Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) feketea


feketea
csendes tag

Köszönöm ezt a jó kis cikket, nagy segítség volt! :R

(#302) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a cikket, szépen végigcsináltam mindent az új Samo SSd-nél, egyetlen problémám van: ahol a cmd-ket kell beírni futtatásba, ott nem enged változatni, mondván rendszergazda jogosultság kell. Az meg csakis én lehetek ugye, de mégis...

(#303) kerlac válasza kerlac (#302) üzenetére


kerlac
senior tag

Na, megoldottam, rájöttem. Egy a bibi: nálam ha osztom a megadott számot 4096-al, biza nem lesz egész szám. viszont nem raknám újra, nagy hiba ez vajon?

(#304) Raucher válasza kerlac (#303) üzenetére


Raucher
tag

Igen mert megduplázza a fizikai írások és olvasások számát.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#305) alvaro válasza kerlac (#303) üzenetére


alvaro
senior tag

Elég nagy hiba, se a sebességnek, se az élettartamnak nem jó így. Azt nem tudom, az egybefüggő írásokat megduplázza-e (könnyen valószínű, az SSD-n semmi garancia arra, hogy ezek tényleg egybefüggőek lesznek), de a kis 4k-sakat egészen biztosan.

(#306) kerlac válasza Raucher (#304) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R Akkor majd a közeljövőben ha lesz időm újra rakom és figyelek erre a pontra, most nem vállakozom rá, frissek az emlékek még :D

(#307) jeni


jeni
félisten

sikerült a rendszergazdai belépés(cmd futtatása rendszergadaként -jobb menü klikk)

[ Szerkesztve ]

(#308) siti


siti
senior tag

én még annyit gondoltam az SSD-vel, hogy a C:-n csücsülő Documents and Settings -et átrakni HDD-re. Egyrészt mert napi szinten ide töltögetek le, másrészt meg nincs sok hely az SSD-n

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#309) Gyula84 válasza siti (#308) üzenetére


Gyula84
veterán

Én a letöltést már az elején átállítottam egy hdd-re :K

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#310) _DiEGO_ válasza siti (#308) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Én meg a böngészőbe állítom be a kijelölt utvonalat/ mappát ... bármit is szed le azt csakis oda...

(#311) alvaro válasza siti (#308) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem majd' 2 éve torrent megy az SSD-re (jó, messze nem egy nagyüzemi letöltő Vér István szintjén), és most érte el az 1856 GB-ot az írás, ami 29 teleírást jelent. Mennyi is a cellák élettartama, 5000 írás...? :F

Temp is ott van, igen. Swap is. Böngésző cache is. Dolgozzon csak, azért fizet(t)em ;]

(A fő ok persze az, hogy a vinyónak hangja van, amikor pörög. Belenyúltam, evvan. Ennek meg nincs. Szóval lehetőleg minden, amihez véletlenül összevissza nyúl a rendszer, meg folyton kellhet, a hangtalan SSD-re lett helyezve, hogy a vinyó leállhasson. Kár, hogy a zenéim nem férnek rá. De sajnos adattárnak drága az SSD, ahhoz képest még az árvíz után is bagóért adták/adják a HDD-t...)

[ Szerkesztve ]

(#312) siti válasza _DiEGO_ (#310) üzenetére


siti
senior tag

így akartam én is, hogy felmegy egy office és eszébe ne jusson 2 percenként biztonsági mentést az SSD-re tenni, alapból a HDD-n lévő dokumentumok alá mentsen (mondjuk ez nekem is jobb, amikor újra kell rakni egy szétesett wint, hogy nem kell ott kukázni hogy vajon mit tett a felhasználó a desktopra és az éppen melyik user alatt van)

chrome, explorer ram diskre cachel, így ugyan a net pörög, de az meg gyors.

amúgy gondoltam arra is, hogy maradjon SSD-n minden, egy 32Gb-os úgy is kihúzza szerintem két évig, ha az indexálás sincs kikapcsolva. két évente meg 11k HUF talán még belefér, vagy megy rá gari, hogy megadta magát.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#313) Gaabbaa válasza siti (#312) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Hát mindenki másképp csinálja :)) természetesen a felírt dolgok csak opcionálisak, nem kell szentírásnak venni őket!

Amúgy lassan az ssd-k ára is egészen kedvező lesz, most néztem hogy az OCZ agility3 240Gb-os 40k körül van... :C És ez már sata3-as, gyors mint állat, és van rá 2-3év gari... kell ennél több?

