Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ez úgy tűnik nagyon jó vétel volt akkoriban mert azóta sem ment tönkre egy db. sem....

[link]

(#52) fi:zi'k válasza Gézengúz (#50) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#53) Gézengúz válasza fi:zi'k (#52) üzenetére


Gézengúz
addikt

+ valaki írta a TP-LINK routert, 841N típusúm van, 9V 0.6A adapterrel, 1.8-2W közt fogyasztanak...Szerintem nagyon jól megcsinálták már őket, mert néztem Pirelli hgw-t is és szinte forranak a hőtől, 15V 1.2A-es adapterjük van...Nem mindegy mi megy 24-ben...

(#54) Gézengúz válasza N€T0X|N (#40) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azt vágod, hogy ez az érték 1 wattonként értendő? Tv-k számítógépek nem ritka a 6-8-10W készenléti sem...

(#55) PazsitZ válasza Teasüti (#42) üzenetére


PazsitZ
addikt

Rendszeresen mentek el benne az energiatakarékosok, elég ritka volt, mikor mind az 5 működött egy időben

Na most az teljesen igaz, h ezek az égők érzékenyebbek, de akkor a te rendszereddel/foglalatoddal volt gond, nem az égőkkel. Szóval most ezt kár az égőkre kenni.
Amúgy pedig 1000-1500 között teljesen jó minőségű égőt lehet venni, amit ha nem teszel ki extrém használatnak közel hasonló (talán 3/4-4/5 annyi) ideig bírják, mint a hagyományos izzők, ami azért messze nem rossz.

- http://pazsitz.hu -

(#57) N€T0X|N válasza Gézengúz (#54) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Vágom. Nálam kb. 10W-ot jelent. Akkor az évi 4000 Ft. Össze lehet adni és nagy szám lesz belőle, de havonta még mindig csak 350. Az egy tábla csoki ára... még mindig nem estem tőle kétségbe. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#58) Gézengúz válasza N€T0X|N (#57) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ki a kicsit nem becsüli.... :U

(#59) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Gézengúz:

Az oldalsó kis gomb a túlfeszvédelem miatt van. Egy ilyen sok glimm-lámpás elosztó simán megeszik 2-3 Wattot a túlfeszvédelem elektronikájával együtt. Továbbá az "analóg, tekerős" időzítőkapcsolók is 1 Watt körül fogyasztanak.

Enszuke:

Höhö, villanyórával... És pont az volt a legpontosabb. :D

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#60) Gézengúz válasza csasaKKP (#59) üzenetére


Gézengúz
addikt

De csak akkor fogyaszt ha be van kapcsolva a főkapcsolójával nem? Lusta vagyok szétszedni és lemérni azt is....

(#61) csasaKKP válasza Gézengúz (#60) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, csak akkor.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#62) Gézengúz válasza csasaKKP (#61) üzenetére


Gézengúz
addikt

Viszont az eszközök amiket 0-zok vele bőven többet zabálnának amíg ezzel off-ban tartom őket....

Nálam tv 10W, szgép 12W, monitor 3W, szubláda 8W, erősítő nagyon jól van megcsinálva a maga 0.6W-jával...kisebb tápegységek 1-4W-ig

(#63) iMaverick


iMaverick
addikt

Én is csináltam annó magamnak ilyen fogyasztásmérő táblázatot. Remélem nem esik szét a fórummotortól:

Samsung SyncMaster 225BW 22” LCD TFT monitor
StandBy 1,1W
50% brightness 29W
100% brightness 39,3W

Intel Q9300, 8GB DDR3 1600MHz, Ati HD5770, X-Fi Titanium, 120GB Corsair SSD, 500GB Samsung HDD, Chieftech 450W PSU
Power up 155W
Idle 85W
Normal (FF 2-3 fül, Loffice, MPC HC 1080p film) 101W
Max (3D-s játék) 198W

Intel Corei5 3570 @ 4.2GHz, 8GB DDR3 1600MHz, Ati HD5770, X-Fi Titanium, 120GB Corsair SSD, 500GB Samsung HDD, Chieftech 450W PSU
Power up 125W
Idle 75W
Normal (FF 2-3 fül, Loffice, MPC HC 1080p film) 91W
Max (3D-s játék) 206W

Samsung Galaxy W mobil töltő
Idle 0,1W
Charge 4,2W

Samsung UE405000 LED TV (Firefox ablak nyitva, Háttérvilágítás: 14/20, Fényerő: 45/100)
Idle 0,3W
Monitor off 25W
High powersave 40,4W
Medium powersave 47,6W
Low powersave 55W
No powersave 73,5W

