Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

nyílj ki

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Nem vagyok ugyan orvos, de olyan aprosagot elfelejtettel leirni minthogy milyen szteroidot.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3) sutykuru


sutykuru
tag

Mi baja a kezednek?

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

kétszer használtam szteroidos készítményt különböző problémákra (orrspray és krém), rövid távon szuper eredményeket produkált, de néhány havi használat után csak rontottak a helyzeten, úgyhogy leálltam velük.
egyszeri gyors problémamegoldásra tök jó, de aztán csak kinyír a szteroid :) (legalábbis nálam ez volt a helyzet)

(#5) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Ínhüvelygyulladás ?

no fate but what we make

(#6) KaiotEch válasza sutykuru (#3) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet hogy kicsi és nagyobbítani akarja :D

(#7) CsigaGyilkos válasza #51736960 (#4) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"egyszeri gyors problémamegoldásra tök jó, de aztán csak kinyír a szteroid :) (legalábbis nálam ez volt a helyzet)"
Nem csak nálad, másoknál is, ugyanis én is így tudom. A szteroid nem megoldás, max. nagyon rendhagyó esetekben.

Mivel nem tudjuk, hogy mi a baja a kezednek így nehéz tanácsot adni.

Visca el Barcelona!

(#8) sutykuru válasza KaiotEch (#6) üzenetére


sutykuru
tag

Lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) greenity


greenity
aktív tag

Ínhüvelygyulladásnak indult májusban, azóta fokozódott, majd enyhült, valószínűleg nem az; hétfőn voltam rtgen és vérvételen, megint, holnap dől el mi lesz, de enyhén félek a dologról.
A szteroidot meg nem tudom, hogy milyen.

Hja és a másik ami még valószínűleg lesz: ízületi folyadék leszívása.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) harry3 válasza greenity (#9) üzenetére


harry3
őstag

Mindenképp az orvosra hallgass, ő tudja, hogy mennyit javulhat tőle, de azt is, hogy ennek ára is lehet/van(ahogy írtad, magas vérnyomás, hyperglikémia, elhízás), tehát tudja, hogy mi az a határ, amitől már vállalni kell a kockázatokat. Nyilván akkora mennyiséget próbál meg adni, hogy a tünetek elmúljanak, de ne okozzon további problémákat, vagy a hormontermelődést ne befolyásolja nagy mértékben.
Gyulladás esetén kortikoszteroidot szoktak alkalmazni.

(#11) voyager4.4 válasza greenity (#9) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Hát ha kell a szteroid akkor mégis csak gyulladás. Ha viszont nem akkor meg felesleges a szteroid. Azért ezeket a szteroid alapú szereket ilyen utolsó mentsvárként szokták bevetni a műtéti megoldás előtt. Én a helyedben felkeresnék másik szakorvost is pont azért mert azt se tudják kb mi bajod van, egyszer ez aztán azt mondják nem az, azért ilyet nem kéne.

no fate but what we make

(#12) Dluinet válasza greenity (#9) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen gyógyszereket és/vagy kezelést kaptál rá eddig?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) Zoli bácsi válasza voyager4.4 (#11) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mentődolgozóként kértem egy két orvos ismerős tanácsát a szteroidokkal kapcsolatban. Allergia kínoz tavasztól augusztusig, napi egy gyógyszer, de álmosít. Egy hosszú hatású szteroid injekció izomba, és hónapokra letudva az allergia..Erről kértem több orvos tanácsát. Most fogtok nevetni: "Ne adasd be, nem jó a szervezetnek. De én minden évben beadatom magamnak".
Én azon a véleményen vagyok, hogy egyszer(kétszer) nyugodtan meg lehet próbálni a szteroidot, segít, gyulladáscsökkentő. Feleségem ápolónő, szokta mondani hogy aszthmás betegeknek mekkora adagokat adnak rendszeresen, persze nem jó, de nekik muszáj.
Kaptam párszor a gerincem mellé, izomba, lidocainnal összeszívva mikor beállt a derekam, hajaj, nem gondoltam mellékhatásra, megváltás volt. :)

(#14) bambano válasza greenity (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a bajom a szteroiddal, hogy tüneti kezelés, nem okozati.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) lezso6 válasza greenity (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ekcémára kaptam anno szteroidos kenőcsöt. Soha többet. Kifehérítette a vörös, sebes, nedvedző bőröm, és pár évig utána úgy is maradt. Keress szakorvost, vagy legalábbis többet is kérdezz meg. Sajnos ez olyan mint a sör, egy orvos nem orvos.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) ncc1701


ncc1701
veterán

Csuklómba kaptam vagy 5-6 éve, úgy be volt gyulladva a nagy súlytól, h 3 hónapja már fájt. Az a csodaszer 2 nap alatt elmulasztotta. Azóta ésszel edzek. :)
A szteroid nem olyasmi, h mostazonnal meghalsz tőle. Sokan, nagyon sokat tolnak belőle, ilyen pici adagot meg sem fogsz érezni. Hülyeségen aggódsz.

