Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Napfénysüti válasza Vistaboy (#200) üzenetére

Ilyenkor az a legidegesítőbb hogy mondanak egy időpontot és nem jön össze aztán mondanak egy másikat és az se... Az embernek meg tök elmegy a kedve. Akkor inkább ne mondjon időpontot ha nem biztos benne. Szóljon amikor már megérkezett a cucc.

Més que un club!

(#202) D1Rect válasza Vistaboy (#198) üzenetére


D1Rect
félisten

Kár, de legalább tényleg tudod még korrigálni a megrendelést.

(#203) D1Rect válasza D1Rect (#202) üzenetére


D1Rect
félisten

Hopp, idesüss.

(#204) Vistaboy válasza D1Rect (#203) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, már néztem én is, de szerintem ilyet még nem tud hozni nekem. Azért egy próbát megér, szóltam neki, hogy tartsa nyitva a szemét, és ha lát ilyen Vapor-X hűtős 4890-et, akkor inkább azt hozza. De ha nincs, jó lesz a másik is. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#205) Vistaboy válasza Napfénysüti (#201) üzenetére


Vistaboy
veterán

Pontosan ezt mondtam neki. Ebben maradtunk. Majd szól, ha megjön minden, és lehet érte menni.

Egyébként péntekenként járunk fel úgyis bevásárolni a TESCO-ba, az pedig nincs messze a bolttól, úgyhogy majd hetente benézünk (Hogy ne felejtse el. :DDD )

A másik dolog, ami aggaszt egy picit, az ugye a Pünkösd. Jövő hét végén három napos ünnep kezdődik, ami megint csak egy okkal több, hogy ne sikerüljön addigra. Azért bízok benne hogy jövő héten talán meglesz a gép, és ott lesz a hosszú hétvége. Egyszer már megjártam ezzel, nem lenne jó ismét elviselni. :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#206) Napfénysüti válasza Vistaboy (#205) üzenetére

Addigra csak megjön. ;)
Ha minden igaz akkor mához két hétre én is utazgatom majd az új gépemért. Már nagyon várom. :D
Bár itt is beütött egy kis balszerencse de csak találok már egy megfelelő gépet. Épp most informálódom egy új jelöltről.

Més que un club!

(#207) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, most hívott a srác, és azt mondta, hogy megvannak a nagykerben a cuccok, amiket hozattam, csütörtökön megy fel értük, úgyhogy péntek délután mehetek az új gépemért! :C :Y :DD

Aaaarrrgghhhhh!!! :W Lesz egyáltalán péntek a héten???? :O

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#208) Napfénysüti válasza Vistaboy (#207) üzenetére

Lesz, kitartás! Ez már jó hír. ;)
Úgy néz ki nekem is megvan a gépem amit megveszek. Elég jó konfig lesz és jó áron.
Csak én 6-án tudok érte menni. Nah az még messze van... :O

Més que un club!

(#209) CaNNa3IS válasza Vistaboy (#207) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:-) Ezt pont hétfőn kérdezni.
Remélem valami brutál nagy tesztet csinálsz. Kíváncsi vagyok miből maradtam ki.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#210) Vistaboy válasza CaNNa3IS (#209) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azt tervezek. :DDD

De kérdés, hogy mit nevezünk brutálnak? Mert ugyanis én nem vagyok nagy tesztelő, nem szeretem a grafikonokkal telenyomott dolgokat sem olvasni, sem csinálni. Inkább úgy tervezem, hogy képekkel bemutatom az alkatrészeket külön-külön, a csomagolást és a tartozékokat. Utána az összeszerelést, majd a működő gépet, végül pedig majd pár programot lefuttatok, amit kérnek tőlem. Pl. 3DMark, vagy SuperPI, ilyesmi, és leírom az eredményt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#211) CaNNa3IS válasza Vistaboy (#210) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Jól hangzik.
Ez a grafikon hegyes tesztelés nem tud elszakadni egy kicsit sem a objektivitástól.
Engem is jobban érdekelnek maguk a hardverek meg pár szubjektív élmény. Mi hogy néz ki mekkora hangja van összeszerelve stb. Néhány tesztben a sok adattal max egy data analyst tud mit kezdeni (share-t meg coverage-t számol :-)).

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#212) Vistaboy válasza CaNNa3IS (#211) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja. Például a HD 4890 hangjára kíváncsi leszek működés közben. Idáig már három topikban kérdeztem, hogy valaki leírhatná a tapasztalatait ezzel kapcsolatban, de nem válaszoltak. Majd most kiderül minden. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#213) Napfénysüti

Egy ilyen kicsomagolós élménybeszámolóra én is kíváncsi leszek. Sose értettem az fps mániásokat. :U

Més que un club!

