Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Penge_4 válasza jacint78 (#99) üzenetére


Penge_4
veterán

Kihagytad, hogy még a watch later listát sem használhatod nélküle.

(#102) User64476


User64476
őstag

Istenek az égben! Végre!!

(#103) vlevi válasza inferno88 (#100) üzenetére


vlevi
nagyúr

Informatikai oldalon vagyunk, az, hogy kiprintelem, leklózolom teljesen megszokott kifejezések :)) :DD

(#104) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Felkészülhetne a microsoft a skype-pal ugyanezen a téren...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#105) FoxiestFox válasza raskolnikoff (#104) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából én szívből utáltam az MSN-t az IRC után, de sokkal jobb volt, mint a Skype.. utóbbival nem vagyok hajlandó szennyezni a gépem.. borzalmas GUI, bugok tömkelege.
Viszont még az MS előtti időkben használtam PDA-n, nagyon sokat beszélgettem úgy (minden nap, míg az akku bírta), és elégedett voltam vele. Nem tudom, desktopon akkoriban milyen volt.

(#106) jacint78 válasza FoxiestFox (#105) üzenetére


jacint78
addikt

Akkoraiban sem volt sokkal jobb a szkájp, ugyanilyen bugos volt, de legalább nem akart közösségi baormságokat, ráderőltetni. Nekem az IRC valahogy kimaradt, inkább MSN-eltem (amikor gémerkedtem, akkor a teamspeak ment még nagyon), azzal elegédett voltam, majd idővel az is kezdett közösségiesedni, de akkor valami custom tool-al ki lehet pucolni belőle legalább a közösségi ökörségeket.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#107) FoxiestFox válasza jacint78 (#106) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, MSN-t szépen ki lehetett gyomlálni. Meg voltak maszek peccsek is, amikkel lehetett turbózni. :D

(#108) Narxis


Narxis
nagyúr

A Google Plus ideje lejárt, meg kell barátkozni a gondolattal.

Thanos was right.

(#109) FoxiestFox válasza Narxis (#108) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Plusé nem járt, az összekapcsolásoké igen.

(#110) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#111) jacint78


jacint78
addikt

A google-el az a baj, hogy újat nem képesek kitalálni, mindíg csak olyat erőltetnek, amit már valakik megcsináltak. A jutubot is úgy vették, közük nem volt a létrehozásában, majd a fészbúk népszerű lett, erre közösségi szart csináltak nagyon gyenge sikerrel, majd gondolták, hogy menni fog, ha erőltetik, de ez szerintem visszafele sült el, ahogy a példa is mutatja.

type your text here..

(#112) ntomka válasza jacint78 (#111) üzenetére


ntomka
nagyúr

"A google-el az a baj, hogy újat nem képesek kitalálni, mindíg csak olyat erőltetnek, amit már valakik megcsináltak."

Az utóbbi időből a Google+-on kívül hallottál már a Google önjáró autóról és a Google Glass-ról? Csak példa.

(#109) dying_star: +1

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#113) #79335424 válasza ntomka (#112) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, hatalmas újító. De én jobban örülnék, ha önmagát vezető autó helyett, inkább a korábbi fejlesztéseinek a hibajavításaira koncentrálna.

(#114) MomoSinX válasza jacint78 (#106) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én is nagyon sokat használtam az MSN-t. A testreszabhatósága valami álom volt :). Kár, hogy lelőtték.

(#115) jacint78 válasza ntomka (#112) üzenetére


jacint78
addikt

Az önjáró autóval sem ők kezdték tudtommal, a glass pedig bukott...

type your text here..

(#116) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Hurrá! Végre :C

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#117) kenwood válasza jacint78 (#111) üzenetére


kenwood
veterán

Nem.
A 21. szazad igy mukodik.
Az otlet SEMMIT nem er.
En is tobb olyan dolgot kitalaltam,ami 1-2 evvel kesobb milliardos uzlet lett.
Valoszinuleg rajtam kivul tobb szazan/ezren gondoltak ra,de csak az csinalt belole penzt,akinek megvolt a tokeje,es a kitartasa,hogy az otletbol termeket csinaljon.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#118) Narxis válasza FoxiestFox (#109) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd az is bekövetkezik. :)

Thanos was right.

