Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

1440*900 felbontáson a konfigod örök darab :C Kicsit túlzás is 770-es :)

(#2) flymi válasza NandoXXL (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát igen. Megfordult a fejemben, hogy a szintén 5 éves LG 19" monitorom lecserélem egy szintén LG 23" 1920*1080-as felbontásúra. De egyenlőre kiköltekeztem magam.
Ezzel a konfigurációval is sokat spóroltam, mert ha kiskerben veszek mindent, az legalább 30e Ft-tal többe fájt volna. Nekem ez így most nagyon összejött! :C

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#3) #19617792 válasza NandoXXL (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

inkább legyen túlzás "900p"-re, mint "kevés" 1080p-re. :P

(#4) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azért jobban elnézném a filmeket és sorozatokat 23-24"-on... :U :K
Az meg nem "eszi" a grafikus megjelenítőt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5) elektrotank


elektrotank
tag

Gratula hozzá!

Nekem 6-7 évig 775-s processzorom volt, abból is talán a legrosszabb, egy Intel Pentium 3,2 Ghz-essel, egy agp-s kártyával, ddr1 ramokkal... talán tavaly előtt (most már :D ) vettem havertól mindössze 35-ért egy QuadCore AMD Phenom II X4 810, 2600 MHz (13 x 200)-t, 3 darab Kingmax FLFF65F-C8KF9 4 GB DDR3 1333-as ramot, meg egy Asus M4A78T-E alaplapot mindössze 35-ért. Szerintem bőven megérte, főleg úgy, hogy 3 ilyen darab ram ára kb. 35k :D
Tény, hogy videókártyám még mindig rossz, egy hd5450-esem van, ami valljuk be, nem mai darab. :)
Remélhetőleg a közeljövőben nekem is sikerül kicsit erősíteni a vasamat, bár így is hatalmas előrelépés az előző masinámhoz képest :DDD

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6) Luck Dragon

Gratulalok a gephez,nekem meg mindig van egy 775-os Q8400 ,6DB 6GB DDR2 800MHZ rammal es egy Zotac 250 AMP gepem.Én is eroesen nezegetem az uj dolgokat de a cikkedet olvasva mejobban elkapot a laz :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) elektrotank válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


elektrotank
tag

Köszönöm. Talán nekem is meg van valahol a 775-söm, bár fogalmam sincs, hogy hol. Ha kapok állást, akkor a közeljövőben teljes garnitúra csere lesz, ha csak egy táp és vga után nem elevenedik meg a gép :D Ugyanakkor megpróbálok várni a ddr4-es korszakra, hátha az amd is kitalál valamit, lehet érdemes arra várni, az intelnek már vannak ddr4-es lapjai, de iszonyú drágák. Ugye nekem most amd-m van, lehet maradok is ennél, olcsóbb, olykor jobb felszereltségű ugyanazon az áron egy alaplap, mint egy ugyanolyan intel, legalábbis én ezt vettem észre. Elvileg APU-ké a jövő az amd-nél. Bár szerintem jelenleg vga-n és tápon kívül így hirtelen nem is kéne más, 80-100k-t költenék erre a kettőre, azzal már bőven elégedett lennék. Nekem ez a kettő jelenleg a legfontosabb, egy moduláris tápban gondolkodnék akkor, talán egy 600W-osban.
Aztán ha nem jön össze, akkor szívás van és ez a konfig fog szolgálni még pár évig :)
Várom a további híreket :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jó látni, hogy végül mégis elkészült ez az iromány. :K
Elég jól hangzik a lista, most pedig várjuk a tavaszi akciót aztán az újabb beszámolót a végleges formáról.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9) Luck Dragon válasza elektrotank (#7) üzenetére

