Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Vesa válasza yvsmad (#375) üzenetére


Vesa
veterán

""Fizikai" képtelenség, hogy egy lakosság számára nem megfizethető árú rendszer terjedjen el."

Ugyanmár...
pl. a GPS, aminél induláskor több ezer dollár volt egy Garmin, ami tizedét nem tudta annak amit ma már lassan egy repi kulcstartóba is ingyen hozzád vágnak.
Vagy a CD író, amiből az 1x-es sebességű külső Pioneer valamikor úgy 95 körényékén még a milliós összeg irányába konvergált.

A tudomány a valóság költészete!

(#402) Gabor970 válasza yvsmad (#400) üzenetére


Gabor970
addikt

Hmm, 13 év körüli 6310-es nokiám pont ugyanúgy használható, mint új korában. Talán már kicsit viseltes, de nem felejtette el miképp beszélgethetek rajt másokkal, hogy továbbítsa az sms-eim, ébresszen reggelente...
:)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#403) yvsmad válasza Gabor970 (#402) üzenetére


yvsmad
őstag

Elég érdekes, milyen akksit teszel bele? Gyártanak még hozzá valót? Mert az eredetit szerintem már naponta 3x kell tölteni. Szóval a használati értéke elég alacsony lehet.

(#404) yvsmad válasza Vesa (#401) üzenetére


yvsmad
őstag

A GPS-t a VHS-sel ellentétben nem lakossági felhasználásra találták ki és nem pár év alatt terjedt el világszerte. USA állami katonai megrendelésekből finanszírozták, nem a szabad piacról. Ha az eredeti áron dobták volna kereskedelmi forgalomba kizárólag civil felhasználásra, már rég tönkrement volna az eredeti gyártója.
A CD-írót eredetileg üzleti felhasználásra tervezték, nem tömeges otthonira. A Pio csak követő volt, egy rakás szabadalom után kellett fizetnie. Az árat meg az újdonság ereje szabta meg, nem az előállítási költség. A beépített alkatrészek nagy része már évek óta rendelkezésre állt, a termékciklus elején még a nagy kaszálás volt a cél, amiből további fejlesztéseket tudtak finanszírozni.

[ Szerkesztve ]

(#405) Vesa válasza yvsmad (#404) üzenetére


Vesa
veterán

A GPS rendszer katonai fejlesztés volt, de a Garmin kézi készüléke amiről beszéltem, már teljesen polgári de itt most teljesen lényegtelen ki fejlesztette a műholdakat vagy a katonai eszközöket, ha a polgári gyártás beindításakor még így is több ezer dollárba került egyetlen vevőkészülék. Azt onnan még mindig a keresletnek kellett levinnie a tömegek számára is elérhető szintre.

LCD TV-knél is emlékszem én még az indulásra, amikor a HD Ready készülékek 1,5millió forintért álltak az áruházakban egy kiemelt dobogón, mint valamiféle világ csodái. Aztán ma hol tartunk...

Ez nem így működik. Ha egy piaci szegmens jó lehetőségekkel kecsegtet, akkor a befektetők finanszírozzák a fejlesztést, bevezetést, marketinget. Az első fecskék persze a jobb módúak, de amint a piac szélesedik, tömegtermék lesz belőle.

"A CD-írót eredetileg üzleti felhasználásra tervezték, nem tömeges otthonira."

Akkor a Beta-ál miért volt gond, hogy nem otthoni szegmens? Épp a CD írós példa mutatja, hogy ez lényegtelen, most ismerted el. Nem otthonra tervezték, mégis elterjedt filléres áron.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#406) quailstorm válasza yvsmad (#403) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahhoz nem kell új akku mert legenda a Lithumosa :DDD
De ez egy sarkított példa, a tömegszemét telefonok azok tényleg nem bírják pár évnél tovább. A 6310 meg most is keresett modell, egy jobb állapotú 10-20 ezer Ft közt megy.

Másik ilyen akkucsoda a Sony Ericsson 2006 körüli Li-Po szériája. Nekem most lesz 10 éves és még bírja.

