Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cyberpunk válasza RyanGiggs (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen ezzel én is így vagyok, sokáig csak szórtam a gépre a pénzt a haverok meg mindig hűjének néztek. De én azt valóm hogy valami hobbinak kell lennie hát nekem a vas az ;]
És mint sok más hobbi a számítás technika sem olcsó sajna :W
De az állandó gépfejlesztésnek nálam már vége szakadt, a nyáron eladom a jelenlegit és veszek egy erős notit helyette. Bár erre nem merek mérget venni mert már most tervezgetem hogy a noti majd kap egy SSD-t jobbfajta USB-s hangkártyát stb. ;] Na mindegy a kényszer nagy úr :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#52) #72042496 válasza RyanGiggs (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha az ember felsőkategóriás gépet vesz, akkor mindegy mikor veszi, úgyis drága lesz. Vistaboy egy ilyen gépet akart összerakni most, s nem karácsonykor. :)
Abba ne menjünk bele, hogy érdemes-e felsőkategóriás gépet venni, mert messze vezetne.

(#53) whiz válasza Vistaboy (#50) üzenetére


whiz
aktív tag

Ja, vagy úgy. Hát nem irigyellek :N

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#54) Vistaboy válasza Cyberpunk (#51) üzenetére


Vistaboy
veterán

"De az állandó gépfejlesztésnek nálam már vége szakadt, a nyáron eladom a jelenlegit és veszek egy erős notit helyette. Bár erre nem merek mérget venni mert már most tervezgetem hogy a noti majd kap egy SSD-t jobbfajta USB-s hangkártyát stb."

Hát ez sajnos legtöbbször így van. Az ember elhatározza, hogy mostantól nem fejleszti a gépet, hanem vesz egy erős vasat, oszt kész. De mellette már most azt latolgatja, hogy a későbbi gépcserét elkerülendő, milyen alkatrészeket fog az új gépben lecserélni, ha lehetősége lesz rá.

Ezzel sajnos én is így vagyok. Hiába rakok össze egy relatíve erős gépet, két-három év múlva már azt nézem, hogy kellene egy jobb VGA, erősebb proci, stb...

Sajnos ez az Ördög kereke, nincs kiszállás belőle. (Csak ha muszáj). :B

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#55) Solten


Solten
addikt

kocka... :U

Saor Alba

(#56) Klemice


Klemice
senior tag

hát én is 3 hetet vártam a gépemre, nem úgy klappoltak a dolgok ahogy akartam, sőt a monitorra még mindig várok, már több mint egy hónapja, latolgattam az i7-et én is, de abszolút nem érte meg nekem..
amd 3000+ x1300pro 1 giga ram, ezekről váltottam q9650re hd4870re 4 giga ramra P45re
még nem jött el az ideje az i7-nek, szerintem ami procit vettem az veri is a 920ast, a ddr3 pedig mostanság kezd átmenni a parasztvakításból valami kacsintgatós dolog felé
amúgy grat a gépedhez, megéri várni, és mikor már a kezeidben tartod el is felejted hogy mennyit vártál rá

(#57) Vistaboy válasza Solten (#55) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, és 5 oldalamon is 6-os van. ;] ;] ;]

Csak egyiken van egyes, mégis minden harmadik dobásra egyet dobok. :DDD

Ui.: Bocs, abbahagyom az önfényezést... :B

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#58) vPhis


vPhis
aktív tag

így jár aki pórul

(#59) Vistaboy válasza Klemice (#56) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, van igazság abban amit mondasz. De én szeretném ezt az i7-est. Amikor annak idején elhoztam a Core 2 Duo-t, akkor is azt mondták páran, hogy minek? Mégsem bántam meg. Most is így gondolom. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#60) Vistaboy válasza vPhis (#58) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mindenki így jár, aki kocka PC-s... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#61) RyanGiggs válasza #72042496 (#52) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Lehet hogy most akar venni és nem karácsonykor,csak
szerintem ráért volna még várni.
Hisz még ki sem lehet használni játékok szempontjábol.
Még egy Quad 3Ghz-eset sem.
Én csak akkor szoktam fejleszteni mikor
a játékok azt akarják.
Tán még az enyém is "sok" jelenleg.
Bár egy erősebb vga kari az elférne! :K

