Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marso


marso
tag

nem ártott már lecserélni

(#2) Vitus


Vitus
őstag

Ihhh :) Ez jó remélem teljesen eltűnnek a használhatatlan ac97 megoldások. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) emvy


emvy
nagyúr

Nem tudom, mennyit fog ez dobni a hangminőségen... az AC'97 szerint is lehetett volna kiváló minőségű hangot csinálni, azt hiszem abban is 18 bites D/A-k vannak.. na de legalább a számértékek növekszenek, ha más nem javul... :U

while (!sleep) sheep++;

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Éppen ideje volt, ezek a Realtek chipes AC'97-ek pocsékul szólnak.

(#5) emvy válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Kár ettől várni a nagy javulást..

while (!sleep) sheep++;

(#6) dabadab válasza emvy (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nemtom, de ez alapjaba veve full digitalis formatumnak nez ki, DA nelkul: nem hiszem, hogy barkinek is eszebe jutna egy PC kozepebe epitenie egy 32/192 DA-t, meg a Dolby Pro Logic IIx is digitalis szabvany.
Amugy en a magam reszerul nemi ketkedessel szemlelem a dolgot, 16bit/48kHz DTS/Dolby is boven tobb, mint amit halando ember zenecucca meg bir szolaltatni az utolso bitig.

DRM is theft

(#7) nap


nap
addikt

Zorogjon, oszt jovan.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) emvy válasza dabadab (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

A 16b/48kHz valoban nem keves, viszont a DTS/dolby nagyon keves...

while (!sleep) sheep++;

(#9) dabadab válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


dabadab
titán

Azok ezentul is szarul fognak szolni, legfeljebb az vigasztalhat, hogy immaron nyolcszor annyi adatbol produkalja ugyanazt a zajos, elvezhetetlenul pocsek hangot :)

DRM is theft

(#10) tomcs


tomcs
őstag

tenyleg kerdeses hogy mindez mire jo. 32bites hang.. valoszinuleg a nagyobb szam-jobb effektus, ha belegondol az ember ilyen reszletesseg mar nem megy at az analog kabelen, az meg mindenhol van ahol valami digitalis jelbol hangot vagy hangbol digitalis jelet kell csinalni. a magasabb mintavetelezes persze hozhat a hangminosegen szamottevoen de az meg mar volt eddig is.

(#11) Goose-T válasza Vitus (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

A SB Live is AC'97 compliant (asszem). Csak jobban implementálták. Az új specifikációval ugyanúgy szarokat fognak csinálni, mert megbukik az egész a DAC-on, ami ugye nem erôssége a Realtek-nek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) And


And
veterán

''a sztereó jelforrásból 7.1 csatornás hangzást előállító Dolby Pro Logic IIx* technológia segítségével demonstrálta a megoldás képességeit.''
Nem sok ez egy kicsit? Ilyen létezik, hogy sztereóból 7.1? Akkor mi a fenének találták ki a DTS/ES-t, meg a DD 7.1-es verziót?

(#13) dabadab válasza And (#12) üzenetére


dabadab
titán

DPLIIx a plusz csatornakat csak ugy ''hozzagondolja'' az eredetihez, hogy megis szoljon vmi a tobbi hangszoroban is.

DRM is theft

(#14) WN31RD


WN31RD
addikt

''sztereó jelforrásból 7.1 csatornás hangzást előállító''
Ez ijesztően hangzik... :(
De ha valakinek ez kell, és még fizetni is hajlandó érte, hát legyen vele boldog! :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) And válasza dabadab (#13) üzenetére


And
veterán

Tehát akkor ez is valami DSP-trükk, amit már egyszerűbb házimozi-erősítők is tudnak? Mert ha jól tudom az eredeti ProLogic is csak 1 csatornát - a hátsót - ad hozzá a sztereóhoz, és az is elég sávkorlátozott.

(#16) emvy válasza And (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

Sőt, a Prologic még nem is DSP, mert nem digitális, hanem analóg.:)

while (!sleep) sheep++;

(#17) Fisha


Fisha
őstag

Parasztvakitas...

(#18) simonzé


simonzé
addikt

Mosmé bántjátok az AC97-et? Nem volt az olyan borzasztó, pláne hogy kvázi ingyen adták. Aki meg jobb hangot akart, az már úgyis a (fél)profi hangkütyüket használja. Nekem, mint átlag pórnak nagyon tetszik, hogy kicsit javul a néha bizony gyengén teljesítő, és kicsit zajos AC97.

Egyébként mivel az újdonság is integrált lesz, nem hiszem, hogy ki tudja küszöbölni az elektromágneses zajt...

