Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snake1977


snake1977
őstag

Hali!
Számomra az RFT nem ismeretlen, még ifjabb koromban volt egy pár 50w-os 2utas hangfalam, és bizony ahogy írtad remek minőségü cucc ez, ha nem tévedek studiókban használták. Annak idején egy Sony erősítővel, és Akai kazettás dekkel nyúztam, amíg megvolt. :)
Gratulálok a cikkhez! :C

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#2) capulet75


capulet75
addikt

"Gyárilag egy vékony, maximum fojtogatós szexre alkalmas kábellel rendelkezik" :C

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3) norbx


norbx
aktív tag

nekem RFT bol a lemezjatszos fekvohifijenek a hangfala volt meg orionbol pedig a HS501 es 2 kozepnyomos valtozata :) akkor jok voltak

(#4) vittuka


vittuka
aktív tag

A "legendás" Orion HS501-esbôl nekünk is volt annó egy pár, fektetve a szekrény tetején, panelház második emelet.. Valahogy azóta sincs jó kapcsolatunk a felettünk lakókkal, nem értem mi lehet az oka.. :F :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#5) brekkhun


brekkhun
tag

Nekem pedig még mindig megvannak a HS501-esek, dupla középsugárzóval, és érdekes, velem se állnak szóba, amióta újra használom őket. :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Helló mindenkinek :)

Az RFT nekem sem ismeretlen, sőt személyes tapasztalatom is van bőven vele. Egy barátom éppen most fog RFT hangfalat stúdio monitornak használni. Anno nagybátyámnak volt RFT kazettás rádiotuneres erősítős dekkje. És mái napig működik. Két kis RFT hangfallal és karcmentes állapotban megvannak.

Az ORION HS 280 pedig no comment :) Imádom ennyi :)
Köszi a cikket.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Ati 666


Ati 666
tag

Üdv mindenkinek.

-Nekem még Orion HS 500-asaim vannak én is imádom őket,de szomszédok már engem sem nagyon. :D
-A csatlakozó aljzatokat már lecseréltem aranyozott banándugósra,a magas sugárzót titán magos M.N.C-re, a mélyet Somogyi-ra a közép sugárzót viszont sosem cserélném ki semmire sem az úgy jó ahogy van. :C
-A fenti apró módosításokat leszámítva minden a régi közel 30 éves technika. :R
-Aztán ha majd meg lesz a Jamo 606-os szettem akkor lehet hogy eladó sorba kerülnek,de az is lehet hogy megtartom és elrakom őket dobozba.

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem semmi, hogy így lenyomta a kis RFT a 3 utas Oriont!

Nekem a kollégiumban egy pár HS200-am (25/40W) van, a mély megegyezik a HS280-aséval, viszont a közép meg magas más. Eléggé lágy hangja és szerintem borzalmasan jó tere van, de ezt úgy mondom, hogy előtte csak ilyen sokpontegyes ipari hulladékokat hallottam amiknek köze nincs a hangfalakhoz. Illetve volt még Vidi DC3010-em (100/130W) is, de az valami förtelem volt, főleg a "zsírpapírra homokot szórsz" jellemzésű magasával, a vidi toronyerősítőről meg nem is beszélve...

Amúgy Tesla NZC 420-ra (2x15W, ami bezengi a 63 fős kollégiumi szintet :U) vannak kötve, erről az őserősítőről elég sok rosszat hallottam, de tapasztalataim alapján a HS-200-hoz igen jónak tűnik (eredeti hangfalakkal gyalázatos).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Muki94


Muki94
aktív tag

Utólag okosnak tűnhetek, de kisebb légtérben könnyebb jó hangot alkotni, mint az Orion "komódjában".
Nem kell emiatt lehúzni az Oriont, akkoriban nem igazán volt igény komolyabb cuccokra. Persze, egy Prelu B32 még most is megállná a helyét, ez tény. Másrészt ebben a digitális világban , számítógép mellé nem szükséges egy pár bazinagy hifista hangfal.

RFT, egy szemétnek szánt doboz volt.
És egy Videoton AB1010? Ladák kalaptartóján mosolygott, a napsugárzástól deformálódva.
Egyszer kell felújítani egy nem lestrapált darabot, és meghallgatni. A mai ára sokszorosát éri...

Pee: Egyszer meg kéne ejteni az RFT vs. AB1010 tesztet :DD

Szubjektív, vagy objektív köztük a jobb hangzás, majd kiderül...

(#10) #27483136


#27483136
törölt tag

Az egyszerűségnek is megvannak a maga előnyei.
Az RFT-ben nincs elcseszve a keresztváltó, mert nincs is :)

(#11) DBob


DBob
őstag

Nem rég szereztem ilyen kis RFT dobozokat vateráról, 3db-ot (illetve 2 jó, egy már bontott) kemény 700 ft-ért. Konyhába szántam őket, most is ott vannak, de előtte meghallgattam nyilván. Lekaptam a helyéről a Mission 760i dobozokat, oda pakoltam. Nos, nyilván nem tudta felvenni a versenyt a Mission-el, de ahhoz képest egész jó volt. Majd kiköltözött a konyhába. Ott nagyságrendekkel rosszabbul szól, mert nyilván nem úgy van elhelyezve, és amire rá lett kötve rádió borzalmasan szól :P

Anno volt nekem is HS280, de az már évek óta nincs meg, és máshol volt elhelyezve a szobába (más akusztika), más erősítőről volt járatva, stb. Összehasonlítani nem tudtam őket így nyilván 1:1-ben.

