Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) liksoft válasza Gaabbaa (#350) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megnéztem. XP fut nálam, 1 az értéke, és a januárban letöltött TV csatornakiosztás dátuma a tulajdonságoknál januári. Pedig havonta legalább 2-szer megnézem.

0=false , 1=true. Mivel a kapcsoló "Disable" vagyis tiltás, így a tiltás engedélyezése az 1. Végiggondolva korrekt, de azért van egy logikai csavar benne. Hiszen ha valamit kérek, az az 1. Itt kérem, de a tiltást! :W Fordított logika. :W

[ Módosította: CoolMan ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#352) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ok. Köszönöm :)

(#353) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.
Az egyik haverom nem rég vett egy 128gb-os ssd-t és mindenféle beállítás nélkül 20mp alatt be is töltött win7 64bit. Viszont most, hogy az itt leírt beállításokat mind megcsinálta a windows logónál "megáll" a töltés és így kb 1perc mire betölt a rendszer, de viszont ha ez megvan akkor minden megy rendesen és villámgyorsan.
Ha tudtok segíteni,akkor azt előre is köszönöm.

(#354) bruti01


bruti01
őstag

nagyon köszönjük ezt a leirást

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#355) Gaabbaa válasza Dzsabba (#353) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

én újraraknám a win-t.... :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#356) Dzsabba válasza Gaabbaa (#355) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Zsír új a win, de majd megpróbáljuk.

Köszi.

(#357) cekkk


cekkk
veterán

Megcsináltam én is és a win indításánál megáll. Csodálatos :W :W

egyhetes Win HTPCnek használva kb 6 progi lett feltelepítve :O

[ Szerkesztve ]

(#358) Gaabbaa válasza cekkk (#357) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

passz, nem tudom miért áll le, mondjuk a virtuális memót csak akkor kapcsolt ki ha 4gb vagy több ramod van...

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#359) cekkk válasza Gaabbaa (#358) üzenetére


cekkk
veterán

Azt nem kapcsoltam ki :)
Win újra telepítés után újra megcsináltam és most ment.

(#360) Gaabbaa válasza cekkk (#359) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

:DDD hát vicces... lényeg hogy mükszik! :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#361) cekkk válasza Gaabbaa (#360) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem mondod :W :Y :DDD

(#362) TATTOO1


TATTOO1
csendes tag

UP!

Avx Nick:Roberto11

(#363) bladegery


bladegery
senior tag

Az utolsót is le tudná írni vlaki olyan részletesen mint a többi pontot? Hogy jutok el a regisztibe?

gergely-szabo.com

(#364) föccer válasza bladegery (#363) üzenetére


föccer
nagyúr

Start manü->futtatásba: regedit

Ez elindítja a registry kezelőt. De csak óvatosan, az itt található beállítások túlnyomó része kritikus rendszerbeállítás! Csak biztos tudással érdemes belenyúlni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#365) bladegery válasza föccer (#364) üzenetére


bladegery
senior tag

Köszönöm, egyébként alapból 1-re volt állítva.

gergely-szabo.com

(#366) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Volna egy kérdésem,az egyszerűség kedvéért.Ha a 64Gb-os ssd-met mindennap teleírom egyszer,és 10000 írási ciklust visel el,akkor 10000.napig lesz életképes?mert ez kb;30-év....

Wasabi...

(#367) bladegery válasza Kronos3000 (#366) üzenetére


bladegery
senior tag

És hidd el hogy nem fogod naponta teleírni.

gergely-szabo.com

(#368) Kronos3000 válasza bladegery (#367) üzenetére


Kronos3000
senior tag

:C :C :C

Wasabi...

(#369) kissd11


kissd11
csendes tag

Sziasztok!

1 hete vettem egy OCZ-AGILITY3 (120 GB) merevlemezt. SATA III van a gépemen. Mindent beállítást, TRIM-et megcsináltam, de SSD Benchmark-al is csak az alábbi eredményeket kapom. Mindenhol olvasgattam már, és néztem beállításokat, de nem gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#370) jeni válasza kissd11 (#369) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Achi? Trim? milyen lapban használod? Sata I vagy Sata II mert még a sata II-ben is nagyon kevés !
milyen driverek vannak felrakva?

Intel drivert tegyél fel a legfrissebbet,természetesen ha van intel vezérlő a lapodon.

a legkisebb számozású SATA csatira tedd az SSD kábelét.

[ Szerkesztve ]

(#371) kissd11 válasza jeni (#370) üzenetére


kissd11
csendes tag

Szia!

Ez a configom:

QuadCore AMD Phenom X4 9650, 2273 MHz (11.5 x 198)
Asus M3N78 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
4GB DDR2 RAM 800 MHz

Ezen csak SATA II van, de szereztem egy ASRock SATA3 PCI E vezérlő kártyát. Így mennie kellene SATA III sebességgel. Nem érzem magam nagyon gyökérnek a géphez, de SSD beállításokat megcsináltam, amit neten találtam. Azon gondolkodom, hogy a DDR2 kevés lehet neki, más ötletem nincs. A vezérlőkártyához is szedtem le mindenféle drivert, de belátja telepítés nélkül is. Régi a lap, de így illene mennie neki.
ACHIban van telepítve, trim be van kapcsolva.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#372) KaiotEch válasza kissd11 (#371) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia.

