Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért nem lehet úgy tervezni notebook-ot, hogy 1-2 csavar kiszedése után egy műanyag panel leemelését követően teljes mértékben hozzáférhető:
- ram slotok
- HDD
- BIOS elem
- teljes hűtés (takarításhoz, pasztázáshoz)
Valamint cserélhető az akku, továbbá nincs alaplapra forrasztott memória. Ezt tényleg lehetetlen kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) Alchemist


Alchemist
addikt

A jelenlegi felhozatalt nézve ez a Lifebook még mindig szimpatikusabb alternatíva az új ThinkPad-ekhez képest. Nem e-penis növelésére lett kitalálva, de a benne rejlő potenciálokat jól hozza.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#3) t72killer válasza sanzi89 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyire ugyan nem egyszerű szétszedni, de tényleg civilizáltan szervizelhető a Latitude sorozat - és a Dell nem forrasztja a RAM-ot ezekben. A forrasztott RAM-tól én is menekülnék, mint macska a pitbulltól, mi van, ha meghibásodik? 1 hónap szerviz+kuka az egész alaplap??

"nem kell majd mindenféle Atheros és Broadcom driverekkel vacakolni."
Ezzel 100%-ig együtt tudok érezni. Bár manapság nem akkora gond a két gyártó supportja, éppenséggel levadászható a szükséges driver, de az első laposomnál XP újrahúzás környékén kb fél napig kellett vadászni egy Broadcom driverre, amiről kiderült, hogy semmivel se újabb, mint a CD-n lévő 2éves példány.

" a processzor még alapos terhelés alatt sem lassult 2,5 GHz alá, ami négy aktív maggal a maximális Turbo Boost órajel"

Egy kicsit félreérthető: az U-s Broadwell-eknek (mindnek, beleértve az i7-eseket is) 2 fizikai magja van.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) epityesz


epityesz
aktív tag

tetszetős ez a kis lapos...........

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#5) vinibali válasza sanzi89 (#1) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem ennyire nem kell tartani az alaplapra forrasztott ramtól, ha már DDR3L kell bele, akkor valszeg a lapon is ilyen alacsony fogyasztásúak vannak.
ennyi erővel, akármelyik másik integrált bonyoltabb áramkör megadhatja magát, PCH vagy a szintén BGA-s processzor :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) alevan válasza sanzi89 (#1) üzenetére


alevan
őstag

Mert a felhasználók nagggyon nagy részét nem érinti, szervizesnek meg az a dolga, hogy szétszedje. Ellenben bonyolultabb tervezést igényel.

Amíg van benne egy darab RAM slot, addig a forassztott memóriát sem kell szidni. És való igaz amit a cikkíró ír, akinek több, mint 12GB memória kell, annak valszeg izmosabb hardver is kell.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) rudi válasza t72killer (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos, aktív szál kell oda, nem mag.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) ATI


ATI
senior tag

Nekem E754-em van, ami ennek a középkategóriás változata. Céges mivolta miatt nem válogathattam. Nem háttérvilágításos a billentyűzete, hanem sima. Elég tré, gyűjti a koszt, a billentyűkön elszíneződik a fehér felirat. Olyan érzetet kell, mintha koszos kézzel dolgoznék. Ami egyébként így is van :D Najónem.
Ugyamilyen fos volt az E751-eken is, nem értem miért javítottak ezen. :(

Sosem vennék magamtól ilyen gépet, inkább vennék egy magasabb kategóriás használtat, mint ilyet újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza vinibali (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért procihalálról, hacsak nem tuning okozta még nem hallottam, RAM-hibáról annál inkább. OK, talán nem a legproblémásabb eleme az alaplapnak, de akkoris hibalehetőség, ami alkalmasint lenullázhatja egy gariidőből kifutott noti értékét - lévén egy lapcsere nem 2 fillér.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Itt milyen lehetőségek vannak a gyári garancia bővítésére?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) rudi válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Öt éves azonnali cserégi bezárólak az alábbi lehetőségeket kínálja a Fujitsu.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Jó hír, hogy az Ethernet és ac-s Wi-Fi modul is az Inteltől jön, így nem kell majd mindenféle Atheros és Broadcom driverekkel vacakolni."

