Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) quailstorm válasza Hieronymus (#25) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez pontosan így van. Apám csöves erősítő és vinyl fan, 60 éves így a saját terebélyes nem utólag összekukázott gyűjteményét élvezheti. Hanem egyesével rakta össze. Csöves rádió a lakásban most Orion 420 van egy zeneszekrényben, Supraphone lemezjátszóval (mikro és makro tű benne). A legjobb hangú itthon meg a Sofia és az Elprom M10.

Ehhez képest VHS magnó 3 is van, órának kb. Egyik az eredeti ronggyáhasznált a másik kettő bagóért kukázott. Ha nagyon olyan van egy F1-et vagy akármit felveszünk rá, de borzalmas. Már a CRT TV-n is az volt, de HD-ready LCD-n végképp. Csak nincs más amivel felvegyünk.
Digitalizáláson túl vagyunk, nagy és rosszabb mint az eredeti egyelőre.

Úgyhogy a VHS max a hipsztereknek lesz csodafegyvere.
Másik hogy nem is tudom van-e egyáltalán eredeti VHS kazettánk itthon. Mert MC cassette az van eredeti, meg még mellé lehet tenni a lemezről jó cuccal felvetteket. És ez az 500 darabos gyűjtemény jó ha 20%-a.
Alighanem ami CD-s vagy rádiós de pótolható az kuka lesz és gyün a HTPC még ide is...
Orsós szalagja is jó ha van 20 kiemelkedő apámnak.

Ja meg analóg TV tunernek jók még a VHS magnók de erre is egyre kevésbé van igény, már mi is átálltunk.

Viszont kaptunk egy VHS-c kézikamerát amin már színes kihajtható LCD kijelző is van és lithiumos akkus, ami menő.
Én még anno egy monochrome nézőkés Blaupunkttal toltam, állítólag az képcső volt benne. De a mechanikája is feladta meg a Ni-Cd is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.