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#314) siti válasza Gaabbaa (#313) üzenetére


siti
senior tag

nem nálam lesz a gép, és 32Gb SSD-t hamar meg lehet tölteni win7 mellett. ezért mozgatnék le onnan pár dolgot, hogy ha az illető desktopra dobja a nyári kirándulás képeit, vagy letölt pár picasa albumot, akkor ne az ssd-t töltse tele. amit napi szinten használni fog (böngésző, office, stb), azokat meg SSD-re rakom, hogy induljanak mint villám.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#315) csdm


csdm
senior tag

"az fsutil segédprogram futtatásához rendszergazdai jogok kellenek" üzenet estén mi a teendő?
próbáltam már úgy is, hogy beállítottam hogy soha nem kérek figyelmeztetést.
rendszergazda fiók alól próbálom megcsinálni.

(#316) liksoft válasza csdm (#315) üzenetére


liksoft
nagyúr

Légyszíves egy icipicit olvass vissza....... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#317) cvn69 válasza csdm (#315) üzenetére


cvn69
tag

Start menü -> "Keresés programokban és fájlokban"-hoz beírod "cmd", majd a kiadott "cmd.exe" találatra jobb klikk -> "Futtatás rendszergazdaként". És lőn világosság! :)

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#318) siti válasza liksoft (#316) üzenetére


siti
senior tag

ez a tipikusan kérdezze meg a rendszergazdát hiba, amikor én vagyok a rendszergazda :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#319) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Vagy ha az elsődleges Rendszergazda rejtett , csak azt hiszi /tek hogy rendszergazda/dák vagy/tok ;)

[ Szerkesztve ]

(#320) Roxy27


Roxy27
tag

Hali,
szakértő véleményét keresem...
ASUS P5QL Pro laphoz vennék egy OCZ Agility3-as SSD-t 120GB-os elég lenne. (haldoklik a kis 160-as Samu HDD...és akkor már fejlesztenék is egyben)
Annyi még, hogy 4 magos Intel proc, meg 8Gb RAM, meg elég "sok" 5-6db külső HDD lesz a segítségére...
Szal a lényeg, hogy mivel a lap MArvell vezérlős, meg csak SATA2... attól még ez működni fog rendesen ugye?
Win7 Ultimate 64 bit...ezt a rendszert kell majd átklónoznom rá... van valami teendőm előtte? Mondjuk a firmware ellenőrzésen kívül...
Ghost 11 meg tudja csinálni? Vagy szemezgessek az SSD-s topikban megadottak közül... mondjuk ott egyedül a Paragont, meg az EASUS-t ismerem.

Köszi a válaszokat!
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#321) Gyula84 válasza Roxy27 (#320) üzenetére


Gyula84
veterán

Nekem egy p5q alaplapom van és abban is csak egy sata2-es vezérlő van, de természetesen működik csak annyi hogy nincs meg a max olvasás írási sebesség, de azt is csak akkor tudnád elérni ha ssd-ről ssd-re másolnál.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#322) hyperspace69


hyperspace69
csendes tag

Sziasztok!

Virtualbox-ban használok XP-t és nem tudom hogyan lehet kikapcsolni a fájlok utolsó elérési idejének naplózását!? Arra gondoltam, hogy nem elég ha csak a gazdarendszernél van kikapcsolva.

(#323) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

lehetne pár kérdésem??

most vásároltam egy ssd-t,megcsinálam az ajánlott beállításokat
ezelőtt nekem kb 30 GB volt a rendszer,most(ssd-n) 13 GB!!!

ez normális így???

más téma:
kikapcsoltam az itt leírtak szerint a töredezettség mentesítést,ott oké is

viszont a samsung ssd magician-nál
disk degfragmenter should be disabled ,viszont a status enabled

köszönöm a segítséget

(#324) siti válasza petya2012 (#323) üzenetére


siti
senior tag

milyen rendszer? régen nekem az XP már képes volt 2-3Gb-ra is terpeszkedni. most egy fullos rendszer (win7, chrome, vírusgyilok, office, stb) elvan 10-11Gb-on. Persze ez friss instal, nincs még tele 1001 updattel.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#325) ETOM válasza petya2012 (#323) üzenetére


ETOM
addikt

lapozófájl és a hibernáció foglal a beállítások közül sok helyet, de annyit kétlem azért. 10-12GB körül nyertem a kikapcsolásukkal.