Asrock E350M1, 4GB DDR3 1333MHz, Ati HD6310, X-Fi Titanium, 500GB Samsung HDD, 90W PicoPSU, iMon UltraBay
StandBy 3,6W
Power up 38W
Idle 30,4W
Normal (FF 2-3 fül, Loffice, MPC HC 1080p film) 41W
Max (3D-s játék) 43W

LG Flatron W2242S 22” LCD TFT monitor
StandBy 0,9W
0% brightness 16,6W
50% brightness 26,5W
100% brightness 38W

Lenovo A55 irodai PC (Core2Duo, 2GB DDR2, Intel G41 integrált VGA, 320GB HDD)
StandBy 2,2W
Power up 70W
Idle 52,7W
Normal (FF 2-3 fül, Loffice, MPC HC 1080p film) 73W
Max (3D-s játék) 76W

Synology DS210j NAS (2db HDD)
Power off 0,5W
StandBy 7,5W
Power up 37W
Idle-max terhelés (Standby-ban nem mennek a HDD-k sem!) 23W

TP-Link TL-WR841N
menet közben 3,2W

TP-Link TL-WR2543ND
menet közben 6,4W

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#64) iMaverick


iMaverick
addikt

Nem esett szét. :DD

Erre a takarékos izzós témára: 5 éve költöztünk ide kertes házba, 1 évvel később nálam volt egy "kis" átépítés (értsd: majdnem minden dózer és úgy felépíteni a falakat, új ablak, ajtó, stb.), így a villany is úgy lett kialakítva. Ennek kapcsán már eleve kompakt fénycsövekben gondolkodtam: 13W-os Somogyi gyártmányú (meleg fehér színű)-ek lettek véve. Akkoriban kemény 650Ft/db áron. (És ezeket rakattam 2-ével. Kivéve a lakószobát: ott 2x2 van, osztott villanykapcsolóval.)

Ez 4 éve volt, azóta 1-et cseréltem, azt is csak azért, mert valami gyártási hibája volt! (Időnként elkezdett villogni, mint a fénycsövek egy hülye horrorfilmben.)

A trükkje annyi, hogy nem szabad állandóan fel-le kapcsolgatni... Most is, miközben írom a hsz-t, az előszobai 2 lámpa megy és a szobában az iróasztal lámpa (ez utóbbi nem kompaktos). Kb. 35nm a lakásom és ennyi be is világítja. (Jó azt elismerem, hogy nincs "fényár", de mivel olvasni szem szoktam, maximum a tablet-en, amúgy meg vagy a szg. monitorját bámulom, vagy a LED-es TV-t, így nincs is szükség légvédelmi reflektorokra.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#66) Teasüti válasza moha21 (#45) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Helyesbítek: ennyi az ára MA.
Manapság nemigen használunk energiatakarékos izzókat már.
Évekkel ezelőtt bevásároltunk belőlük, aztán fogynak idővel.
Pár éve ha emlékezetem nem csal a 3k-s darabár nem volt drága, inkább átlagos.

Ha te azt mondod nálam nem mentek tönkre sorban egy év alatt, akkor biztos úgy is volt... :U

(#55) PazsitZ
Van áram? Van. Működött? Igen.
Akkor ennyi.
Igen, biztos az én extrém felhasználásom hivatott tönkre vágni idő előtt az égőket. :C

(#67) fi:zi'k válasza Teasüti (#66) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

5-6 éve sem voltak jelentősen drágábbak az izzók. Az IKEA-s ára kb stagnál, de a Tungsramért sem fizettem 1500 Ft-nál többet, az biztos.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#68) moha21 válasza Teasüti (#66) üzenetére


moha21
addikt

Nem azt mondom nálad nem ment tönkre, hanem azt, hogy ahol én látom ott nem. Az, hogy mondjuk nálad nem megfelelő a hálózat a lakás villamos kiépítése vagy a szolgáltató vagy akármi miatt az más lapra tartozik. Vagy akár gyári selejtet is kifoghattál, mert ugye mindenből létezik ilyen.

Mi az, hogy ma? Évek óta ilyen áron veszem őket és mivel részben ebből élek így lehet kicsit több darabbal volt dolgom, mint neked.

