Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

"A Seagate-nél azt is elmondták, hogy a Backblaze által közölt adatokat nem támasztják alá az OEM partnereiktől kapott kimutatások."

Persze, hogy ezt mondják... Mi mást mondhatnának?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) coolpet


coolpet
senior tag

SSD-re epitett adatkozpont statisztikak nincsenek?

Nem az irasi ciklus erdekel, hanem a vezerlo megbizhatosag :)

A megadott ujrairasi ciklusok alapjan 10 evente cserelnek vinyot 90% conditionnal kb. Addigra meg mit erek 60GB-ossal? :)

(#3) vegyszer


vegyszer
addikt

Hogy ez a tesz nem reprezentatív. Mert messze nem a célnak megfelelően használják a fenti vinyókat...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4) #21346560


#21346560
törölt tag

"amelyre egyik gyártó sem is ajánlja őket"

(#5) macilaci78 válasza vegyszer (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a 120% bántja a szemem. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) 7time


7time
senior tag

HGST nagyon soványka a választék sajnos.

(#7) MongolZ válasza macilaci78 (#5) üzenetére


MongolZ
addikt

Akkor olvasd el mégegyszer:
"Annual Failure Rate"

(#8) Sinesol válasza vegyszer (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Mind1 az, felfogható ez egy tesztnek, azokat is extrém körülmények közt végzik. De az vitathatatan, hogy azzal nem foghat mellé senki, ha olyat választ, ami még ilyen terhelés melett is alig hibásodik meg.

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább a ki be kapcsolás az extrém terhelés, mint pl. a repülőknél a le fel szállás. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) ANOka


ANOka
őstag

Adatközpontokban mióta van magas hőmérséklet? Nem klimatizált szerverszobában működnek az eszközök?

(#11) Tomcat


Tomcat
őstag

Én is a Hitachira szavazok nagyon régóta. Nálunk is 1% alatti a meghibásodása 3 év futásidő alatt ezres tételben számolva.

Egyébként a saját célra vett kb 50 db Hitachi HDD-ből is jó ha 2 db pusztult el elekronika miatt és további 2 db lett BadSectoros, de megy és a BS nem gyarapodott amíg használtam.

Kár hogy már ez a márkanév is el fog tűnni a választékból és lassan csak a Seagate meg a Western Digital lesz ezentúl választható.

Tomcat

(#12) sutszi válasza vegyszer (#3) üzenetére


sutszi
veterán

Azért a cikk is ferdít kicsit. Vibráció, meg extrém hőmérséklet? Melyik adatközpontban lehet akkora mérték vibráció vagy olyan magas hőmérséklet ami a HDD-k működésére hatással van? Megnézném...

Egyedül 24 órás használt ami felfogható egy hosszú távú otthoni használatnak. Ne mond nekem, hogy ezek után szívesebben veszel Seaget-et mert nem hiszem el. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) F34R válasza Tomcat (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

HGST eltunik ezt hol kozoltek le? :Y

(#14) Tomcat válasza F34R (#13) üzenetére


Tomcat
őstag

Egyre ritkul a választék ha az árlistákat nézem.

Tomcat

(#15) macilaci78 válasza MongolZ (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elmagyaráznád, hogy az adott típusúból hogyan mehet tönkre a rendelkezésre álló mennyiségnél több egy évben?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) D1Rect válasza macilaci78 (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Garanciában cserélik és az is behal? :F

(#17) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Hosszá évek óta használok WD HDD-ket és lekopogom, hogy semmi probléma nincs velük. Én sem hittem az ilyen statisztikáknak és bekerült egy 2TB-s Seagate ([link]) is gépbe és két év után elromlott. Az olcsó notebookoba is Seagetet tesznek, nálam rövid idő alatt két ilyen is tele lett szektorhibákkal, pedig nem hordozgatom és komolyabb rázkódásnak sem voltak kitéve.
Ezek után én soha nem veszek Seagate merevlemezeket.

