Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pakriksz válasza b. (#45) üzenetére


pakriksz
őstag

ezek szerint nem vagy tisztába azzal hogy hogy megy ez. A kis sarki PC boltot pont letojják magasról a gyártók és az intel is, ne abból induljál ki. Amit megfog az intel azok maguk a gépgyártók (dell, lenovo, stb), és a nagy nemzetközi üzletláncok (mediamarkt, bestbuy, tesco, stb). A gépgyártóknak kedvezményt ad az intel ha többségében az ő procijaikat építik be a gépbe, és nem raknak össze jó AMD konfigokat. Ha nem így tesznek, megszűnik a kedvezmény. Ugyan ezt csinálják az eladásnál is.
Ne magyarázzad hogy nem így van, mert ezért már meg is birságolták őket, bizonyítva volt! És 100% hogy azóta is ez megy, maximum diszkrétebben jobban vigyázva, hiszen a birság olyan vicc mértékű volt a lekaszált haszon mellett, hogy hülyék lennének nem folytatni.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#52) kromatika


kromatika
veterán

jól összeraktad.gratula.

(#53) b. válasza pakriksz (#51) üzenetére


b.
félisten

fogalmam sincs arról te miről beszélsz , de ha esetleg elolvasnád az előtte leírt hozzászólásom (#45) pont megértenéd miről beszélek mert ezt írtam le én is amit Te, sőt az azt követő hozzászólásban is pont azt írtam le amit Te .
A hozzászólás amire te " reagáltál" !! az a kollégának szólt a Mediamarktos hozzászólására.. ennyi. Az Intelt megbírságolták,de ki mondta hogy nem? honnan jön a "ne magyarázzad " című megszólítás?vagy ki mondta az ellenkezőjét?jól tették , megérte nekik így is nagyon ez az üzlet. Kész és pont.

"ne magyarázzad" duma úgy, hogy el se olvasod a hozzászólásokat vicces, vagy értelmezni nem tudtad. Azt magyarázok amit akarok ezért van a hozzászólás , a személyeskedést meg mellőzzük mert nem vagyok híve az internethuszárkodásnak. köszi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sercegés kiiktatásához kapcsold ki a CPU C6 State-et.

(#55) KAMELOT válasza adi mester (#23) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem valami komolyabb gépre is válthatnál ahol van VGA-d is és nem is gyenge. pl. HD7950

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#56) planbmokus


planbmokus
senior tag

Jó cikk!

A gyári süvítőt cseréld majd le egy halkabb hűtőre! ;)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#57) isizakhi03


isizakhi03
tag

Érdekes problémába ütköztem kapásból, ugyanis elsőre a 3.0 USB-be dugtam a pendrive-ot és elindult, bebootolt, látta a sata vinyókat is a telepítő, de aztán megakadt egy pontnál, hogy neki driver kell egy ismeretlen eszközhöz. Lövésem nem volt, hogy mihez kér drivert, mert a pendrive-ról már elindult a telepítő, illetve a vinyókat is látta.. Szóval nem mondta, hogy mihez kér drivert, viszont innen nem engedte folytatni a telepítést... dejó mondom...
Kicsit megijedtem, hogy merre tovább, de aztán gondoltam egyet, rebootoltam, átdugtam USB 2-be a pendrive-ot és úgy már szó nélkül tovább ment és feltelepült.

Ebbe a hibába én is beleestem. Nem kicsit.. Nagyon.. Kb 2 órámat vette el, mire rájöttem mi a gond. :C

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#58) Sinesol válasza kopidoo (#54) üzenetére


Sinesol
veterán

Igaz is, valoszinü azert van a serceges mert a táp nem kompatibilis az uj energiatakarekossagi feature-ökkel, ami tekintve hogy a tap regebbi tipus valoszinüleg előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#59) Prof válasza pakriksz (#51) üzenetére


Prof
addikt

A birsagbol 1 centet se fizettek be Intel-ek a mai napig (4 eves itelet-EU 1.45 milliard dollar).
Ekkora ceg magasrol leszarik barmit beleertve barmilyen torvenyt.

