Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Az ilyeneket már nem viszik ki, csak értesítőt hagynak. Vannak ezek a bedobós kínai csomagok, azokkal meg ott a gond, hogy nem kell sehogy sem igazolni az átvételt. Odaadja a kezedbe és kész. Nyilván ha eltűnik becumiztad.

[ Szerkesztve ]

(#2) flymi válasza Lauda (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jó tudni. Tavaly volt kábé vagy 50-60 ilyen free shippinges csomagom, mégis kihozták kivétel nélkül. Na jó, asszem 2 "nem jött meg". :U De nem kellett bemennem érte a postára.
Na és a csomag ami két utcával arrébb landolt? :F Érthetetlen.
Ja, múlt év végétől van új postásunk.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nem kell félni, teljesen random a dolog.

2 hasonló méretű csomag (nem free, fizetett postaköltséggel) Németországból és Görögországból érkezett.
Egyiknél a postás közölte, hogy nagy méretű, ki se hozta, menjek be érte. (videókártya)
Másikat láthatóan kocsival hozták ki, de csak másnap várt a cetli, hogy nem voltam otthon (pedig igen)

Végeredmény ugyanaz, gyalogoljál szépen befele. Ugyanúgy nem érdekli őket, hogy ingyenesen küldték vagy postaköltséggel.

(#4) Lauda válasza juliabrilke (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Mindent postaköltség terhel, maximum nem a vásárló fizeti. Talán 1 éve lehetett, hogy átkutyulták ezt a csomagrendszert. Azóta előfordult, hogy a kisebb csomagot kihozták autóval, a nagyobbat meg nem, csak értesítést hagytak.

[ Szerkesztve ]

(#5) juliabrilke válasza Lauda (#4) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor viszont kellene nyújtani érte valami elégséges szolgáltatást a Postának.
Mert jelenleg se a csomag automata, se a kiszállítás rendszere alkalmatlan, hogy csomagot rendeljek.Nekem főleg az a gondom, hogy mindig otthon vagyok, de még csak nem is csengetnek soha, csak ráírja, hogy nem vagyok elérhető.

Mintha közölném az ügyféllel, hogy 80%-ig készen vagyok a munkával, mert kevés kapacitásom volt rá, de persze a pénzt kérem. Hány percre rá jönne szerintem a telefonhívás? :D

[ Szerkesztve ]

(#6) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha belföldről rendelek/küldetek akkor mindíg postapontra, postán maradóra kérem. Nem szeretem ha kihozzák, tuti hogy mikor hozza a postás, vagy melózni vagyok vagy mélyen alszok ( nappali alvó vagyok ). Dobja csak be az értesítőt, majd amikor van időm bemegyek érte. Bár a postapontos a követési számmal látható is hol tart, ill SMS- t is szoktak küldeni érkezéskor. A futárszolgálatokat messze kerülöm, csak 13 óra magasságában jön, akkor pedig vagy már elindultam melóba, vagy még melózok. Egyszer szabit kellett kivennem, mert nem értette ezt meg, ő 13 körül tud csak jönni, aztán ha végzett megy is haza, vége a műszakjának :W . A külföldi rendelések melyek meg free kézbesítések, rémálom, volt hogy odaadta a szomszédnak, és ha éppen rosszban lennénk, lehet sosem kapom meg...

(#7) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem csak a magyar posta ilyen, ha ez tud vigasztalni. Nekem iden eddig 3 kisebb csomag tunt el a UK-ban, ketto kinabol egy pedig belfoldrol. Es nem is keves cuccal. Na de mindegy is, lenyegeben visszakaptam az arat, de ez mar osszesen akkor is megvolt legalabb £100. :(

(#8) flymi válasza DarthSun (#6) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Belföldi posta más, én is inkább postapontra kérem, mert nagyobbak a csomagok és olcsóbb is.
Én is így-úgy dolgozom. Hol nappalos, hol éjszakás, de mindig van itthon valaki, úgyhogy azzal nem takarózhatnak, hogy nem tudták kézbesíteni.