(#119) FoxiestFox válasza Narxis (#118) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze, a Fb-nak is vége lesz egyszer. :K

(#120) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt nem értem, de biztos én nem olvastam el valamit figyelmesen.
Amint elolvastam a hírt, hogy lehet törölni plus fiókot én meg is tettem gond nélkül.
Majd ma mikro a Youtube lejátszási listámhoz akartam adni egy videót, kiírta, hogy nem lehet. Kössem össze a profilomat vagy mi. Mondom ok. Erre most jön az értesítés, hogy üdvözöljük a google plus-on, töltse ki a profilját?! WTF? :D

Ez így oké?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#121) Normi™ válasza .LnB (#120) üzenetére


Normi™
őstag

Akkor mégsem én vagyok a hülye,már kezdtem azt hinni.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#122) dajkopali válasza .LnB (#120) üzenetére


dajkopali
addikt

fokozatosan vezetik be a szétválasztást a következő hónapokban

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#123) .LnB válasza Normi™ (#121) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hopp visszaolvashattam volna... :U
Na szóval jah, nekem is ez van. Lejátszási listák minden ott van, like-olni is tudok. De mikor hozzá akartam adni akkor egy "OK" klikk után megint lett + fiókom :D

Mondjuk letojom, elfér, nem használom. De nem pont ennek az ellentettjéről lenne itt szó? Vicces.

(#122) dajkopali Naugye! Mondtam én, hogy akkor nem voltam elég figyelmes. :) Így már oké . Köszi a külön személyre szabott tájékoztatást. Gondolom le volt ez írva csak átsiklottam felette. :(((

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#124) raskolnikoff válasza FoxiestFox (#105) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Jah, sajna a testreszabhatóság nagyon nem divat mostanában, ebből a szempontból az MSN tökjó volt. Van egy kis sejtésem hogy az Appletől ragadt át sok másra is ez a hülyeség hogy lenyomjuk a user torkán az akaratunkat...

Skype meg különösen gáz. Soha nem tudnám a 7est használni, maradtam oldschooler 6ossal.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#125) #79335424 válasza raskolnikoff (#124) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van. Telón meg minél újabb Android fut, annál több a korlátozás. Hogy dugná fel magának az enforced SELinuxát!!! Aki megpróbált kikapcsoló appot írni, azt rögtön kitiltotta a Play -ről (nem csak az alkalmazást, hanem a fejlesztőjét is!).

(#126) alratar


alratar
addikt

Lehet függetleníteni magunkat g+-tól? ( pl. youtube)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#127) #79335424 válasza alratar (#126) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem úgy tűnik, hogy a G+ törlés még kevés lesz a függetlenedéshez. Sztem csúf hiba van a rendszerben. A Gdrive -ra bármit feltölthetek és küldhetek másnak. Elvileg. Gyakorlatilag viszont, ha videófáljt töltök fel és linkelem, akkor a linket használva, böngészőből streamelhető (egy Youtube -os lejátszó felület jelenik meg), de a letöltést választva "error 404. File not foound" a reakció. Csak akkor lehet letölteni, ha a fálj tulajdonosaként jelentkezek be a böngészővel. Tehát, nem csak a G+ a kapocs a Youtube és a Google egyéb szolgáltatásai között.

(#128) Normi™ válasza alratar (#126) üzenetére


Normi™
őstag

Nem.....max akkor ha teszel rá és nem használod csak a youtube fiókodat,oda meg nem töltesz fel semmit,ha törlöd vége a csatornádnak,de ha visszaolvasol ez is kiderül.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#129) #58450688 válasza #79335424 (#127) üzenetére


#58450688
törölt tag

Ez baj. Itt a g+-om amint lehet letörlöm, pedig már majdnem elértem az egy millás megtekintést, és a száz követőt:) De sokat szívtam ezért, és kb 0 értelme volt a csatornám megtekintése szempontjából, amiért eredetileg elkezdtem.
Én is itt tartottam a képeimet, sőt azokat a fontos nyers videóimat is amit az esetleges YT csatornás letörléstől rettegve elmentettem ide is (itt veszteség nélkül lehetett tárolni, le/fel tölteni).
De amint ezt a cikket elolvastam, átettem mindent drive-ra. Már nem akarok YT szát lenni :D és nem érdekel ki nézi vagy sem a csatornámat. Ezt a körítést csak azért írtam le, hogy nyilvánvaló legyen, képben vagyok g+ al kapcsolatban. De lenne pár dolog amire kíváncsi lennék, ha esetleg valaki tudja a választ.
A YT csatornakép, sőt a profil kép is a G+ on van eltárolva, hiszen szervesen kapcsolódnak egymáshoz, sajnos. Ha végre törölni lehet a G+ profilt, vajon hogyan lesz megoldva az hogy ne csak az alap semmi legyen a borítóképen YT-on? Nem is beszélve a névről ami itt hibásan szerepel, és 3 hónapig nem is lehet megváltoztatni (egy poénkodós délután a hülye haverom átírta többször is amikor nálunk volt)
És vajon mikortól lehet majd eltüntetni a számomra teljesen feleslegessé vált G+ szolgáltatást?
Köszönöm előre is ha valaki érdemben hozzászólna.