(#60) GhanBuri Ghan válasza DJGABI (#47) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszi a tippet.
Sajnos az R7 260x-hez csak a beta drivereket kínálja fel, azt hiszem, így jártam, amíg nincs hozzá stabil.
(szerintem az AMD driver író részlegét meglepte, hogy kijöttek a 260-al, még nem volt idejük felkészülni, és letesztelni :) )
Viszont a BF3 belassulása a hoteles résznél (Operation Guillotine, vagy melyik) eltűnt, (talán a Gaming Evolved nélkülözése miatt?) cserébe a Farming Simulator fagy, illetve nem mindig tud visszajönni a 'turn off the display'-ből.
Azt hiszem, meg vagyok áldva ezekkel a béta dolgokkal.

(#61) GhanBuri Ghan válasza planbmokus (#56) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Én ki se próbáltam a gyári hűtőt, egyből egy 212-es került rá. Csendes.

(#62) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Az USB 3.0 gubanchoz - Már azzal is szerencséd volt, hogy elindult a telepítő. Azért állt meg nagy valószínűséggel, mert ha USB 3-mal akarsz telepíteni, akkor integrálni kell a drivert. Én épp most tanulmányozom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok, először is azzal kezdeném, hogy nem akartam én semmilyen háborút kirobbantani :)

Csak leírtam a véleményem, és mivel én írtam a cikket és a saját pénzemből vettem a gépet, engedjétek meg (ez nyilván csak néhány embernek szól) hogy leírhassam a véleményem :) Nem a levegőből szedtem a hülyeséget, apám kereskedelemben dolgozott 20 évig, és tudom, hogy melyik gyártó kinek mit fizet, meg milyen ajándékokat osztogat.. :) Igen boltoknak is! És nem csak IT szektorban, élelmiszeriparban, stb.. ugyanúgy megy ez sajnos. Szóval nincs üldözési mániám. Szerintem GerykO jól összefoglalta a hozzászólásában: [ ITT].
Nyilván nem mindenben van igazam, de én így látom, tapasztalom a helyzetet.

ON: válaszolnék pár kérdésre :)

- "miért nem 1600-as RAM?" .. Olvastam pár tesztet APU-sat is, és az 1333 és 1600 között (mivel az 1600 meg CL11) kb 1-2 % különbség volt. Utólag belegondolva tényleg vehettem volna 1600-ast, telt volna rá, jobb magyarázatom nincs hogy miért nem azt vettem :D

- "Gigabyte már tud EasyTune nélkül, tisztán BIOS beállítással ventilátort vezérelni?" .. Igen, az én lapomnál legalábbis működik :) Easytune-t csak a CPU hőmérséklet miatt tettem fel.

- "Athlon X4 750K is 65W-os egyébként, csak a Turbo-t kell normálisan leszabályozni" .. na ezt nem tudtam, ennyire nem jártam utána a dolgoknak :/

- "A márkaszimpátia meg egy dologra jó: Kigyomlálja a racionalitást és rávesz arra, hogy ne a legjobbat vedd a pénzedért, hanem a legszimpatikusabbat." - lehet benne valami, de ennyi pénzből amennyiből fejlesztettem szerintem teljesen reális döntés született.

Köszönöm a tippeket a sercegés és képernyőhibák megszüntetésére, ki is fogom próbálni őket :)
Béke!

Éljenek a nyulak!

(#64) Silentfrog válasza Mákosmetélt (#63) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igazán nem akarok kötekedni de bőven 10% felett van sok helyen a gyorsulás az 1600mhz-es ramokkal az 1333-hoz képest.
A Prohardveres Nagy AMD Llano APU Megateszt szerint is kb 10%-ot mértek.
A jobb 1600mhz-es ramokat simán tudod 1900mhz fölött is járatni amivel 18-20%-al több fps-t is ki lehet sajtolni a játékokból.

Rossz tesztet néztél,hisz neked a jobb időzítésű ram kell ami mellesleg nem drágább mint a CL11-esek

Szerk.: most néztem,hogy a CORSAIR 4GB XMS3 DDR3 1333MHz CL9 és a CORSAIR 4GB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 között egy ezres van árban.

[ Szerkesztve ]

(#65) Kroni1 válasza Mákosmetélt (#63) üzenetére


Kroni1
veterán

Írj majd ha neked sikerült találnod megoldást a sercegésre!