(#326) petya2012 válasza siti (#324) üzenetére


petya2012
őstag

a rendszer win7 ultimate

(#327) siti válasza petya2012 (#326) üzenetére


siti
senior tag

64 bit nálam, telepítés után kb 7giga volt, utána kúszott fel kb 11-re. normális szerintem.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#328) petya2012 válasza siti (#327) üzenetére


petya2012
őstag

oké köszi

esetleg vki a másik témában tudna hozzászólni???

samsung ssd

(#329) Gaabbaa válasza petya2012 (#328) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

teljesen normális! mivel a lapozófile mérete és a virtuákis memo foglal le ennyit az ssd-ből... :K ezért is jó kikapcsolni...

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#330) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

köszi mindent

esetleg akinek samsung 830-as ssd-je van az legyen szives írjon már,köszönöm

(#331) pcMoth


pcMoth
újonc

sziasztok!
a gyűjtemény nagyon jó. csak dicsérni lehet.
ssd-t megformáztam exFat rendszerre, mert midenhol azt olvastam, hogy jó és korszerű és kíméli az ssd-t az ntfs-el szemben. igen ám de a win7 nem hajlandó feltelepülni rá. rögtön az elején kiírja hogy csak ntfs-re lehet. tényleg nem lehet?
üdv: pcMoth

(#332) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

A ReFS (Resilient File System) Win8 alá , kikell várni hátha Win 7 -nek is megteszi :F

A ReFS fejlesztése során öt célkitűzést fogalmazott meg a Microsoft. Ez alapján a fájlrendszer nagyfokú kompatibilitást biztosít a már meglévő NTFS technológiákkal, automatikus adatjavítási képességekkel rendelkezik, extrém skálázásra is felkészítették, a műveletek végrehajtásához soha nem kell lecsatolni azt, illetve teljes mértékben kiszolgálja a Windows 8 Storage Spaces megoldását, amelyet egyébként a ReFS-sel párhuzamosan fejlesztenek.

[Building the next generation file system for Windows: ReFS]

Az új ReFS (Resilient File System) fájlrendszer érkezéséről már korábban is lehetett olvasni, miután az internetre felkerültek olyan Windows 8-as képernyőképek, amelyeken a Windows Intéző formázás ablakbán már ezen opció is megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#333) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most olvastam a cikket és megcsináltam amit írtál a winyón is, kösz szépen, de egy kérdésem lenne: mi ez a prefetch és superfetch?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#334) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

A Suprefetch elemzi a programok memóriafelhasználását, és előre betölt olyan lapokat is, amelyekre szerinte szüksége lesz az adott programnak (ezenkívül a ReadyBoost szolgáltatást is működteti). Amennyiben egyszerre sok programot futtatsz a gépeden, akkor ez nem gyorsítja, hanem inkább lassítja a rendszert a nagy memóriahasználat miatt (fóleg, ha amúgy sincs túl sok memóriád). Ilyenkor érdemes kikapcsolni ezt a szolgáltatását a Windows-nak.

[link]

A Win7 SuperFetch kikapcsolása:

- beírni a Start menü keresőbe: „services.msc" - majd Enter
- Keresd meg az Előtöltés (angol Windows esetén SuperFetch) szolgáltatást
- Kattints rá a kétszer
- Az „Indítás típusa" legördülő menüben válaszd ki: „Letiltva" lehetőséget
- Okézd le, majd indítsd újra a számítógéped

(#335) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

opera böngészőt használok és áttettem a cache-t hdd-re,de lassabb volt a böngészés-ezért visszatettem az ssd-re
bármi problémám lehet ebből,megterheli nagyon az ssd-t??
bár végülis azért van,hogy használjam,csak kíváncsi vagyok :)

másik kérdés:

7. Böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre: (Internet Explorer)

Start/Vezérlőpult/Hálózat és internet/internetbeállítások/ (általános fül) böngészési előzmények. Itt kell megadni egy másik winyót, vagy flash meghajtót tárolónak!

ezt is megcsináltam,de nem használom az explorert,olyankor is megkell??

köszi a válaszokat

üdv: Petya

[ Szerkesztve ]

