Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) davidsone válasza jeni (#200) üzenetére


davidsone
addikt

ez így van 3-4 éve nem láttam CD-t DVD-t nemhogy fogtam...
...optikai meghajtóm sincs :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#202) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek..

-Mi még anno ezzel a szerkezettel kezdtük a VHS korszakot. :R
-De már idejét sem tudom mikor használtam utoljára VHS kazettát?

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#203) pomorski válasza Tamás88 (#194) üzenetére


pomorski
őstag

Ötletnek jó, aki megcsinálta a youtube-videón lévő cuccot az biztosan ügyeskezű, akkor asszem marad az eredeti terv: 5-10-essével kuka...

(#204) peti_s válasza #40553216 (#190) üzenetére


peti_s
addikt

Mivel csak ez az előnye, logikus hogy a többi a hátránya, és a cikket is olvastam. :D

(#200) jeni, egyre nagyobb szerepet kap az online értékesítés, ha jól emlékszem pont egy CD-s cikkben olvastam, hogy mennyire nem vesznek már az emberek fizikai albumokat, holott szerintem megvan egy CD-nek is a feelingje.

(#205) arnyekxxx válasza quailstorm (#177) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez eddig OK, csak ott indult ez a történet, hogy a kollega szerint: "A metal zenének éppen az a nyers hangzás a lényege" amit a bakelit tud legjobban visszaadni, csak éppen a bakelit se ad vissza mást mint amit a digitális studioban összeraktak digitálisan.

(#206) Tamás88 válasza renee7 (#186) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Azért a kiadók, vagy akik csinálják, azok nem Format Factoryval, meg hasonló programokkal konvertálják felfelé, hanem akár többmillió $-os szoftverekkel oldják meg, ami igencsak jól meg tudja csinálni. Igaz nem olyan lesz mint ha direkt BD-re adnák ki (mai filmek), de még így is jobb lesz a minőségük, mint a VHS-nek, vagy DVD-nek.

(#207) Titan44


Titan44
tag

Nekem a videótékák hiányoznak, igazi családi program volt lemenni és filmeket válogatni.
Izgalmas volt válogatni, újabb filmekre vadászni aztán otthon együtt leült a família és ettünk ittunk, videóztunk.
Mai napig van olyan film amit magyar szinkronban láttam VHS-en és a neten sohasem találtam meg ( 3000 röhejes Űrodüsszeia ).

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#208) x_o_n válasza peti_s (#204) üzenetére


x_o_n
veterán

Az a cikk egy baromság,Bár lehet csak Magyarországról van szó benne,Itt hihetetlen mennyiségben vásárolják az emberek a mai napig a Cd lemezeket,nem beszélve hogy mennyi minden vinylen is megjelenik én is elég sokat vásárolok föleg független kiadoktól ,ezzel is támogatva kedvenc zenekaraimat,sőt a rengeteg kiadó kazettán is kiadja a dolgait.

Nekem egyedül a minidisc volt ami érthetetlen ..mind minőségben,dinamikában,mobilitásban,nem beszélve a felvételekről jobb volt mint a cd...küzdöttek is ellene a multik mert féltették a cd bizniszt....bár még mindig tovább birta mint a DAT vagy DCC

(#209) #79335424


#79335424
törölt tag

Az első VHS film, amit láttam, az a Mad Max 1 volt alámondással, 1983 -ban. Egyik haver szülei vettek egy "felültöltős" magnót, azon néztük. Aztán 87 -ben vettem egy saját magnót, ami a mai napig megvan (valahol :) ). Ha jól emlékszem, akkor Panasonic magnó. A távirányítóját fekvő nézetben kell tartani, és azon is van LCD kijelző. 87 -ben elég komoly cucc volt.

Magát a mágnesszalag technológiát viszont sztem nem kéne temetni, mert nagyon hasznos. Én direkt rakattam a gépembe Firewire portot, és egy miniDV -s kamera segítségével a fontos adatokat, saját videók mastereit kiírtam DV kazettára. Így archiváltam.