Sajnos nekem is hasonlo a gondom, egérmozgás, ablakmozgatás közben sercegés, igaz csak teljesen csöndben hallani. Az én gépem amugy egy FX-6300, Asrock 970 Extreme4, Corsair VX450W táp, és érdekes, hogy a régebbi Phenom2 X4 955 procimmal nem csinálta ugyanebben a konfigban! Úgy látszik ez az ujabb AMD procik energiatakarékossági funkciója miatt lehet, vagy ilyesmi. De nekem a Turbo, C1E, C6 state kikapcsolása se oldotta meg a problémát sajnos..

(#66) embe


embe
nagyúr

Ejjjj de tetszik a lap színvilága! :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#67) Mákosmetélt válasza Silentfrog (#64) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Nem kötekedés, elhiszem, akkor én sajna rossz teszteket néztem. Lehet majd eladom ezeket, hiszen gari van rá 10 év, szerintem nem sokat bukok rajtuk :) aztán akkor 1600.

Éljenek a nyulak!

(#68) Mákosmetélt válasza Kroni1 (#65) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Okés, ma este ki is próbálom. Remélem jól olvastam, hogy a BIOS-ban lehet ezeket a state-eket letiltani. És remélem, hogy az én lapom biosában is van ilyen :D

Éljenek a nyulak!

(#69) Kroni1 válasza Mákosmetélt (#68) üzenetére


Kroni1
veterán

biztos hogy van, a CPU settings-nél vagy valami hasonlónál kell lennie.

(#70) DJGABI válasza GhanBuri Ghan (#61) üzenetére


DJGABI
addikt

ja, ezt akartam még írni, gyári hűtő tényleg nem a legjobb, elég hangos. Le kell szabályozni max 40-50%ra, addig elviselhető, mert amúgy annyira nem hűt rosszul. De én is lecseréltem, egy AC64Pro-ra.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#71) pakriksz válasza Mákosmetélt (#63) üzenetére


pakriksz
őstag

"Olvastam pár tesztet APU-sat is, és az 1333 és 1600 között (mivel az 1600 meg CL11) kb 1-2 % különbség volt. Utólag belegondolva tényleg vehettem volna 1600-ast, telt volna rá, jobb magyarázatom nincs hogy miért nem azt vettem :D"

CPU tesztnél lehet (a mai cpukhoz még egy DDR400 is bőven elég lenne), de IGP-s grafikánál nem, mert a grafikához kell a nagy sávszél. Bár ez a közös címtérrel változni fog.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#72) JanR


JanR
addikt

"- alaplap (demeglepő :D )"

Ezen nagyon jót derültem :DDD

(#73) Mákosmetélt válasza kopidoo (#54) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia, köszönöm, és ezer hála :) Megoldotta a problémát a C6 state kikapcs. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt honnan tudtad, mert elég érdekes workaround :D
Üdv.

Éljenek a nyulak!

(#74) Mákosmetélt válasza Kroni1 (#69) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Megoldotta! Viszont 3x átnéztem a BIOS-t de nem találtam a C6 state-et... Még nap közben néztem a gigabyte oldalát és volt újabb BIOS jó friss, szóval gyors le is töltöttem és frissítettem. Utána már volt a BIOS-ban C6 state :D Vagy csak én vagyok nagyon hülye és előtte is volt csak 3x átsiklottam felette, de ezt kizárnám :) Szóval érdemes volt BIOS-t frissítenem! Én nincs sercegés, dejó!!!!
ui.: már csak arra lennék kíváncsi, hogy mi a megoldás arra hogy bekapcsolt C6 melett se sercegjen?
sinesol [írta] , hogy "a táp nem kompatibilis az uj energiatakarekossagi feature-ökkel". Tehát akkor egy új (bármilyen?) táp is megoldaná a dolgot?

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#75) Sinesol válasza Mákosmetélt (#74) üzenetére


Sinesol
veterán

Haswell kapcsan is volt szo erröl a c6-rol habar nemtudom mennyi köze van annak ehhez de ott is ugyanilyen problemak merültek fel. Szerintem ami ott kompatibilisnek szamit az neked is jo lehet.
Lenyegeben annyi a gond hogy a regebbi tapok nem kepesek stabilan tartani a c6 states -hez tartozo ultra alacsony feszültseget/aramerösseget mar nem emlékszem pontosan.