Robert07: Az komoly!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9) Redneck


Redneck
veterán

Nem kell ehhez csomag. Elég egy szimpla boríték, néha az is gondot okoz a postának. Barátnőmnek többször személyesen kellett az ajánlott levél után járkálnia, mert a postás b*szott felmenni vagy felcsengetni (3. emelet, lift nélküli ház). Pár alkalom után meguntam. Mikor legközelebb láttam elhúzni, utána mentem és megmondtam hányas rajta a kabát. Azóta tudja hol a kapucsengő.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) flymi válasza Redneck (#9) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

utána mentem és megmondtam hányas rajta a kabát -> :D

Az öreg postás Józsival soha nem is volt gond, az idén viszont valami taknyosorrú gyerek jár erre.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#11) Freiherr válasza Redneck (#9) üzenetére


Freiherr
őstag

És ha kaputelefont nyom,akkor te lemész érte?Gyanítom,csak kinyítod neki az ajtót,hogy másszon szépen fel hozzád egy sz@ros levéllel...
Kis pénz,kis szolgáltatás,nagy pénz,nagy szolgáltatás.Ja,közöm nincs a postásokhoz,mielőtt,csak ez van mindenhol az országban.

XXX

(#12) Redneck válasza Freiherr (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Igen valamelyikünk lemegy érte, mert a postára menni bonyolultabb. Bármilyen futárnak lemegyünk mindig. Egyébként a címzés nem házszámra szól hanem emeletre ajtóra. Sajnálom a postást de az ő kényelme ne az ügyfél gondja legyen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nekem is rossz tapasztalataim vannak a postával. Volt két nem megjövős csomagom, pár száz ft/csomag, nem okoskodtam, gondoltam ellopták. Majd a harmadikat már trackinggel rendeltem, ezt meg a szomszédos utcában (kb 50m-re lakunk egymástól, falu) lakó nő vette át, akinek a neve nem is hasonlít az enyémhez. Bementem a postára, balhéztam, főnök, stb.
A lényeg, hogy elmentek a csomagért kb egy óra múlva hozták, már ki volt bontva kibontva, de semmi nem hiányzott. De hogy mi a f@sznak bontja ki a nő is ha nem neki szól... (vagy benne van a buliban :) )
A dolog pikantériája, hogy a nőnek szóló leveleket rendszeresen megkapom én - ezeket a fentiek után már szépen adjuk vissza a postásnak ha elkapjuk, h lehet jó helyre vinni...
Hozzátartozik az is, h a posta csökkent képességűeket -vagy hogy kell szépen mondani- alkalmaz, ilyen a kézbesítőnk is... :(
Amúgy egyre retekebb és drágább a szolgáltatás, igazán becsődölhetne már ez az állami szar.

(#14) #53932800


#53932800
törölt tag

Ez kínai rendelős dolog eléggé postás függő, nálunk például mindig kihozza, viszont tudok olyanról, akinél meg mindig értesítőt hagy.

(#15) flymi válasza gilfoyle (#13) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem kell, hogy becsődöljön, ahogy más állami cégnek sem. Tudnak nyereségesen működni, csak nem forgatják vissza, hanem kiveszik a nagy lóvét.
Régen a postás, vasutas mind megbecsült szakma volt, mondhatni urak voltak. Most egy utolsó senkik. Gondolom a munkához való hozzáállás és a szolgáltatás is ezért hanyatlik. Kis pénz, kis foci...
Azért vehetnek fel "csökkent képességűeket", mert már nincs más, aki oda menne dolgozni nekik éhbérért.

Én úgy vagyok vele, hogy a munkát el kell végezni. Nincs mismásolás, egyszerűen nem lehet. De ez az én hozzáállásom. Ha postás lennék, akinek hóban, fagyban, 40°C-ban is ki kell vinni azt a rohadt levelet, hát két utcával arrébbról is visszatekernék, ha elbaxtam bedobni egy küldeményt.

Robeszka5: Úgylátszik rá van bízva a ződekre, hogy mit visznek ki és mit nem. Vagy nem tudom.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16) #53932800 válasza flymi (#15) üzenetére


#53932800
törölt tag

Én se tudom elősszört azt gondoltam, hogy csak azokat hozza ki ami befér a postaládába, de aztán jött egy nagyobb csomag, azt meg felhozta hozzánk. Szerintem úgy megy ez, hogy ha valkinél "rendes" a postás és nem akar veled kib@szni, akkor kihozza, ha pedig nem az, akkor meg hagy egy cetlit.