(#210) ripla válasza jeni (#180) üzenetére


ripla
őstag

nekem meg lemezlejátszót kellene kerítenem, van vagy 2 tucat bakelitem, szüleimtől örököltem őket, 25-30-35 éves lemezek, főleg régi magyar zenekaroktól. :)

(#195) davidsone
ez a klip nagyon elborult valóban. :D

[ Szerkesztve ]

(#211) Tibiajax válasza Gabor970 (#21) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R
talán a legjobb képmagnetofon volt a világon
a pana is, ez a modell meg a teteje volt talán a kinálatuknak

#43 Carline ehh, mi nagyon egykora születésűek lehetünk.. :) nálam is ment a nagy wrestling-őrület a videókorszakban. éltem-haltam értük
a régiekért természetesen, azok még szerethető figurák voltak

[ Szerkesztve ]

(#212) quailstorm válasza arnyekxxx (#205) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel én nem vitatkoztam. Itthoni vinyl kollekció nagy részt analóg stúdiómunka, ellenben az ismertetett okok miatt hiába digitális a kergemarhakór is, ha a célomat nem érem el vele. A stúdiót nem tudom hazahozni, a lemezjátszó már itt van, a lossless meg jelen cuccon elvérzik vele szemben.

A kiragadott mondatra meg annyit tudok mondani hogy bullshit és érzelmek.

[ Szerkesztve ]

(#213) mekker


mekker
őstag

Egy viszonylag friss cikkben olvastam, hogy Észak-Koreában még ma is nagyon futnak a kínai kalóz-kazetták. Elképzelhető, hogy az ilyen országok a fő felvevő piac.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#214) jeni válasza mekker (#213) üzenetére


jeni
félisten

és Kínában? ;]
Ott még a Blu-Ray-t is hamisítják,másolják! A többiről nem is beszélve!
Gyanítom ,hogy a Funai VHS videókat olyan áron árulták,hogy elromlásuk esetén még javítani sem volt érdemes!

[ Szerkesztve ]

(#215) Boond válasza pomorski (#192) üzenetére


Boond
addikt

Múltkor láttam egy videót, ahol egy floppy meghajtót alakítottak át dizájnos kártya olvasóvá.
1000 kazetta az rengeteg... simán lehet olyan közte, amit életben nem találsz meg még neten sem.

Nem értem, néha az embereket, csak úgy kidobni dolgokat...

Vajon családi felvételeket is csak így kukába dobjá(tok)? pl esküvők?

(#216) jeni válasza Boond (#215) üzenetére


jeni
félisten

Ne tudd meg én már beleestem!!!!! :W
A faterom kidobálta az Izraeli,az Angliai,a Német,az Ausztriai,a Franciai,a Japán utaim és sport során filmezett dolgokat! :O

Fél évig nem is beszéltem vele,sőt Karácsonykor sem látogattam meg őt!

[ Szerkesztve ]

(#217) Boond válasza zoltanz (#196) üzenetére


Boond
addikt

Ez egyszer még tuti sokat fog érni :D

(#218) Tibiajax válasza x_o_n (#208) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem volt jobb a minőség az md mint a cd. tömörítve rögzített. atrac3
kompaktabb volt, aztán kb ennyi. de én is csíptem, mint formátumot

(#219) peti_s válasza x_o_n (#208) üzenetére


peti_s
addikt

Egy bizonyos korosztálynál még így van igen, de a fiatalabb korosztály már nem vesz CD-t, vinylt, és a tendencia az egyre kevesebb eladás felé vezet.

(#220) Boond válasza Toth_Jani (#199) üzenetére


Boond
addikt

Az idézetről jut eszembe, pl a jó barátok, de akár más műsort is elővehetnénk, ott még bőszen vhs korszak van, nincs fb nincs nagyon net sem, a laptop amivel dicsekednek meg, elégé vicc kategória már :D

De van ami örök, a hangulat :)

"ez így van 3-4 éve nem láttam CD-t DVD-t nemhogy fogtam..."