[ Szerkesztve ]

(#407) yvsmad válasza Vesa (#405) üzenetére


yvsmad
őstag

A Betának akkor lett volna esélye elterjedni, ha olyan pályát jár be, mint a számítógépeknél az IBM PC. Ott is volt sok, egymással konkurráló gyártó az otthoni gépek (home computer) piacán, akik a legkevésbé sem voltak kompatibilisek egymással (kivéve az MSX-et), miközben a munkahelyeken a lakosság számára még nem megfizethető IBM klónok voltak világszerte. És éppen ez az üzleti elterjedtség tette lehetővé, hogy a világon kismillió kisebb-nagyobb dzsunkaműhely és elektronikai világvállalat fejlesztett és gyártott alkatrészeket és komplett konfigurációkat PC alapon. Ez az, amit a Sony nem engedett ki a kezéből és végül alulmaradt, mint a számítógépeknél pl. a (Commodore) Amiga vagy az Atari. A 80-as években még nem sok háztartást lehetett rávenni arra, hogy üzleti felhasználású PC-ket vásároljon, miközben a munkahelyeken az emberek ismerték ezeket a gépeket (nem úgy, mint a Betát). Ha csak az IBM fejlesztette volna a rendszert, most úgy beszélnénk a PC-ről, mint a Betáról. Végül a piaci versenyt a PC megnyerte, de az IBM elveszítette.
A Beta egyébként nem veszített, csak megtalálta a neki való piaci szegmenset, a professzionális felhasználást. Otthoni felhasználóknál a home computereknek megfelelő VHS nyert, és mivel a Betának nem voltak klónjai világszerte olcsó gyártókkal és az emberek nem ismerték őket a munkahelyeikről, ezért megmaradt a magas ára és alacsony ismertsége, nem is tudott betörni az otthoni piacra.

[ Szerkesztve ]

(#408) mekker válasza yvsmad (#378) üzenetére


mekker
őstag

Igazat adnék neked pár felvetett dologban, csak az a bajom, hogy szörnyen beszűkült a véleményed, és nem magadból kéne kiindulni, amikor nagyátlagról beszélünk...

Az árakat pedig kár idekeverni ismét csak. Egy PC, vagy egy autó 10 év alatt elértéktelenedik, egy lakás meg nem. Hogy jön ez egyáltalán ide?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#409) #40553216 válasza yvsmad (#403) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az én 17 éves 6150-esem is megy még, az eredeti akksi van benne. Nyilván nem használom évek óta.

(#405) Vesa
A Garminnál még mindig el vannak tévedve kicsit. 260000 Ft egy motoros GPS-ért. :DDD Míg motoroztam, egyszer megnéztem, mennyiért is lehet venni egyet. Szerencsére akkor nem motoron ültem.

(#407) yvsmad
Szerintem az IBM nem vesztett, legalábbis nem egy versenytárssal (vagy ha igen, akkor nem a hw, hanem a sw terén az MS-sel) szemben. Ráadásul a piacot ők maguk teremtették meg, amikor a közvetlenül a hw-ra írt sw helyett a BIOS-on keresztüli hw kezelést szorgalmazta. Így rengeteg gyártó gyártott PC-t, amire aztán az MS-DOS és a PC-DOS került. Akik vesztettek, azok éppen az említett Amiga, Atari, és pl. az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#410) Gabor970 válasza yvsmad (#403) üzenetére


Gabor970
addikt

5 éve cseréltem ki a gyárit, még jól bírja. Ezt nem naponta tölti az ember, hanem kéthetente háromszor.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#411) yvsmad válasza #40553216 (#409) üzenetére


yvsmad
őstag

Menet közben szerkesztettem a következő mondatot és ez így felemásan benne maradt. Nyilván az Atari és az Amiga vesztett, ennek az ellenkezőjét nem is állítottam. Hogy az IBM mennyit nyert azzal, hogy a PC kikerült az irányítása alól, azon lehet vitatkozni. Mi viszont nyertünk vele SZVSZ.
De vissza a párhuzamhoz, a Sony nem engedte el a Betát, ezért nem is terjedt el, mint a PC vagy a VHS.

Vesa:
Az állításomat így pontosítanám:
"Fizikai" képtelenség, hogy egy nem megfizethető árú rendszer terjedjen el lakosság körében, amíg van a piacon megfizethető konkurrense.