Esetleg a tápegyseges forumon is kerdezöködhetsz, ott szerintem jobban benne vannak a temaban, de itt egy link hogy nagyjabol meikek a kompatibilis tapok.

http://prohardver.hu/hir/haswell_kompatibilis_tapegysegek_egyvelege.html

[ Szerkesztve ]

(#76) Kroni1


Kroni1
veterán

Üdv! Szerintetek HD 7850 mellől egy FX-6300-as konfigot érdemes lehet majd hosszabbtávra egy "csúcs" Kaveri-konfigra cserélni?! Valszeg CPU erőben nem lesz még mindig ellenfele a 6 mag meg az L3 cache miatt a Kaveri sem az FX-nek, csak fogyasztásban lesz jobb gondolom.. :F

(#77) Csandi85 válasza Kroni1 (#76) üzenetére


Csandi85
csendes tag

érdemes. alapjáraton egy ilyen gép ha rendesen van kiválogatva az alkatrészek alap fogyasztása nem több 40-nél és csúcson se megy 100 fölé akár izmosabb (bf4) játék közbe se.

(#78) Prof válasza Kroni1 (#76) üzenetére


Prof
addikt

Ha leakarod lassitani a geped nagyon es akarsz nyerni 1000 ft/ev a villanyszamlan akkor igen, egyebkent orbitalis hulyeseg :)) (CPU-ban gyengebb, VGA-ban sokkal gyengebb -> nincs GDDR5, se dedikalt RAM, kb 6670 szint lesz gyors RAM-okkal a Kaveri IGPje)
A Hybrid CF-rol meg egyelore semmit nem tudni, de mint minden CF vagy mukodik vagy nem.

A mostani geped tokeletes barmilyen felhasznalasra. A fogyasztast meg ne nezd, mert ezerszer tobbet buksz egy cseren, nem beszelve arrol hogy minden uj termek ujdonsag felaras. i5 arban lesz a Kaveri.
Egy akvarium vilagitasa tobbet fogyaszt, mint a kulonbseg a ket gep kozott ha nem 24 oraban renderelsz.

Amugy tok vicces, hogy mindig a majdnem legujabb hardverrel rendelkezo emberkek gondolkodnak a cseren, mas meg a 3 eves konfiggal is vigan jatszik. Mintha az alkatreszcsere/penzkoltes lenne a jatek. ;]

(#79) Kroni1 válasza Prof (#78) üzenetére


Kroni1
veterán

Az IGP-je egyáltalán nem érdekel, csak az hogy a CPU mennyivel lesz vajon gyengébb, esetleg mennyi új fícsört tud majd, mivel a 7850-es az marad mindenképp! Nem érdekel a fogyasztás se nagyon, ez az FX is nagyon jól fogyaszt most, turbo OFF, és 4GHz-en megy 1.25V-on, IDLE meg 0.9V 1400-on..

Csak azért gondolkodtam el mert 1. van ami idegesit ebben az FX-ben, és 2. raktam össze pár Richland-os gépet haveroknak ami szimpi volt, és nekem is elég lenne sztem:

1. szörnyen nyekereg-serceg nálam, ami kicsit idegesít.. Mások irták h szintén van ilyenjük régebbi tápokkal, de C6 off és megszűnik nekik! Hát én próbáltam több táppal is, C6 meg minden nélkül és ugy is serceg ha mozgatom az egeret, ugyanebben a lapban a Phenom2 pedig nem csinált ilyet!

2. nincs is igazán szükségem erre a teljesítményre, és mert vadiúj garis cuccra tudnám lecserélni a régit, úgy hogy még maradna is némi pénzem a csere után.. Nyilván sejtem hogy nem fogja meg az FX-et sose nyers CPU erőben a Kaveri sem, L3 nélkül és "csak" 4 maggal, de nem tudom, hogy maga az FM2+ mennyivel lesz esetleg hosszabb életű a kihalódó AM3+nál.. Lehet hogy semmivel. :F

[ Szerkesztve ]

(#80) Kroni1 válasza Prof (#78) üzenetére


Kroni1
veterán

"Amugy tok vicces, hogy mindig a majdnem legujabb hardverrel rendelkezo emberkek gondolkodnak a cseren, mas meg a 3 eves konfiggal is vigan jatszik. Mintha az alkatreszcsere/penzkoltes lenne a jatek."

Ezt már amugy én is megfigyeltem magamon, és nem érzem túl jónak, de tényleg én is alkatrészcsere-buzi vagyok sajna és sportot űzök belőle kb.. Szeretem, hogy mindig garis cucc van bent a gépben, és azt is ha el tudom adni a hw-t mielőtt sokat veszt az értékéből.. :W

(#81) Csandi85 válasza Prof (#78) üzenetére


Csandi85
csendes tag

Tévedésben vagy. De elmagyarázom mert látom fogalmad sincs róla miről beszélsz.

