Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#340) vlevi


vlevi
nagyúr

Részben off, de SSD-hez kapcsolódik.

Nincs SSD-m, csak egy 1T méretű vinyóm, amire most feltettem a HD Sentinnelt, hogy lássam, mennyit firkálok.
A vinyó ketté van osztva, 100G rendszer, a maradék a lom. A defragot kivéve minden be van kapcsolva, előtöltés, kereső indexelés, page file, hibernálás, mittudomén. Tehát, csak a defragot kapcsoltam ki.
A HD Sentinnel nem partíciónként, hanem a lemezt egybe méri a lemezhasználatot, tegnap óra 9 Gigát írtam ki, ebben benne volt 2-3 altatás, hibernálás. Az altatás is "hibrid", tehát ment mindent, mint hibernáláskor. Volt közben egy Crysis 2 install, ez is biztos volt jóhány giga.
Namármost, ha 128-as Samu 830 SSD cellái kibírnak 3000 írást, és én tizengigát írok ki rá naponta (ami kevesebb lesz, mert a hibernálást ki fogom kapcsolni, pagefile-t, és a böngésző cache-t máshova rakom), akkor is, hogy 3000-szer telefirkáljam a vinyót, azaz elfogyasszam az írható cellákat, az nekem kábé 100 év. Ez úgy jön ki, hogy ezzel a tempóval kb 14 nap, mire egyszer teleírom a 128-as SSD-t, és ezt megtehetem kb 3000 alkalommal, ami 42000 nap, 115 év. Asszem ennyi belefér :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.