[ Szerkesztve ]

(#412) quailstorm válasza #40553216 (#409) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem Becker Z100 Crocodile volt munkadarabom, az is motoros csak nem volt ilyen drága :DDD
És meg lehet haxolni, lehetett rá MP4 lejátszót rakni, meg pár társasjátékot, WinCE Word-öt és Officet meg nem gyári GPS szofvert.
Garmin asszem full zárt.

(#413) yvsmad válasza quailstorm (#412) üzenetére


yvsmad
őstag

A Garminra custom térképeket lehet feltenni, lásd turistautak.hu, ill. PC-s szoftveren keresztül pontokat, útvonalakat, előre megtervezett túrákat rátölteni, lásd Garmin BaseCamp.

[ Szerkesztve ]

(#414) yvsmad válasza mekker (#408) üzenetére


yvsmad
őstag

Csak az ócska hifire reagáltam. Logikád szerint a régebben épült ház is ócska, bezzeg az új mennyivel jobb...

(#415) Vesa válasza yvsmad (#407) üzenetére


Vesa
veterán

A PC-s példádnak tökéletesen ellent mond az Apple story. Mai napig kvázi zárt rendszer, saját, szinte semmivel nem kompatibilis OS-ekkel. Aztán mégis ugye...Egyáltalán nem úgy működnek a dolgok a versenyszférában, ahogyan te elképzeled!

A tudomány a valóság költészete!

(#416) jeni válasza Vesa (#415) üzenetére


jeni
félisten

annyit lehetne hozzá fűznöm,hogy nosztalgiából vagy reneszánszukat élik meg ismételten a régi Nokia mobilok . amelyek elég szép áron de kaphatóak és veszik is.
gyakorlatilag sokan akik már belestek a saját tapizós kijelzős telók törésekbe és a gyors aksi merülésekbe inkább veszik ismételten a régi Nokia telókat.
azok a telók alapszinten ma is tökéletesek!

-telefonálni
-sms-ni
-fényképezni
-GPS módban
-fényképezni-sőt egyes régi mobilok jobb képeket tudnak csinálni
-egyes modelekkel nezetni

MIND LEHET AZOKKAL:

(#417) yvsmad válasza Vesa (#415) üzenetére


yvsmad
őstag

Az Apple MacIntosh a PC-vel párhuzamosan folyamatosan létezett, sőt ha ismernéd a Power PC-t, akkor tudnád, hogy volt komoly együttműködés is közöttük. Mellesleg a Mac sohasem volt megfizethetetlen, az elterjedtsége kb. az árával fordítottan arányos.
Egyébként van itthon MacBook Pro és semmi különös hardver felszereltsége nincs. Ha akarnám, leformázhatnám a HDD-t és felrakhatnám rá bármelyik eddigi Windows verziót.

[ Szerkesztve ]

(#418) Krill77


Krill77
őstag

Isten nyugasztalja! En is meg fogok.

(#419) jeni válasza Krill77 (#418) üzenetére


jeni
félisten

Ez nem az a TOPIK,de remélem nem vagy IÁ harcos!

(#420) Krill77 válasza jeni (#419) üzenetére


Krill77
őstag

"Gyász: meghalt a VHS"

Miért te nem fogsz?

(#421) jeni válasza Krill77 (#420) üzenetére


jeni
félisten

Miért te VHS vagy?

Egyetlen értelmes mondatot nem írtál le a témával kapcsolatban. Ha pedig úgy érzed a helyzetedet,akkor keresd fel az orvosodat!

(#422) Tertius válasza jeni (#391) üzenetére


Tertius
tag

& (#395) Tibiajax

Köszi!

(#423) dabadab válasza Vesa (#317) üzenetére


dabadab
titán

Stúdióban Betacamot használtak. A Betamax ennek egy jelentősen lebutított változata volt (illetve a Betacam volt feljavitva, mert az jött később)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#424) jeni


jeni
félisten

(#425) arnyekxxx válasza yvsmad (#407) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Beta egyébként nem veszített, csak megtalálta a neki való piaci szegmenset, a professzionális felhasználást.

Eleve olyan nincs, hogy "Beta" önmagában, a házivideónak szánt Betamax megbukott, az eleve broadcastra tervezett Betacam meg kb ipari szabvány lett.