(#62) Klemice válasza Vistaboy (#59) üzenetére


Klemice
senior tag

hát nézd 2-3 évig remélem kihúzza a gépem, addigre lehet hogy nem az i7 lesz a csúcs hanem az i7 lesz az átlag :)

(#63) Klemice válasza RyanGiggs (#61) üzenetére


Klemice
senior tag

én is úgy vagyok vele hogy a 3ghz-s quad mindent kihajt, 4 giga ram elég most, alaplapon nem spóroltam (igaz lehetett volna x48 meg CF támogatás de inkább egy szimpla erős videókártya, mint kettő kisebb - két nagyra nem költ az ember, vannak más kiadások is)
szóval VGA-t cserélgeti az ember ha nem elég és kész

(#64) Vistaboy válasza Klemice (#62) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem biztos. De ez nem befolyásol semmit, mindig ez van. Akármikor veszel erősebb procit, VGA-t, alaplapot, két-három év múlva középkategóriás lesz. De legalább akkor még valahogy el lehet adni. Három év múlva te is szívesebben veszel majd egy i7-est, mint egy Quad-ot, még ha most nincs is közöttük sok különbség. De nem mindegy, hogy később tudod-e tovább fejleszteni, vagy sem.

Na de hagyjuk ezt, hogy mi lesz három év múlva, azt még a jó Isten sem tudja megmondani... :DDD

Jó éjszakát, holnap egész nap melózni fogok, csak este 5 körül jövök, addig további kellemes társalgást. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#65) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha ennyire hosszú távra tervezel, akkor miért pont GTX275? Muszájból GeForce?

[ Szerkesztve ]

(#66) #72042496 válasza RyanGiggs (#61) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is így vagyok vele, de ez az a rész, amit nem akartam boncolgatni. :)

(#67) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A napok nevei (pl. péntek) kisbetűvel írandók.

[ Szerkesztve ]

(#68) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Gép nélkül nehéz... Megértelek :)
Jó az írás eleje :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#69) Nikk


Nikk
senior tag

Hajrá Hajrá!!! Én is hasonló gépet raktam össze csak nekem Phenom II 940-re épül a system és szintén hiányoznk belőle dolgok... :)

Együtt tudok érezni veled pont e-miatt... Már működik a gép, de még nincs kész... :)

Jah és amúgy meg ne higyj a GTX275-nek. Én is most pont ezen vacillálok. A PhysX támogatás egy bukás. Nincs akkora plussz benne, mint abban amiket a DX10.1 kínál. A játékok többsége Havok motort használ, ami meg az ATI-val megy párhuzamban és az ATi STREAM-nek hála szintén Hardveres gyorsításra képes... PhysX nem ad annyi plusszt, mint kellene. Láttam egy-két physX-es videót és nem ájultam el tőlük tulságosan...

Nem lebeszélés akar lenni, csak gondolt át ezt jobban szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

DIGIC

(#70) Typhoon47 válasza Cyberpunk (#51) üzenetére


Typhoon47
őstag

én is ezt fogom tenni. egyszerűen annyira nem éri meg, hogy már pofáncsap egy idő után :B
ennek tökéletes példája az i7, most egy nagyon erős proci, de az ára túlértékelt, fél - 1 év múlva letörik az ára a felére, harmadára és kezdődik megint minden elölről. és akkor buksz, amivel nem lenne baj, de túl rövid időn belül túl sokat. és mivel kapsz többet? 100FPS helyett 130? ugyan kérem.. :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#71) pete_21 válasza Vistaboy (#14) üzenetére


pete_21
addikt

Mármint úgy érted, hogy egy AMD 3500+ és egy Q6600 között érződik a különbség? :)

(#72) Klemice válasza pete_21 (#71) üzenetére


Klemice
senior tag

amd 3000+-ról váltottam Q9650re, enyhén érződik a különbség ;) kihagytam a kétmagos korszakot