Először is hasonlítsuk össze mennyivel fogyaszt kevesebbet a 2 gép. Az IGP rendszeres AMD konfigok max fogyasztása 90-120W. A 7850 max fogyasztása 180W, az FX-6300 95W. Ez a teljes gép fogyasztását nézve eléri a 300W-ot. Vagyis kb 200W a külömbség. Ha napi 5 órát használja valaki a gépét terhelve (játszik) akkor ez napi legalább 1 kW áram megsporolása. Ahol én lakok ott 50Ft 1 kW. Ez egy évre nézve kb 20 ezer ft ezekel a feltételekkel. Ha kocka vagy és napi 10 órát játszól akkor 40 ezret sporolsz meg 1 évbe. Nem tudom hogy jött ki neked az 1000Ft/év.

Hogy mennyivel lesz lassabb a legerősebb Kaveri az FX-6300 képest? Nem hogy lelassitanád vele a géped nagyon, de még valoszinü gyorsabb is lesz. A Kaveri lesz a 4.-dik APU generáció. Linkelek egy processzor összehasonlitást a 5800k (2.-dik gen.) és az FX-6300-ról.
http://www.anandtech.com/bench/product/699?vs=675
Felteszem a kérdést. Ha a 2.-dik generációs APU igy megközelitette már az FX-6300-at. Mit fog csinálni vele a 4.-dik generáció? Megesszi....

Az új kaveri IGP a 7750-re épül. Konkrétan ugyan az. Az új FM2+ rendszer támogatja majd a PCI-E 3.0-át ezért az uj IGP már a 7xxx-es kártyákal dolgozik SLI-be. Ez azért elég biztató. Szóval annyival nem gyengébb mint azt gondolnád. Tényleg nincs DDR5, ezért van az SLI megoldás hozzá. Ha szükség lenne rá. Nem igazán értem mit értesz az alatt hogy nincs dedikált memoria. Akkor amit beraksz a gépedbe az micsoda? A 6670 szintet az IGP már az első generációba elérte az A8 3850 procival 1866Mhz memoriával párositva. A CF nagyon jól működik az eddig generációknál. Sőt talán ki lehet jelenteni hogy a legnagyobb teljesitmény növekedést %-ba ezzel a rendszerel lehet elérni. Ajánlom figyelmedbe a hardverteszt.hu FM1 CF tesztjét youtubeon.

Arról hogy mennyibe fog kerülni. Ha megfigyelted mindig amikor megjelent egy új APU generáció. A csúcs alaplap proci ram trio kijött kb 85-90 ezerböl. Nem hiszem hogy ez máskép lenne most is.

(#82) Prof válasza Csandi85 (#81) üzenetére


Prof
addikt

1. A 7850-eset meg akarja tartani.
2. Egy 10 ezres G-s Pentium is hozza a 35 ezres Richland-et jatekszinten CPU-ban. Es a fogyasztasa veri barmelyiket.
3. Teny jatekot tekintve hasonloak lesznek elvileg CPU-ban, bar azt is jateka (mennyire hasznalja a sok szalat) valogatja.GRID2
Nem jatekban tuti nem. Pl Renderelsben az elso genreacio LLano Valos 4 maggal veri a Richlandet, nem hogy az FX. [link] -

(#83) Csandi85 válasza Prof (#82) üzenetére


Csandi85
csendes tag

During its APU13 event today, AMD demoed Kaveri by pitting it against an Intel i7-4770K which was paired up with a GeForce GT 630 GPU. The Kaveri-based system managed to pull out a consistent frame rate of 28-40 frames per second while running through the Battlefield 4 single player campaign set to 1920x1080 with medium settings. The Intel-based system did not fair near as well with frame rates in the 12-14fps rage.

Nekem ennyi elég hogy várjam a megjelenést :D

(#84) Prof válasza Csandi85 (#83) üzenetére


Prof
addikt

Pff. lejart az idolimit...