(#426) #40553216 válasza kolopele (#371) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nos, visszatérve az „értékítéletemre”. Igazán nem akartalak megbántani. Egy kis példa, mi is a különbség a „klasszikus” és a popzene között.
Bach Das Wohltemperierte Klavier első kötetéből a negyedik, cisz-moll prelúdium és fúgájából a fúga elemzése, grafikusan és szövegesen. De igazából innen bármelyiket megnézed, jó példát találsz arra, hogy a klasszikus zenében igen sok darab nem egyszerűen egy szép dallam több-kevesebb kísérettel, esetleg virtuóz szólóval díszítve, hanem komoly, szinte mérnöki struktúra.

Vagy a hatodik, a d-moll, a négy témával és ezek különböző formában való megjelenésével az amúgy igencsak rövid darabon belül.

Nem mellékesen Bach ezt a művet csak azért írta, hogy bemutassa a zenélni tanulóknak, a zeneszerzőknek, milyen könnyedén megy az akkor új, mára általánosan, majdhogynem kizárólagosan használt kiegyenlített hangolásban a zenélés.

(#427) Gabor970


Gabor970
addikt

Lehet, hogy a cikk apropóján is, de én épp most vettem 2db SVHS kazettát és 12db normál VHS kazettát. Természetesen min original bontatlan. Hangrögzítésre használom.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#428) arnyekxxx válasza #40553216 (#426) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a klasszikus zenében igen sok darab nem egyszerűen egy szép dallam több-kevesebb kísérettel, esetleg virtuóz szólóval díszítve, hanem komoly, szinte mérnöki struktúra.

ez egyébként onnan látszik a linkelt videóból Kovácsbácsinak, hogy le van kottázva?

(#429) #40553216 válasza arnyekxxx (#428) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha így tetszik, akkor igen, Kovács bácsinak onnan látszik.

[ Szerkesztve ]

(#430) jeni válasza Gabor970 (#427) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Honnan "tudtál szerválni"?

(#431) arnyekxxx válasza #40553216 (#429) üzenetére


arnyekxxx
veterán

akkor ez is egy komoly, szinte mérnöki struktúra

(#432) #40553216 válasza arnyekxxx (#431) üzenetére


#40553216
törölt tag

Önmagában hogy kottában van leírva, semmit nem jelent. Te megnézted, mi van azokban a videókban? Vagy csak azt láttad, hogy kotta, azt szevasz? A kotta alatti grafikus és (a görgethető) szöveges rész kimaradt? A linkeken nem a kotta önmagában a lényeg, hanem az egész: a kiegészítők magyarázzák a szerkezetet.
Én ezt látom (persze videóban):

„akkor ez is egy komoly, szinte mérnöki struktúra”
Mutasd meg, hol és miben! Ez miért nem egy (amúgy végtelenül egyszerű, egy oktáv se hangterjedelmű) dallam egy egyszerű akkordkísérettel?

[ Szerkesztve ]

(#433) arnyekxxx válasza #40553216 (#432) üzenetére


arnyekxxx
veterán

asszem nem értetted meg amit írtam, de mindegy

ps.: ifjukoromban zenét tanultam, több hangszeren játszok (és a hangszer alatt nem lemezjátszót és playlistszerkesztőt értek)

(#434) #40553216 válasza arnyekxxx (#433) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fejtsd ki! :)

(#435) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

(#436) Gabor970 válasza jeni (#430) üzenetére


Gabor970
addikt

Vateráról.
talán még él a link
Ugyanennél az eladónál még vannak normál VHS kazetták bontatlanok.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#437) jeni válasza Gabor970 (#436) üzenetére


jeni
félisten

de mákod van!!

abból csak a JVC ami esetleg venném

[ Szerkesztve ]

(#438) Gabor970 válasza jeni (#437) üzenetére


Gabor970
addikt

mákom? Kb két hete nézegettem csak, mire megvettem. Ott volt bárki számára :) Néha rá szoktam keresni vaterán és jófogáson, hogy SVHS :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#439) NGA válasza arnyekxxx (#425) üzenetére


NGA
addikt

A beta nem bukott meg. USA-ban hatalmas piaca volt, ott nagyon el volt terjedve.