Hááát, én az alacsony késleltetésű audioval (tudom, nem valami népszerű), jól beszoptam Sandy vonalon, csak úgy dobálta a DPC tüskéket a 82579LM meg a 6205 se volt túl tökéletes ebből a szempontból. Viszont a mostani Haswell melletti I218-V jónak tűnik, nem kell trükközni az Interrupt Affinity Policy Toollal. Remélhetőleg az Broadwell melletti is legalább ilyen jó.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Öröm látni, hogy ennyi pénzért még mindig ennyire fos megjelenítőt adnak hozzá és nem is kérhető olyan konfiguráció, amiben már egy normális kijelző van. Én ezt egy munkára termett gépnél súlyozottan tenném a negatívumok oldalára, mert sosem lehet tudni milyen munkakörben kell majd helyt állnia. Természetesen nem grafikai munkáról beszélek.

Elég csak a rossz betekintési szögek, szűk színtér, kontraszttalan fakó kép miatt benézni egy-két árnyalatot a diagramokkal és ciki van.

A párom is így járt pár napja, az irodán belüli költözése miatt ideiglenesen kapott egy laptopot. Nap vége volt, fárad az ember, hibázott. Amikor a felettese beszólt neki, akkor ő is megnézte az anyagot azon a gépen és látta, hogy szabad szemmel tényleg nem lehet néhány egymáshoz közeli színt megkülönböztetni, kapott is másnapra egy jobb gépet, jobb megjelenítővel.

(#14) lezso6 válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Programozóként u2311h-ról váltottam u2713h-ra és a felbontáson felül az E-IPS vs AH-IPS is meglepő változást hozott magával. A nagyobb színtérnek és élesebb képnek köszönhetően sokkal jobban olvasható a kód, pedig nagyobb a pixelsűrűség és pont az ellenkezőjére számítottam. Szóval produktivitás szempontjából nemhogy a TN vs IPS, de még az IPS-en belüli különbségek is számítanak, még akkor is, ha nem grafikával foglalkozol.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) .tnm


.tnm
addikt

ha másban is kérdéseket vetne fel az az Ethernet csatlakozó, akkor itt vannak képek:

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16) Seirus válasza .tnm (#15) üzenetére


Seirus
tag

Azt a kutya mindenit. Nem spóroltak a kreativitással :DDD
Sztem a máshol alkalmazott lenyíló megoldás kicsit egyszerűbb, meg strapabíróbb nem?

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#17) sanzi89 válasza alevan (#6) üzenetére


sanzi89
addikt

"Ellenben bonyolultabb tervezést igényel."

Azt hittem ezért vannak a mérnökök, és ez a szakmájuk, hogy úgy tervezzenek meg valamit, hogy könnyű legyen használni/karbantartani/szervizelni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18) Seirus válasza sanzi89 (#17) üzenetére


Seirus
tag

Én meg azt hittem ezért vannak a business class laptopok hogy ott ilyenekre is odafigyeljenek :K

Telefonszám adatlapomon.

(#19) Stauffenberg válasza lezso6 (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez abszolút így van, de egyébként meg a "grafikával foglalkozol" is elég tág fogalom. Én reklámügynökségnél dolgozom és "grafikával foglalkozik" a megrendelő is, aki képes a nyomdai anyagot egy szutyok 1366x768 felbontású TN borzalmasságon visszaigazolni, mert bár tudunk neki házon belül proofot biztosítani, de ahhoz el kell jönni vagy futárt kell érte küldeni, meg különben is pénzbe kerül. Arról meg ne beszéljünk, hogy a weboldalt IE6-ra kell optimalizálni, mert ő azon nézi.

Szerintem nagyon kevés olyan számítógépes munkakör van, amiben ne számítana, hogy legalább egy sRGB színteret korrektül meg tudjon jeleníteni a monitor. Ennél többre már csak annak van szüksége, aki ténylegesen foglalkozik grafikával, de ezeket a TN paneles hányadékokat már rég nyugdíjba kellett volna küldeni. Ezek itt voltak már 10 évvel ezelőtt is és szerintem 10 év múlva is ezzel fogják kiszúrni az ember szemét.

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

100% sRGB-t sajna nagyon kevés notebookpanel tud még az aktuális modellek közül is:( Én örültem, hogy 80%-osat találtam, ami az egyéb kívánalmaimk megfelel:U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21) Stauffenberg válasza t72killer (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az idei Dell Inspiron 15 5000 sorozatban választható FHD IPS panel 94% sRGB-t tud, míg a 7000-es sorozatban lévő már 103% sRGB-t. Azért azt már nem nevezném rossznak. Persze ez Inspiron, nem munkagép, de mivel ezekkel szemeztem nemrég, így csak ezért ugrott be.

