Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) UFC válasza X3B6O0X (#100) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

:DD :))

(#102) neooen


neooen
aktív tag

Aki azt mondja, hogy nincs semmilyen kényelmi baja egy 4,5-5< colos telefonnal, az vagy valamelyik NBA csapatnál tolja center poszton vagy tényeket elferdít, szépít. Én csak 185cm vagyok, nem rég váltottam 4,5 colra és most hogy próbálkozik a jó idő, el kellett vinnem varróhoz jó néhány ruhadarabomat, mert nem lehet bennük biztonságosan hordani a telefont (értsd futni, akár buszhoz akár csaj után, leülni, hirtelen mozdulatokat tenni/ökörködni, túrázni, biciklizni...). Most mennek a tavaszi/őszi ruhák, nyáron pedig a nyári ruhák zseb méret növelésre :)) . A használat közbeni méret gondokra meg nem is írok semmit, mert lentebb 2 kosaras már megtette :).

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#103) Sofian válasza neooen (#102) üzenetére


Sofian
őstag

A használat közbeni méret gondokra meg nem is írok semmit... Ez a méret probléma csak itt a fórumon felnőtt férfiak körében ilyen élet-halál jellegű... a metró/tömegközlekedés tele van nagy kijelzős készülékekkel amit apró kezű hölgyek birizgálnak útközben... ők vajon miért nem picsognak? :P

(#104) Xero válasza Sofian (#103) üzenetére


Xero
nagyúr

Mert nincsen alternatívájuk.

Ha normális sebességet akarnak, akkor vagy vesznek nagy méretet, vagy vesznek más platformról, jellemzően drágább készüléket.
Hidd el, ha lehetne 4" körül felső kategóriás hw-el szerelt készüléket venni Android platformon is nagy számban, akkor bizony vásárolnák.

Akinek mondjuk van egy laptop és egy 10-es tablet is a táskában, annak teljesen felesleges egy 5"-os telefon. Tabletnek túl kicsi, telefonnak túl nagy. Ilyen egyszerű a képlet.

A nagy méretű telefonok a gyártók számháborújának és az emberek pénztárcájának a szülöttei leginkább.

(#105) joey04 válasza Sofian (#103) üzenetére


joey04
titán

Mert ahogy írták: nincs más választásuk...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#106) Sofian válasza Xero (#104) üzenetére


Sofian
őstag

Ez alapján a Note 1-ből nem lett volna szabad ilyen sok készüléknek gazdára találnia.

(#107) Xero válasza Sofian (#106) üzenetére


Xero
nagyúr

A teljes note szériából elment kb 40millió, míg az iPhoneok közül csak az 5-ösből úgy 80-100millió körül.

Másrészről valóban létezett/létezik rá igény, de itt jön a kettes pontom. Az emberek pénztárcája. Nincs pénz külön egy top készülékre és egy tabletre, így vesznek egy öszvért. Sok esetben persze ott az igény, hogy mindig ott legyen náluk egy eszköz a kellően nagy zsebükben, de ettől még öszvér lesz.

(#108) mumk1


mumk1
addikt

A múlthéten Kínában jártam és megdöbbentem mennyire népszerűek a lapát méretek, pedig ott azért lenne választék kisebb méretből is. Ha ekkora az igény rá, nem csodálkozok egyáltalán, hogy szinte minden gyártó egyre nagyobban gondolkodik.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#109) Cyberpunk válasza Sofian (#103) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hölgyek szépen eltudják rakni a retikülbe. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#110) vicze válasza Xero (#104) üzenetére


vicze
félisten

Ez teljes hülyeség.
Szerinted, azokból a hölgyekből, mennyi a tudatos vásárló, akinek akár halvány lila fogalma van arról, hogy mi az a SoC, vagy akár a RAM? A sokak által ajnározott Sony Z compact akkora siker, hogy még 1-et nem láttam... Alsó kategóriában is a tepsik mennek, ott pedig lenne választék, és mégse. Minden gyártó az egyre nagyobb felé megy, mert az az igény, így az Apple is ezt fogja tenni, követi a vásárlói igényeket, mint az iPad mini esetében.

Könyörögve kérek mindenkit, hogy mikor egy 3 milliárdos piacra vetítesz ki valamit ne a saját szokásaidból indulj ki.

(#111) Xero válasza vicze (#110) üzenetére


Xero
nagyúr

A vásárló azt látja, hogy drága és sok a szám. Pont.

(#112) UFC


UFC
aktív tag

Arról nem beszélve hogy marketing. MIkor a tévébe reklámozzák a telefont és mondják ez a legujabb ez a legjobb ez van benne emez van benne, és csomóan azt mondják ez kell nekem. Mint a teleshop-os reklám, hány emberrel elhitetik hogy az a legjobb ez kell neked.

Asszony-t áthoztam telenorból a vodafonhoz, én is az vagyok, nekem Red Plus csomagom van szóval bárkit hívhatok de neki kedvezőbb csomagot találtunk vodafonnál. Telenorba miközben mondja le a cuccot én ülök nézelődök. Jön két hölgy céllal jöttek iPhone-t vagy HTC-t nézték, de annyira nem értenek hozzá. Akkor még nem volt S5 csak az S4. iPhone-t ne vegyen mert nehéz használni de android az nagyon jó abból is a Samsung a legjobb én ezt az S4-et ajánlom. Ment a duma a férjem mondta hogy inkább HTC-t vegyek stb stb, addig dumált vele míg csak Samsungot vett.

Sok embert lehet befolyásolni, aki nem ért a témához azt könnyebb.Illetve marketing amiben mondjuk a Samsung nagyon erős.

Illetve a méret dologra csak annyit hogy csomóan ha a telefon jobb sarka a kezedbe van támasztva úgy nem éred el a nagy kijelzős telefon másik végét csak ha elmozdítod a kezed, úgy meg bárki elér bármit.

[ Szerkesztve ]

(#113) Simi87 válasza Cyberpunk (#99) üzenetére


Simi87
senior tag

olvasd el az első pár hozzászólást. tényként kezelik. :D

(#114) joey04 válasza Sofian (#106) üzenetére


joey04
titán

nem ment el olyan nagyon sok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#115) zseko válasza neooen (#102) üzenetére


zseko
veterán

Én csak 178cm körül vagyok tehát kb. átlagos, de semmi gondom nem volt az S2-vel. Most S4 van, az átlós sarkot kicsit nehezebb elérni ha egy kézzel használom de nem okoz problémát, nem vennék kisebb telefont. Igaz már nagyobbat se :D Kevés ruhám van aminél gondot okozna a zsebméret, mert alapvetően és évek óta utálom az olyanokat amibe zsebkendőt se lehet beletenni normálisan mert már az sem fér bele. Így már a 3210-es telefonom 'fénykorában' is már olyan ruháim voltak aminek a zsebeibe belefért volna egy mostani telefon is :)

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.