(#214) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nem tudom, én sokkal boldogabb vagyok olyankor, amikor hazahozom az új cuccokat, kicsomagolom, összerakom, és úgy működik, ahogy kell neki. Engem maguknak a cuccoknak a szépsége tud lenyűgözni. :K Persze elhiszem, jó kihozni valamiből a maximumot, régen nekem is jó volt, amikor a 300-as Celeron A-m ment 450-en mindenféle trükk és extra hűtés, fesz és egyebek nélkül, de ez a mostani tuning annyi hozzáértést és extra felszerelést igényel, hogy már nem foglalkozok vele.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#215) Napfénysüti válasza Vistaboy (#214) üzenetére

Ha minden igaz akkor ma meglesz? Remélem holnap már olvashatunk kicsomagalós írást ;)

Més que un club!

(#216) Vistaboy válasza Napfénysüti (#215) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos nem. Megint kell egy hetet várnotok - és nekem is. :O :W

Most azonban már mondtam a srácnak, hogy a jövő hétvége az utolsó időpont. Ha addig sem hozza el, akkor később féláron ad majd mindent. :K

Jó hír viszont, hogy jövő hétre sikerült kölcsönkérnem egy digitális fényképezőgépet, úgyhogy a képek remekek lesznek. (Ha meglesz a gép). :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#217) Napfénysüti válasza Vistaboy (#216) üzenetére

De most mi volt az indok? Nem úgy volt hogy már megérkeztek a nagykerbe a cuccok???
Neked kötélből vannak az idegeid. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#218) D1Rect válasza Vistaboy (#216) üzenetére


D1Rect
félisten

Hú, te jól bírod. Én nem lennék ilyen nyugodt... :R

(#219) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nem mondom, hogy könnyen viselem, de mit érnék vele, ha hőbörögnék? :DDD

Mint mondottam, rá vagyok szorulva a srácra, mivel nincs annyi saját pénzem, hogy ilyen cuccokat vegyek. Ha ő nem lenne, akkor idáig maximum ez az Athlon64 3500+ konfigom lenne, amit most vagyok kénytelen nyüstölni átmenetileg... :W

Félreértés elkerülése végett, nagyon örülök neki, hogy a tesóm ideadta a gépet addig, amíg nem lesz meg az új. Nem tudom, mi lene velem enélkül már :R :R :R , de...

...a f@szom kivan már vele, hogy egy HD-s animét nem tudok rajta megnézni normálisan. :O Márpedig én animét SD-ben akkor néztem utoljára, amikor még a régi monitorom miatt nem volt értelme HD-ben megnézni. Ez pedig régen volt már. ;)

Vegyük a kedvenc animémet, a Fate/Stay Night-ot. Három éve jött ki, azóta bele vagyok esve. Idáig csak az az SD-változat volt meg belőle, amit a TV Tokyo leadott akkor. Nemrég kiadták felújítva, Blu-Ray-en. Fanatikusan kerestem az ismert animés torrent-oldalakat, hátha valahová felteszik az 1080p-s RAW-okat. Fel is tették, és én egyből húztam is lefelé. :))

1920x1080-as felbontás, FLAC hangsáv, teljesen tömörítetlen kép (Egy 25 perces epizód 7-800MB), szóval igazi álom...

...lesz majd, ha meglesz végre a gépem. :DDD Mert ez nem adja le. :O

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#220) Napfénysüti válasza Vistaboy (#219) üzenetére

Tényleg csak annyit tudok mondani kitartás. De az durva hogy a végén nekem előbb lesz gépem. Amúgy én már megtapogathattam az új gépemet. :D
Csak még nem hozom el mert nem tudtam kifizetni. Meg rendelni kell hozzá 2 alkatrészt.
Bár azokat utólag is be lehet tenni.
Szóval én szombaton biztos gazdagodom egy "új" géppel.

De remélem addigra már te is bőszen fényképezgetsz. ;)

Més que un club!

(#221) D1Rect válasza Vistaboy (#219) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor szorítok továbbra is. Amikor olvastam az anime részt felcsillant a szemem, azt hittem itthon vetted valahol. :)
De ez elég reménytelen.

[ Szerkesztve ]

(#222) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Végre valahára! :C :C :C

Holnap megyek a gépért! :DD

Délután fogom elhozni, úgyhogy a holnapi napom még az összeszereléssel fog eltelni, de Szombaton már megírom a cikket. Ha minden jól megy, Hétfőn kint is lesz. Sajnos a jövő héten kajaidőt kell ledolgozni ismét, így kétszer is este 5-6 környékén fogok hazaérni, de azért remélem addigra lesz jó pár komment. :P

Két dolog változott csak, de erre már én azt mondtam, hogy egye fene, csak legyen már meg a masina. :DDD Szóval hangkártya egyelőre nem lesz, ugyanis nem talált olyat, amilyen kellett, de végül is nem nagy gebasz, addig használom az alaplapit.