(#336) flash-


flash-
veterán

sziasztok

arra lennék kiváncsi hogyha a gépből kivennék minden eddigi hdd-t,betenném a zsírúj samsung 830as ssd,t a dvdolvasóba a win7 telepítőt,akkor a telepítő képes felismerni az új ssd-t,leformázni,és telepiteni a wint?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#337) axlfsi válasza flash- (#336) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, minden tovabbi nelkul! (en is igy csinaltam, sot, en kivettem a DVD-t is, helyere betettem a regi HDD-t egy keretben es egy pendrive-rol telepitettem a WIN7-et.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#338) _DiEGO_ válasza flash- (#336) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ezt nézd meg :C

[video link]

(#339) Gaabbaa válasza _DiEGO_ (#338) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

nem rossz csak itt lehet hogy nem gészre jön ki az eltolás! mivel totál klónozza a winyó tartalmát... de attól még very easy! :C

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#340) vlevi


vlevi
nagyúr

Részben off, de SSD-hez kapcsolódik.

Nincs SSD-m, csak egy 1T méretű vinyóm, amire most feltettem a HD Sentinnelt, hogy lássam, mennyit firkálok.
A vinyó ketté van osztva, 100G rendszer, a maradék a lom. A defragot kivéve minden be van kapcsolva, előtöltés, kereső indexelés, page file, hibernálás, mittudomén. Tehát, csak a defragot kapcsoltam ki.
A HD Sentinnel nem partíciónként, hanem a lemezt egybe méri a lemezhasználatot, tegnap óra 9 Gigát írtam ki, ebben benne volt 2-3 altatás, hibernálás. Az altatás is "hibrid", tehát ment mindent, mint hibernáláskor. Volt közben egy Crysis 2 install, ez is biztos volt jóhány giga.
Namármost, ha 128-as Samu 830 SSD cellái kibírnak 3000 írást, és én tizengigát írok ki rá naponta (ami kevesebb lesz, mert a hibernálást ki fogom kapcsolni, pagefile-t, és a böngésző cache-t máshova rakom), akkor is, hogy 3000-szer telefirkáljam a vinyót, azaz elfogyasszam az írható cellákat, az nekem kábé 100 év. Ez úgy jön ki, hogy ezzel a tempóval kb 14 nap, mire egyszer teleírom a 128-as SSD-t, és ezt megtehetem kb 3000 alkalommal, ami 42000 nap, 115 év. Asszem ennyi belefér :D

[ Szerkesztve ]

(#341) bzoley válasza vlevi (#340) üzenetére


bzoley
veterán

És ha ezt már ilyen ügyesen kiszámoltad, gondold át, mi a fenéért kéne mindent kikapcsolgatni, meg átpakolgatni máshova ;)
Azért veszed, hogy élvezd a sebességet, vagy "befékezed", és nézegeted a GiB-okat?
Kissé talán paranoidra sikerült a cikk, és sikeresen megijesztett mindenkit.
Kikapcsolni a fölösleges szolgáltatásokat kell, a többit az SSDM elintézi.
Szerintem.

(#342) vlevi válasza bzoley (#341) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mindent kikapcsolgatni, meg átpakolgatni máshova"
Kétszáz évig szeretném használni az SSD-t :)

Hibernálást azért, mert most 2G RAM van a gépben, de ha cserélek, akkor legalább 8-at rakok bele, az azért már kicsit nagyobb írási mennyiség. És az SSD-nél majdnem felesleges a hibernálás, mert annyi idő alatt betöltődik, hogy nincs értelme variálni vele.
A pagefile meg olyan dolog, hogy 8G RAM mellett sok szükség nem hiszem, hogy lenne rá, de azért mégis legyen valamennyi, néha szoktak programok kötekedni, ha ki van kapcsolva.

Aztán meg majd meglátjuk.
Lehet, veszek egyet még mielőtt gépet cserélnék, és adok mégegy legeslegleg még utolsó esélyt a win8-nak és kipróbálom rajta. Eddig ui. marhára nem győzött meg, de az SSD próbálgatás címén talán hajlandó leszek mégegyszer felrakni. Csak azért nem akarom, mert folymatosan csökken az SSD ára (október 6-án 27ezer volt, most 25), és kicsit feleslegesen venném meg néhány ezressel drágábban. Aztán majd jól megszívom, és elfogy a készlet mire rászánom magam a vételre :D :F :Y