(#440) jeni válasza NGA (#439) üzenetére


jeni
félisten

Az a kérdés, hogy ennek mennyire volt köze az NTSC rendszerhez? Európában a PAL és a Secam volt elterjedve. Pénznek Feltehetőleg semmi köze nem volt. Hiszen Nyugat-Europa országaik megtudtak venni. A régiónak sem mert a DVD a 90-s évek végén jelentek meg vagyis 98 után a boltokban.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#441) arnyekxxx válasza NGA (#439) üzenetére


arnyekxxx
veterán

erről a hatalmas elterjedésről így emlékeznek meg a helyiek 1989-ben:

http://marriedwithchildren.wikia.com/wiki/Episode:The_Harder_They_Fall

As they sit on the couch, Bud and Kelly are depressed that they possibly the only family left with Betamax, instead of using VHS tapes like most families of the 1980s do, since they don't get many good movies on the Beta format anymore. While Al tries to convince them that having each other is good enough, they start to list off things they rather have like real food and heat. Accepting that their life does suck, he tells them that he sent Peggy with Steve across the state border to pick up movies at Bob's Betas and Bellbottoms in Milwauke, WI.. Peggy comes in and Al, thinking that she got "Predator" or "The Terminator", is disappointed when she hands him "Oh Heavenly Dog".

(#442) jeni válasza arnyekxxx (#441) üzenetére


jeni
félisten

Nem tudok angolul! Magyar topikba nem lehetne magarul írni?

(#443) Dr. Akula válasza jeni (#442) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ahogy ülnek a kanapén, Bud és Kelly kicsit depi hogy ők az egyetlen család akik maradtak a Betamaxnál, ahelyett hogy VHS szalagokat használnának mint a legtöbben a 80-as években, mert nem nagyon vannak már jó filmek Betára. Miközben Al (Bundy) megpróbálja meggyőzni őket hogy elég nekik egymás, elkezdenek kipipálni dolgokat amikkel inkább rendelkeznek, pl. valódi kaja és meleg. Elfogadva hogy szopás az életük, (Al) mondja nekik hogy elküldte Peget Steve-vel a szomszédos Wisconsin állambeli Millwaukeeba hogy hozzanak filmeket Bob "Beta és Trapézgatya" boltjából. Peggy megérkezik, és Al azt gondolva hogy elhozta a Predatort vagy a Terminatort, nagyot csalódik amikor (Peg) átadja neki az "Ó Mennyei Kutya" filmet.

(#444) jeni válasza Dr. Akula (#443) üzenetére


jeni
félisten

Forditóval én is megtudtam volna oldani. Csak elvből írtam oda,hogy szebb lenne ha magyarul lenne be linkelve.

Amúgy Köszi

(#445) NGA válasza Dr. Akula (#443) üzenetére


NGA
addikt

Nem azt mondtam, hogy a betamax jobban el volt terjedve, mint a vhs, hanem, hogy az usa jelentős piac volt. Itthon is sok kis studio használt betamax-ot, és a kész anyagot végül vhs-re másolták. Mikor video operatőri suliba jártam 1984-ben, akkor csak beta cuccokon tanultunk, a vhs csak akkor kellett, ha valakinek otthonra ment a felvétel.

(#446) MaCS_70 válasza NGA (#445) üzenetére


MaCS_70
félisten

BetaMAX??? Stúdióban?
86-tól az MTV-től a Mafilmen keresztül a kis stúdiókig rengeteg videós helyen jártam, de élő BetaMaxszal sehol sem találkoztam.
A kis stúdiók vagy VHS-sel bénáztak, vagy eljutottak a BetaCAM-ig.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#447) NGA válasza MaCS_70 (#446) üzenetére


NGA
addikt

Sajnálom, hogy te nem találkoztál, de pécsett pl a tanárképző, a megyei művelődési központ is betamax-ot használt.

Ezek voltak elterjedve:

[ Szerkesztve ]

(#449) MaCS_70 válasza NGA (#447) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha, ismerős, de én nem futottam vele össze.

Mondjuk egy tán' 1982-es szakmai tájékoztatóban tényleg olvastam, hogy a BetaMax sokkal alkalmasabb "közösségi műsorkészítési" (sic) célokra, mint a VHS -- és kb. öt oldalon keresztül elemezték, hogy a szalagvezetéstől a jelfeldolgozásig gyakorlatilag mindenben a Beta volt a jobb.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#450) arnyekxxx válasza NGA (#447) üzenetére


arnyekxxx
veterán

és azért ezt használták mert ez volt az annyira fasza, vagy azért mert épp ezt hozta be a Keravill nagyobb tételben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.