(#17) flymi válasza #53932800 (#16) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És akkor még ehhez hozzájön az idén év elején bevezetett 24 mm-es ajánlott leveles mutatvány is...
Egy hónapja sikerült 25mm-es ajánlott küldeményt összehoznom, a kisasszony így nem vette át, csak postán maradóra küldhettem ugyanazért az árért és a címzett nem kap értesítést, ha megérkezett a cucc.
Szerencsére rugalmas volt a vevőm, azzal nem is volt gond...

Amit ma a posta szolgáltatás címszóval művel, az kész vicc.
Vasúton is beletelt két hónapba, mire rájöttek, hogy inkább adnak 0Ft-os IC pót és helyjegyet vágányzár alatti buszozás idejére. A magáncégtől megrendelt buszok többsége ramaty állapotú, nincs légkondi, meghibásodik menet közben. Az első hónapban NKH naponta vett ki egy buszt a sorból, mert valami nem stimmelt vagy a járművel, vagy a sofőrrel.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18) Narxis válasza flymi (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ami állami szolgáltatás az szinte mind ilyen mert nincsenek rákényszerítve a szolgáltatás minőségének javítására.

Thanos was right.

(#19) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A dpd két hete hozza csomagomat. Vagyis elvileg holnapra ideér. Szenzációs! :(((

Rip and tear

(#20) flymi válasza Zolaash (#19) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem most két csomagom hozza a DPD Angliából. 3 napja rendeltem mindkettőt, az egyik már elhagyta UK-t.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21) Freiherr válasza Redneck (#12) üzenetére


Freiherr
őstag

Értem,akkor nem szóltam semmit.;)

XXX

(#22) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hogy valami jót is mondjak a postáról: Tegnap délután kettőkor feladtak nekem postán maradóra egy csomagot Fehérváron, reggel hatra itt volt, most vettem át.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23) juliabrilke válasza flymi (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem voltál elég bátor, ezeket kiszállítással kell kérni és akkor jönnek a meglepetések. :DDD

(#24) flymi válasza juliabrilke (#23) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Angliából befutott az első csomag, GLS hozta. A másik lesz a DPD-s, úgy látszik azok nem kapkodják el.
7-én vásároltam, 8-án adták fel, ma 11-én 5 perccel ezelőtt vettem át.
Mondjuk az egyik oldala fel volt bontva (talán valaki túl kíváncsi volt)... Vagy jóakaróm van, mert olyan is volt a csomagban, amit nem vettem meg (plusz hardver). :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#25) pető bá'


pető bá'
őstag

Ahogy láttam, még nem volt linkelve..
valahol jogos, a kínai szarok miatt nem férnek el a sima levelek a postásnál.. tényleg inkább legyen postán maradó, mint elvesszen, vagy "begyűrje" egy kis postaládába..

"... and I hope you have a great day!"

(#26) flymi válasza pető bá' (#25) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már linkelték többször is Január óta, de jobb ha többször van, mintha egyszer sem.
Mint kiderült, postása válogatja. A vékony műanyag zacsis kínai küldeményeket eddig kivétel nélkül kihozta. A nagyobb méretűeket szo-szo. Mondjuk 50-50%, de romlik az arány.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#27) Zolaash válasza flymi (#20) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ma sem ért ide a pakkom. És nem külföldről, hanem a szomszédos megyéből. Én ezekkel befejeztem, soha többet nem lesz velük semmilyen üzleti kapcsolatom, az biztos. :(((

Rip and tear

(#28) dugo_ válasza Zolaash (#27) üzenetére


dugo_
veterán

Az eggyel előtti telefonom megtette a Shenzhen-Budapest távot 11 nap alatt, majd a postának ezen felül újabb 26 nap kellett, hogy Bp-Bp viszonylatban kiszállítsák... :D

(#29) flymi válasza dugo_ (#28) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem a vámon fogták egy időre? ;)
Valahogy elég nehéz elhinni, hogy 20+ nap bp-bp kiszállítás.