CrystalDiskMark is ennyit ír 0x00-ra állítva? Chipset driver van fent?

(#373) kissd11 válasza KaiotEch (#372) üzenetére


kissd11
csendes tag

CrystalDiskMark ennyit ír, ilyen beállításokkal:

(#374) maláj válasza kissd11 (#371) üzenetére


maláj
őstag

mennyi is a PCI-E átviteli sebessége ??? :)

(#375) kissd11 válasza maláj (#374) üzenetére


kissd11
csendes tag

Mennyi?

(#376) maláj válasza kissd11 (#375) üzenetére


maláj
őstag

ha jól tudom akkor:

PCI-E 1.0 : 250MB/s
PCI-E 2.0 : 500MB/s

namármost ha a deszkádon 1.0-ás cucc van akkor rakhatsz bele akár SATA89-es motyót is de 250 MB/s-nál úgysem fogsz majd elérni jobb sebességeket ...

(#377) jeni válasza kissd11 (#371) üzenetére


jeni
félisten

amúgy korábban írta valaki,hogy a PCI-e sata III kártya nem sokat ér a sata I és a sata II lapban mivel abban az üzemmódban nem fog adni satat III sebességet sem.

[ Szerkesztve ]

(#378) mcsm88


mcsm88
senior tag

Most vettem egy 128 GB-os OCZ Agiity4-et.
Gigabyte GA-970A-DS3 alaplappal használom.
Frissen telepítettem rá a windowst.

A Hard Disk Sentinel ezt írja:Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív.
Az SSD Life Pro ezt írja: Trim: supported, enabled

Most akkor mi az igaz?

(#379) liksoft válasza mcsm88 (#378) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel honlapján nézz utána először, szerintem lesz ott róla valami. Ha mégsem, akkor a programnak van itt témája, abban tudsz keresni. Ha még ez sem elegendő, akkor a témában a fejlesztőtől tudsz kérdezni. Karácsony lévén inkább keress először, mert szerintem inkább a családdal lenne mint a PH!-val. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#380) Gyula84 válasza liksoft (#379) üzenetére


Gyula84
veterán

Ott már karácsony van? :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#381) liksoft válasza Gyula84 (#380) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, tudom. Biztos forrásból. Így nem illik zavarni 27.-ig!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#382) mcsm88


mcsm88
senior tag

Az SSD-re milyen hatással van egy teljes meghajtó titkosítás truecrypt-el?

(#383) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Ezt a kérdést már fel tettem több topic-ban is,de még nem tudtak rá a megoldást win újratelepítés nélkül,bízok benne,hogy itt tudjátok a megoldást.

Az mitől lehet,hogy a Gigabyte AMD FM2 F2A55M-HD2 alaplapban nem hajlandó achi módban elindul az ssd,Pedig eddig semmi baja nem volt vele amíg usb-ról fel nem raktam egy új win7-et native ide módban,mert különben x08...valami hibaüzenetet kaptam és nem lehetett felrakni a wint.
Már próbáltam,hogy csak ez az ssd van bedugva,próbáltam másik sata port-ra dugni,bios-t frissítettem,de a windows logónál lefagy,újraindul és felkínálja a hibajavítást amitől nem sokat vártam és nem is hiába,mert az sem segített semmit.
Annyi furcsaság volt ebben a telepítésben,hogy miután felment a rendszer egyből elkezdtem frissíteni és a 120 frissítésnek kb. a felénél járt amikor lefagyott,de annyira,hogy num lock-ra sem reagált és magától újra indult.Ezután megint elkezdte a frissítéseket és az már hiba nélkül fel is ment.

A segítséget előre is köszönöm.

(#384) djyuri válasza Dzsabba (#383) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

A win7-ben van egy olyan lehetőség (a bátraknak) (vagy akik rosszul telepítették fel) utólagos módosításra.

Az összes AHCi drivert manuálisan a megfelelő helyre kell bemásolni (sys-eket és dll-eket...tehát nem az exe-t) és a registryben is át kell azokra állítani a win7-et...általában egy-két kékhalállal megspékelve 90%-ban megtalálja magát és onnantól minden ok lesz.

Úgyhogy erre a dologra kérdezz rá a win7 totyikokban....vagy googléban az utólagos ahci windows 7...vagy hasonló keresés.....