(#18) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Az miért is probléma, hogy nonstop működnek?
Azt nagyobb gondnak hinném, amikor az otthoni gépekben negyed óránként* lekapcsolnak a vinyók.

*Sleep time hasra ütésre.

(#10) ANOka
A terem lehet klimatizált, de a szekrényekben ettől még össze van zárva szorosan egy rakás vinyó, amik szerintem alaposan befűtenek (egymásnak).

(#12) sutszi
Extrém a hőmérséklet egy hdd-nek szerintem már 40°C felett is. Mamám laptopjában amikor megsült a noti vinyó, akkor a kalibrálatlan Smart szerint a valaha mért legnagyobb hőmérséklete 60°C körül volt. Na az extrém volt. :D

A vibráció meg nem lehet kérdéses egy rack szekrényben. Azért rátenyerelnék egyszer egy adatközpont egyik tornyára, hogy vajon kellemesen duruzsol-e pár tucat vinyó a dobozban. :DDD

(#19) macilaci78 válasza D1Rect (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor ott már az osztó is n+1...
Ha meg javított vinyó hal be, akkor sem jó a logika. Autóiparra átültetve gyakorlatilag nem lenne olyan autó, ami 3 év alatt ne menne tönkre...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) bteebi


bteebi
veterán

Te jó ég, mit művel a Seagate? :Y Eddig is féltem a HDD-iktől, ezután még jobban fogok. Pedig a 8 TB-os HDD-jük egész jó áron (volt) kapható - tegyük hozzá, az már egy teljesen másik széria, ami akár nagyon jó is lehet, de ezután valahogy nem igazán tudnék megbízni benne :(... A Hitachi és a WD előtt viszont le a kalappal! :K

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) GhanBuri Ghan válasza FLATRONW (#17) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Seagate... nem ők vásárolták fel a Connert véletlenül?

(#22) Teasüti válasza bteebi (#20) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Otthonra szvsz az a legjobb vétel, ami a legjobb áron adja a legtöbb garanciát. A többin szerintem kár rugózni. :N

(#23) pusszycat válasza Teasüti (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A mamád laptopjában valszeg a poros venti lassulása okozta a galibát. Nálam kiírta hogy saját egészsége érdekében inkább kikapcsol.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) D1Rect válasza macilaci78 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól függ, hogy számolnak. Lehet az "n" a megvásárolt mennyiség.

(#25) Bici


Bici
félisten

Ez a statisztika szerintem eléggé sántít.
Több okból is.

Egyrészt a Seagate winyók pont a meleget nem bírják, márpedig a BackBlaze tudomásom szerint nem igazi adatközponti körülmények között üzemelteti a winyókat, hanem erősen spórolnak, ezért is használnak asztali winyókat.
Ha mondjuk párszor elmenne az áram a magas hőmérséklet helyett, akkor meg pont a WD-k lennének a kevésbé megbízhatóak.

A másik gondom, hogy a legolcsóbb Seagate modelleket hasonlítják a drágább HGST modellekhez (WD-ből kevés van a listában).
A Seagate világosan leírja a weboldalán, hogy a dektop és a régi green szériát nem javasolja folyamatos üzemre. Arra ott van a NAS széria, ami nem drágább a listában szereplő HGST típusoknál.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) Teasüti válasza pusszycat (#23) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah amúgy az egy Seagate volt. :))
Jómagam soha nem vettem még ilyen márkájú vinyót. Kapott egy WD-t, és poros venti ide vagy oda, azóta nem volt panasz.

(#27) macilaci78 válasza D1Rect (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elég gond, ha 3 év alatt átlagosan minden vinyó meghal és a csere vinyókból ugyanezen idő alatt még minden további ötödik. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) PSti


PSti
tag

De ha nem jó a Seagate, akkor minek vettek belőle ennyit? pl. Seagate 4TB-ból van 5199 darab, míg a szupernek mondott Hitachi-ból csak 2587 darab.