(#22) Mercel


Mercel
senior tag

Jó gép. Lenne.
HA;
Nem alaplapra forrasztott RAM lenne benne.
Ha nem a szutyok U szériás I5 lenne benne.
Ha normális hűtőrendszert raktak volna bele.
Az ötletes de sérülékeny LAN csatlakozóról már nem is beszélve.
Miért nem lehet meghagyni a ratyi konzumer kategóriának ezeket a jellemzőket??
Lassan nehéz lesz a vevőknek elmagyarázni a vaskos felárat ha az üzleti kategóriában is eluralkodik az igénytelenség..
Mondom ezt úgy, hogy Lifebook párti vagyok és ha csak lehet üzleti kategórás gépet ajánlok ki.
De ez így gáz.
Márpedig az Ügyfelek érdekeit nézzük nem pedig a gyártókét..

Marcel

(#23) t72killer válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemsoká érkezik az új Latitude E7450-em, hiába 7000-es, meg ips, állítólag csak 81%-ot tud:( - kimérni otthon persze nem tudom.

#22: Ekkora méretbe SzVSz nemigen fér az u-nál nagyobb étvágyú proci. Megaztán ha jól megcsinálják a hűtést, az U is szépen ki tud futni 2 GHz fölé tartósan, amit nem mondhatunk el a konzumer biliműamyag vackok i7-jeiről. A többivel (forrasztott RAM, letörő LAN-csati ->:Y, 1etértek :((( )

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24) caprine válasza sanzi89 (#1) üzenetére


caprine
aktív tag

Az alaplapra integrált memória teljesen jogos lépés ha ultrabookban gondolkodik az ember, a probléma ott van ha nincs mellé még 1 slot bővítéshez.

A teljes hűtés általában elég nagy részét lefedi a gépnek, már csak merevitési célból se lenne jó olyan keretet +ház combot tervezni aminél 1 takaró elem levételével a teljes hozzáférés megvalósulna. Amúgy is ritkán takarítja az ember, meg a szerviznek is kell valami.

A HDD azért 1 lap alá szokott kerülni, bár pont az én asusomnál szét kell hozzá bontani a gépet :(((

A BIOS elem meg 4-5 évet kibír, szerintem felesleges lenne előtérbe helyezni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#25) caprine


caprine
aktív tag

Mondja meg nekem valaki az SD kártya olvasója felett az a slot MI????? Mintha tálca nélküli CD olvasó lenne, de ebbe max 8 centi fér be.

Szimpi a 3 USB 3.0 csati, bár kérdéses tényleg tudja-e azt a teljesítményt. A TN panelért kár, és számomra a tartóság + megbízhatóság nagyon fontos kritérium, és ilyen szempontból a Fujitsu évekkel le van maradva a thinkpad-tól.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#26) sanzi89 válasza caprine (#24) üzenetére


sanzi89
addikt

"Az alaplapra integrált memória teljesen jogos lépés..."

Majd ha egy egyébként hibátlan laptopodban hibás lesz az integrált memória, és ezért gyakorlatilag dobhatod ki/adhatod el bontásra a gépet, akkor is ezt mondod?

Legyen akkor 2-3 akármennyi nyílás, csavarokkal - nem szir-szar letörő műanyag pöckökkel - rögzítve. Merevség letudva. De biztos csavart se lehet használni, mert nehéz lesz tőle a gép...

Igaz, hogy sokáig bírja egy BIOS elem, de úgy gondolom simán megoldható volna. Ha más nem tegyék a billentyűzet alá, akárhova. De amikor 10-ből 10 laptopot atomjaira kell bontani egy elem csere miatt, akkor elég morcos tudok lenni.

Az egész ultrabook mizéria egy nagy baromság, újabb pénzlehúzás. Méreg drágán eladunk egy szart, ami nem szerelhető, melegszik, gyenge, stb.