(#130) #79335424 válasza #58450688 (#129) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne érts félre, nem piszkálódásból kérdezem, hogy körülnéztél már ezzel kapcsolatban a fiókkezelő, webes felületen? Engem nagyon érzékenyen érint ez a Gdrive hiba, ezért egy fél éjszakán át dúltam a menüpontokat, hátha ráakadok vmi infóra. Persze, erről semmit sem találtam, de az eltávolítósdiról igen. Nem mélyedtem bele a dologba, de első olvasásra nekem korrektnek tűnt. Fel vannak sorolva a Google szolgáltatások és hogy az egyes elemek eltávolításának mik a függőségei. Továbbá az is, hogy a megszűntetendő szolgáltatásban tárolt adataidat hogyan, milyen formátumban mentheted le. Sztem érdemes lenne átolvasnod. Meg, nemrég elindult ez a Google fotók szolgáltatás. Sztem ezzel sem árt képben lenni.

[ Szerkesztve ]

(#131) ledgeri válasza Normi™ (#128) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem alapból nem lett összekapcsolva: Feltölteni, feliratkozni, like-olni tudok, kommunikálni (komment, üzi) nem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#132) Normi™ válasza ledgeri (#131) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem nem lehet nem összekapcsolni,én sem tettem semmit és volt egy google+ profilom,szerintem automatikus.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#133) ledgeri válasza Normi™ (#132) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Megkérnélek: Keress rám (ha nem te akkor aki aktív használó)! nevet nem adtam meg mást mint amit itt (ledgeri)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134) Normi™ válasza ledgeri (#133) üzenetére


Normi™
őstag

Ne haragudj de nincs kedvem ilyesmivel szórakozni minden egyes kommentelővel külön és unom már ezt a témát nagyon,nem kívánok vele foglalkozni tovább.Még egyszer ne haragudj.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#135) #58450688 válasza #79335424 (#130) üzenetére


#58450688
törölt tag

Lehet pedig félre értem. Előre is elnézést érte. Ezt a drive hibát sem értem. Milyen hiba?
Engem csak az érdekelne akkor röviden:
Mikor lehet törölni csak a G+ profilt, (youtube törlése nélkül)
Honnan tölti be majd a yt csatornára a profil képet meg a borítót?
Jó nekem a drive úgy ahogy van nem akarok továbbiakban nyilvánosan követhetően csak a yt-on elérhető maradni. Ennyi:)
Nem érdekel a szar fotótár ahol egybe kurva jelennek meg az albumjaim, se a többi g+ szarsag.

[ Szerkesztve ]

(#136) ledgeri válasza Normi™ (#134) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A "ha nem te.." -be ezt is beleszgondoltam.. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#137) #79335424 válasza #58450688 (#135) üzenetére


#79335424
törölt tag

A cikk arról szól, hogy a Google eldöntötte és nem arról, hogy megcsinálta. Azt csak a Google tudja, hogy mikor teszi elérhetővé a G+ "fájdalommentes" törölhetőségét. Én csak azt írtam ezzel kapcsolatban, hogy a Google fiókod beállításainál meg tudod nézni, hogy többek között a G+ törlése, épp mire (pl. Youtube) és milyen módon hatna. A Gdrive hiba az, hogy egy hosszú ideje bejáratott módszer, egyszer csak errorba fut. A story:
Még régen, webes felületen létrehoztam két mappát a Drive -omban. Mindkettő tartalma megnézhető, letölthető. A "shared_public" -é korlátozás nélkül, a "shared_link" -é pedig csak a link birtokában. Ha a shared_public -ba feltöltök valamit, az automatikusan ugyanezeket a jogosultságokat kapja. Ha feltöltés után kimásolom az url -jét, akkor egy ilyet kapok:

https://drive.google.com/file/d/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx/view?usp=drivesdk

