Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Spinning =/= Spinracing =/= Szobakerékpár =/= Kerékpározás

Én rengeteget (éveket, nagyon-nagyon keményen kihajtva magamat) spinracingeltem párszor spiningeltem és sokat montiztam.

Aki azt hiszi, hogy egy spining biciklinek bármi köze van a normál szobabiciklihez az óriási tévedésben van. A Spining biciklin merev és hatékony a hajtás, akkor sem nyeklik-csuklik amikor kiállva tekerek (tekertem) teljes erőbedobással (igen komoly erővel). Hasonló mutatvány egy szobabiciklin hamar csúfos véget érne.

A fő különbség a nehéz lendkerék ami lehetővé teszi a gyors pörgetést egyenletes erővel, az ellenállás nagyon finom szabályozhatósága, a minőségi hajtókar, pedál, csapágyazás és a sokkal nagyobb tömeg. Kiállva, lendületből hajtva (jobbra balra dülöngélve) vagy sprintelve (már ha lehetne ilyet csinálni) egy szobabicikli billegne, de legalábbis elmászna a helyéről, egy jobb spining bicikli meg egy helyben marad. No és persze a többszörös ár...

A másik meg az, hogy egy spining vagy spinracing órához jobb esetben jár egy lelkiismeretes edző aki kihajtja ami az emberben van. Tényleg komolyan el lehet fáradni 40-45 perc alatt (kb 15-20 perc a bemelegítés-levezetés-nyújtás). Szobabiciklin én még nem láttam lelkiismeretes edzésmunkát. nincs aki hajtson és azt a szart nem is lehet értelmesen hajtani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.