Igen jogosan is teszed, mert CPU+IGP-ben az AMD APU-nak nincs parja. De onallo CPU-kent DVGA-hoz se nem koltseghatekony, se nem fogyaszt keveset, se nem olcso az Intel megoldasaival szemben. G2020

Ha a Kaveri menne 7850-el hybrid CF-ben (amit ketlek az oriasi memoriasavszelkulonbseg miatt) vagy esetleg visszavenne az igenyeibol es eladna a 7850-et es a Kaveri IGP-jevel nyomulna, akkor van ertelme egyedul a valtasnak.

(#85) Kroni1 válasza Prof (#84) üzenetére


Kroni1
veterán

Lehet h az lesz egyebkent.. Mostanaban mar nincs annyi jatek, es ha van akkor is csak regebbi es nehany ujabb autos szimulator. Ha csere lesz akkor kiprobalom majd es ha eleg az igp, akkor eladom a 7850-et.

(#86) Csandi85 válasza Prof (#84) üzenetére


Csandi85
csendes tag

nagyon nem értek veled egyet.

(#87) Prof válasza Csandi85 (#86) üzenetére


Prof
addikt

Az nem baj, en a valos teszteket nezem (mar 20 eve ;]), addig meg a Kaveri nem jott ki, nincs ertelme tovabb beszelni rola.

(#88) Csandi85 válasza Prof (#87) üzenetére


Csandi85
csendes tag

"De onallo CPU-kent DVGA-hoz se nem koltseghatekony, se nem fogyaszt keveset, se nem olcso az Intel megoldasaival szemben. G2020"

ezzel nem értek egyet. nem is értem honnan jött ez neked :D egyértelmü dolgok vannak és pont hogy ez az erősége az APU-nak.

(#89) Prof válasza Csandi85 (#88) üzenetére


Prof
addikt

? Milyen egyertelmu dolgok vannak? :F Linkelj mar egy fogyasztas vagy jatek tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#90) Csandi85 válasza Prof (#89) üzenetére


Csandi85
csendes tag

Crysis 3: http://www.youtube.com/watch?v=bnx-LK3TLq8
Call of Duty Ghosts: http://www.youtube.com/watch?v=1hCgHXQZN-s
BF 4: http://www.youtube.com/watch?v=CJDmpNPl_bY

Csak hogy a komolyabb gépigényü gameket nézzük meg

De ez a lényeg.
http://www.youtube.com/watch?v=IdS1nxXIGCc

(#91) Prof válasza Csandi85 (#90) üzenetére


Prof
addikt

Szovegertelmezes 1-es, Nem is 00-as.

A videok a Richland 4.4GHzre tunigolt, rohadtdraga 2133 Mhz-es tuningmemorias IGP sebesseget mutatjak.
Sehol DVGA, diszkret VGA -> kulon VGA kartya! Nem mellesleg ez a proci igy bekajal 150 W-ot...
+ holmi youtube videok a megbizhato tesztsite-okhoz kepest semmit nem ernek. Van aki feltesz 7970-es VGA-s tesztet mondvan az APU IGP-je olyan gyors ...