Az egy dolog, nap mint nap írok ki dvd-t. (nem saját célra). Cd-vel ritkábban foglalkozom, de még van egy 10-es henger néhány éve lett véve, ha esetleg kellene valamire legyen. akár kocsiba, akár más miatt.

"Nekem a videótékák hiányoznak, igazi családi program volt lemenni és filmeket válogatni."
Ma is vannak tk-k és ki sem kell mozdulni már miatta :D De azt hiszem ezek nem olyan népszerűek, mint az igaziak...

Sőt vannak üzletek is még, dvd kölcsönző. Ha valaki a tk-s élményre vágyik...

"Mai napig van olyan film amit magyar szinkronban láttam VHS-en és a neten sohasem találtam meg ( 3000 röhejes Űrodüsszeia )."

Rengeteg dolog van amit nem adtak le újra vagy épp, meg sem jelent semmilyen formában. De valakinek mgé mindig meg lehet... ha csak ki nem dobta...

#210) ripla
pár éve is simán lehetett lemez lejátszót venni, szerintem akár msot is, ha az kell.

(#216) jeni
Nah ugye. Pedig ez akár vhs akár nem, emlék, érték. Ilyesmit digitalizálni érdemes, szokás.
Mondjuk én spec még a sima felvételes kazettákat sem dobtam ki, holott mind digitalizálva lett vagy 5-6 éve.

[ Szerkesztve ]

(#221) x_o_n válasza Tibiajax (#218) üzenetére


x_o_n
veterán

pedig jobb,dinamikusabb,bakeliteket archiváltam rá,és ugyanazt a lemezt hallgatva ég és föld,próbáld ki,döbbenet,persze készülék se mindegy,én nem régen vettem egy pakkot az ebayen,de folyamatosan vadászok.
nemrég az eggyik kiadonál találtam pár müsoros mdt is :)

(#222) x_o_n válasza Boond (#215) üzenetére


x_o_n
veterán

Pont ez az,én mindent bedobozoltam,ami potolhatatlan,archiváltam,ami meg lett más formátumban azt elajándékoztam,de kidobni....vétek meg eleve öko lábnyom,embereeek! :)

(#223) dabadab válasza x_o_n (#221) üzenetére


dabadab
titán

Ki van zárva. Mitől lenne jobb a veszteséges tömörítésű CD-formátumú hang a tömörítetlentől?...

DRM is theft

(#224) renee7 válasza dabadab (#198) üzenetére


renee7
tag

Nem szamárság, utómunka kérdése. Egyébként film klasszikusokról volt szó, (én értelmezésemben régebbi filmek) ,nem kortárs darabokról, figyelmesebben olvass.

(#225) x_o_n válasza dabadab (#223) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem tudom feltünt e hogy a cd is tömöritett hangformátum.....
de mondom,próbáld ki..hidd el dinamikusabb,sokkal
mint ahogy az mp3 nál is van méretben másabb de mégis jobb,részletgazdagabb tömörités

(#226) peti_s válasza x_o_n (#221) üzenetére


peti_s
addikt

Szerintem ott inkább felvevő, lejátszó dönthetett, papírforma alapján nem jobb. Mindkettő 16 bites, a MD pedig tömörített.

(#225) x_o_n, igen, a stúdiófelvételről "butítják" vissza. Korábban sosem foglalkoztam a kérdéssel, utánanézek kicsit jobban, de kétlem hogy nagy felfedezést tennék. Nekem az SACD jött be mint formátum. :)
Utánanéztem, nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#227) dabadab válasza x_o_n (#225) üzenetére


dabadab
titán

"Nem tudom feltünt e hogy a cd is tömöritett hangformátum....."

?????????????

"mint ahogy az mp3 nál is van méretben másabb de mégis jobb,részletgazdagabb tömörités"

Részletgazdagabb, mint az eredeti?.....