Mindegy, tény, hogy azért gyártják, mert a user-ek megveszik, egymilliárd légy nem tévedhet...

u.i.: Erről az Ethernet csatiról ne is beszéljünk, elsőre el is kerülte a figyelmemet. De mit lehet várni, amikor visszalépünk sok esetben 10 évet és 100Mbps-os LAN csatit kap a noti. Ja, persze, hogy mindenki WiFi-zik, akkor miért nincs gyakorlatilag egy laptopban sem 3x3-mas MIMO képes kártya? Nem is gyártanak, a routerek meg dobálóznak több gigás sebességgel, csak éppen a notira rá kell aggatni egy féltéglát, hogy működjön, ha egyáltalán létezik ilyen sebességű USB-s modul.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27) lezso6 válasza sanzi89 (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

RAM nem szokott meghalni. Meg proci sem. Inkább a bővíthetőség a gond. Aki trendi vékony notit akar, annak számolnia kell ezzel. Ha nem tetszik, nem kell megvenni. Amúgy én se vagyok oda az ultrabookokért, szimpla design az egész, inkább a súly az ami számít, nem a milliméterek, ahol minden egyes faragásnál egyre nagyobb kompromisszumokat kell kötni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) Stauffenberg válasza lezso6 (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is így vagyok vele, nem a notebook vastagsága érdekel, hanem a tömege. Úgyis táskában cipelem, ott meg teljesen mindegy, hogy klasszikus vastagságról vagy pengevékonyságról beszélünk. Viszont az nem mindegy, hogy mennyire húzza a hátad ha egész nap hurcolnod kell.

De azért az jellemző, hogy vastag notiknál nem foglalkoznak túlságosan a tömegcsökkentéssel, szóval ha egy 1,2-1,5 kilós gépet akarsz, akkor egy subnotebook vagy ultrabook fog kelleni.

Mondjuk én már jó ideje tabletet hurcolok. A 350-450 gramm verhetetlen. Persze ez csak annak megoldás, akinek olyan feladatokra kell, amit azzal is el lehet látni.

(#29) t72killer válasza caprine (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 2011-es modell eeePC-mben érdekes módon cserélhető a RAM, és elvben minden hozzáférhető, szétcsavarozható. Ott is szempont volt a vékonyság, hordozhatóság: könnyebb, mint a mai ultrabookok. Ja, és anno került kb 200EUR-ba újonnan, akciózva.
300k felett elvárom egy géptől, hogy érdemben bővíthető legyen és minimalizálva legyen a későbbi meghibásodás esélye.
#27: azért előfordul. Egyébként hány tizedmm a RAM-forrasztás marketing (=vékonyság) előnye? Mert ahogy nézegetem, a RAM-slot max 1mm-rel csúcsosodik a modul fölé egy normális gépben. A vastagság-vékonyság kérdésben 1etértünk, inkább legyen rajta mindenféle port, amire szükség van (ja, a kihaló VGA köszi nem kell - ha minden tizedik bushmann holdújévkor mégis, van hozzá aktív adapterem, HDMI-vel előréb lennénk...)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) #06658560 válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

"hogy szabad szemmel tényleg nem lehet néhány egymáshoz közeli színt megkülönböztetni"

Ebben a legújabb MSO paletta is sokat segít, 2007 óta olyan mocsok rossz árnyalatokat használnak...

#17 sanzi89: Mindig kompromisszum egy termék- lehessen cserélni- plusz csatlakozó, plusz hibaforrás(ok)- plusz költség, plusz tömeg esetlegesen, plusz helyigény. Egy szerelhető, strapabíró, minden porcikája cserélhető notinak a tömege lenne vagy négy kiló, a mérete vastagságra minimum két és félszerese, az ára pedig háromszorosa a mai termékeknek.

[ Szerkesztve ]

(#31) sanzi89 válasza #06658560 (#30) üzenetére


sanzi89
addikt

@Kopi31415
Ugyan nem vagyok tervezőmérnök, de amit írsz szerintem egyszerűen nem igaz. Lehet nem másfél kiló lenne, hanem két és fél, lehet fél centivel vastagabb lenne, de kb ennyi. Illetve több olyan dolgot is említettem fentebb, ami nem növel se tömeget, se méretet, költséget meg szerintem minimálisan - egy 100-200k-s gépnél pláne - csak jobban oda kellene figyelni a gyártásnál, tervezésnél. De felesleges is a szájtépés, direkt készítenek ilyen gépeket és nem azért, mert nem tudnának jobbat.