(#73) OkosTibiKing válasza Klemice (#72) üzenetére


OkosTibiKing
tag

az nemsok mint az elején irtam a külömbség a AMD 2400+ röl i7-re már hatalmas külömbésgek vannak.


de supreme commanderhez ezsem elég :( sajnos ahogy néztem csak 3 szálon dolgoztat igy csak 3 gép ellen lehet menni max de sajnos nem 64 bites igy egy idö útán elfogy a 2GB memoria amit használhat :( de minden limitál benne de majd talán a 2. része tud majd 8 szálon is számolni és nemlesz 2 gb memoria limitje.

Okos Vok.

(#74) Valty


Valty
aktív tag

Jó gép lesz :R :R :R

Az i7 már nekem is nagyon fúrja az oldalam... (de nem lehet... :O nem lehet... :O kibírom, akkor is :DDD )

Mért éppen Thermaltake házat választottál? Na nem azért, nekem is az van, de valahogy minőségileg, nem éppen az ász :)

(#75) Klemice válasza OkosTibiKing (#73) üzenetére


Klemice
senior tag

ugyan hol lenne már sok 1.8as egymagosról 3ghz-s 4magosra váltani...

különbség

(#76) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Előbb-utóbb mindenki eljut oda, hogy szarik az egészbe, a zene menjen, meg az internet..
Meg lehet unni a ventilátorzajt meg az állandó elavulást is.
Főleg, hogy cserébe SZAR játékok jelennek meg pécére.
Évente 2 van olyan, ami tényleg jó és leköt. Ezek darabja 2-3 nap. Évi egy hét játékért vegyen I7-et meg GTX-et az, aki a lottón nyeri a pénzt, vagy lopja..
Minden más felhasználásra elég otthonra egy kis Intel Atom.

[ Szerkesztve ]

(#77) BloodRay


BloodRay
veterán

Rendes tőled, hogy vettél öcsédnek is egy Vistát. :DDD
Egyébként biztos jó kis gép lesz, de én is sajnálnék rá ennyit.
Azért leld benne sok örömed. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#78) #72042496 válasza CsíkosMókus (#76) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Előbb-utóbb mindenki eljut oda, hogy szarik az egészbe, a zene menjen, meg az internet.."

Van benne valami. :K

[ Szerkesztve ]

(#79) BloodRay válasza CsíkosMókus (#76) üzenetére


BloodRay
veterán

Na az azért túlzás, hogy mindenre elég otthonra az Atom. :)
Egy vga-val már tényleg elég lenne(pl 1080p-hez, grafikához...).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#80) vPhis válasza BloodRay (#77) üzenetére


vPhis
aktív tag

biztos maradt 40k pénze és előre tudta hogy az öccsének majd kell venni Vistát. tuti így volt :DDD

(#81) Typhoon47 válasza CsíkosMókus (#76) üzenetére


Typhoon47
őstag

így van. mondjuk atom helyett inkább valami erősebb, fejlettebb, de a lényeget jól leírtad. :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#82) CsíkosMókus válasza BloodRay (#79) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

nálam a különféle hd dolgok nem játszanak, már csak a méretük miatt se. grafikus nem vagyok. nekem ideális az atom itthonra.. de az újabb, négy szálas verzió. nem a régebbi d270. az tényleg elég sovány.

ha lenne havonta 2-3 olyan játék, ami leköt, akkor csinálnám tovább a gépfejlesztést. vagy kinőttem a játékokból, vagy meguntam a sémákat, vagy egyszerűen rosszabbak jelennek meg manapság, de egyszerűen már kipróbálni sincs kedvem őket, legyen akármekkora név :F

[ Szerkesztve ]

(#83) BloodRay válasza CsíkosMókus (#82) üzenetére


BloodRay
veterán

Nincs jelentős különbség az új és a régebbi Atom között(N270, N280). Sajnos. :(
A kétmagos ellenben már ígéretesebb kicsit.
HD anyag lejátszásának képessége azért egy minimum standard kellene legyen szerintem.
Játékokat én már kinőttem. A legjobbak már "őskorinak" számítanak. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#84) bacsis válasza BloodRay (#77) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Rendes tőled, hogy vettél öcsédnek is egy Vistát.
jujjjj leesett, mekkoramá' :C :R