I don't fit in. I fit out.

(#19) tomcs válasza emvy (#16) üzenetére


tomcs
őstag

oo. arra utalok hogy szerintem a kabel pillanatyni tulajdonsagai pl a homerseklete is okozhat akkora valtozast hogy abbol a 32 bitbol jonehany folosleges legyen. szarul mondtam telleg de szvsz erted te is mire gondoltam :)

(#20) And válasza emvy (#16) üzenetére


And
veterán

Igaz, de én arra gondoltam hogy analóg sztereó forrásból is tudnak bizonyos erősítők mindenféle többcsatornás hangzást előállítani, ezt speciel egy Yamaha erősítő DSP-programnak híjja'.

(#21) emvy válasza tomcs (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

jaja. :)

while (!sleep) sheep++;

(#22) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ez nem ér, most kaptam egy Audigy 2 ZS Platinum-ot! Bakker! :(((

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#23) MaUser


MaUser
addikt

(Gonoszkodás on)
Üzletben:
Csókolom ez a 2db 2000Ft-os egyenként 1000kw-os p.m.p.o (egyébként rms, meg tüv és ce) hangszóró elég jó már az új intel szabványhoz?
Hogyne, még túl is teljesíti.....
(Gonoszkodás off)
Szóval osztom a véleményt, a számok legalább nőnek.:) Persze ehhez már izmosabb proci kell így lesz mire fogni az Intelnek, hogy mire kell a 10GHz.:DD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) Hani válasza And (#12) üzenetére


Hani
aktív tag

Hát, mindenesetre 2->5.1 létezett eddig is (bár mondta valaki, hogy nem annyira korrekt...). Azért majd biztos jó lesz valamire.

(#25) Hani válasza Vitus (#2) üzenetére


Hani
aktív tag

Egyébként az AC97 tényleg nem is lett volna (nem is volt) annyira rossz. Pl. az Abit NF7-S is erre az alapra épít, és a SoundStorm nem lett gyenge. Persze ott van az MCP2-T is. :)

(#26) arty


arty
veterán

MaUser meglattad a lenyeget ! az ac97 eddig is zabalta az ertekes cpu idot, most majd ez megeszi a 3 ghz felet :D

depersze k. jol fog szolni.. jah .. :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) arty válasza Hani (#25) üzenetére


arty
veterán

hani nagy francokat ac97 a soundstorm :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerintem inkább azon dolgoznának, hogy hogyan lehetne megoldani úgy az integrált hangkártyákat, hogy ne hallatszódjon bele az, ahogy az ablakokat mozgatom(/megy a HDD/stb.) :)

(#29) Genialis válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Genialis
aktív tag

Egyszerű. Minden ami digitális az integrálva van, és egy digitális csatlakozója van kifelé. Ott meg figyelhet egy digitális jel vételére alkalmas erősítő optoleválasztással, vagy ahogy tetszik. Ezt már most is tudják az integrált cuccok. De ki nem szarja le?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#30) anulu


anulu
félisten

Köszönöm szépen, nekem teljesen elég az NF7-em hangkeltője. Realtek chip az is, de szól, mint a barom :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Lajti válasza anulu (#30) üzenetére


Lajti
tag

Hehe, én is ezt mondtam, aztán vettem sulinetben egy prosztó terratec aureon 5.1 fun-t. Azóta megint hallani lehet a 128/192/256kbit_mp3 / 16/44/st_wav különbséget...

(#32) PrinczA válasza Cathfaern (#28) üzenetére


PrinczA
őstag

Nekem ST6-om van, es nem hallom az ablakok mozgasat.

(#33) Goose-T válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Ki kell kapcsolni a mic-et, a line-in-t és a cd-audio-t (ha analóg). Azok szedik fel a zajt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34) Matr x


Matr x
aktív tag

Hehe. Az Ac97 via cucc volt egy p3-as abit alaplapon. Sztem az jól szólt.

Most van egy cmi9732 integrált. Nagyobb gond nincs vele. De: egy 2000ft.os cmi8732-es hangkártyát használok, ha kell valamit csinálni, zenézni.