(#29) bteebi válasza Teasüti (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Az jó dolog ugyan, ha hosszabb a garancia, de ha gariztatnod kell a HDD-t, akkor az már valahol rég rossz, ugyanis elég jó eséllyel lesz adatvesztésed. Vagy teljes adatvesztésed lesz (ha egyáltalán nincs backupod), vagy legalább részleges (ha rendszeres, mondjuk heti szintű backupod van; egyedül a RAID menthet meg az adatvesztéstől).

Nekem alapvetően nem a hosszú garancia kell (bár nyilván nem tiltakozom ellene), hanem "csak" annyi, hogy normális használat mellett mondjuk 10 éven belül ne menjen tönkre a winchester :). Szóval adhatnák nekem a 25%-os meghibásodási arányú Barracudákat akár féláron is, akkor se olyat vennék, mert nem bíznék meg benne. Harmadáron viszont már megvenném, mert akkor egy helyett vennék hármat, és a másik kettő menne offline raidbe (=backup), két különböző lakásba ;].

#28: Nyilván olcsóbb a többitől, és így is, úgy is muszáj RAID-et csinálniuk (egy szolgáltatónál nem lehet adatvesztés!), akkor meg már inkább olcsóbb winchesterekkel teszik azt. Ha árban van mondjuk 10% különbség (annyival olcsóbb a rosszabb), de a hibás HDD-ik 80%-át még garanciában kicserélik, akkor még mindig jóval jobban jártak, mintha a drágábbat vették volna. Ekkora megrendeléseknél (5000 db 4 terás HDD ára nagyjából 200 millió Ft!) meg ráadásul könnyen lehet, hogy nagyobb garanciát is kapnak, akár 5 évet is, és/vagy egyéb kedvezményeket. Nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) FLATRONW válasza PSti (#28) üzenetére


FLATRONW
őstag

Mert nem tudták előre, hogy ennyi megfog hibásodni. Ezek után már nem hiszem, hogy sokat fognak belőle használni.

(#31) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Statisztikától függetlenül...eddig egyetlen egy hdd volt képest az alábbira : sürgősen kellett egy vinyo Seagate volt csak , mindegy 1 év gari mindegy , 367. napon meghalt...
Azóta megszűnt nálam a márka.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#32) azbest


azbest
félisten

Nagyon nem mindegy, hogy melyik sorozatból kerülnek be adott gyártóból. Seagate-ből emlékszem még a 7200.11-es sorozatra, ami köztudottam meghalt a ki-be kapcsolásoktól. Nálam 2.5 évig húzta, 120 ki/bekapcsolással, aztán ment gariba mert elkezdett bad sectorokat gyártani. A gyári gariból visszajött refubrished példány is jó ha egy évig húzta egy ismerősömnél. 5 éves gariban 2x lett volna már cserélve, de asszem végül simán ment a kukába.

(#33) bteebi válasza FLATRONW (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Ez meg a másik. A rendeléskor még nem látszik, hogy mondjuk a negyedük tönkre fog menni 3 éven belül... De még ha tudták is volna előre, lehet, hogy akkor is Seagate-t vesznek, a #29-ben leírtak miatt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) haddent


haddent
addikt

Nem meglepő. Samsung HDD hírhedten szar, de valami kritikán aluli. Egy hónapon belül ment szét 3 nálam. (Seagate ~ samsung) Mielőtt szó érné a ház elejét az SSD -ben viszont szerintem a legjobb, SSD 10 terra írás után is mint az új, Samu 830.
De HDD -ben csak a Hitachi, ez nem kérdéses :Y :R

Duck663 pedig merjél, messze a legmegbízhatóbb és gyors is. Szerencsére még csak a WD ügyetlenkedése se fér bele, hiába az övék.