(#85) glutamin válasza Vistaboy (#43) üzenetére


glutamin
őstag

Ha valakinek kiegyensúlyozott élete van, akkor nem hiszem, hogy napi sok órát tud a gép előtt tölteni a munkaidőn/sulin túl. (sok időt el tud venni a sportolás, csajozás, sörözés, kirándulás stb). Én úgy oldottam meg a gép utáni igényemet, hogy maximalizáltam a rá költhető összeget. Így is van lehetőségem néhány évente csereberélni ezt azt, de a felső kategória szóba sem jöhet. Egy olcsóbb gép összeszerelése/beüzemelése is ugyanolyan élvezetes számomra. Laptoppal meg eszem ágában sincs kiváltani az asztali gépemet. (egyébként arra van céges:D)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#86) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Én is egy "kőkorszaki" gépet nyúzok, egy PIII-ast, igaz abból talán a leggyorsabbak egyikét:

- MSI Pro266TD Master-LR
- 2x1.4GHz@1.5GHz PIII-S Tualatin
- 2x1GB DDR400
- Sapphire HD2600xt 256MB GDDR3
- Corsair CX400
- Sata kártya + WD Raptor 36GB 10000 RPM + 300GB Samsung
- SBLive!

és mindenre, de mindenre elegendő, értek ezalatt nagyon sok jó és új játékot is, HD filmeket, konvertálgatást, photoshopot, stb...

A tápot újként vettem, mert megérdemel egy normális tápot, a többi hardver pedig megvolt innen-onnan 40e Ft-ból.

Aki most azzal jön, hogy ennyi pénzért vehettem volna P4-et, vagy hasonlót, az nem ismeri milyen erős a Tualatin... :), másrészt pedig élmény régi technológiából a mai gépekkel versenyképes sebességet előcsalogatni. :D :)) (nem 4 magos gépekre gondolok)

Amúgy gratula a géphez, én mondjuk a hangkártya helyett lehett Asus Xonart-t vennék ha már ennyit kiadnék egy gépre, VGA-ból pedig HD4890-et, mondjuk valamelyik gyártó tuningos verzióját, azok rendesen adnak a GTX275-nek. De ez csak egyéni vélemény

[ Szerkesztve ]

(#87) CsíkosMókus válasza BloodRay (#83) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

azaz, atom d330, vagy mi.
atomos netbookom van, már az is jó, de asztaliba azért inkább egy kétmagos kéne.
nálam q3 a sláger, az még a netbookon is elmegy. :)

(#88) CaNNa3IS válasza CsíkosMókus (#76) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Beleszarok azt rock and roll.
Azért a mindenki az erős túlzás. Akinek nincs rá pénze vagy nem kíván ennyit erre költeni és inkább elissza belövi vagy másra költi. Vesz új felnit a verdára meg ilyenek.
Rengeteg játék van amivel elüthető a feles idő ha pl nincs nőnemű barátnőd aki segíthetne.
Ez a 2-3 szintén túlzás. A pénzért meg lehet dolgozni is.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89) CsíkosMókus válasza CaNNa3IS (#88) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Én is veszek felnit, meg mindenfélét, de évi két garnitúra számítógépbelet a szinte semmiért, nem nagyon látom már értelmét :(
Ott tartok, hogy ha ennyi pénzt eliszol/eljátszol/elkurvázol, ugyanúgy kimegy a zsebből de jobban jársz bármelyikkel.

