Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) F34R válasza TeeJay (#98) üzenetére


F34R
nagyúr

Az meg nem nagy ido :D

(#102) W.Wilson válasza Tyrel (#100) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Nem teljesen. A Toshibához csak néhány eszköz került át, a HGST továbbra is a WD tulajdona, csak nem olvasztotta magába, külön leányvállalatként működik.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#103) jengab válasza TeeJay (#82) üzenetére


jengab
tag

Régi Hitachi winchesterekkel nekem se volt bajom. Most is egy ilyen megy az egyik gépemben (azon kívül majdnem mindenhol seagate). De pl. az ST-s Maxtorral nagyon jó tapasztalataim vannak, ment már vagy 10 évet. Toshiba nem túl megbízható. Volt egy sorozat belőle 2013ban, ami mind rossz volt. WD-ről csak személyes tapasztalatom van. De laptopban 2 WD Blue 160 gigásból már 2 tönkrement 5 éven belül. Azon kívül egy két WD Blue 500 gigás asztali is. Szóval WD-t legutoljára vennék újra...

(#104) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nekem jelenleg 4 db 2,5-ös SATA vinyóm van használatban.
50-50 % arányban. WD és Seagate.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#105) #10691584 válasza TeeJay (#90) üzenetére


#10691584
törölt tag

A greenek is előszeretettel csinálják, de van rá segédprogram, állítható. Rajta van pl. hirens-eken :)

(#106) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A parkolások, leállások ellen a Hard Disk Sentinel is segíthet.

Egy csillag a megfelelő helyre és az összes HDD-n megvan oldva a probléma.

(#107) TeeJay válasza #10691584 (#105) üzenetére


TeeJay
félisten

más téma a fejparkolás "idle timer" állítás és más tészta amikor a motor leáll...
nekem az Acer Aspire laptop amit 2011 év elején vettem 640gigás WD Blue vinyóval jött
az is 4mp fejparkolás és egyidőben motorleállással jött...
fél éves volt mire kijött a cikk hogy ilyen betegségük van és addigra már 10+ezer start stop count volt benne meg egy halom fejparkolás. onnantól kezdve minden indításkor kikapcsoltam az APM-et mert a wdidle3 nem működött vele, 4mp után mindig parkolta a fejeket és leállította a motort...

2év és pár hónap után meg is pusztult pedig mindig asztalon volt csak a laptop sosem mozgattam.
tavaly Hitachi-t vettem helyére az is 4mp fejparkolós de legalább a motort nem állítja le
az APM-et ezen is tiltom induláskor és ezt már 24/7-ben járatom kb. mióta megvan úgyhogy így kopik legkevésbé.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#108) #10691584 válasza TeeJay (#107) üzenetére


#10691584
törölt tag

Fő az energiatakarékosság, hadd pusztuljanak a winyók/adatok, ha nyerünk pár wattot nemigaz? Qrvára értelmes dolog..

(#109) TeeJay válasza #10691584 (#108) üzenetére


TeeJay
félisten

igen főleg amilyen sokat eszik egy 2,5" vinyó üresjáratban :)
nálam alap dolog hogy minden induláskor APM kikapcsolás és no para onnantól
persze valamelyik szaki írta hogy az sem tesz jót mert ha a fej több percig egy terület felett "repül" túlmelegszik és kész vége. szerintem a mai vinyók üresjáratban is mozgatják seek szerűen a fejet ide oda elkerülve ezt így nem hinném hogy akkora tragédia lenne a fejparkolást tiltani.
nálam 1éve 24/7-ben megy a Hitachi 1TB notivinyó a laptopban, folyamatosan utorrent alatt
és köszöni szépen kutya baja pedig nem tudom volt-e 1év alatt 1nap pihenője amikor nem kellett ide oda rángatnia a fejet benne :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#110) F34R válasza mrlujoak (#104) üzenetére


F34R
nagyúr

ezek mibe vannak?, azert eleg vegyes a statisztika.