[ Szerkesztve ]

(#17) greenity


greenity
aktív tag

Ő nem az első orvos, hanem a 4-5. nél tartok és valóban utolsó mentsvár. Eddig nem szteroidos gyulladáscsökkentőket szedtem, de csak nem múlt el, amint abbahagytam, mert már nem bírta a gyomrom, értsd kb 3 hónapig szedtem, akkor az ujjaim kezdtek leapadni, de a két búb a csuklóm két oldalán megvan és kis terhelésre is iszonyatosan fáj.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Egyszer kaptam szteroidos készítményt. Soha az életben nem akarok többé olyat látni. Allergia miatt adták, olyan rosszul lettem tőle, hogy azt hittem ott patkolok el. Ráadásul azóta még jobban előjön az allergiám.

Egyébként egy ismerősöm hasonló gonddal küzd mint Te, Ő inkább azt választotta, hogy évente műtik a kezét. Előtte próbálta egy ideig a szteroidos dolgokat, de nem sokat segített rajta hosszútávon.

Nyugodj békében Integra!

(#19) greenity


greenity
aktív tag

Hát szteroidos injekció on. Újabb másfél hét pihi kötelezően. Egyelőre rosszabb, mint egy gipsz.
Hja és ahogy kihámoztam, ínhüvelygyulladás, de sok sok pici helyen vagyok tele ízületi folyadékkal.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) Zolaash válasza greenity (#19) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Anyám szteroidot szedett más betegségre. A szteroid olyan szintű csontritkulást okozott nála, hogy egyszer tévézés közben (kb. nulla terhelés mellett) hallott, érzett egy reccsenést. Na ez egy gerinccsigolyája volt. Aztán összeroppant később még egy. Óriási mázli, hogy nem bénult le.

Rip and tear

(#21) greenity válasza Zolaash (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

:(

Azért remélem én 25 évesen nem kerülök ilyen helyzetbe.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) Zolaash válasza greenity (#21) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Egy injekciótól biztosan nem. Neki napi rendszerességgel kellett szedni arra a betegségre, ami az miatt alakult ki, mert egy másikkal félrediagnosztizálták, majd félrekezelték. :(((

Rip and tear

(#23) greenity válasza Zolaash (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Valószínűsítem, hogy lesz még egy adag, de talán több nem.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) jeri válasza greenity (#23) üzenetére


jeri
tag

A szteroid injekcio mellett csuklórögzitö bracet is viselsz remélem, 2-3 hét kimélet majd 10-15 adag fizioterápi, gyogytorna,ingeráram kezelés.
Ha ez sem segit akkor

(#25) greenity válasza jeri (#24) üzenetére


greenity
aktív tag

nem meséltek ilyenről.. a rögzítőmet pedig nem tudom hordani a púpjaim miatt

Annyit mondott az orvos, hogy 3 napig nulla mozgás, utána meg max öltözés.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#26) humanbeing válasza greenity (#25) üzenetére


humanbeing
újonc

Ha a doki hozzáértő, semmi baj a szteroiddal. Jó esetben nem sok szívódik fel, de a helyi hatása az nagyon jó. Ne gondolkozz, adassad, mert csak az fog segíteni....

(#27) greenity válasza humanbeing (#26) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát, végül egy második orvos, egy magasabb beosztású emberke adta be, ő is megvizsgált, meg beszélgettünk. Két hét múlva megyek vissza.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#28) greenity


greenity
aktív tag

Nos számomra úgy tűnik, hogy nem nagyon javított a helyzeten a dolog. A púp visszanőtt, zöldike meg nem tud aludni, mert éjjel fáj a keze.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) beleszólok válasza Szatyor95 (#18) üzenetére


beleszólok
senior tag

Egyszer kaptam penicillint, majdnem belehaltam (szó szerint).
Akkor ebből arra kellene következtetnemy hogy a penicillin rossz dolog? (allergiás vagyok rá)
Ilyen témában jobb, ha az ember felkeres 4-5 orvost és vagy átlagolja amit mondanak és amelyik kezelési mód a legtöbb szavazatot kapja, abba megy bele, vagy a legszimpatikusabbnak hisz.
Sajnos súlyosabb dolgokban ma már nem elég, ha egyetlen orvos véleményére hagyatkozunk, én ezt látom. :((

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30) greenity válasza beleszólok (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálam ez az 5. orvos és a 6. gyógymód.

Jövő pénteken újabb szuri, az előzőt is nehezen viseltem...
Mondjuk ha ez az ára, hogy normálisan tudjam használni a kezem, akkor hajrá :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) beleszólok válasza greenity (#30) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem is neked szólt. Én a derekammal kerültem ágyba hónapokra. Doki felírt valamit, de kevés volt, felírt mást, de nem mondta, hogy a másik mellé vagy helyett. Őt nem tudtam elérni, megkérdeztem másokat. A többiek azt mondták, helyette, mert durván felerősítik egymás mellékhatásait. Mikor beszéltem az eredeti dokival, lebaszott, hogy miért kérdeztem másokat és ő úgy gondolta, hogy együtt szedjem a kettőt.
Azóta nem hiszek egyetlen orvosnak, csak kivételes esetekben. :((

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#32) greenity válasza beleszólok (#31) üzenetére


greenity
aktív tag

Lassan én is feladom. Ma van 7 hónapja, hogy fáj, és oké hogy 5 napig nem mentem orvoshoz. De azóta nagyjából folyamatosan..

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.