Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) GerykO válasza b. (#45) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hadd kérdezzelek már meg a MediaMarkt-ot te kis-, vagy nagykernek tartod? Mert akkor megsúgom, három évet húztam le a pécsi butikban, és tudod mennyi vacsorára vitt el minket a zIntel magyarországi képviselete? (zabálni, piálni, bowlingozni, és mindent álltak, nyomatták közben a marketing rizsát, kaptuk a póloikat, bögréket....)
De még egy dolog, hogy bizonyos polcfelületekre marketing támogatást kapott az MM, ha egy meghatározott polcrészen csak egy adott cég termékei vannak? (pl perifériáknál logitech, és microsoft is fizetett, hogy az ő termékeikből az összes MM által forgalmazott terméknek legyen bemutató példánya, de kevés hely helyében amikor jöttek a cégek képviselői sokszor át kellett rendezni, így több cégnek is el lehetett adni ugyanazt a polcfelületet)
De hidd el, az a három év alatt amíg ott dolgoztam egy darab AMD CPU/APU-val szerelt gépet (sem laptop, sem asztali) nem láttam. Nekünk dolgozóknak befogták a nettó ~85.000 fizetésünk mellett a szánkat évente 2-3 olyan estével, ahol fejenként többet költöttek ránk, mint egy havi fizetésünk, de vajon a vezetők mennyi pénzt kaptak érte? (meg is lett az ítélet Intel ellen, azóta van is AMDs gép a butikban, persze egyik sem használható kiépítésben, vagyis a konkurencia ellen nem állt le a zIntel, csak finomított a módszerein)
Szerinted ez veszteséget, vagy nyereséget termelt a zIntelnek? Megsúgom, bőven megérte nekik. Elmondom azt is, hogy ezt miből következtettem ki. A számlázó rendszerben meg tudtam nézni mekkora forgalmat generáltam egy adott nap, vagy időszakban, szerintem a 2006 decembere elég emlékezetes (sulinet utolsó hónapja). Négyen vittük a számtech részleget, és csak második lettem az eladási adataimmal, aminek kb 70%a laptop, 20%a asztali gép, a többi monitor, nyomtató, periféria, egyéb kellék.
Akkor jöjjenek a számok, csak amit hitellel fedeztek akkor az emberek nálam (ezt kb 4el megszorozhatod, az áruházra vetítve, nem a teljes vásárlási érték, mert valaminek ugye a felét kp-ban fizették, és csak felét hitelből...) az ~12.000.000 Forint volt (még a bank is nagy üzletet szerzett, sok új ügyfél, zsíros hitelek...), és hogy amit csak tisztán kp-ra vettek az emberek, ülj le, és kapaszkodj (ezt is szorozhatod 4-el, és csak Inteles konfigok) ~165.000.000 Forint.

És ez ugye csak egy vidéki városban szerény kis hazánkban, csóró magyar fizetésből. Akkor globálisan mekkora hátrányt jelent a Földön? És ezek tények! Bizonyítottak! Semmi üldözési mánia nincs benne!

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.