(#90) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Egyetértek abban hogy vga-ból ATI 4890!! :K (#86)

[ Szerkesztve ]

(#91) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bár személyes tapasztalatom nincsen az ASUS kártyával, de szerte a neten közte az előttem szólóval együttvége X-Fi helyett én is inkább az ASUS Xonart ajánlanám, az valahogy jobban össze van dobva, egyébként itt egy logoutos cikk róla ;)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#92) tibz03 válasza CsíkosMókus (#82) üzenetére


tibz03
őstag

Ezzel teljes mértékben egyet értek. Egyszer mindenkinél (?) eljön az az idő, amikor rájön, hogy totál fölösleges (lenne) csúcsgépet venni (még ha meg is tehetné az illető). Játékra? Semmi jó nincs mostanában, ami meg van, az pár óra játékidő, mondjuk max. 1 hét évente, ahogy te is mondtad. Arra meg minek adjak ki több száz ezret, hogy egy tömörítés/kicsomagolás/konvertálás 50%-kal gyorsabb legyen? :F Ma egy 80-100 ezres géppel bármit meg lehet csinálni, játszogatni is simán lehet vele, ha éppen az kell, de egy felnőtt embernek ne az legyen már az elsődleges. :U

(#93) hibavissza


hibavissza
veterán

LoL. Viszont nem árt vele senkinek, csak magának. :))
core íhét.....kódfejtővagye? esedleg atomfizikus?

Ezt a procit értelmes dolgokra kéne használni, miért nem ittad el inkább az árdifit? Több értelme lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94) stevve


stevve
nagyúr

Most lehet, hogy elküldtök a fenébe, de ez mitől szakmai logout-ra megy? Mármint mi ebben a cikkben a szakmai? Vagy én vagyok értetlen? :F Egy fórumozó gépet vesz egy halom pénzért... és?

(#95) Solten válasza stevve (#94) üzenetére


Solten
addikt

Agreed... Szoval marha sok ertelme volt bevezetni ezt: [link] :U

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#96) stevve válasza Solten (#95) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem a szerkesztőség döntését firtatom (az nem az én dolgom), mint inkább azt, ennek az írásnak mi a szakmai célja? Mert csak van valami célja, nem?

(#97) Vamp


Vamp
senior tag

Mekkora kocka vagy, anyám... ;)

Jönne egy világvégeközeli állapot, mit csináltnál, otthon ülnél, és néznéd a befőttesüvegeket... a monitoron?

:R

(#98) fekeandras válasza CsíkosMókus (#76) üzenetére


fekeandras
őstag

Igen, kb. ugyanígy érzek.Mikor a mostani gépem vettem (s939 AMD 3000+/1Gb ram,x800xt) le sem merem írni: csak a videókártya 90k volt...
Mára már jócskán elszállt felette az idő de nem nagyon szántam rá magam a fejlesztésre mert szerény véleményem szerint elég selejt játékok jönnek ki mostanság.Bár aki most akar némi játékra is alkalmas gépet összekalapálni annak sokkal könnyebb dolga van.Vesz egy E5200 -ast, mellé egy HD4770 vga-t ezeket megkínálja 4Gb rammal és kész.Relatív olcsón megvan.Rászánnám magam én is, csak nincs olyan játék amiért érdemes lenne ezt a vénséget lenyugdíjazni. :DDD

(#99) tibz03 válasza stevve (#96) üzenetére


tibz03
őstag

Ja, tulajdonképpen ezt én se értem. Ez a sokadik ilyen írása Vistaboy-nak, és semmi bajom nincs vele, de ez már erősen felvágás. Minek leírni azt, hogy milyen über gépet vesz valaki? Nem, nem irigységből mondom ezt, ha az íróasztalom mellett a jelenlegi E5200-es gép helyett egy i7-es állna, semmi különbséget nem vennék észre, így hát nekem totál fölösleges. De felvágásból írni már a 3. cikket ezzel kapcsolatban...!? :F
Majd ha meglesz a gép, és készít róla tesztet, vagy valami, de így?! :U

(#100) CsíkosMókus válasza fekeandras (#98) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

pontosan..
annyival nem jobbak a most 90 ezres kártyák, hogy megérné megvenni.
de ott van az i7 esete: amim most van, az a legszarabb kétmagos core2, az i7 meg ugye az i7.
a kettő között lenne cpu igényes játékokban 50%.. úgy, hogy már most is megvan minimum a 40-50fps.
ennél többet minek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.