Hatalmas piaci rés szerintem az olyan laptopok, amik teljesítményben semmi extrát nem tudnak - 2 magos Pentium, integrált VGA, 4GB ram, 240SSD - de a felhasználók nagy részének bőven elég volna. De legyen normálisan összerakva, megtervezve! Fém zsanér, csavarok, vastagabb műanyag elemek, fényes felületek száműzése, stb. Régen nem volt egy fikarcnyi zongoralakk se sehol, ki ne találják már, hogy most nem lehet másként gyártani.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32) t72killer válasza #06658560 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, ha nincs szűk keresztmetszet és egy hardver se nyiffan ki, akkor nem kell a szerelhetőség, mehet minden akár egy chipbe. A gond ott van, hogy a gyártók szeretnek a balanszal játszani, és kiadnak kevés RAM-mal, kevés/lassú SSD-vel/HDD-vel gépeket, amiket a user a gép árának tizedéből újjá tudna varázsolni. Persze vétel előtt a gyártónál is lehet konfigurálni (legalábbis amerikában...), csak itt szeretnek mindenért 3x-annyit kérni, mint amennyiért megveszem szabadpiacon. Főleg a neves gyártók űzik ezt a sportot (Apple, Dell, HP...)

#31: Hogy hazabeszéljek, ott van pl a Latitude E7450: meg tudták oldani másfél kilóból, és 20mm vastagságból, hogy a gazdaságosan cserélhető elemek (SSD-RAM-Wifi-WWAN) mind könnyen cserélhetőek legyenek, belefért 2 RAM-csatorna (azért számít igp-használatnál!!), a hűtő pár csavar kicsavarozásával bárki újrapasztázhatja és még dVGA modell is kapható belőle. Ehhez képest mit hoz fel egy ultrabook? <10 dekával könnyebb, 1-2mm-el vékonyabb - aminek az ára a gyp-s hűtés, általában egy RAM-csatorna, ahol ráadásul a modul rá van forrasztva az alaplapra. Morbidabb esetekben még az SSD-t is forrasztják.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) #06658560 válasza sanzi89 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ugyan nem vagyok tervezőmérnök, de amit írsz szerintem egyszerűen nem igaz. Lehet nem másfél kiló lenne, hanem két és fél, lehet fél centivel vastagabb lenne, de kb ennyi."

Valószínű más fogalmaink vannak akkor a rendes tervezésről. Nekem az gyakorlat alapján alakult ki. Szerintem ma nincs rendesen megtervezett termék a piacon.

"De felesleges is a szájtépés, direkt készítenek ilyen gépeket és nem azért, mert nem tudnának jobbat."

Igen, direkt. Mert nem a tervezőmérnök határozza meg a specifikációkat, peremfeltételeket, s azok a feltételek is mindig kompromisszumosak.

(#34) t72killer válasza #06658560 (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Mert nem a tervezőmérnök határozza meg a specifikációkat, peremfeltételeket, s azok a feltételek is mindig kompromisszumosak."

Bizony, a fő cél a profit. A jelenlegi hardverekből csont nélkül össze lehetne rakni olyan gépet, ami nem dögnehéz, de kiszolgál egy r=1 usert 10(!) évig, de egy-két üzleti notin kívül ilyen nincs a piacon. A konzumer vackok között ugyan akad olyan, ahol rendben van a CPU-VGA-RAM hármas, de jórészük 4-5év alatt széthullik, az üzletiekből meg sokszor hiányzik az egyensúly (ott az i7-es proci, de az intel IGP-t 3-4év távlatában teljesen leírhatjuk - nem feltétlen a gyengesége, hanem a nem létező support miatt).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) #06658560 válasza t72killer (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem az üzleti, gamer notik között sincs ma normálisan megtervezett- minden paramétert össze rakva.

(#36) t72killer válasza #06658560 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit régebbi MBP/thinkpad?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) #06658560 válasza t72killer (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem azok sem. Alienware hűtési megoldással tartanék bármit normálisnak-a régivel, előröl hátra áramló levegővel Masszív vázzal, amilyet szerintem még nem tervezett senki-lennének ötleteim rá mit akarok, stb.

Jelenleg a legkevesebb bajom a WS Dell notikkal van, de az sem százas.