Mondjuk akkor nem tudom, hogy amit (#64) iMaverick ír, hogy nála tökéletes megy a 4 éve 650 Ft-os takarékos, akkor az hogy lehetséges? Te 30 évvel ezelőtti számokkal számolsz a 3000 Ft-os áron?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#69) PazsitZ válasza Teasüti (#66) üzenetére


PazsitZ
addikt

Helyi vagy akár a lakáson kivülről jövő vezeték (pl. feszültségingadozás), foglalat probléma, ilyenekre gondoltam.
Nekem is volt 1 foglalat, ami volt, h rögtön kivágta, volt, h lassan gyújtotta be, de 1 hét alatt megölte a takatrékos izzót. Korábban a normált nem.

Szóval lehet félreérthetően fogalmaztam, de én ilyenekre gondoltam, nem extrém felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#70) lory256


lory256
csendes tag

nekem LG ledtv(ln5400) 82-cm standby 0.3watt, max eco-modban 23-25watt, normal fenyeron 35-40 watt korul fogyaszt
notebook (MSI athlon PII340 dual core) 20-25watt normal modban, 45watt maximum (jatek stb.)

(#71) mickemoto


mickemoto
őstag

Íme néhány mérési eredmény amit már régebben csináltam a háztartásomban.
Samsung 32" LCD 80-82 W, készenlétin 1 W
Régebbi LG síkképcsöves tv 60 W, készenlétin 2 W
Még régebbi Samsung 55cm-es katódsugárcsöves tv 65 W, készenlétin 10 W :Y (azóta hogy mértem csak akkor van áram alatt ha nézve is van)(ez már éves szinten majd 6000 Ft)

(#72) lory256 válasza mickemoto (#71) üzenetére


lory256
csendes tag

En ezt egy regi daewoo, katodsugarcsoves 51cm-es tvnel mertem volt, bekapcsolva 49w, de keszenletin 11watt

(#73) PrinczA


PrinczA
őstag

Dobálóztok itt mérőműszer pontosságokkal, márkákkal, …
Szvsz az lenne a lényeg, hogy tudjuk, hogy mennyi a fogyasztás, és ezt csökkenteni.
Ugyanazt a mérőműszert használva a változtatás után is.

Pl. (igaz ehhez nem kellett műszer, max. a tudathoz, hogy mennyit spórolok):
T-home router + a saját router fogyaszt ~20W-ot.
24/7-ben használva évi ~10eHUF-ba kerül.
Vettem 2 méter kábelt, egy kapcsolót, az elosztóból barkácsoltam 1200HUF-ból egy kapcsolós elosztót.
Amikor nem vagyok otthon kikapcsolom. Fél év után indul a spórolás.

(#74) erick_b válasza Teasüti (#66) üzenetére


erick_b
tag

vegyünk egy 3000 forintos takarékos égőt. ha jól számoltam vissza akkor 1 watt kb. 0.04 forint.
3000/0.04 = 75000-el, vagyis ennyi wattot kell megspórolj, hogy nullára jöjjön ki az ára az égődnek. Egy takarékos égő ami tud olyan 1300+ lument amennyit tud egy hagyományos 100 wattos kb. 25 wattot fogyaszt, vagyis 75-öt spórolsz vele óránként. 75000/75= 1000 óra. Ehhez képest 10-12 ezer órát adnak meg mint várható élettartam, szóval azért szerintem nem lehetetlen, hogy 10%-át kibírja egy takarékos égő annak amit a dobozára ráírnak és akkor onnantól már nyertél a használatán. (ha meg 1000 forintért veszed akkor 333 óra alatt térül meg)
Szóval szerintem illene kicsit utánaszámolni mielőtt messzemenő következtetéseket vonsz le arról, hogy mi éri meg anyagilag és mi nem.

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#76) Tikakukac válasza #32839680 (#75) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a hangya mennyi földet mozgat meg élete során szindróma. Nyilván ha csak 1 adott fogyasztást felszorzol 20 évre, akkor kapsz egy bődületes számot. Ha a kaját, akkor meg hívni kell a mentőt, mert elájulsz. Ha meg élsz szépen nyugodtan és nem spilázod túl a dolgokat, akkor meg lehet kiszúrsz egy jó üzletet és simán behozod a villany árát és még többet is.
Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77) VS461


VS461
tag

Érdekes felvetések. Én hét éve vettem 23 wattos ("=125 wattos normál izzólámpa!") Tungsram kompakt fénycsöveket. Próbáltam őket nem fel-lekapcsolgatni, a mai napig működnek; bár akkor nem voltak olcsók, nekem fényerő kellett. Aztán kipróbáltam a LandLite LED-cuccokat, kb. egy ezres volt darabja. Alig van fényük, és nem egy tönkrement közülük. Ma már csak ott van, ahol nem létszükséglet a fényerő, pl. előszoba, WC. Kipróbáltam a drágább LED-eket is, az Osram 8-11 wattos cuccai sajnos akkor a watt értékkel megegyező darab ezresbe fájtak, és most sem filléreket kerülnek. Nagyon jó fényerővel bírnak ugyan, de pl. a nappaliba és a hálóba kevés az is. Oda tehát mentek vissza a 23-as kompaktok, azoknak aztán van fényerejük.