Így érkezett meg a GLS-es csomagom. Szerencsére minden ami benne volt, működőképes. De ki tudja mi volt még benne? Mert ahogy kiderült, nem csak olyat pakolt bele az eladó, amit vásároltam, tett bele más hardvert is... :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30) Redneck válasza flymi (#29) üzenetére


Redneck
veterán

Elég szarul fest, de a lényeg hogy a hardverek sértetlenek. Volt lista hogy mi van benne, és pluszba pakolt fel nem tüntetett dolgokat?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#31) dugo_ válasza flymi (#29) üzenetére


dugo_
veterán

Az oké, hogy megfogták, de egy hónapra?! :Y

(#32) flymi válasza dugo_ (#31) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Simán! Nekem 3 hetet ültek egy Kanadából jött csomagomon, mert karácsony és újév között érkezett kishazánkba...

Redneck: Nem volt lista, két vga-t vettem elvileg, de memóriát is pakolt mellé. Ráírtam és azonnal válaszolt, de nem mond semmit arról, hogy mi volt még a csomagban a vásárolt hardvereken kívül, pedig rákérdeztem. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#33) Narxis válasza flymi (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ilyet én át se vettem volna.

Thanos was right.

(#34) flymi válasza Narxis (#33) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát, én megtettem, mert kellett a szajré. :DDD Küldtem volna vissza Angliába?
De tényleg fostam, hogy mi van, ha sérült, vagy hiányzik valami belőle.
Futár persze mire megfordultam már el is tűnt furgonostul. Szerencsére minden okés a végéákkal.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#35) Narxis válasza flymi (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nemrég nekem valamelyik futár hozott ilyet és már azzal kezdte, hogy depo-ban jegyzőkönyvet vett fel mert úgy nézett ki mintha átment volna rajta egy autó. Szerencsére csak 1 párna volt benne ami sértetlen volt így átvettem de meglepődtem rajta, hogy létezik ilyen futár, lehet valamikor valami nagy borravalót adtam neki vagy nem tudom. :D

Mondjuk tudtommal olyat is lehet, hogy átveszed de ott helyben jegyzőkönyvet íratsz a futárral aminek nagyon nem szoktak örülni de a feladó felé bizonyíték, hogy nem te törted el vagy szedted szét. Ha viszont tényleg nincs baja a cuccnak akkor mondjuk felesleges.

Thanos was right.

(#36) flymi válasza Narxis (#35) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Aztán az is elképzelhető, hogy rápakoltak/rádobtak vlami nehezebbet és a már használt doboz és a belül elhelyezett karton guriga egymásnak feszültek és félig kiszakadt. A másik fele meg a kíváncsi kezek munkája...
Végül is összességében rohadt nagy mázlim volt, legközelebb tuti jegyzőkönyveztetem, ha ilyen lesz.
Keddre ígérik a másik angol csomagot, azt a DPD hozza. Remélem a legjobbakat!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#37) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog


DPD.

A kedves angol eladó vga-kat küldött bubis borítékban! Mekkora tróger már?!
Kivettem a zacsiból a 3 kártyát meg 5 letört műanyag burkolati elemet. PCI-E foglalat is sérült, a másiknál az sli csati. Bracket-ek össze vissza görbülve.
Lehet, hogy azért nem foglalkozott a gondos csomagolással, mert hibásként hirdette, de ez nem ok a hanyag csomagolásra. Két kártya mutat valami életjelet, legalábbis van bios hibajelzés. A foglalatsérült kártya abszolút merev és hideg már.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#38) juliabrilke válasza flymi (#37) üzenetére


juliabrilke
addikt

De nyakon csapnám az olyat, aki nem képes legalább egy dobozba beletenni a videókártyákat. :W
Nekem a postás rakta egyszer bele a pci foglalatos GT6200-as kártyát pukkanós zacskóban a postaládában. (csak a 65% lógott ki a postaládából) Biztonság kedvéért berakta mellé az értesítőt is. :DDD

(#39) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Itt nálunk Budaörsön már körülbelül meg se lepődünk azon, hogy ajánlott levelek/számlák/küldemények/stb rendszeresen nem érnek célba, de ehelyett szinte folyamatosan érkeznek fantomnevek alatt levelek a mi postacímünkre.