Hát eddig amit össze néztem a következők.
i5-4590 ~vagy 4690- 48k
cm hyper 212 evo ~ 10k
asrock h97 performance
CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9B
wd black 1TB ~ 20k
120-as kingston hyperx 3k
Zalman z11 ~
Fsp raider 550 ~ , xfx pro 550 ~
VGA- nem hiába nem irtam azt még nem tudom :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) elektrotank válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


elektrotank
tag

Én Asrock-ot nem vennék, maradnék az Asus-nál. Nincs vele tapasztalatom, de az Asus-t sokáig nyüstöltem, és most is azom van :)
Én vga-ból pl. AMD választanák, bár azt mondják az Nvidia jobban megy az intelhez, ettől függetlenül ha nekem lenne egy i5-söm, akkor is AMD vennék. Ha jó kártyát akarsz az r7-r9 (amd-s szériák ezek) körül érdemes nézegelődni. Az Nvidia-ról nem tudok sajna nyilatkozni, világéletemben AMD kártyám volt.
Corsair ramok szerintem jók.
A WD black-t csak akkor érdemes venni, ha nem tárolásra fogod használni a vinyót, elég gyors, szóval ha játékot akarsz rajta futtatni, az kíválóan alkalmas rá. De tárolásra elég a blue is szerintem, nekem pl az van, azokat a játékokat amikkel én játszok (már ami elfut a vga-m miatt :DDD ) azokkal nincs gond, viszi. Ettől függetlenül megéri black-et venni.
Gépház, így képekről nem tűnik rossznak, szép, anno biztosan megszállottan akartam egyet, ma már érdekes, de inkább a letisztult formák izgatnak, mint a CM Silencio 650 pure, ami nekem van. Havernak viszont megmutatom, mert Ő is akar egy gépházat, porszűrővel és ahogy látom ebbe van. Bár ahogy olvastam róla, a kábelmenedzsment nem épp az erőssége, a processzor hűtőről néztem információt, mármint magasságáról, mekkora megy bele max, arról nem láttam semmit, de lehet én vagyok vak.
SSD-m nincs, de gondolom biztosan jó a Kingston.
Én a két táp közül a XFX Pro 550-et választanám, ha a képeket nézem, mindegyik kábele harisnyázott (az nekem plusz pont), a vezetékek nem lógnak össze vissza, jobban mutat a gépedben emiatt (meg jobban is néz ki maga a táp, ha már itt tartunk), összeségében jobb lesz a végeredmény is.
Az i5-ről különösebben nem tudok mit mondani, korrekt egy proci... de ha már itt tartunk, szerintem érdemes a legerősebbet választanod az i5-ből, és akkor nem lesz sok gondod :D

De ahogy hallottam, msot úgy mindennek emelkedett az ára, így meglehet érdemes lenne várnod húsvétig, lehet csökkennek az árak vagy benyomnak 1-2 akciót, így még akár olcsóbban is kijöhetsz és a megspórolt pénzből esetleg még mást is tudsz venni :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#11) Luck Dragon válasza elektrotank (#10) üzenetére

Köszönöm a jó tanácsokat :R Nem vagyok márka "fan" De eddig az intel volt az ami NCsoft mmorpg-hez jól teljesített kis Lan partyk esetében, azért választottam maga a WD-t ,A ház pedig hogy ne főljön meg benne a több órás üzemelés közben. Az alaplapon is agyaltam de már 3 Db Asrockom volt és mindegyik tette a dolgát, és remélem ez is megteszi majd, és az sem rossz ha játékra van kihegyezve. Amit még néztem lap esetén asus h97m-plus volt, Számomra felesleges a z-lap mert nem szeretnék szorzózármentes cpu-t használni.
De az ötleteket mindig szívesen fogadok, a fentebb leírt listám is csak egy baráti beszélgetések alapján összehozott variáns.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) flymi válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem teljesen jó lehet a konfigod, megtámogatva egy Nvidia GTX760 szintű kártyával, szerintem alább ne add! (Talán még 670-680)
A hűtő is elég lehet, mivel nem lesz tuning. A lényeg, hogy egy i5-öt már azért ne gyári cooler hűtsön.
Szerintem teljesen korrekt!