Megoldás lenne az egy erős helyett több gyengébb fényerejű lámpatest alkalmazása, és azok igény szerinti használata, de ezekhez totál át kellene túrni a lakás elektromos hálózatát (kezdve a betonfal vésésnél), meg kellene venni a falikarokat, szóval fene tudja, hogy a 8-10 darab jó minőségű "LED-izzóval" együtt ez a költség mikor hozná be az árát a fogyasztáson.

Szóval, lehet propagálni az energiatakarékos dolgokat, ha az átlagember kompromisszumra kényszerül (itt a fényerő csökkenése miatt), és/vagy nem térül meg a befektetés a beruházás miatt. Ha a tévém régebbi fajta, x wattot eszik, és én lecserélem egy újra, amely csak a felét, és ez volt a fő indok a cserére, akkor spóroltam a fogyasztáson, de mondjuk, 47 év alatt térül meg az ára miatt. Ha csak egy kicsit is buta vagyok, akkor észre sem veszem, hogy lehúztak.

Ezt persze árnyalja, hogy a tévét nem gazdasági tevékenységre használom, hanem szórakozni. Az energiatakarékos világítás, fűtés, hűtés, mosás stb. esetén már inkább játszik a megtérülés dolog, de sajnos, az emberek nagy része nem engedheti meg magának, hogy "úri passzióból" takarékoskodjon, ahhoz állami, illetve globális támogatás kellene. Nem beszélve a nagyfogyasztókról, mint pl. a közvilágítás. Meg az akarat, hogy ugyan most kiadunk xyz milliárdot, de ez 50-100 év után megköszönik az unokáink. Akkor értelmet nyernének a "kihúztuk a tévét a konnektorból, ma is spóroltunk egy kisváros éves világításához elegendő energiát" kampányok is.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#78) iMaverick válasza VS461 (#77) üzenetére


iMaverick
addikt

Úgy összességében igazat adok neked (pl. közvilágítás), de ez a "Ha a tévém régebbi fajta, x wattot eszik, és én lecserélem egy újra, amely csak a felét, és ez volt a fő indok a cserére, akkor spóroltam a fogyasztáson," dolog tényleg nem ennyire egyszerű... Főleg ha azt hozzáveszed, hogy az ilyen szórakoztató elektronikai cuccokat nem a fogyasztás miatt cseréled főleg, hanem mert "lyukat beszélnek" a hasadba a gyártók a reklámokkal.

Pl. kolléganőm (osztályvezető a cégnél) már tervezte egy ideje, hogy vesz egy lapos TV-t. Kikérte a véleményünket (2-en vagyunk IT-sok), vázoltuk neki, hogy mit érdemes nézni, mire érdemes (felárat) költeni... Mivel nem tervez 3D-s bluray kiadványokat venni és mivel a magyar TV adók többsége még most sem sugároz HD-ben (!) sem, nemhogy 3D-ben, így direkt mondtuk neki, hogy nem kell 3D-re költenie, mert felesleges... Erre az eladó nem rábeszélte? Valami 30 ropival lett így hosszabb a TV. De 3D-s...

Namost ez a példa nem teljesen jó az esetünkre, de szerintem kellőképp rávilágít a vásárlók 70-80%-nak a hozzáállására. Én két éve cseréltem a 32"-es Samu-t egy 40"-es LED-es Samu-ra. (Se 3D, se smart funkció. Minek? Úgyis rá van kötve egy AMD Brazos alapú PC.)