(#111) andris26


andris26
újonc

WD-t Green-t (ami azért energiatakarékos és halk mert: gyakorlatilag nem szabad használni, mondhatjuk úgy is, hogy egyszerhasználatos) háromszor garanciáztattam háromszor kaptam újat, Minden esetben 3-4 hónapot bírtak kb. pedig nem használtam rendszermeghajtónak se torrentezéshez. Azóta van egy Toshiba és egy Hitachi merevlemezem nem bántam meg. Ettől függetlenül a WD egyéb sorozatai(Black, Blue, Purple,Red, Yellow, lehet hogy jók(mint valami kirakodóvásár), viszont nekem semmi kedvem kísérletezgetni velük. :C

(#112) mrlujoak válasza F34R (#110) üzenetére


mrlujoak
veterán

A legelső (500-as WD) a Vaio notimban teljesít szolgálatot. Október óta.
A második egy notiban volt, általában prezentációkra használtuk csak, de sajnos az tönkrement és a kimentett WD (320-as) azóta külső házban van, és kb magától romlik.
A harmadik a nemrég alaplahibás MSI-mben volt (ezt váltotta a Vaio).
A negyedik 160-as szintén egy alaplaphibás asus notiban volt. Régebbi modell, éppezért öröm látni, hogy bár összességében nem ment sokat, de már öreg vinyó.

A három merevlemez három usb-s külső házban van.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#113) TeeJay válasza andris26 (#111) üzenetére


TeeJay
félisten

2,5" vinyónál én is nagyívbe kerülüm a WD Blue szériát
mindegy hogy 1-2-3 tányéros 9,5mm vagy 7mm vastag inkább nem, a motorleállítós hülyeség miatt
Seagate úgyszintén, pláne hogy idehaza 1év garit adnak csak rá
úgyhogy nálam a 3év garis Hitachi 1TB nyert
9,5mm vastag 2tányér 4fej és nem állítja le a motort
ugyanebből 7mm vastag 1tányéros 2fejes 500gigás szintén tökéletes választás 2-3év garival küldik a kiskerek.
jelenleg mást nem tudok amit megérné megvenni, illetve persze ebből is lehet hibásat kifogni csak mégis ott a 3év garancia ami azért nálam elég sokat számít főleg hogy torrentezek rá így kb. ha elszállna sem ér semmi vész újra le lehet kapni mindent

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#114) Pttypang válasza Execᵀʰᵀˢ (#73) üzenetére


Pttypang
veterán

Everybody lies.

(#115) T_Stark


T_Stark
őstag

Úgy látom én vagyok az egyik kivétel. (kopp-kopp)
Nekem pont a sokat szidott Seagate és Samsung vinyóim vannak, ezt kell tudni róluk:
Seagate

Samsung

(#116) hugi0


hugi0
őstag

Nalam egy Barracuda 200GB 8M cache, 9 evig szolgalt.
Megjart vagy 50 lanpartyt.
A tobb oras kocsikazas - razkodas ....

A fiokba is csak azert tettem be, mert a mostani alaplapon nincs IDE.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#117) V!ck


V!ck
aktív tag

Lassan már nem is emlékszem, milyen régiek a HDD-im, de még mindig tökéletesek. Ráadásul a Seagate egy set-top boxból lett kiszedve, gondolhatjátok mit kapott, bár szerintem látjátok :DDD Az indítások száma számláló már rég megállt azon az értéken :D A Samsungnál az az 53 probléma a SATA kábelem volt... a csere óta nem növekedik :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#118) turorudi


turorudi
aktív tag

Amelyik cég olyan HDD-t csinál, amelyik egyfolytában parkolni megy (st2000dm001 és a sorozat többi tagja), annak pusztulni kell! Szerencsére a HDDScannel tudtam parancssort készíteni, hogy kikapcsolja a parkoltatást.