(#343) bzoley válasza vlevi (#342) üzenetére


bzoley
veterán

A pagefile nálam most 1.2GiB, mondjuk a hiberfil 6.5GiB
Nem rossz ez a Win8, csak kell a Start8 átugrani a Metrót :)
Sentinel szerint 7 nap alatt 250GiB írás történt az SSD-n. Ebből az első nap megvolt a 180GiB. Ez konvergál a nullához, hamarabb kidobom, mint elpusztul :)

(#344) vlevi válasza bzoley (#343) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nem rossz ez a Win8, csak kell a Start8 átugrani a Metrót"

Én használtam 3-4 hónapig, és nem győzött meg. Ide nagyon off, ezért inkább nem írom le ide mégegyszer, hogy mik voltak a bajaim vele. És nem a metro, nem a start menü hiánya, azon túltettem magam, és nem is pótoltam, mert azok se jobbak, mint a start menü nélkül.
Más volt vele a baj.

[ Szerkesztve ]

(#345) bzoley válasza vlevi (#344) üzenetére


bzoley
veterán

Tudom, láttam, hogy kitartóan próbáltad magyarázni, meg is akartam kérdezni, miért erölködsz, úgy sem értik meg. Én valamennyire megszoktam, a gondjaim nagyrészét én is leírtam. Minden esetre egy Samu SSD jót tesz neki.

(#346) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

kukk
épp megyek végig a listán, és a töredezettség mentesítésnél tartok.
Szerintem nem kell kikapcsolni.
Az ok: kizárólag a HDD-ket tudom beállítani a schedule-ben, az SSD meg sem jelenik a listán. Ebből én arra gondolok, hogy van annyi esze, hogy az SSD-t békén hagyja.
Annyi esze viszont nincs, hogy a szándékos töredezettség mentesítést elutasítsa! :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#347) vlevi válasza -=RelakS=- (#346) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szerintem nem kell kikapcsolni."
Hetesed van?
Mert szerintem a cikk írója XP-re gondolt, és az XP még nem ismeri az SSD fogalmát, ott nagyon rá kell erőszakolni, hogy ne normál HDD-nek kezelje.

Na, néhány nap múlva visszetérek ide, mert ha minden jól megy, beújítok egy 128-as Samut, és fogok még baromságokat kérdezni.
Például azt, hogy az oprendszer Win7 HP 32 bit, a gép pedig a core2duo-s gép, sata2-vel (ezt tudom, hogy menni fog, csak kicsit lassabb, de ez van).
A kérdés inkább az, hogy most van egy 1T méretű vinyóm, abból 100G a rendszer, a többi a lom (játék, zene, satöbbi). Win7 backupppal le van mentve a C:, egy külső vinyóra. Ha csak ezt a backupot töltöm vissza az SSD-re, és mellé rádugom a régi 1T méretű vinyót, akkor azzal nagy baromságot csinálok? Tudom, lesz egy plusz új meghajtóm, a régi c most egy felesleges partíció lesz, azzal majd egy kicsit kavarok, hogy minden a helyére visszakerüljön. Ha mást nem valami külső eszközzel törlöm a felesleges elsőt és összevonom egybe, aztán majd lesz ami lesz.
Mert ha a backup nem az igazi, és érdemesebb újra rakni, akkor inkább megvárom a hardver cserét.

[ Szerkesztve ]

(#348) -=RelakS=- válasza vlevi (#347) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

idézek a cikk elejéből:

hogy igazán ssd kímélő legyen a windows 7 rendszerünk!

Egyéb kérdés? ;)

Amúgy eddig be volt kapcsolva az AHCI a BIOS-odban? Ha nem, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne inkább újrarakni a Win7-et az SSD-n, mint a registry-t túrni a ghostolás után, hogy a bekapcsolás után pl ne kékhalál jöjjön (AHCI bekapcsolás előtt valamit túrni kellett a registry-ben, hogy ne IDE lemezeket várjon a Win7).

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#349) DeathAdder


DeathAdder
veterán

12.-es pont, 0-ról 1-re?
Nekem alapból 1-en van és a blogodban az van írva, hogy 0-ről s ez kissé megzavart, hogy nem-e 1 akart lenni :F

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#350) Gaabbaa válasza DeathAdder (#349) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

amm, megnéztem, nekem is 1 van alapból, de ezt egy fórumtárs javasolta, és akkor lehet hogy nem ellenőriztem le, csak rögtön betettem az írásba... igazából nem tudom hogy az 1 vagy a nulla kapcsolja ki a funkciót... :F

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.