És a táp sem biztos hogy sikerül modulárisan, de most már azt is lesz@rom. :)

És a HD 4890 nem Gigabyte lesz, hanem MSI.

Ezzel is együtt tudok majd élni szerintem. :DDD

Úgyhogy hajrá! Főnökkel lebeszéltem, holnap délben jövök el, de még az a 6 óra hossza is hosszabb lesz, mint a többieknek a 8. :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#223) Napfénysüti válasza Vistaboy (#222) üzenetére

Na remélem tényleg meglesz. Én ma vettem meg a gépemet (Lenovo Thinkpad T400), bár nem volt épp egy olcsó jószág (225k) de valami eszméletlen hogy milyen gép. Kívánom hogy te is legalább így érezd majd magad mint én most. ;)

Més que un club!

(#224) Napfénysüti válasza Vistaboy (#222) üzenetére

Oppsz kétszer ment el. Bocs :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#225) FRENK1988 válasza Vistaboy (#222) üzenetére


FRENK1988
veterán

Már hiányzott a cikk puplikáláod. Remélem jövő hétnen már olvashatjuk!

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#226) Klemice válasza Vistaboy (#222) üzenetére


Klemice
senior tag

kórájhét

(#227) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Köszi mindenkinek.

Egyébként pedig gondolkodom rajta, hogy nem a Szakmai Logout-ra, hanem a saját blogomba írom a cikke(ke)t, mert:

1. - Így legalább nem kötekednek az okosok, mert nincsen benne Photoshop-pal készített, cizellált, feszültségértékeket és túlhajthatósági táblázatokat bemutató képek, és részletes leírás az adott cuccról,

2. - Nem kell várni a megjelenésre, így már akkor holnap kint is lesz az írás első része,

3. - Lehet hogy több részre kell majd bontanom a bemutatót, így akkor egyszerre nem kell mindent leírnom és ezáltal zanzásítanom a szöveget, hogy minden beleférjen.

De még majd kiderül... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#228) Napfénysüti válasza Vistaboy (#227) üzenetére

Csak akkor majd szólj ha személyes blogként írod meg. Én mindenképp elolvasom. Kíváncsi vagyok milyen a gép. :K

Més que un club!

(#229) Vistaboy válasza Napfénysüti (#228) üzenetére


Vistaboy
veterán

Természetesen linkelni fogom az írást ide is, így aki elolvasta az eddigieket, az meg fogja találni. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#230) CaNNa3IS válasza Vistaboy (#229) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Na mi van, mikor lesz már géped ? :-D

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#231) Vistaboy válasza CaNNa3IS (#230) üzenetére


Vistaboy
veterán

Már megvan. ;) :C :C :C

Pont most értem haza a cuccokkal. Neki is fogok összeszerelni, és holnap megírom a cikket.

Sajnos nem sikerült fényképezőgépet szerezni, így egyelőre csak mobilos képek lesznek benne. De jövő héten veszünk egyet, és akkor utána a kész gépről jobb minőségű fotókat is tudok majd csinálni. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#232) Napfénysüti válasza Vistaboy (#231) üzenetére

Na végre túl vagy a hercehurcán :D
Jó szerelést! ;)

Més que un club!

(#233) Vistaboy válasza Napfénysüti (#232) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na végre. Készen vagyok. :C

Ezeket a sorokat már az új gépről pötyögöm. Holnap lesz bemutató, rengeteg képpel - persze azt előre kell bocsátanom, hogy telefonos képek, és a végefelé már elég sötét volt, így működés közbeni képeket majd csak holnap csinálok.

Eddig minden oké, de a házzal megszenvedtem. Nem gondoltam volna hogy ilyen kicsi. Alig fért bele minden cucc. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#234) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, ilyen nincs. Kénytelen vagyok visszatenni a régi gépet átmenetileg, ugyanis az az érdekes eset áll fent, hogy a mobiltelefont nem ismeri fel a Win7. :W

Ugyanaz a Vistás program és driverek. Vista alatt tökéletes, de Win7 alatt nem megy. Úgyhogy addig visszateszem a régit egy pár percig, amíg leszedem a képeket.

Mondjuk legalább kijavítom a bakijaimat (a ledeket - HDD, POW) rosszul raktam fel, így egyik sem világít. És a ház tetején lévő csatlakozók kábeleit is kiszerelem, mert csak dagasztja a kábeldzsungelt, úgysem kell plusz USB, van elég az alaplapon. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#235) Napfénysüti válasza Vistaboy (#234) üzenetére

Win 7-el az új laptopon én is szenvedek. Wifi nem megy rendesen. :(

Més que un club!

(#236) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Elkészültem az írással, megtalálhatjátok az alábbi linken:

Intel Core i7 Bemutató.

Véleményeket kíváncsian várom. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.