(#92) pakriksz válasza Prof (#91) üzenetére


pakriksz
őstag

a tesztsiteok sem megbízhatóak, ugyanis a népszerűbbek szponzoráltak és ferdítettek a nagyobb cégek által, főleg az intel által, még a légyfing magyar siteok újságok munkatársait is viszi vacsizni az intel...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#93) GerykO válasza Prof (#91) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nagyrészt igazad van. Amiket én olvastam azalapján richland + 20% CPU erőben, és richland + 30% IGP erőben azonos TDP mellett (Ugye a A7850K Kavery APU esetében az A6800K Richland APUval szemben). De itt ugye a CPU rész lenne a kérdés csak. Az APU TDP-je a CPU+IGP részre értendő, ezen osztozik dinamikusan a két részegység, ha az egyiket letiltod, a rá eső TDP keretet is megkapja a másik rész, vagyis a CPU rész kapja meg a 100 W-os keretet. Ez nagyjából azt jelenti mindig mehet turbó frekin a CPU, és tuti nem fog beleszólni a ThermalThrottling sem (bár ez hűtés kérdése is). Mivel az FX-et is értelmesen beállította Kroni, ezért feltételezem itt is képes lenne a max teljesítményt kisajtolni belőle. FX6300 az 95W, vagy 125W os kivitel esetében elvileg sok fogyasztás beli különbség nem nagyon lenne, így ebben egyetértek, hogy ez nagy spórolást nem jelentene proci szinten, de az AM3+ alaplapok többet esznek, a kettő összege olyan ~40W full load, IDLE 15~25, ami ha nem kocka valaki, akkor ugye inkább IDLE a mérvadó. De ha mondjuk nézzük a HD filmezést, akkor a Kavery fejlettem UVD része miatt jócskán nagyobb eltérés lesz a fogyasztásban (egyelőre nem tippelnék), ha pedig ugye transzkódolna, arra az intel féle quicksinc-es eljárás koppintása történt, vagyis hardveres feldolgózóegységet kapott a Kavery, vagyis energiahatékonyabban oldja meg mint az FX.
A teljesítmény ugye a felhasználási területtől fűgg, vagyis, hogy hány szálat használ az adott program, mert ugye ha három szálról beszélünk, az már jobban fekszik az FX-nek, mivel a három modul kap egy-egy szálat, míg a Kavery esetében ugye az egyik modulra két szál jut, így már nem kap minden szál saját FPU-t, csak integer magot, illetve egyéb közös részegységen is osztozik. És itt jön még képbe az is, hogy ugye a turbó profil is úgy működik, hogy magasabb órajelet kaphat a CPU, ha csak a magok fele aktív, ez 3 szál esetében ismét az FX felé billenti a dolgot. Minden egyéb esetben szerintem lehet úgy számolni, hogy clock-to-clock +20% a Kavery javára, de a magszám meg +50% az FX javára. Alap órajelek Kavery 3.7+turbó, FX-6300 3.5+turbo. Ha játszik, az egyelőre túlnyomórészt 2 szálat hajt (gondolom ezért is ajánlgatod a pentium-ot), néha többet, erre a felhasználásra ugye talán a magasabb órajeles kavery lehet befutó. Ha videót tömörít nem tudom mit hoz az új VCE, de arra ugye az IGP is rá tud segíteni. Ha pedig azt az esetet nézzük, hogy maxra terheljük, akkor Kavery futhat 4.2~4.4GHz körül, FX pedig 3.7~3.9 körül (tuning nélkül), akkor a clock to clock teljesítményt bele számolva, és a magok miatti teljesítményt beleszámolva szerintem nagyjából egy szinten lehet a két konfig. Kaveryvel trueaudió támogatást is kap, fogyasztás kicsit csökken(het) (ha az FX 125Wos, márpedig 6300asból van 95Wos is). Elvileg az AM3+ már nem kap új procit, így talán időtállóbb az FM2+ (feltéve, ha a kavery utáni proci akár kisebb hátrányokkal is, de belemegy majd). Ellenben ha a memórákat nézzük, Kavery gyorsabbat kér (de ez is inkább IGP használata esetén igaz).
Szóval megértem, hogy elgondolkodik a cserén, ha marad belőle pénze, és nagyjából ugyanazt a sebességet kapná.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#94) Prof válasza pakriksz (#92) üzenetére


Prof
addikt

Az csak a kisembereknek van. A kozepszint mar Egyiptomban iszogat, a felso gondolom meg Bali-n :K

(#95) Prof válasza GerykO (#93) üzenetére


Prof
addikt

Csak nem latom, hogy maradna belole penze, Kaveri (i-vel) megjeleneskor 8 magos FX arban lesz, az FM2+-os lapok se 10e-be kerulnek :U Es a jelenlegi FM2 multat nezve, max a kaveri utani proci meg belemegy majd azt semmi. Vagy mar jon az FM3.
A neten mintha szandekosan nem lehetne fellelni G-s Pentium teszteket (kiveve szorgos kinai elvtarsaket), hogy ne lassa a bamba user jatekra mennyire penzkidobas egy i5-i7. Ami a Pentiummal nem megy i7-el se fog. 10-ks procikrol beszelunk (ennyi az arkulonbseg lassu 8 GB es gyors 8 GB RAM kozott)
Sandy Bridge alapu, nem Ivy, Haswell-es Celeronok, Pentiumok jatekban DVGA-val [link]

[ Szerkesztve ]

(#96) Sinesol válasza Prof (#95) üzenetére


Sinesol
veterán

Annyi a baj hogy ezek mind atlagfps-ek amik a jatszhatosaggal eppen csak köszönöviszonyban vannak.
Itt pl mar 720p be is beesik 20fps alá 2 maggal ht nelkül a min fps:

http://logout.hu/cikk/a_core_i3_ereje_a_jatekokban/crysis_3_grid_2.html

Több jatekban meg rosszabb a helyzet, es ezek meg csak single player ereedmenyek, ne felejtsük el hogy szinte mindekinel van mar legalabb 10 mbites alap net, szal nincs akadalya a multinak.