(#119) Hobbbyt válasza turorudi (#118) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Annak aki nem képes felfogni, hogy más igények is vannak, annak is pusztulnia kéne!
Egy mozgó gépben (pl. laptop) adatokat menthet az, hogy a fej pakolni van és nem koppan oda a tányér felületéhez mikor kap egy ütést. Persze ahogy az SSD egyre elérhetőbb árú lesz ez egyre kevésbé számít.. de amég az 1TB os SSD 115e+ addig lesz piaca a HDD-nek laptopokban is.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#120) Male válasza Hobbbyt (#119) üzenetére


Male
nagyúr

Amit írt, az desktop vinyó, gyanítom azokra célzott.

(#121) bteebi válasza Hobbbyt (#119) üzenetére


bteebi
veterán

És mi van akkor, ha pont akkor éri ütés a gépet, amikor a fej még a lemez felett van? Azért használat közben erre jóval nagyobb esély van, mint arra, hogy épp a parkolópályán legyen...

A lap(top)os HDD-kben - bár lehet, hogy nem az összesben - van gyorsulásérzékelő, és pillanatok alatt kikapja a fejet a parkolópályára. Tegyük hozzá, ez se azt jelenti, hogy megmenekült a HDD, csak hogy jó eséllyel nem fogja a lemez felületét összekaristolni a fej. Amúgy ha már eleve parkolópályán lett volna, attól még simán tönkremehetne a HDD...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#122) proof88 válasza bteebi (#121) üzenetére


proof88
addikt

érdekesség: nem akarok hülyeséget mondani, de úgy rémlik hogy kétféle megvalósítás is van. Az egyik, hogy az érzékelő a vinyó része, így a vinyó külső jel nélkül meg tudja állapítani, hogy szabadesésben van és parkoltatja a fejeket. A másik, hogy az érzékelő a laptop része, és a laptop szól a vinyónak hogy szabadesés van. Bár lehet hogy ez utóbbit csak álmodtam. Pár éve egyébként olyan 7-8 ezer ft-os diffi volt az érzékelős és a nem érzékelős laptop vinyók között, legalábbis a WD Black-nél, ha jól emlékszem.

(#123) mzso


mzso
veterán

"éppen ezért azt ajánlják, hogy erre a területre a cégek speciálisan vállalati igényekhez tervezett merevlemezt használjanak."

Amik ha jól emlékszem annyiban különböznek, hogy jóval drágábbak és több rájuk a garancia. Viszont ugyanúgy halnak...

(#124) turorudi válasza Hobbbyt (#119) üzenetére


turorudi
aktív tag

Kérlek, mutass egy laptopot, amiben 3,5 collos HDD van!

(#125) gghrtz válasza andris26 (#111) üzenetére


gghrtz
őstag

Nekem a 2 teras wd green mar birja lassan egy eve, es folyamatosan megy a torrent vele. :) Remelem meg 2 evig kihuzom vele.

(#126) Tomcat válasza djculture (#48) üzenetére


Tomcat
őstag

Igen én is olvastam anno a HGST "felosztását", tudom hogy a Toshiba is kapott egy HDD üzemet. It a PH!-en is volt több hír ezzel kapcsolatban is. Azt is tudom hogy továbbra is lehet/tudok Hitachi hddt venni, viszont én azt tapasztalom hogy szemmel láthatóan csökken a választék, kevesebb ekvivalens tipus jelenik meg mint eddig és a régiek kikopnak a kínálatból. A WD és a Seagate választék jelenleg jóval gazdagabb.
Én továbbra is Hitachit vásárolnék mert a legmegbízhatóbb gyártónak tartom, de egyre kétségesebb számomra a továbbiakban hogy megtalálom a megfelelő feladatokra a megfelelő termékeket a gyártó kínálatában.