(#38) t72killer válasza #06658560 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy nagyon masszív nagy/nehéz darabbal az is a baj, hogy totál idejétmúlt lesz kb 3 év (gari vége) után. Míg egy alapfelhasználásra kitalált gépet (pl eeePC) még kompromisszumokkal ma is lehet arra használni, amire a tulaja vette (nálunk is fut még egy egymagos atom), addig egy 2012-es 4kilós gamernotin (sacc/kb GTX 560m) már a tavalyelőtti játékok se fognak normálisan menni. Megaztán melyik hardcore játékos fog többéves alienware vagy clevo lapost levadászni lejárt garival, félig leolvadt belsővel, ha egyszer újat is vehet:))

Újranézve ezt a kihúzható ethernet portot, asszem emlegetném a céges beszerzőt, ha ilyen gépet venne nekem... Kész gyönyörűség lenne, ha a 2-3 év alatt belakott munkanoti netcsatija letörne/beadná a kulcsot :C

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) QwErTy42 válasza t72killer (#34) üzenetére


QwErTy42
addikt

"A jelenlegi hardverekből csont nélkül össze lehetne rakni olyan gépet, ami nem dögnehéz, de kiszolgál egy r=1 usert 10(!) évig, de egy-két üzleti notin kívül ilyen nincs a piacon. "
Még a régi üzletik között is csak töredékük mely esetleg 10 évig elketyeg. Bővíteni, fejleszteni őket már nem lehet és nem is érdemes. Ráadásul azok sebessége manapság már elég karcsú.

Egy laptop nem ram, processzor, háttértár, alaplap ... hanem a ház is számít.
Csakhogy hiába készítenének olyan laptopot vázat, ami kibír 10 évet, ha 5 év után nem lehet kapni processzort, alaplapot, szalagkábeleket, kijelzőt... Mert bizony a hardverelemek egyike sem fog elmenni 10 évig és ez nem a notebookgyártók hibája (ők abból főznek, amiből tudnak), hanem a többi gyártóé.

Tovább nem direkt gyárt egyik gyártó sem szart. Meg kellene érteni, hogy adott ár mellett nem lehet komolyabb minőséget és megbízhatóságot lerakni az asztalra.
Ha valaki megcsinálná "A laptopot", ami fixen elmenne 10-15 évig, akkor meg menne a sírás-rívás, hogy de hát az meg miért kerül háromszor annyiba, mint egy hasonló tudású üzleti gép.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#40) Tim82 válasza caprine (#25) üzenetére


Tim82
nagyúr

Smart card reader, a teszt második oldalán említik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) pechman8


pechman8
aktív tag

Nem bírom ki szó nélkül....
Nálunk kb 80 laptop van szolgálatban. Ebből kb 15 FujitsuSiemens LiFEBOOK AH531. A többi Dell, HP, ASUS, Lenovo, Samsung.
Az ASUS- bizonyúlt a legrosszabnak...
A Fujitsu Siemens Lifebook AH531 pedig a legjobbnak. Máig hiba nélkül működik az összes. Ezt semelyik másik gyártó terméke sem mondhatja el magáról, nálunk... Ennyi.

Azt is szeretném közzétenni, hogy a vékonyítás butaság.
Akár telefon , akár notebook.

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#42) _Atesz


_Atesz
addikt

Szerintem szép. Kérdés mennyire hangos a hűtése.

(#43) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Szép szép, de legyen már 15,6 colos is teszten, ok?
14 az semmi!!!

(#44) FireKeeper válasza bluobluo75 (#43) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

érdekes, nekem az a "semmi" elég nagy volt hogy tervezzek rajta.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#45) t72killer válasza bluobluo75 (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kinek a pap, kinek a papné. Nekem van 17 és most jön 14", másra való. Manapság nemigen cipel az ember naponta 4 kiló "informatikát" (noti+töltő) a hátizsákjában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46) hallador válasza pechman8 (#41) üzenetére


hallador
addikt

Azért attól függ mire, mert ha annyit menne a notebook amennyit nálam (16 - 18 óra naponta), és általában az utazás alatt van csak kikapcsolav, az az ékszakára is be van kapcsolva, ez jellemző.

Hétvégén nincs kikapcsolva gyakorlatilag soha, akkor azért azok az alsó kategóriás Fujitsuk is hamar dobnák a hátast attól félek.

Ha már Fujitsu, akkor LifeBook E, vagy Celsius, ha tartóst is akarsz, a többit nem engedném max kisvállalathoz. Ez érvényes az összes HP, Dell, Lenovo gépre is ami az általad emlegetett Fujitsu árában van.