A min fps mar közelebb van a jatszhatosaghoz de igazabol egy frametime grafikon az ami valos kepet ad..
Ékes pelda az alábbi cikk vegen lathato frametime grafikon ahol atlkagfpsek kb ugynazok megis eg es föld a különbseg 2mag vs 4 mag között..és még ez sem multiplayer.

http://logout.hu/cikk/mibol_mennyit_3/crysis_3.html

Egy akarmien 4 magos amd vagy intel manasag mar erösen ajanlott a jatekok alá, hiaba kötünk kompromisszumokat vga miatt ha 720p ben is akad a 2 mag miatt. Bagoert lehet mar hasznaltan 4 magos cpukat kapni.
Az alábbi cikkben is kiemelik pl bf4 alá mind1 mit raksz csak legyen 4mag/thread alatta.

http://www.techspot.com/review/734-battlefield-4-benchmarks/page6.html

[ Szerkesztve ]

(#97) Kroni1 válasza Prof (#95) üzenetére


Kroni1
veterán

Kaveri-re váltással együtt már nem biztos h maradna pénzem, csak most el tudnám adni a fx+lapot elég jó áron, és szintén tudok venni olcsóért helyette egy fm2+ lapot egy richland-al. Ezen maradna pár ezer ft hasznom. Ha a richland mondjuk beválik és elég a céljaimra akkor lehet h marad is, ha a kaveri vártnál jobb lesz mondjuk, vagy ilyesmi akkor cserélni fogom, de nyilván akkor már (hiába tudok nettó áron vásárolni) vszleg még ugy is rá kellene majd dobnom valamennyit..

Most kaptam még pár ötletet, hogy ezt a FX alatt hallható "sercegést" hogy küszöböljem ki, ha sikerül akkor ugy döntöttem egyenlőre kivárok és marad ez, ha nem akkor cserélni fogok, mert ez volt az egyik oka, hogy elkezdtem gondolkodni a váltáson. Próbáltam már a VX450 tápot lecserélni másikra, a C6 state-et és egyéb energiatakarékos ficsöröket kikapcsolni, de mindig ugyanaz. most megnézem hátha valami árnyékolási gebasz van, de az az érdekes, hogy csak azóta van ez, hogy az X4 955 helyére betettem az FX-et..

(#98) GerykO válasza Kroni1 (#97) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem lehet, hogy a lapod nem bírja? Mennyire van hűtve a fesz.szabályzó része? Nincs valahol egy púpos kondi? Nekem anno abit bh6 csinálta ezt egy 633as cerka alatt, alaplapi hangkártyával (pci audigy segített). De ott még ha másoltam cd-ről (az még csak PIO módban ment), akkor aztán egyéb zajok is voltak, arról nem is beszélve, hogy a winamp is akadozott ha másoltam (éljen a VIA chipset). Bár azt hozzáteszem, hogy csak 950en alapfeszen, meg 1266on emelt fesszel csinálta. :B Ja a táp valami vargánéféle :B

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#99) Kroni1 válasza GerykO (#98) üzenetére


Kroni1
veterán

hát akkor az a táp se volt túl acélos.. :) Nekem az a fura hogy a phenom2 nem az fx meg csinálja ua lapban, tehát arra gondolok hogy vmi energiatakarékos ficsör lehet, majd megpróbálok egy másik lapot is kipróbálni, tápot ujabbat is próbáltam az se segitett..

(#100) atee


atee
őstag

"Hazaértem az volt az első, hogy szétcsaptam a dobozt és kipakoltam belőle a dolgokat.. és gyönyörködtem. Imádom az ilyen kütyüket, kinézetre is olyan high-tech, kész művészet szinte, ahogy a kis ellenállások, kondenzátorok, stb.. sorakoznak az alaplapon."

Evvel nagyon egyetértek. A mai napig nem bírok betelni egy-egy új alaplap cserénél.
Többek közt ezért se fog kihalni még a PC mert van egy varázsa ami sokakat elkap :)

A többihez nem tudok hozzászólni. Földhözragadt Intelesnvidiás vagyok :D

D-day 2002-01-04 01:54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.