Tomcat

(#127) priti válasza Bici (#25) üzenetére


priti
addikt

A darabszám is gázos. Az a darabszám néhol lehet akár egyetlen fiók is, ha ilyen carrier-es pakolósban nyomják (és hát miben másban), ahol ugye a hűtés bazira nem homogén hőmérsékletet tud még jóféle klímásnál sem.
Egyébként ha 12 hónapot nézzük mind 95% afölött van.
Az a 12 hónap meg otthon kb. 5 év alatt jön össze, ha átlagban megy napi 4-5 órát a gép minden nap és akkor még erre jön rá az üzemi meg a max hőmérséklet, vibráció, etc.
Picit sok a dráma. Én nem temetném korán a Seagate-et, bár a másfelesnél a tény, hogy 2000 darabnál is 10%-nál jár az azért elég gyász viszont a többi adat nélkül nem sok infóértéke van. Azért a gugli ennél jóval korrektebb táblákat tol.

Hardverlesen

(#128) st81


st81
tag

A "lesajnált" samuk a gépemben (mindegyik 100%-os kondícióval a Sentinel szerint):
Samsung HD160JJ működési idő 1088 nap, indulás/leállás 11525.
Samsung HD502IJ működési idő 918 nap, indulás/leállás 5264
Samsung HD103UI működési idő 145 nap indulás/leállás 3435

(#129) demagóg válasza priti (#127) üzenetére


demagóg
aktív tag

A kép szerinti RACK kivitel éppen korrekt hűtés szempontjából. Ezt nem az ujjamból szopom, van tapasztalatom. A gyári javasolt hőmérséklet alatt vannak a diszkek. A Backblaze megoldása már kicsit "olcsóbb" jellegű, de arra sem merném kijelenteni, hogy rossz vagy nem elégséges. Az ő megoldásuk is szellős, szerintem rendben van ha folyamatosan mérik a pillanatnyi hőmérsékletet is, mert ventilátor redundanciát nem láttam az ő megoldásukban. A vibráció szintén gyári adat, nem egyszerű túllépni az értéket. Az más kérdés, hogy a Seagate még azt se tudja tartani, a pusztulásuk egyáltalán nem a klasszikus kádgörbét követi (A bejövő eseteken is szépen látszik, hogy a Seagate felület általában karcos lesz, míg egy WD inkább maszatol a felületen ha nyűgje van. Nem véletlen, hogy a Seagate volt az utolsó aki a parkolóvillás megoldásra tért át). Hibatűrő rendszerben viszont elmegy, ha a plusz karbantartási költséget kompenzálja az alacsonyabb ár. Én sem érzek drámát. Céges szerverbe (ahol a rendelkezésre állás fontos és az olcsó karbantartás szintén) nem tennék Seagate-t, de datacenterbe miért ne?

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#130) priti válasza demagóg (#129) üzenetére


priti
addikt

Háhht még jó hogy alatta vannak és nem használhatatlan, ha már egyszer HDD tartó.
Folyamatos üzemnél azért más a festés. Ott nagyon kijönnek a tartományok. Ha túl hideg 30 körüli az ugyanolyan rossz, mint a túl meleg 50 körüli. Az ilyen 40-45 közötti tartományban meg nagyon nehéz megtartani, mert ami közelebb van a hideghez az lejjebb megy, ami félreesik az meg feljebb. Nagyon fog a ceruza a hűtésnél, amikor komolyabb dolgok vannak.