Itt jön a trükk: a 32-es Samut elpasszoltam a nővéreméknek 30 ropiért. (Eredetileg 80-rt akart volna venni egy újat. Szerintem mindenki jól járt.) (+így meg tudtam magamnak indokolni, hogy miért cserélem a TV-t. ;] )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#79) lory256 válasza #32839680 (#75) üzenetére


lory256
csendes tag

konkretan lemertem egy samsung mobil toltot es 0.0-0.1 watt kozott ingadozva fogyaszt ha nincs raduva semmi, de ez nagyjabol igaz tobbi toltore is, regebb mertem volt

(#80) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

megtorten-e a mero osszevetese egy truerms-es merovel?
ket meres ugyaznazon a keszuleken ugyanazt az eredmenyethzza? /ez a legszebb:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82) Dr. Romano válasza Enszuke (#81) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kb. két éve vettem ebayről jópár ledes izzót, 2db 108 ledes kukoricát és 4db 7smd ledes blubot. Ezek közül három olyan helyen van hogy éjszakánként kint folyamatosan megy.
Még mindegyik működik minden gond nélkül.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#83) Polemius válasza Enszuke (#81) üzenetére


Polemius
aktív tag

Van olyan 220-as dugalj, ami kikapcsolja az aramot, ha erzekeli, hogy standby-ba ment a beledugott eszkoz. Van rajta infra vevo is, ami megtanulja, hogy milyen jelre kapcsoljon be.

A kérdés már csak az, hogy mennyit fogyaszt egy ilyen eszköz? :D

(#85) iMaverick válasza Enszuke (#84) üzenetére


iMaverick
addikt

+ egy ilyenbe gondolom több ketyerét is bele lehet tolni... Azért nem mindegy, hogy 3-4 eszköz van standby-ban, vagy csak 1...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#86) dabadab válasza Teasüti (#12) üzenetére


dabadab
titán

"valamint egy bekapcsolással annyi többlet terhelést generál amíg elári az üzemi hőmérsékletet, mint amennyit elfogyaszt az idő alatt, amíg lekapcsoljuk"

Ez elég jól láthatóan nem igaz, ha igaz lenne, akkor bekapcsolásnál simán levágná a biztosítékot, mert annyi energiát kellene felvennie :) Valójában az energiatakarékos égők bekapcsoláskori plusz fogyasztása gyakorlatilag elhanyagolható. Az, hogy a kapcsolagatás mennyire viseli meg az égőt, nagyban függ az égő elektronikájától is - személyes tapasztalataim (kb 20 égő, 8 év) alapján pl. a Philipsek ebből a szempontból remekül teljesítenek, a GE-k meg rosszul (konkrétan Philips még nem halálozott el, GE meg az összes, pedig az elején szinte mindenhol azok voltak, aztán fokozatosan cseréltem őket először újabb GE-kre, majd Philipsekre). A legrégebbi Philipsem 8 éves, naponta többször van fel-le kapcsolva, illetve általában végigvilágítja az éjszakát - és még bírja.

DRM is theft

(#87) imibogyo válasza Teasüti (#42) üzenetére


imibogyo
veterán

Én kb. 12 darab pofátlanul olcsó Landlite energiatakarékos izzót vettem 3 évvel ezelőtt, egy gyári kiárusítás alkalmával (kifutó széria volt, azt hiszem 350 Ft-ért vettem a 11 W-osakat és 500 Ft-ért a 22 W-osakat). Most is ezeket használom, pedig közben túléltek három költözést és csak egy ment közülük tönkre két héttel ezelőtt, mert költözés közben össze akasztották a bajszot a létrával és ez utóbbi bizonyult erősebbnek. :D

(#88) VS461 válasza iMaverick (#78) üzenetére


VS461
tag

Nem tudom iPad-ról offba rakni: Én nem cseréltem, nekem kellett egy fHD lapostévé:), főleg filmnézéshez. Nekem se kellett 3D, de arra plusz kiadással jöttem rá, hogy a Smart sem kellett volna. Ezt nem fogom cserélni szerintem 10 évig sem, ha kibírja.

#77: az Osramokon van is borda, azok bírják. Ezek a kis egy wattosak talán megvannak borda nélkül. Szerintem valami vezérlős bajuk volt azoknak, amelyeket kidobtam, mert elkezdtek egyes LED-sorok villogni, ki-bekapcsolni bennük.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#89) VS461 válasza VS461 (#88) üzenetére


VS461
tag

Kifutottam az 5 percből: a #77 valójában #81-re válasz Enszuke-nek.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#90) radi8tor válasza Dr. Romano (#82) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már LED-ek: nemrég vásároltam valami kuponos akcióval egy Osram 14W-os LED izzólámpát. Ez már 1000 lument tud leadni, azaz 75W-os izzó fényével világít. Szuper tartós darabnak néz ki: 30000 óra és 4 év jótállás.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#91) vamzi válasza radi8tor (#90) üzenetére


vamzi
őstag

jól hangzik. Mennyi az annyi?