Többiek: Szomorúan közlöm, behalt a gép. :U
Mondjuk az én hibám volt, zárlatot csináltam, most tesztelgetem, mi mehetett benn tönkre. Remélem csak a táp és nem az alaplap, mert akkor morci leszek. Addig már eljutottam, hogy SSD, HDD, RAM, VGA sértetlen. De nem moccan a kicsike... :O :W

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13) elektrotank válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


elektrotank
tag

Nekem teljesen mindegy a processzor, olyan lesz, amire pénzem lesz :D Tehát alapvetően én se vagyok márka fan, csak hogyha alaplap vásárlásról van szó :DDD Videókártyánál is ez van, aminek jobb az ár/érték aránya, azt veszem :)
Szeremcsére az én házamba se forrt fel még semmi... erősen fűtőtt szobában a hőmérséklet 3x120-as ventilátorral, Zalman hűtőmmel, stressz alatt ment 60 fok fölé asszem :D Tehát meg vagyok vele elégedve :)
Aztán még rakhatnák bele 2 ventit plusz 1-et.
Szóval alaplapot eltekintve, annyira nem teszek különbséget márka közt, ahogy adódik pénzem úgy veszek.

flymi
Mivel füstölted el? :O Én is néha zárlatot csináltam stb, szikrázott, de soha nem ment el semmim... a táp azonnal tiltott... de ha úgy közvetlen próbáldod beindítani rögtön az eset után, akkor nem fog (tapasztalataim szerint), húzd ki a tápkábelt vagy kapcsold ki a hátulján lévő kapcsolóval, várj 1 kicsit, aztán kapcsold be újra. Ha csak a táp ment el, az könnyen pótolható.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#14) flymi válasza elektrotank (#13) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az az érdekes, hogy a zárlat után el tudtam indítani. Egyszer...
Utána rendesen leállítottam, ahogy kell. Utána mintha agyhalott lenne. Már szétszedtem amennyire tudtam, Most egy régebbi f*stalicska táppal nétem, a lap kap-e áramot. Ha igen, akkor a táp lesz a ludas. Ez lenne a "majdnem" legjobb eset.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15) Luck Dragon válasza flymi (#14) üzenetére

Remenykedem en is hogy a tap lesz a gondok okozoja.Majd kerlek ird meg mire jutottal. :R
Amugy egy 770es kartyan gondolkodom,de ez meg nem szazszazalek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) elektrotank válasza flymi (#14) üzenetére


elektrotank
tag

A lap kaphat áramot, de a proci ettől függetlenül felmondhatta a szolgálatot... ha elindul a rákötött venti akkor a lap elvileg jó, ha se kép, se hang, akkor sajna a procinak lőttek. Ugyanakkor ha semmi jel akkor meglehet h az alaplap mondott csődöt, de a proci attól még jó lehet, vagy a táp. Tápot könnyen lehet pótolni ha van egy kis félretett pénze az embernek, ha gyorsan kell akkor elég egy Crosair-ból 10-15k-ért venni egyet :D Esetleg egy ismerősre kérdezz rá, hogy kipróbáljátok a procit, ha esetleg nem indulna el a lap :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#17) flymi válasza elektrotank (#16) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kipróbáltam a másik táppal, lap elindul és a VGA is az alaplapról (nem kapott tápról külön áramot). 62-es hibakódot dobott a kétkarakteres megjelenítőre és az alaplapi reset és power gomb pirosan világít.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18) Luck Dragon válasza flymi (#17) üzenetére

Ez Asrock hiba kod azaz alaplap hiba van.Ha jol remlik a biosnal van valami meg a ram kapcsolat.De pontosat csak holnap tudok irni szamodra.Neharagudj.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) Retro11 válasza flymi (#17) üzenetére


Retro11
senior tag

Húzd ki a tápot, vedd ki a RAM modulokat, majd helyezd vissza (kétszer is nézd meg, hogy jól benne vannak-e a foglalatban), default-on próbáld meg elindítani a gépet, ha nem megy, akkor a lap kuka. Akarom mondani, gariztasd le.