Hardverlesen

(#131) demagóg válasza priti (#130) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha túl hideg 30 körüli az ugyanolyan rossz, mint a túl meleg 50 körüli.
Érdekelne, hogy honnan jönnek ezek az értékek? :F
Az én tapasztalatom néha nem vág egybe a neten gyakran megjelenő önjelölt szakértők kinyilatkoztatásaival. Tudom, hogy a fejlesztők mire terveznek (nem a marketing dumára gondolok). Kezdem sejteni, hogy egy datacenter auditálás esetén milyen szempontoknak kell megfelelni.
Itt egy link az adott cégtől, hogy ne is legyen off topic. Mindjárt ebben vannak linkek ellentmondó példákra is. Hiába a rengeteg input adat, ha az elemző azt nem tudja értelmezni. Hamis következtetésre jut egy MS elemzés is, ha nem veszi figyelembe az egyéb körülményeket. Pl. a vibráció hatása hőmérsékletfüggő (gél-belső levegő-fej hőmérséklet), és figyelmen kívül hagyása hamis eredményt ad (de ezt hiába magyarázom egy datacenter rendszergazdának, nem fogja érdekelni). Mondjuk pont az MS egy rendes AHCI drivert sem tud írni (na jó sokan mások se nagyon), ezért elnézem nekik a rossz következtetéseket. De Google se különb. Vannak-voltak érdekes DIY gazdaságos szerver megoldásaik. Amit leírnak bemenő adatokra, az önmagában igaz. A következtetések már nem mindig. Nincs elemezve a felhasználás típusa, a tárolt adatok jellege, de még a fájlrendszer is hatással van az adott kombináció esetén a lokális optimum hőmérsékletre. Jogos a kérdés, hogy akkor miért hinném el azt amit linkeltem? Nem hiszem el ezt sem, mert nem ismertek a vizsgálat körülményei. Ezek mind csak egy adott környezetre igaz statisztikák. Érdekes cikkek rögtönözhetők, ha már az adattömeg ott áll ingyen halomban. Igazi kiértékelések (néhány ezer eszközre általában) csak a gyártóknál keletkeznek még a tömeggyártásba vitel előtt. Bár ezek egy része ugyanúgy steril információ mint a benchmark tesztek vagy egy autó gyári fogyasztása, de fejlesztésben nincs lehetőség egy datacenternyi adattárolón gyakorolni.
Szerintem mindenkit érdekelnek a személyes tapasztalataid. :R

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#132) Lipton válasza st81 (#128) üzenetére


Lipton
őstag

Samsung HD154UI / 38531 óra / 75 indulás
Samsung HD154UI / 38737 óra / 75 indulás
WD30EFRX / 15413 óra / 111 indulás
WD10EADS / 35505 óra / 127 indulás
Mindegyik hibátlan

Ilyen adatokból semmire sem lehet következtetni. Egy márkán belül is lehet nagyon jó és kevésbé sikeres széria is.

[ Szerkesztve ]

(#133) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Olvastam, hogy itt is téma volt a HDD parkolás. Párszor rákérdeztem 1-2 fórumon, hogy érdemes-e kikapcsolnom, de eltérő válaszokat kaptam. Így továbbra is kételyeim vannak, hogy mit csináljak.
Asztali gépnek is notebook-ot használok. (Tehát nem mozgatom. Van külön rázkódásérzékelő szoftver.)
A gépben egy Toshiba HDD van, ami nagyon gyakran parkol, 2-3s. Gyorsan növekszik a Load/Unload Cycle Count érték (500ezer 2 év alatt).
Próbáltam pár programot CrystalDisk, HDDSentinel stb, de egyik sem tudja megjegyezni a beállítást, azaz hiába állítom az energiagazdálkodás értéket 254-re, pár óra múlva magától visszaáll (nem kell hozzá restart sem). A gép mindig csak altatva van és 24 órából, 16-18-at megy. Egy ideig használtam HDDSentinelben a lemez leállítást megakadályozó * parancsot, ami folyamatosan parancsokat küld a lemeznek, hogy az mindig használatban legyen, ilyenkor fura módon ugyanúgy hallottam, hogy parkol a lemez, csak a Load/Unload CC érték nem változott. Az erőforrás figyelő - Lemezaktivitásban láttam, hogy folyamatosan ír \Device\Harddisk0\DR0-val volt tele a napló, ezért inkább kikapcsoltam.
Szóval most nem tudom mégis mi lenne a legjobb beállítás a lemeznek.
Tudnátok tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#134) turorudi válasza Krystal_s (#133) üzenetére