[ Szerkesztve ]

(#35) Duck663


Duck663
őstag

Nekem eddig 3 Seagate merevlemezem volt, mindhárom meghalt 2 éven belül. Úgyhogy az utóbbi években messze kerülöm őket, WD-m van köszöni szépen jól van, Samsungok vannak, van ami már igen öreg, 8-10 éves is van már, és köszöni szépen az is muzsikál még, jó már kicsit lassúcska szegény, de működik. Hitachim sohasem volt, nem mertem venni, pedig voltak nagyon jól árazott HDD-ik, de úgy tűnik megérik a pénzüket.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#36) Teasüti válasza bteebi (#29) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na jó, de te nem átlag polgár igényeiről beszélsz. Átlag polgárnak szvsz bőven megteszi ez a két szempont: sok gari olcsón.
Aki meg raid1-et épít otthonra, ők nem az átlagot képviselik.
Nekem pl soha nem volt szükségem redundanciára, nem IT területen dolgozom, nincs otthoni munka. A backup is kimerül néhány giga családi archívumban, ami már amúgy régóta bent figyel a felhőben. A torrent-nek meg mindegy.

(#37) Madárpók
Na hát akkor ezzel választ kaptunk a hőmérsékletre és a vibrációra. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) Madárpók válasza sutszi (#12) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Így néznek ki a szervereik: [link]

(#38) pusszycat válasza haddent (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) haddent válasza pusszycat (#38) üzenetére


haddent
addikt

igen? :DDD

(#40) Teasüti válasza haddent (#39) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Terra, érted.

(#41) Bici válasza FLATRONW (#30) üzenetére


Bici
félisten

Pár éve is volt ilyen statisztika náluk. Akkor is ez volt az eredmény, és mégis Seagate-tel nyomják, és még véletlenül sem a NAS szériával, ami erre való.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) bteebi válasza haddent (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig nem. A legolcsóbbak, és cserébe majdnem a leggyorsabbak voltak. Volt néhány rosszabb szériájuk, de nagy átlagban nem volt sokkal kevésbé megbízható, mint bármelyik másik gyártó terméke több pénzért. Éppen emiatt vették is, mint a cukrot, és a jóval több HDD-ből nyilván több is ment tönkre, de arányaiban nem volt érdemben rosszabb a többinél.

#38: Már nem azért, de ez csak egy a tízből :U.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Régi kép van bent a cikkben...

ITT van az új adat.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44) jocek91


jocek91
aktív tag

Valóban így van... három éve vettem egy Hitachi 1Terrást sokáig volt rajta rendszer is. A letöltések a torrentek és sok játék is még erről fut és kiválóan bírja. Volt mellette egy 2Terrás Seagate azon kb fél évig volt rendszer és nagy terhelés, egy év után kinyiffant.

(#45) shiftac


shiftac
aktív tag

Hát, nekem már haldoklik a fél éves WD Blue 1TB. Nem tetszik ez így nekem, szívem szerint 1TB-s SSD-t vennék, csakhát az qrva drága :(

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#46) haddent válasza Teasüti (#40) üzenetére


haddent
addikt

Ez nem hiányzott, így is fájt a fejem :O :DD

(#47) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet nem véletlen voksoltam megint Hitachi-ra :)

Számomra tökéletes notiba.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) djculture válasza Tomcat (#11) üzenetére


djculture
félisten

Toshiba kapta meg az egyik 3.5 gyárat igy ilyen néven továbbra is hitachi vinyót vehetsz..

Seagate saját vinyóival meg nincs gond, a gond az hogy felvásárolták a maxtor hdd üzletágát utána meg a samsungot és mindkettőnél rengeteg volt a hibás széria és mai napig ezekre épitkeznek. Boltokba is rengeteg a gyakorlatilag samsung de seagate matricás vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#49) babkukta


babkukta
senior tag

ez érdekes, de semmit nem jelent. Ilyen extrém körülmények között használt hdd statisztikákról remélem nem sokan fognak majd véleményt alkotni a gyártókról. Én eddig is WD párti voltam, nem csalódtam soha, ezután is azt veszek, nem érdekel semmi. Bár ez a teszt se hazudtolja azért meg a jó mivoltát.
Azért jó, h megosztanak ilyeneket, csak remélem, h majd a sok szakértő nem ezzel fog érvelni pl a Seagate ellen ;]

Üdvözlettel, Tibi

(#50) pusszycat válasza haddent (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

OFF:

:U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.