(#12) DBob válasza Muki94 (#9) üzenetére


DBob
őstag

"RFT, egy szemétnek szánt doboz volt."

Ezt a következtetést miből és hogyan vontad le?

(#13) Muki94 válasza DBob (#12) üzenetére


Muki94
aktív tag

Ismerem Pee-t. Egy időben a HS-ek alá használta magasító állványnak, utána a parlagon hevertek. Unalmában próbálta ki az RFT-ket, és ez lett belőle. :K

(#14) DBob válasza Muki94 (#13) üzenetére


DBob
őstag

Jahogy.
Én azt hittem úgy érted, hogy ~30 éve gyártáskor szánták annak...

(#15) DBob


DBob
őstag

Mod idő már lejárt, megint új postba kell pakolnom...

"Filigrán méretű polcsugárzó, nálam az asztalon kap helyet, egy-egy francia szótár "állványon" :) 4 Ohm, 10W."

Némi korrekcióként megemlítem, hogy 10VA van megadva a hangszóróra, ami nem egyelő a W-al. :B

(#16) Telefunen


Telefunen
őstag

Nos, nekem volt szerencsém ennek a QB szériás vidinek (vajon mikor készülhettek ezek) a 2 utas változatához -pontosan ilyen volt csak közép nélkül- (a vaterán van egy hasonló, de ahogy elnézem abban már nem az eredeti mélyközép csücsül), és bizony simán jobban szólt, mint bármilyen magyar doboz, amit eddig hallottam (igaz a HS-ek és a DC-k ismertek csak számomra, a prelu kimaradt). Kis pénzből valószínűleg ilyenre vadásznék, holott egy cseppet sem vagyok elfogult a magyar dobozokkal szemben.

(#17) perempe


perempe
addikt

RFT-gyártmányok:
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó cikk lett! Van benne vicc is. :DDD Köszönöm! :R

(#19) zazahoho


zazahoho
őstag

anno jó volt a hs,na meg nem is lehetett nagyon mást beszerezni,rft volt nekem is de már nem emlékszem konkrétan melyik :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) vittuka válasza rolkaDb (#18) üzenetére


vittuka
aktív tag

Köszönjük! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#21) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

HS280am volt. hangváltók hajlamosak voltak bedögleni 15 éves koruk körül, egyik közép is döglődött, pedig nem volt széthajtva. költözéskor megkapta egyik srác aki segített, nem volt helyem hova rakni őket.

azért szerettem őket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) pee13 válasza DBob (#12) üzenetére


pee13
senior tag

Amikor elkezdtem árulni a HS-eket, (prelura vadászom) akkor feldobtam az RFT-ket az asztalra, mondván elzörög amíg sikerül valamit szereznem, de különben meg ott a fejes. Hát igen, ez lett belőle.. Anno a HS-t kétutasként használtam, hangváltónak egy 4,2uF MM olajkondi volt sorosan a magassal.. Utcahosszal jobban szólt úgy mint gyárilag, de még így se jött be..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#23) pee13 válasza DBob (#15) üzenetére


pee13
senior tag

A VA szinte ugyanaz mint a W, azért bátorkodtam így leírni. :)
Vaterán láttam azokat a dobozokat én is, de éppen le voltam égve nagyon..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#24) pee13 válasza Muki94 (#9) üzenetére


pee13
senior tag

Hát buszozz fel pestre hátizsákban a két AB-vel, felőlem.. :D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#25) pee13 válasza Telefunen (#16) üzenetére


pee13
senior tag

90-es években, a Vidi utolsó rúgásai..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#26) #27483136 válasza pee13 (#23) üzenetére


#27483136
törölt tag

A 10VA az kb 6W-ot jelent egy hangdoboznál.

[ Szerkesztve ]

(#27) Duree


Duree
veterán

NAGYON JÓ KIS TESZT LETT.IGAZÁBÓL AKKOR TUDNÁNK MEG,HOGY MELYIK HANGDOBOZ MIT ÉR HA LENNE EGY REFERENCIA AMIHEZ HASONLÍTHATNÁNK.ANNAK IDEJÉN AZ ORIN HS 280 A HIFI MAGAZINNÁL IGEN JÓL SZEREPELT

duree54

(#28) oxox


oxox
addikt

jo cikk... :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#29) ceia


ceia
őstag

Jó cikk, sok ilyen jöhetne még.. retró cuccok :K
Nekem RFT SC1810 cassieverem volt, a hozzá adott B3010 hangfalakkal, amik nagyon jól szóltak! [kép]
Az említett Vidi AB1010 tényleg szépen szólt, de inkább csak autóban. 90Hz-től kezd úgy-ahogy egyenletesen átvinni, alatta meredeken vág. Arra én is kiváncsi lennék, mit tudna a cikkben szereplő RFT ellen ;] A HS280-hoz még nem volt szerencsém, bár sokáig az volt az álmom. (Orion minitoronnyal) Nem tudom elképzelni, hogy ne azt választanám az RFT-vel szemben. Tudomásom szerint az egyik legjobb Orion, még a HS500-at sem tartják olyan jónak. De a legjobb sokak szerint a HS40 volt. [kép]

        it's more fun to compute

(#30) Revox66


Revox66
aktív tag

Hihetetlen, hogy mire rá nem akad az ember böngészés során... szép összehasonlítás.. :C
[link] L2322 :R

(#31) GEIL


GEIL
addikt

:C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.