(#92) radi8tor válasza vamzi (#91) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most is lehet kapni 5000-ért: OSRAM Parathom Classic A75

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#93) Teasüti válasza VS461 (#88) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De jó minőségű panelt, csak smart+3D-vel kapsz. ;)
Néztem én is lapostévéket, amelyik ezeket nem tudja, annak a képminősége is gyenge, meg a képfrissítési frekvenciája, nincs interpoláció se.

(#94) yerico válasza Teasüti (#93) üzenetére


yerico
senior tag

A folyamatos lekapcsolgatás után mekkora öröm a tévét elvinni szerelőhöz, mert tönkremegy az állandó ki -be kapcsolgatástól, és pengetni az ezreseket, hogy nagyfesztrafót cseréljenek benne. Ne belőlem éljen, hanem a többi lúzerből. Egyébként a tévém (LG42 LED) készenléti áramfelvétele 0.3Wh, ami számomra lényegtelen, röhejes, nem foglalkozok vele. Nem fogom 5-10E forintért javíttatni, ha éves szinten 100 forintba kerül a kényelem és a megbízhatóság. 3200 KWh az éves fogyasztásom, nem érdekel belőle ez a 2.6 KWh. És hogy korrektek legyünk, a tévé nem 24*365 órát megy készenlétben, mert ugyebár bekapcsolt állapotban nincs készenléti fogyasztás. Ezért ennek az időnek a negyedét minimum le lehet nálunk számítani, mert annyit be van kapcsolva átlagban. Egyébként is 5-10 év után úgyis csere, nem fog többet bírni. Napi szinten meg többször is kihúzni és bedugni, hát csinálja meg az, akinek derékbántalmai vannak.

(#95) Teasüti válasza yerico (#94) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is így gondolnám, de majd kijavítanak a villamos szakik, h nem eszik olyan forrón a kását.

(#96) moha21 válasza yerico (#94) üzenetére


moha21
addikt

A "nagyfesztrafónak" semmi köze nincs ki-bekapcsolgatáshoz. Bár nem tudom milyen nagyfeszről beszélünk, mert CRT-nél van sok kV, CCFL-nél már kevesebb, LED-es háttérvilágításnál meg nem tudok nagyfeszültségről.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#97) Tikakukac válasza Teasüti (#95) üzenetére


Tikakukac
titán

30 évnyi villanyszerelés után apám véleménye a kapcsolgatásról: kapcsolgassa a f@szom.

Hát ennyit erről :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98) Teasüti válasza Tikakukac (#97) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1 ;] :R

(#99) moha21 válasza Tikakukac (#97) üzenetére


moha21
addikt

Komoly szakmai vélemény..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#100) Tikakukac válasza moha21 (#99) üzenetére


Tikakukac
titán

Van az a szint amikor ennyi elég. Hát ez pont az :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101) moha21 válasza Tikakukac (#100) üzenetére


moha21
addikt

Ne is haragudj meg, de eleve az hülyeség, hogy jobb nem áramtalanítani, ráadásul több szempontból is és ez nem mendemondna, hanem konkrét bizonyíték van rá.

Az meg, hogy van aki 30 éve villanyt szerel megint nem mond semmit, mert van kollegám aki 20 évet démászos volt ( FAM vizsgák meg minden amire menni kellett ) 10 éve van a mostani vállalkozónál és tényleg nagyon jól tudja a régebbi szereléseket, de a mostani "elektromos kütyükkel" meg van lőve teljesen.
Elég jó példa rá, hogy nekem Lítium aksis fúróm van, neki NiCD és majd midnen használat után rakja töltőre az aksit és nem érti miért csak eddig bírja...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy apukád nem ért hozzá, hanem azt, hogy attól mert valaki 30 éve csinál valamit még nem biztos, hogy úgy is van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#102) Tikakukac válasza moha21 (#101) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is voltam fiatal meg az is vagyok, pont az az izomból megküldjük válasz az amit én is tettem volna, mint Te jelen esetben anélkül, hogy megértettem volna mit akar ezzel sugallni az öreg.

Segítek.