turorudi
aktív tag

Igen, ahogy fentebb írtam, a HDD Scan ki tudja kapcsolni. Készít egy parancssort is hozzá, és azt startupban lefuttatja a Win.
Kiválasztod a drive-ot, mellette arra a kerekre kattintasz, megnyílik egy menüsor, alulról a második menüpon a Build Command Line. Ott a Power Managementet (nem az Advanced Power Managementet!) a csúszkával balra elhúzva kikapcsolod. Alul pedig a Save gombbal elmented a parancssort. Erre vagy tetszés szerint rákattintasz, amikor akarsz, és kikapcsolja a PM-t, vagy berakod az Indítópult/Startup folderbe. És akkor a gép bekapcsolásakor magától kikapcsolja (ha nem alvásból ébreszted: de ez is megoldható).

[ Szerkesztve ]

(#135) priti válasza demagóg (#131) üzenetére


priti
addikt

Igazából meddő vita, de mindegy, beszélgetni lehet róla.
Szerintem ennyire nem titokzatos a helyzet, tovább is megyek szerintem egyáltalán nem. Már 15 évvel ezelőtt, amikor az IBM-nél nézegettem még a nagy kapacitású tárolószerverekbe épített scsi lemezek statját is ugyanaz volt, ami most. Nagy titkolózást én itt nem érzek. Ha az extrém korán visszajött ill. meghibásodott lemezeket nézed (szerintem csak az az igazán érdekes, ami pár hónap csak) akkor vagy nagyon hideg vagy nagyon meleg. Ami folyamatos üzemben ilyen korán döglik az van otthon 1-2 éven belül nagyjából. Persze otthon vagy passzívban megy a HDD vagy kap egy léghűtést, ami szobahőmérsékletű levegőt tol rá. Szóval 30 fok alatt semmi nincs otthon még vízhűtéssel sem, mert a hűtőfolyadék is felmegy 30 fölé a blokkban, tehát túl hideg biztos nem lesz még ha van olyan elvetemült a user, hogy bevizezi a HDD-t is akkor sem. Amikor meg pici ház, nincs venti, több HDD egymáson etc. szóval túl meleg attól még az sem folyamatos üzem, mindig visszahűl, ott a delta szóval a hőtágulás felteszem előbb nyírja ki, mint az a max üzemi hőmérséklet amit elér, de ez is felesleges feltételezés már. Otthoni környezetben legyen egy venti a HDD-k előtt és azzal passz. Tovább semmi értelme a HDD hűtéssel foglalkozni.

Hardverlesen

(#136) dabadab válasza demagóg (#131) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekelne, hogy honnan jönnek ezek az értékek? :F"

Pl. a Google kozismert tanulmanya foglalkozik a meghibasodas es homerseklet osszefuggesevel (a 6. oldalon) es ott is ez a minta van: 40 fok tajan erzik magukat a legjobban a HDD-k.

DRM is theft

(#137) priti válasza dabadab (#136) üzenetére


priti
addikt

Ott szokták elásni a döglött állatot, hogy "avg". :)

Hardverlesen

(#138) SylverR válasza dabadab (#136) üzenetére


SylverR
senior tag

Hát. Nekem telente 28-34 fok környékén szoktak állni a winyók. Tavasszal, ősszel 30-36. Nyáron meg 34-40.
Régi házban régi HDD-k néha elérték a 46-ot. De azt soha többet nem akarom látni. Minden esetre, abba se haltak bele. Úgyhogy nem értem mire jó a hőmérsékleten rugózni. Amíg nem megy 50 fok fölé, addig jól vagy. :)

Nem!