(#224) renee7: az, hogy milyen a mastering meg hogy mit tud egy adott formátum, az két tök különböző dolog - most az utóbbiról volt szó

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#228) x_o_n válasza peti_s (#226) üzenetére


x_o_n
veterán

sacd nem rossz,de a dvd audio sem elvetendő.

teljesen vegyes,nem lehet azt mondani hogy jobb vagy sem..emberi fül függéstöl kezdve a készülékek,tipusok stb az ég adta világon minden fel van sorakoztatva.

ha a sima minidiscet nézem (4. generációs ATRAC, 20 bites DAC, 24 bit ADC) egy jó készülékkel sajnos tényleg dinamikusabb a felvétel (jó persze tényleg egy jó készülék kell a felvételhez )mint a mezei cd(annak ellenére hogy cdt gyüjtök bakeliten csak azt ami csak azon jelenik meg )
Ha a többsávos studio és hi mdt nézem,azok meg elég jó cuccok,föleg a studio md-k,és most röhelyesen olcsok,csak a lemezek ritkák hozzá

?????????????

ez komoly? :)

[ Szerkesztve ]

(#229) renee7 válasza dabadab (#227) üzenetére


renee7
tag

Jaja, de előbb nem a formátumról beszéltünk, hanem a masterfelvételről. Az, hogy maga a HD formátum mit tud, azt mindenki tudja, aki utánanéz, érdekli. A gond az, hogy HD az többnyire csak a friss műsornál van. Annyi pénz a világon nincs, hogy az egész filmarchivumot újra digitalizálják HD-ban. A TV-kben az archiv bejátszások még nagyon-nagyon hosszú ideig Betaról fognak menni. És igen, ehhez még hozzájönnek a tömörítési hibák is. Átírva csak azok lesznek, amit olyan példányszámban el tudnak adni bluray-n, hogy az fedezi a költségeket. Talán egy-két filmklasszikus, mondju Oz, a csodák csodája meg Szárnyas Fejvadász meg Hipolit a lakáj meg ilyesmi át lesz írva. A Terminátor 2, amit tudtommal tényleg átírtak. De a helyzet technikailag sokkal bonyolultabb, mint a DVD-vel. Mert ezeket a filmeket még anno dacumál, amikor újak voltak, akkor SD-ben átmásolták U-Maticra vagy BetaSP-re a televiziós forgalmazáshoz, azokat a kazettákat csak elő kellett venni. Viszont ahhoz, hogy HD-ben bescanneljék, ahhoz kellene egy jó állapotú, nem fakó, nem karcos, nem hiányos mozifilm. Nyilván egy lefutott forgalmi kópia szóba sem jöhet, legfeljebb az eredeti negatív. Ha ugyan még megvan. Szóval én nem vagyok benne biztos, hogy a filmklasszikusok belátható időn belül megjelennének bluray-n. Legfeljebb valami ultragagyi felkonvertált változatban.

(#230) Tibiajax válasza x_o_n (#225) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

huhh, na jó..

:)

(#231) dabadab válasza renee7 (#229) üzenetére


dabadab
titán

"Annyi pénz a világon nincs, hogy az egész filmarchivumot újra digitalizálják HD-ban."

Pedig nekem erősen úgy tűnt, hogy a filmstúdiók ennek álltak neki a BR megjelenése óta. Az teljesen nyilvánvaló, hogy felskálázott cuccokat nem lehet kiadni BR-en, azt legfeljebb csak valami zugcég teheti meg, rendes filmstúdió nem.

"Talán egy-két filmklasszikus, mondju Oz, a csodák csodája meg Szárnyas Fejvadász meg Hipolit a lakáj meg ilyesmi át lesz írva."