Ja, örülök, hogy nemsokára új integrált hangcuccom lesz, meg új pci-expresses kártyáim, sata vinyók.... egy év alatt minden hardvert ''megreformáltak'' :)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#35) Goose-T válasza Matr x (#34) üzenetére


Goose-T
veterán

Látszik, hogy sosem volt rendes hangkártyád, nem tudsz mihez viszonyítani.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36) fanatic


fanatic
aktív tag

A számadat nem rossz, de kéne valami komolyabb infó!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#37) Goose-T válasza fanatic (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Milyen komolyabb infó? Ez egy szabvány, nem egy új hangchip!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38) And válasza Goose-T (#33) üzenetére


And
veterán

Nálam elég zajos még így is. NF7-S -nél csak a wave-out meg a hullámtábla kimenet van bekapcsolva, mégis behallatszik egy csomó zörej, ami fejhallgatóval különösen zavaró. Digit kimeneten oké, de sajna nem lehet mindenkinek megfelelő dekódere/erősítője hozzá. A legrosszabb viszont a bemenetek zaja, egy Vortex MX300 után nagyon rossznak tűnik az a kevesebb mint 40dB jel/zaj, amit produkál.

(#39) Cathfaern válasza PrinczA (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1. fejhallgatóval erősebben hallatszanak (én azt használok)
2. Én a legdurvább esetekről, a laptop-ok integrált kártyáiról beszéltem. Tegnap volt nálam egy laptop, az fejhallgatóval hallgatva ezt csinálta :) A saját hangszóróján keresztül ebből semmi sem hallatszott (már csak azt sajnálom, hogy nem próbáltam ki egy normális hangszóróval)

(#40) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ráfér egy kis frissítés az integrált hangchipekre,az AC97 valahogy nem vág földhöz :D

(#41) arty válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


arty
veterán

valahogy ez sem fog ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#42) Goose-T válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


Goose-T
veterán

Sajnos ez a specifikáció nem terjed ki a D/A átalakítók megkövetelt hangminôségére. Ezáltal az nem fog javulni, szóval ez sem fog a földhöz vágni. Fôleg, ha nincs olyan játék/film/zene/akármi, ami ki is használná a 192kHz/32bit-et. Sôt, a játékok egy része még ma is 22kHz-es hangot ad ki magából, ami elég tré.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) SLi


SLi
tag

Jó dolog,de aki már hangást akar vesz egy vmi méregdárga terratec kártyát,aki egy átlagosan jkót akar,meg befektet egy audigy2-be.Aki meg 1000W pmpo-os extrával nyomja,annak meg jók a réggi ac97-es hangchipesk is.Persze,van hibájuk jócskán,anno st6-nál folyton recsegett.

(#44) fanatic válasza Goose-T (#37) üzenetére


fanatic
aktív tag

Pl.: Bemenő mintavételezés!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#45) Goose-T válasza fanatic (#44) üzenetére


Goose-T
veterán

Az pedig az A/D átalakító dolga, amelynek a specifikációi szintén nem képezik a szabvány részét. Marad ugyanaz a shit, ami eddig volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) fanatic válasza Goose-T (#45) üzenetére


fanatic
aktív tag

Akkor ez most csak a 7.1-ben jobb?

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#47) User64476


User64476
őstag

Egy jó kis Gravis Ultrasound kell! :D

(#48) Fr4G


Fr4G
aktív tag

En inkabb arra lennek kivancsi, hogy az integralt cucc milyen ''valos'' hangkartyanak felel meg.

(#49) Dozer válasza arty (#27) üzenetére


Dozer
tag

Inkább te kevered. Az nVidia APU természetesen AC '97 kompatibilis (konkrétan a Realtek alc650 Codec-hez kapcsolódik). Az hogy valami AC '97 kompatibilis, egyáltalán nincs kapcsolatban azzal, hogy hardverből végzi-e a dolgát vagy sem. Az AC '97 szabvány egy szabványos összeköttetést biztosít az AC '97 kompatibilis ''vezérlők'' (ami lehet pl az nVidia hardveres megoldása(APU), de lehet egy szoftveres is, ami a procit használja) és a ''külvilág'' között, illetve meghatároz bizonyos minimális képességeket, amiket egy AC '97 kompatibilis rendszernek tunia kell (pl milyen csatlakozók legyenek, min. 16bites sztereo jelet tudjon kiadni stb.). A vezérlőre az AC '97 semmilyen előírást nem tartalmaz, kivéve annyit, hogy az milyen módon kommunikáljon az AC '97 Codec-kel. A Codec-nek az a feladata, hogy összekösse a külvilágot (Line in, Line out, Mic in, stb.) a vezérlővel, magyarul tartalmaz ADC-ket és DAC-okat, illetve van egy mixer része. Ezenkívül a Codec tokozása is meghatározott, így az alaplapgyártók elvileg az alaplapok áttérvezése nékül cserélgethetik a különböző Codeceket.

(#50) arty válasza Dozer (#49) üzenetére


arty
veterán

koszonom, ez korrekt helyrerakas volt :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.