Egy 6500fős cégnél azok a Fujitsuk nem játszanak, de a hasonló árban lévő semmi sem játszik.... :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) oszi666 válasza QwErTy42 (#39) üzenetére


oszi666
őstag

A többi fórumozó nem arra céloz, hogy fillérekért adják a csúcsot a gyártók, hanem olyan egyszerű dolgokat kérnek, amik a tervezésen múlnak, nem az alapanyagon. Ezek olyan dolgok, hogy egy sima ram-cseréhez ne kelljen már az egész tetves gépet atomokra bontani. És nem, ez nem pénzkérdés, ezt nem vagyok hajlandó elfogadni.
Az apró szemétségektől főleg kiborulok. Párom lenovo g500-asaban akartam a vinyót ssd-re cserélni, meg plusz ramot tenni bele, de nem, mert a rohadékok pont egy olyan csavarra tettek garancia matricát, ami nélkül nem lehet eltávolítani a hátlapot. Hát ez nettó baromság. Nem hiszem, hogyha én elviszem a telemaxhoz (az egyetlen hivatalos márkaszerviz, ami garivesztés nélkül cserélhet valamit lenovonál) akkor ők majd sápot fizetnek a lenovonak minden csavarozás után.
Az előző Asusomban a procit tisztítani meg pasztázni egy szenvedés volt, és ott is az volt a gond, hogy egész egyszerűen idióta módon volt megtervezve a gép. Nevetséges, és nem pénz kérdés. (soha többet consumert)
Ugyanakkor nem tudom, ha nem pénzkérdés, és gondolom van már pár ötlet, hogy hogyan lehet ezeket normálisan elrendezni, miért nem csinálják. Csak a háttérhatalom gyíkembereire tudok gondolni, mert ebből haszna szerintem senkinek sincs.
10-15 éves laptopot meg naná nem gyártanának, telítődne a piac kb 5 év alatt, utána 10-15 év bevételkiesés következne. Tervezett elavulás (amire szükség van)
SZERINTEM

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#48) t72killer válasza oszi666 (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajvé, ha a telemaxhoz rozsdamentes szögnél bonyolultabb hardvert viszel, akkor jobb, ha felkészülsz a legrosszabbakra, csak nézz rá a facebook-oldalukon a "rajongótáborra"... A konzumer Lenovo garivesztéssel hidd el, semmit sem veszítesz, jobban jársz, ha otthon állsz neki flexxel az esedékes javítási munkálatoknak :Y ...

Amúgy bizony ez pénzkérdés, és a legmocskosabb: ócsópapucs-áron beetetjük a vásárlók tömegét szeméttel, így a minőséget kínálók elvéreznek, mert 2-3x-os áron már civil nem vesz tőlük semmit. A szemét meg nevéhez híven 1-2év alatt széthullik/jobb esetben szoftveresen lesz használhatatlan a kiegyensúlyozatlanság/bővítési gondok miatt - ami a nyugati vásárlót, aki amúgy is kidobta volna nem zavarja, veszi az újabb szemetet. A keletinek meg csak erre van pénze.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49) oszi666 válasza t72killer (#48) üzenetére


oszi666
őstag

Igen, most megbeszéltem a tulajjal, mondtam neki, hogy az a garancia olyan, mintha nem is lenne. Szóval zöld utat kaptam.
Ebben a témában nekem most "nyílt fel a szemem", miszerint 1-2 éves használt business gépek nagyon jó áron vannak, be is újítottam egyre. Sajnos a család nőnemű tagjainak még mindig túl fontos a kinézet, őket nem sikerült még rábeszélnem erre a megoldásra. :(

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#50) t72killer válasza oszi666 (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Sajnos a család nőnemű tagjainak még mindig túl fontos a kinézet" - ismerős az igény: "van 100eFt-om (merthogy az nagypíz!), kéne belőle egy szép ÚJ laptop". Napersze, 300EUR-ért?? kb az anyag meg a szállítás többe van...

Ezt mindenki a saját bőrén tanulja meg. Tetszhet vkinek a csillogómázas műanyag ház - ja meg válaszhatja a legeslegolcsóbbat a listáról, merthogy az "csak egy laptop, sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben". Persze, vannak, csak aztán a végén többe kerül 3db alja-konzumer gépet venni, mint egy db normálisat. Már 2db g500 árából simán kapsz latitude E5450 v 5540-et és ha bármi baj van vele, rendbeteszik, ill lesz valós eladási értéke is ~2év múlva.

Bár ha valakinek a design kell, vegyen macbookot. - ja, hogy drága...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.