Komolyan úgy beszélsz, mintha ebben a percben érkeztél volna 2005-ből. A nagy cégek a katalógusuknak azt a részét, amire van kereslet, már rég kiadták BR-en és igen, ezt úgy csinálták, hogy újra bedigitalizálták az eredeti filmet - azért nem olyan nagy ördöngősség az. Amiket írtál (a kakukktojás Hipolit kivételével) mind kijöttek BR-re (az Ozból egyébként (a 75. évfordulóra) csináltak utólag konvertált 3D-s kiadást is, amihez először 8k felbontáson scannelték be az eredeti filmet).

"Viszont ahhoz, hogy HD-ben bescanneljék, ahhoz kellene egy jó állapotú, nem fakó, nem karcos, nem hiányos mozifilm."

Nem tudom, hogy mennyire meglepő, de a nagy filmstúdióknak vannak ilyen kópiái a baromi drágán készült filmjeikből, főleg, hogy az USA-ban a történelem viharai sem tépázták meg az archivumokat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#232) pomorski válasza Boond (#215) üzenetére


pomorski
őstag

Azt a hírt én is olvastam...

Köszi, hogy aggódsz a családi felvételekért, de azokról már gondoskodtam akkor, amikor éreztem, hogy nem nagyon fogjuk tovább használni a VHS technológiát, -legalábbis mi. Le is írtam korábbi hozzászólásomban, ebben: [link]

(#233) #95590400 válasza renee7 (#186) üzenetére


#95590400
törölt tag

baromságokat írsz. a blúréj kiadások nagy részét 4k-ban világítják le a filmszalagról.
sajnos az eredeti cikk nincs meg, csak a hivatkozás
http://gizmodo.com/330963/how-blade-runner-and-other-old-movies-get-remastered-into-sweet-sweet-high-definition

[ Szerkesztve ]

(#234) #95590400 válasza #95590400 (#233) üzenetére


#95590400
törölt tag

és ez 2007-ben volt.
mellé egy kis csemegének, hogy kikerülj az időhurokból
http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=218262

[ Szerkesztve ]

(#235) #95590400 válasza #95590400 (#233) üzenetére


#95590400
törölt tag

megtaláltam
http://www.soundandvision.com/content/blade-runner-how-great-hd-made

(#236) renee7 válasza #95590400 (#233) üzenetére


renee7
tag

Okos fiú. :)

(#237) #95590400 válasza renee7 (#236) üzenetére


#95590400
törölt tag

Talán egy-két filmklasszikus, mondju Oz, a csodák csodája meg Szárnyas Fejvadász meg Hipolit a lakáj meg ilyesmi át lesz írva. A Terminátor 2, amit tudtommal tényleg átírtak.
hát, 21. századi filmbuziként nem is egy képzelt álomvilágban élek néhány poros és orsós magnó társaságában, aztán, ha leírok valamit, akkor annak van háttere.
arról nem is beszélve, hogy a nem mondom meg milyen feliratos oldalon a final cut-hoz, mikor kijött, 1 hétre rá, én vágtam át és össze a feliratot. és ha már, javítottam is itt-ott stilisztikailag...
egyébként figyeled a dátumokat? levilágítás és 4k transzfer éve: 2007.
bejegyzésed éve: 2016.

[ Szerkesztve ]

(#239) renee7 válasza jeni (#238) üzenetére


renee7
tag

---

[ Szerkesztve ]

(#240) renee7 válasza #95590400 (#237) üzenetére


renee7
tag

Hülye kötekedésre, hülye válasz! :) Tegnap mondtam valamit, ami erősen szubjektív, senki sem kötelezett arra, hogy kötekedj, a kötekedés kedvéért, vagy tán fegyvert nyomtak a halántékodhoz? Te nem hagytad ki a lehetőséget. :) Gondoltam egy kicsit kiforgatlak. Sorry. ;)

(#241) Hieronymus válasza Tamás88 (#206) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

"...akár többmillió $-os szoftverekkel oldják meg, ami igencsak jól meg tudja csinálni."

Inkább hardver lesz az és nem csak szoftver önmagában.

