szervernek jo meg az nem kell bele akksi ;)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#93) hcl válasza winhate (#92) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig ha szerzel bele egy akár 5 perces akkut, akkor kidebb áramszüneteket pont kivédted. Ha már szerver...

Mutogatni való hater díszpinty

(#94) winhate válasza hcl (#93) üzenetére


winhate
őstag

Igen régebben jó lett volna.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#95) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Lenne értelme "felújítani" egy ilyen régi gépet?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#96) hcl válasza Moonwolf (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól függ, mire kell. Elsődleges gépnek tök felesleges, sokadik gépnek frankó.

Prociban nem rossz ez a vas, a háttértár lassúsága, és a RAM szűkössége a baj. Winfos alá alkalmatlan.
Linux-szal (Lubuntuval) már egész jól menne, de a HDD még akkor is kevés. Én amikor hozzájutottam bagóért egy IDE SSD-hez, bedobtam az ennél gyengébb Pentium M-es laptopomba (Fujitsu S7010) és egész használható lett. Tesztelésekre, stb. nyúzásra használom.

SSD helyett ha van otthon brutál gyors CF kártya, akkor egy CF-IDE átalakítóval jó lehet. A lényeg, hogy olyan háttértár kerüljön bele, ami gyorsabb random elérési idejű, mint a benne levő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) Moonwolf válasza hcl (#96) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Sokadiknak esetleg. :)

A tápcsatlakozójánál valamit kellene forrasztani mivel ha egy picit mozog akkor egyből kikapcsol a gép.
Na meg van amikor nem akar bebootolni, bekapcsol de nem bootol be.

A gép nem saját, bár gondolkozom a megvételén, az előző tulaj elég durván bánt vele, elmondása szerint. Kikapcsolás helyett csak kihúzta az adaptert... mivel a ki/be kapcsoló gomb hiányzik róla.
Ilyen állapotban nagyon "semmit" nem ér a gép.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#98) hcl válasza Moonwolf (#97) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vedd meg bagóért, ha semmit nem ér! Ha csak ilyen apróságok vannak, azok megoldhatóak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#99) Moonwolf válasza hcl (#98) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egyébként azt mi okozhatja hogy nem akar bebootolni néha?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#100) hcl válasza Moonwolf (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok inden.
Hol áll meg?
Nekem az XE3 csomószor a HP logó után áll meg. Jó minden. 20. bekapcsra indul.
Lehet, hogy BIOS elem csere, lehet kontaktos winyó, döglődő winyó, szar kondik a lapon (bár ez ritka)...
Ha nem tudsz vele mit csinálni, kiárulod alkatrésznek... úgy kell megvenni, hogy még így is jól jöjj ki :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.