(#139) Diniboy válasza haddent (#34) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Szerintem meg nem lehet általánosítani hacsak nem az adott gyártónál dolgozol, és nem ismered a PONTOS statisztikákat, de akkor meg úgysem fogod leírni ha tényleg szar :D
tessék, e márka e minta alapján meg kiváló : 100%os ,807 napos samsung, 10700 indulás/leállás

(#140) turorudi válasza Diniboy (#139) üzenetére


turorudi
aktív tag

Szerintem a Sentinel nem referencia az állapotot illetően. Ha a merevlemez tesztet lefuttatjuk egy rosszabb kondíciójú HDD-n, és az lefut, akkor valamilyen mértékben felhúzza a kondíciót. Most éppen nekem is ezt csinálta egy 750-es Samsunggal. 63%-os volt és azt írta ki, hogy kb. 100-szor nem indult el rendesen. Lefuttattam a tesztet, most 97%-os, viszont bizonyos terheléskor kattogni kezd és leáll.

(#141) demagóg válasza dabadab (#136) üzenetére


demagóg
aktív tag

mint említettem pont ezt is, nem releváns

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#142) pusszycat válasza turorudi (#140) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem volt egy Maxtor ami kattogott. Kattogás közben az adatátvitel a 10-re esett vissza. Egy két hónapig húzta még, már nem kattog. Szerencsére becserélték és nem jöttek a user error szövegel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#143) demagóg válasza priti (#135) üzenetére


demagóg
aktív tag

Igazából meddő vita, de mindegy, beszélgetni lehet róla.
Tehát nincs konkrét tapasztalatod sem az adott házzal (azzal kapcsolatban reagáltam eredetileg), sem általában a kedvező hőmérséklettel kapcsolatban. Kár, mert ha csak tippeltél úgy tényleg nincs miről beszélni. Nekem linkek sem kellenek, azt találok én is. De tényleg jól jött volna az autentikus infó (pl. folyamatosan mérted a diszkek hőmérsékletét a kontrolleren keresztül és azt tapasztaltad, hogy klimatizált szerver teremben a diszk hőmérséklet ingadozás ...). Ami az én infóm, amin néhányan felhördülnek, de anno a fejlesztésben mi 50-55°C-ra terveztünk (fej repülési paraméterek, olvasott jel minősége, csapágyak, hőtágulás, mágneses réteg viselkedése stb.). Az első warning point 60°C volt. Mivel a fejlesztők is szenvednek csőlátásban, ezért nem szentírás, hogy ők mit mondanak (pl. vibráló telepakolt rack házban nem jönnek a gyári ígért értékek). Na mindegy, nem lettem okosabb. Talán ha lesz időm, kedvem és megfelelő tesztkörnyezet akkor megpróbálom.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#144) priti válasza demagóg (#143) üzenetére


priti
addikt

Hiába a sok adat, mert az elemző azt szerinted nem tudja helyesen értelmezni. A guglinál se értenek hozzá, mindenki hülye az MS-nél is. Amit írnak azt nem hiszed el.
Aztán meg leírod, hogy milyen kár, hogy én nem írtam valami más olyan tapasztalatot, ami mindenki másnak ellentmond, mert azt meg elhinnéd nekem? Érdekesen jár a kobakod. Nem nagyon tudlak követni, hogy most mitől is lesz szerinted valami hihető.
Szerinted én akkora darabszámmal operálok amivel a gyártási problémákból eredő meghibásodásokat szépen kihozom gyönyörűen és utána arról beszélgetek, hogy ahhoz képest mekkora eltérés van, amely eltérés eredhet az üzemben tartási problémákból, tehát én nem nézhetek bele arccal egy rossz napon legyártott ezer darabba egy eszközbeszerzéskor? Most hízelegsz? :DDD Attól tartok nem, de sehogy nem kerek.
Ha valaki gyökérségből vagy csóróságból folyamatos üzemre nem ajánlott HDD-t tart üzemben folyamatosan szerintem korrekt lenne, ha senkit nem hülyézne meg nem publikálna adatokat sem.

Hardverlesen

(#145) hugi0


hugi0
őstag

Sracok akkor az en regi Segate Barracudam viszi a primet ?
72°C -al ?
Megprobalom elokeriteni a printscreen-t, mert ez mar vagy 6-7 eve volt.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#146) priti válasza hugi0 (#145) üzenetére


priti
addikt

király vagy :DDD

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.