én annyit biztosan állíthatok,hogy én beletartozok abba a 10%-ba,ahol annyira komplexen vannak a driverek az alaplapomhoz,hogy képtelen voltam beadagolni neki. (crosshair IV extreme)

(#385) Dzsabba válasza djyuri (#384) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszönöm a segítőszándékot.
Szerencsére találtam egy ilyen megoldást és tökéletesen működik:

# WIN gomb + R, írd be, hogy regedit és enter
# Navigálj el az alábbi kulcsig
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\msahci
# A jobb oldali panelon található Start nevű elemen duplaklikk és módosíts az értékét 0-ra
# Indítsd újra a gépet, azonnal be kell lépni a BIOS-ba, megfelelő menüpontban állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re és lépj ki a BIOS-ból a módosítások mentésével.
# Ezt követően hagyd, hogy a Windows 7 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg

(#386) djyuri válasza Dzsabba (#385) üzenetére


djyuri
őstag

Hát igen ez sokkal egyszerűbb,mint amivel engem szívattak :D

:R :R

(#387) carr


carr
őstag

:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#388) hege8888


hege8888
aktív tag

Bocsánat ha nem olvastam végig az össze hozzászólást, lehet, hogy benne van a valászom.

Mos tervezek egy SSD-t a laptopba. Az Advanced SystemCare használatában kell valamit változtatnom?
(azonkívűl, hogy a töredezettségmentesítést kihagyhatom)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#389) Multibit


Multibit
veterán

Samsung 840 Pro sikeresen(?) beüzemelve egy Toshiba Tecra M10-15M notebook-ban. A TRIM a HD Sentinel szerint inaktív. Elolvastam a HD Sentinel honlapján az ide vonatkozó részt, de semmit nem segített (a legfrissebb lemezvezérlő driver van fent). Van erre valami megoldás? A TRIM hiánya miatt mutat a Sentinel 80 %-os teljesítményt a vadonatúj SSD-nél?

(#390) Multibit válasza Multibit (#389) üzenetére


Multibit
veterán

A TRIM problémát megoldottam az Intel Matrix Storage Manager-rel települt lemez-driver eltávolításával. A Win feltett egy régebbi AHCI drivert, azzal van TRIM és a HD Sentinel is 100 %-os teljesítményt mutat.

(#391) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Nekem 256 lett ahogy elosztottam akkor az jó :F

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#392) ThodEE válasza Psychopeti (#391) üzenetére


ThodEE
őstag

"Ha a kapott érték egy egész szám, akkor a partíció jó."

Szerinted :F

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#393) Gaabbaa válasza Psychopeti (#391) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

igen, jó lesz! :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#394) magery


magery
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Samsung 840 120GB SSD-t. Megcsináltam mindent ami ide van írva, de a bootolás nagyon lassú kb. 30-40mp. Már újraraktam a rendszert, de most sem jó. Van valami ötletetek?

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#395) ThodEE válasza magery (#394) üzenetére


ThodEE
őstag

Külső vincseszter? Satás lassú vincseszter?

Nekem ha USB3as külső WD vinyóm be van kötve akkor kb 30-45sec mire az Asrock jelen túl lép a gép, ha nincs bekötve akkor 2-5sec ig látszik a jel bekapcsolás után :W :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#396) Oldman2 válasza ThodEE (#395) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt a jelenséget lassú HDD esetén nem lehet elkerülni?

(#397) ThodEE válasza Oldman2 (#396) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem tudom, szerintem bios és alaplap függő :Y

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#398) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Hali!

Nem teljesen tartozik a témához, viszont mióta belőttem ezeket a beállításokat az ssd-men, kb egy időben megjelent egy olyan probléma a másodlagos merevlemezemen, hogy a letöltött mp3-akban (szinte mindegyikben) van 1-1 hiba (csercenés, "csuklás"), illetve a letöltött rar fájlok is többnyire crc-hibával olvashatatlanok.

Érdekes, hogy az ssd-n futó programok hibátlanul működnek, játékok tökéletesen futnak, a rendszer stabil. Ugyanakkor mikor a hdd-re telepítek a végén, vagy már közben elszáll valami hibával.

Korábban már egy vertex 2-re is telepítettem a blog-szerinti beállításokkal, akkor is ugyanez az 1 terrás wd (WD10EADS) winyóm volt a "storage" meghajtó. Mióta a samsung 830-ra rendszert tettem, azóta csinálja.

Az mp3 és a rar hibákon kívül a játékok/linx, programok tökéletesen futnak.

A sentinel szerint 100/100-as a vinyó, szóval tanácstalan vagyok. A vinyós topikban memóriahibát tippelt az egyik fórumtárs, de azért is zárnám ki, mert az ssd patentul működik.

Ha valakinek van valami ötlete, előre is megköszönöm!

üdv: mad

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#399) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

3 gépen már SSD-t használok 2 asztali 1 notebookon ez egy jó dolog a chrome mellé, előzményeket nem néztem lehet már valaki felhozta akkor bocsesz.

[Chrome Cache átirányítás]

etc..

(#400) djyuri válasza anarchic (#399) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Engem érdekelne,mert én is találkoztam ezzel,de nekem nem sikerült megcsinálni...valamit félrefordíthattam és nem csinálja azt,amit kéne :)
Így ha a lépéseket lenne időt lefordítani,akkor nagyon megköszönném :R

köszi

üdv.: Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.