Az x -ek a fájl azonosító kódja. Ha ezt a linket elküldöm valakinek, akkor rábökve, megjelenik az adott fájl előnézete. Felül lesz egy letöltés gomb, amivel letöltheti a fájlt. Ha csak a letöltési opcióra akarom egyszerűsíteni a dolgát, akkor a fájl azonosító kódját beillesztem ebbe a sablonba:

https://drive.google.com/uc?export=download&id=xxxxxxxxxxxxxxxxx

Ha ezt linkelem, akkor rábökve, egyből a letöltési opciót kapja. Ez régóta, hibátlanul működött, bármilyen állománnyal. Egy pár hete viszont valamit kavarhatott a Google. Ha ugyanis egy videófájlt töltök fel, akkor kiírja, hogy a "live nézet" még nincs kész, próbáljam meg később. De, ekkor a fájl letölthető. Nekem úgy tűnik, hogy ez a "live nézet", egy Youtube -os, konvertált másolatot jelent. Mivel az eredeti is megmarad, ezért eddig ez egy hasznos feature. Ha már kész a live nézet, akkor rábökve, közvetlenül a drive -omból streamelheti a videót (illetve, annak konvertált, butított verzióját). A bibi az, hogy ha viszont nem streamelni, hanem letölteni szeretné, akkor a letöltés gombra és a letöltőlinkes verzióra is "error 404. File not found." üzenettel fityiszt mutat neki a Google. Csakhogy, ez az én fájlom és az én drive -om, saját célú részébe lett feltöltve és onnan megosztva. Ezért nagyon zavar, ha ott "nem találhatónak" írja a Google, miközben ott van. Ha ugyanezt a videót átnevezem mondjuk iso -ra, majd becsomagolom egy jelszavas rar -ba és úgy töltöm fel, akkor semmi gond sincs vele, ugyanúgy letölthető, mint régen. Hát ez a drive hiba.

[ Szerkesztve ]

(#138) #58450688 válasza #79335424 (#137) üzenetére


#58450688
törölt tag

Értem köszönöm a magyarázatot!
Ez gond lesz nekem is, mert van pár irományom és videóm amit feltettem drive-ba és jó lenne ha lehetne normálisan megosztani, mások számára letölthetővé tenni.
Megyek utána nézek ennek!
Köszi még egyszer:)
Remélem lesz majd új cikk ha elérhetővé válik a G+ törlése.

(#139) ntomka válasza #58450688 (#129) üzenetére


ntomka
nagyúr

Olyan sokat nem szívhattál érte, hogy elérd. Nekem 593 követőm és 1.1+ millió megtekintésem van, youtube csatorna nélkül. És semmit nem tettem érte, csak használtam a G+-t ahogy kitalálták. :D

ツ Headphones on - World off

(#140) #58450688 válasza ntomka (#139) üzenetére


#58450688
törölt tag

A különbség köztünk: hogy én kizárólag a saját maga által készített videókkal hoztam ezt össze, 0 mások által megosztott/készített dolog... :U

(#141) ntomka válasza #58450688 (#140) üzenetére


ntomka
nagyúr

És itt látszik, hogy miért nem értik az emberek a G+-t. Szerintem a Google csak rosszul kommunikálta mire való és hogy kell használni. Az, hogy ráerőltette mindenkire, az tényleg nem volt jó lépés.

ツ Headphones on - World off

(#142) #58450688 válasza ntomka (#141) üzenetére


#58450688
törölt tag

Igazából szerintem egy remek platform lenne, jobb mint az idézetekkel és ismétlődő értéktelen tartalommal teleosztott Fb, szerintem. Csak senki nem használja, az a kevés aki igen viszont néha meglepő minőségi linkekkel, és tartalommal tölti meg. Kár hogy rá erőltették az emberekre, nem kell hozzá sok ész, hogy így csak ellenszenvet váltottak ki vele, főleg a fiatal Youtuberek körében :)

(#143) lionhearted


lionhearted
őstag

Tegnap óta szét esett a "linkelés", automatice.
Lehet örvendeni. :K

Tegnap még működött...

(#144) #16820480 válasza lionhearted (#143) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont jól illik az aláírásod ehhez a megjegyzéshez :N

(#145) kkf válasza dajkopali (#20) üzenetére


kkf
aktív tag

Palikám, az autószerelő barátaim is szeretik a prohardveres cikkeket olvasni. Ha lehet, ezután sem használnának hozzá szótárat :C
Itt elnézést kérek azon autószerelőktől, akik tudnak franciául, vagy angolul. :))

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.