Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) *Ropi* válasza Infomaker (#1) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, ez egy fontos kérdés. A legtöbb kolléga (köztük én is) fenntartja a "minőségbiztosítási előválogatás" jogát magának a használhatatlan (A félrefókuszált, bemozdult és típusképek tölrésére. Ez egy másik történet: kiküszöbölendő a technika hibázását minden kulcsképből 2-3 készül, hogy ha mondjuk véletlenül kettőn félremenne az autofókusz, akkor is legyen egy jó kép a gyűrűhúzásról. Ezekből a típusképekből csak a legjobbat tartom meg.) képek törlésére, de ezeken kívül általában minden képet átadunk. Én két méretben szoktam a képeket a DVD lemezre írni: egyszer teljes méretben nyomtatásra előkészítve, másrészt pedig 720 pixel hosszabbik oldallal, ez a Facebook szabványa. ;) Meg persze vannak a zenés diavetítések, de az más tészta. :) Miután bárki annyi képet készíttethet magának a DM-ben, MM-ben, stb. amennyit csak akar, így a párnak elég csak a DVD-lemez másolatát bevinni az erre szakosodott boltba és ott kidolgoztatni a képeket (de így bizonytalan az eredmény, nem vállalom érte a felelősséget). Ha az általam biztosított standard minőséget szeretnék, akkor megadom annak a nyomdának az elérhetőségét, amelyikkel én is ki szoktam dolgoztatni a képeimet. Országszerte vannak kirendeltségeik, így a hozzájuk legközelebb eső partnercégükön keresztül tudják elküldeni, majd azon keresztül is fogják visszakapni a kész anyagot, nem kell Budapestre jönniük érte. Futárszolgálattal házhoz is viszik.

Egyébként minden a szerződésen múlik: ha nincsen benne konkretizálva, akkor rá kell kérdezni az adott kollégánál. Inkább üljön az ember fél órával többet az asztal mellett, de ne maradjon homályos pont a szerződésben, ami később vitaalapot adhat! Ez a mosolygós elválás feltétele. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.