Nagyon érik már az a nap, amikor asztalt borogatva fogok bemenni a Postahivatalba és közlöm velük, hogy a helyi postásunk egy komplett balfék, mert ez már tűrhetetlen állapot. :W :W

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#40) C4mp3r


C4mp3r
addikt

erdemes belepni a fb-os postasok csoportba,es megprobalni kicsit az o oldalukrol is szemlelni a dolgot. rohadtul nincsen eleg kezbesito es sokszor egy embernek kell kivinnie 2-3 kezbesitonyi levelet/csomagot. a fonokot meg nem erdekli am, hogy az a szemely eppen hol ismeros, tudja a cimeket, valoszinuleg ezert van sok level teves cimre kezbesitve. en nem akarom nagyon vedeni a postasokat, mert van koztuk sok nyomorek, de rohadt nagy problemak vannak a postanal es ezek mar erzodnek az ugyfeleknel is

[ Szerkesztve ]

(#41) Corleone33 válasza C4mp3r (#40) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ez mind szép és jó csak amikor mi szívjuk meg pl fizetési felszólításokkal meg egyebekkel T-comtól mert utóbbi időben egy büdös számlát nem hozott ki a posta és még sorolhatnám..azon a ponton rohadtul nem tud már érdekelni, hogy a Postán belül ki-kire mutogat, oldják meg.

Mind egyszerű átlagember nem tud érdekelni hogy xy Jóska postás főnökei balf@szok, engem az érdekel hogy a küldemények megérkezzenek. Ha meg olyan nagy gondok vannak, tényleg nem akarok okoskodni de ottani szakszervezet nem létezik véletlenül?

azt azért tisztázzuk, hogy aki nem tudja a postási munkát jól ellátni, az szerény véleményem szerint keressen más munkahelyet, mert nem kötelező ott dolgozni.Az viszont már marhára nem oké, amikor mindenki más szív emiatt

TL;Dr értem én mire gondolsz, de elég nehéz jelenlegi áldatlan állapotban szimpátiát éreznem irántuk.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#42) flymi válasza juliabrilke (#38) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ugye!? Azt hittem csak én vagyok ennyire háklis a csomagolásra...

Korábbi képek egy Himuro sérüléseiről, a kedves eladó becsomagolta a fotókon látható vékonyka habszivacsba és barna papírba és feladta postán.
És akkor az emberben ne menjen fel a pumpa. :(((

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#43) C4mp3r válasza Corleone33 (#41) üzenetére


C4mp3r
addikt

megteheted, hogy te mint ugyfel leszarod a vallalat problemait, ami normalis esetben nem lenne gond, de attol meg a szolgaltatas szinvonala nem fog novekedni, sot ha paraszt vagy a postassal lehet hogy felmond es akkor meg nehezebb helyzetben lesznek. a szakszervezet meg mit csinaljon, ha egyszeruen nincs ember, addig dolgoztattak rabszolgakent szarert-hugyert a dolgozot, hogy mara mar senki nem olyan hulye, hogy odamenjen. raadasul valamelyik nap olvastam, hogy 4 millio ft premium a posta vezerigazgatojanak? na itt van az igazi problema, de elobb-utobb rajonnek majd, amikor mar nem lesz aki kivigye, szortirozza, a csomagokat, hogy tenni kellett volna valamit, de mocskos korrupt az allam csocsen logo vallalatkent meg varhatunk ra

(#44) flymi válasza C4mp3r (#43) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Állami cégeknél mind ez a helyzet...
Vasútnál van egy olyan ákció most, hogy hozz egy embert (aki előbb tanul, levizsgázik, munkába áll), utána kapsz 35 Mátyást. Pesten is úgy kell vadászni az embert lasszóval, hogy dolgozzon valaki a vasúton, miközben a nagyfejűek milliókat tesznek zsebre prémiumként. Hozzáteszem, hogy az idén jubiláló alantas dolgozót 15 év munkaviszony után 15k, 20 év után 20k, 25 év után 25k és 30 év után 30k egyszeri jutalom illeti. Csak most, csak ennyi.

Visszatérve a csomagomra, beveheti az összes lovaknak a lőcsét a két "nagy" futárszolgálat is. Szopogassák felváltva sokáig. Kifizetek cirka 5 rongyot szállításra és ezt kapom? Mondjuk ennél a csomagnál az eladó a hunyó, az első dobozos csomagra viszont nincs mentség. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.