Kibontva: szerelje fel, vegye meg, kapcsolgassa, foglalkozzon vele akinek erre van ideje, kedve, energiája feleslegesen. Neki így ennyi idő elteltével a szakmában nincs, se munkában, se vállalkozásban se otthon ami jelzi mennyit érnénk el vele. Mondtam neki, meg is számolgatta a dolgokat és kiröhögött. Ami van hidd el meg van csinálva, ledes világítás bent és kint, ilyen-olyan távkapcsos refik udvaron meg időzítők fűtésre és egyebek, nonstop van képzés és mindig járnak a legújabb katalógusok és könyvek. Nem hacker, de a gépekhez tök hülye, de ami nem finom elektronika azt ujjból.
Azt azért hozzá kell tenni, nálunk villannyal megy minden, tehát fűtés, főzés, minden. Igen, konkrétan ki lehet számolni 10 évre mennyit lehet spórolni napi 1 óra kevesebb villanyégetéssel, a végösszegben viszont ez olyan tétel ami semmis, tekintve mennyi szopatóval jár ez folyamatosan.

Az akksis téma meg tök jó, csak semmit nem vág ide, semmit, mert ehhez nem modern technika kell, csak kockáspapír és 4 alapművelet.

Remélem most már érted :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103) moha21 válasza Tikakukac (#102) üzenetére


moha21
addikt

"z akksis téma meg tök jó, csak semmit nem vág ide, semmit, mert ehhez nem modern technika kell, csak kockáspapír és 4 alapművelet."

Csak azért jött fel, mert egy sajnos az átlag vill. szerelő nem foglalkozik a két akku közti különbséggel, illetve azzal, hogy a két akkut különböző módon kell tölteni.

A másik dolg meg az, hogy mint írtam nem csak azért jobb áramtalanítani, mert így nem megy kárba energia ( ami azon túl, hogy kidobott pénz még valahol a környezetet is terheli ), hanem hosszabb életűek maradnak eszközeink. ( kondenzátor feszültség alatt gyorsabban öregszik ). Illetve a hálózat zavaraitól is jobban védett egy olyan eszköz ami le van róla választva, valamint nem szennyezi magát a hálózatot semmilyen mértékben sem.

Másrészt az izomválasz felőled jött, hogy neked apud megmondja a frankót, közben nagyjából annyi derül ki a válaszodból, hogy mivel úgyse sokat számít az egész és nincs rászorulva ilyen dolgokra ezért a kényelem oltárán feláldozza az egészet.

"Azt azért hozzá kell tenni, nálunk villannyal megy minden, tehát fűtés, főzés, minden. Igen, konkrétan ki lehet számolni 10 évre mennyit lehet spórolni napi 1 óra kevesebb villanyégetéssel"

Ahol nem villannyal megy a fűtés ott is ki lehet számolni, hiszen azokat is mérik..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#104) Tikakukac válasza moha21 (#103) üzenetére


Tikakukac
titán

Én magát az akksis témát nem értem. Mert én ki nem ejtettem ilyet, ez úgy nem értem miért jött ide :B

Itt jön az amikor valaki kiszámolja nekem a legyártott kapcsolók okozta ökoterhelést is, ezek szállítását és mindent ami ehhez kapcsolódik. Utána majd pontos számítás lesz, addig meg ámítás-bámítással.
A hálózati üzemzavarról most konzultáltam, a válasz: ha védeni akarod a cuccaidat, és nem csak beetetni azzal, hogy a túlfesz nem vágja haza a fél házat, akkor egy vödör kismegszakító, nagyon sok horonymaróban cserélt korong, rengeteg javítás és csövezés, meg úgy 4* több vezeték kell. Na utána spórolhatsz hatékonyan, és véded az eszközeidet is. A többi az tessék-lássék megoldás.

Az izomválasz az igenis tőled jött, egyből vérszemet kaptál, hogy a baromja, tiszta ökör, a hülye apjával együtt. Senki sem vitatta, hogy lehet spórolni meg környezetet védeni, senki, egy szóval sem. Csupán érdemes a mérlegre tenni, hogy érdemes-e mondjuk így szerintem nálunk pölö olyan 60 darab konnektort felkapcsolózni és oda-vissza kattintgatni mikor jövünk megyünk fel és alá. Magával a filóval van a gond, tehát tök szép, hogy lemondasz a kényelemről, de ez valahogy mindig kimarad az ilyenekből, hogy ez mivel jár. Ez azzal jár, hogy a végtelenségig húzhatjuk a dolgot, és lehet bizerálnia termosztátot meg a bojlert is, hogy na csak 1 fok és spóroltam ennyit. Király. Csak az azért van, hogy neked komfortos legyen valami. Zéró végösszegű a játék, játszunk fair playt forintosítsunk mindent.