A magán tévétársaságok nem szokták újra digizni az anyagaikat, inkább felskálázva nyomják a HD csatornákon. (illetve a jogtulajdonosok extra pénzt kérhetnek a magasabb felbontás okán)
Gondolom ezért indult el a gondolat menet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#242) dabadab válasza renee7 (#240) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ilyeneket ne csináljál, mert a tök felesleges hangulatkeltésnek rossz vége szokott lenni.
avman rámutatott arra, hogy teljes tárgyi tévedésben vagy, ilyenkor az ember vagy a jó megoldást választja, és elismeri, hogy tényleg, vagy a kevésbé jót, és nem szól egy szót se - de az, hogy nekiállj minden alap nélkül kötekedni, az egy nagyon rossz megoldás.

DRM is theft

(#243) dabadab válasza Tamás88 (#206) üzenetére


dabadab
titán

"Azért a kiadók, vagy akik csinálják, azok nem Format Factoryval, meg hasonló programokkal konvertálják felfelé, hanem akár többmillió $-os szoftverekkel oldják meg, ami igencsak jól meg tudja csinálni."

Ahogy már előttem is írták, nem csinálnak ilyeneket, mert ott az eredeti film, bescannelik azt.
Másrészt meg ez továbbra is a való világ, nem CSI, szóval itt nem lehet belenagyítani a pixelekbe, az interpolálás nem ad új részleteket, képfeldolgozás terén ők se tudnak igazán mást csinálni, mint amit bármelyik hobbista meg tudna csinálni otthon.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#244) mekker válasza quailstorm (#177) üzenetére


mekker
őstag

"Viszont sokak lakásában ott a kész korrekt lemezjátszóra épített hifi, és nincs ott az azt a legkevésbé megközelíteni képes digitális, amire egyáltalán honnan szerzed meg az anyagot?"

Ha vannak is a mai magyar háztartásokban lemezjátszók, azok elöregedett darabok, új korukban is legfeljebb az akkori közép-kategóriát képviselték.
Te is magadból indultál ki, magamból kiindulva van itthon egy ócska Osaka midi tornyunk a saját lemezjátszójával. Gondolhatod, hogy nem nehéz überelni hangzásban.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#245) kolopele válasza mekker (#244) üzenetére


kolopele
nagyúr

Fogok már a kedvetekért egy fényképet készíteni, hogyan is néz ki egy igazi high end bakelitra épülő cucc. Akik állandóan azt szajkózzák, hogy a bakelit rosszabb a cd - nél, azok még nem hallottak soha egy milliós összegű cuccot szólni.

(#246) kolopele válasza arnyekxxx (#176) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mert ugye a bakelit korszakában folyamatosan ment a digitalizálás.....................

(#247) kolopele válasza quailstorm (#212) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akik még soha nem hallottak bakelit lemezt szólni profi cuccon, azok úgysem értik meg soha, mi is a különbség.

(#248) yvsmad válasza #95590400 (#233) üzenetére


yvsmad
őstag

A Blade Runner nekem már rég megvan HD-ben, ami BD-rip volt.
Egy rakás régi klasszikust kiadtak már BD-n, sőt néhányat 3D BD-n is (pl. Top Gun).
Szóval valaki kissé le van maradva, amíg otthon elméleteket gyárt, addig a világ elmegy mellette.

(#249) yvsmad válasza kolopele (#247) üzenetére


yvsmad
őstag

Akinek nincs otthon profi cucca, az nem is fog ilyen hordozóra költeni.
Annak magyarázd már el a LP-k kezelését, aki pár éve a CD-ket, DVD-ket is szétdobálta maga körül. Az ilyennek semmilyen lemezt nem szabad a kezébe adni, az MP3 pont jó lesz neki. Ebből kiindulva ne kezdd el neki az LP-t reklámozni, mert egyszerűen nem neki való.

[ Szerkesztve ]

(#250) kolopele válasza yvsmad (#249) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudom. A mai letöltős világban az mp3 is elég sok embernek, a lényeg hogy szóljon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.