Hogyne lehetne, szépen kiszámolható a dolog nyilván. Hogy van-e értelme 0,5 wattokkal szórakozni, mikor 25kW-nyi kályha vereti magát mikor milyen kedve van az embernek éppen? Nincs. Ennyi TV és töltő még nálunk sincs, pedig csak laptopból 6 van összesen. Sajnos az a havi 2k az olyan tétel ami semmis, egy szépen kitakarított EGR szeleppel benzinből többet tudsz spórolni, tapasztalat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105) moha21 válasza Tikakukac (#104) üzenetére


moha21
addikt

Lassan értem amit akarsz mondani, viszont én nem értek vele teljesen egyet. Nem azt mondom, hogy 60 aljzatot kellene feszütlségmentesíteni, hanem 1-2-őt. ( Nekem a számtechos szobám + műszereim mind így vannak, illetve főkapcsolón ).

"A hálózati üzemzavarról most konzultáltam, a válasz: ha védeni akarod a cuccaidat, és nem csak beetetni azzal, hogy a túlfesz nem vágja haza a fél házat, akkor egy vödör kismegszakító, nagyon sok horonymaróban cserélt korong, rengeteg javítás és csövezés, meg úgy 4* több vezeték kell. Na utána spórolhatsz hatékonyan, és véded az eszközeidet is. A többi az tessék-lássék megoldás."

Ha a belső többlépcsős túlfeszültségvédelemre gondol, akkor nem kell semmivel sem több kismegszakító nemhogy egy vödör. És ennél jelentősen olcsóbb ha feszültségmentesítünk ( bár a hatékonyság más kérdés, hiszen egy kapcsoló is át tud ütni ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#106) Tikakukac válasza moha21 (#105) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha tényleg okosítani akarnék akkor otthon csak a szobámba kéne 6. Sajna ennyi cucc van, ilyen ez a szakma. A lakásra is annyi kéne, hogy anyám idegbajt kapna este.

A sima kapcsoló átüt, tudom, biztosítóztam nem egyszer, meg anyázás is volt szépen. Bár szabolcs különösen veszélyeztetett, errefelé hobbiból döntik a nagyfeszes oszlopokat meg pukkantják a trafókat. A tuti a bizti, a többi az hát olyan "kihúzom időben cica" inkább. Esetemben legalábbis mindegy volt, megfőtt a gép tv mikró így is meg úgy is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Egyébként ez is nagyon jó ötlet....Én már régen használom és azt hiszem itt a legolcsóbb.....

[link]

(#108) Teasüti válasza Gézengúz (#107) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs raktáron. Már két hónapja.
Amúgy igen, ennyiért instant get.

[ Szerkesztve ]

(#109) solaris17


solaris17
aktív tag

Az áramingadozásokra is érdemes odafigyelni, számtalan hardverbetegség okozója lehet.

A klasszikus földeletlen konnektorok esetére is felhívnám a figyelmet ( panelokban, régi építésű körfolyósós lakásokban ), mely az lcd monitorok inveretének ( villogó kép ) , alaplapon púpos kondi, tápok elhalása miatt elsősorban a felelős.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#110) solaris17 válasza Tikakukac (#97) üzenetére


solaris17
aktív tag

:D :C

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#111) solaris17


solaris17
aktív tag

Időnként érdemes néha ( évente ) a földelés hatékonyságát áramkörönként letesztelni a lakásban egy földelésmérő műszerrel.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#112) Sokimm válasza solaris17 (#111) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ezt olvastam kora reggel:
"Időnként érdemes néha ( évente ) a földrengés hatékonyságát áramkörönként letesztelni a lakásban egy földrengésmérő műszerrel."
Aztán rájöttem, hogy meg kéne mosakodnom!

(#113) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy réges-régi hűtőgép, kb 25 éves. Nagy, kétajtós.
Fogyasztásra ez van ráírva:
Power usage (24 hrs) 4.2 kWh

45 Forinttal számolva ez 189000 Ft éves fogyasztás?

Mondjuk itt van ez a hűtő éves fogyasztása 663 kWh. (29835 Ft) Ha lecserélem egy ilyenre, vagy hasonlóra akkor egy év alatt visszahozza az árát?

(#114) Teaway válasza sbazsi (#113) üzenetére


Teaway
veterán

4,2 kWh(24hrs) * 45 HUF * 365 days = 68985 HUF

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.