Táp, processzor, memória ritkábban szokott tönkre menni, a "gépbenyúkálokbekacsótállapotban" akcióktól. A jövőben te sem fogsz áram alatt kotorászni a gépedben.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) elektrotank válasza flymi (#17) üzenetére


elektrotank
tag

Hát, az előttem lévők már elmondták, mit akartam. Max. süsd ki a bios-t, nem tudom fog e segíteni, de hátha, ki tudja :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#21) flymi válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megvárom azért az okítást, hátha tudsz valami jót mondani. Valóban nem lesz menet közben nyúlka... :N
RAM-okat még egyszer megpróbálom átrakni, hátha...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22) Luck Dragon válasza flymi (#21) üzenetére

Szia, Az Asrocknál utána olvasva azt írják hogy a 62 hiba kód több dolog válthatja ki, és az is benne van amit Retro11 kolléga is írt, de a CPU hűtő is okozhatja hogy nagyon szorosan van rajta, és a lap érzékelő a bioszon keresztül figyelmeztet, laza lehet vagy nem érintkezik a VGA, vagy a Ram ez is okozhatja. Ilyenkor a tápot leveszed róla, végig kell nézni mindent akár újból ki és be kell tenni majd vissza tápot és várni kell 30 másodpercet ez az ajánlott (de valaki többet ír), és vagy elindul vagy nem, ha nem akkor a Biosban kell csinálni egy resetet, és ha akkor sem indul el akkor nagy a baj,Ilyenkor még írták hogy kell egy alaplapi újra telepítés de ez nagy meló még hamar papír nehezék lehet ha nem ért az ember hozzá.És még ott van az is hogy mivel? Ilyenkor jön az hogy garanciáztatás. És egy hozzá csatolt mese hogy valamiért nem megy, és nem tudod mi lehet a baj. Forrásom carbonite Asrock forums.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) flymi válasza Luck Dragon (#22) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem és köszi! A hűtő nem lehet gond, mert levettem róla. Így mindenhez könnyebben hozzá lehet férni. Akarom mondani, csak így lehet bármihez is hozzáférni. Sajnos az egyszeri siker után már a régi táppal sem mozdult meg semmi. Pedig volt RAM bizerga és a VGA-t is kivettem a helyéről, valamint a HDD-t és az SSD-t is lekötöttem.Szóval elvileg csak a lap-RAM-CPU kombó kap áramot, vagyis nem kap, mert nem muzsikál...
Ez akárhogy is nézem szerviz lesz, ott talán meg tudják mondani a lap károsodott-e.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) Luck Dragon válasza flymi (#23) üzenetére

Hát nagyon szívesen, és akkor hajrá a szerviznél.
Én meg agyalok a VGA-kon hát ha egyszer elhatározom magam egynél :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) elektrotank válasza flymi (#23) üzenetére


elektrotank
tag

Esetleg less rá az alaplapon lévő kondikra, nincsenek e felpúposodva. De ha nincs más megoldás, akkor marad a szerviz, vagy garanciáztasd.
A felpúposodott kondenzátorokról jut eszembe (ezt a példát lehetőleg ne kövesd): egyik haveromnak volt egy Dell gépe, a kondik megszívták magukat és a gép nem akart indulni. Apám, mint hobbi elektronikus, leszakította róla az összes olyan kondit, ami púpos volt és no lám, semmi gond nem volt, ment, mintha misem történt volna :DDD
Ez kb. ugyanolyan kísérlet volt szerintem, mint amikor egy CD-RW-t berakott anno a mikróba, hogy megnézze mi történik vele, ha kicsit odapörköl neki...

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#26) Luck Dragon

Esetleg az alaplapbanlévő pici gomb elemet ha ki és vissza rakod az nem segíthet(tipp) :F
Imádom ezt az összefogást ami itt megy:D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) flymi válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kondik nem púposak. Annyi még, hogy rádugtam a tápot egy régebbi alaplapra, azzal simán elindult, szóval a lappal lehet valami...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28) adrian360 válasza elektrotank (#25) üzenetére


adrian360
őstag

mostani szilárdelektrolitos kondik nem púposodnak, és egy pár hónap alaplapnál meg főleg nem lehet kondi hiba. ha nem megy egy teljes bios reset után se az alaplap, én biztos mennék gariztatni, ha nincs külsérelmi nyom, nem tudom hogy sikerült egyébkén zárlatoztatni

(#29) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hétfőn bevittem szervizbe, azt mondták "megnézik". Gondolom ezt úgy értették, hogy vetnek rá egy pillantást, hogy aha, itt van, jó. Mostanáig semmi válasz. Tegnap zárás előtt bementem megkérdezni, mégis nagyjából mikorra várható eredmény. Az ürge azt mondta épp most folyik a tesztelés, ma délelőtt hívnak. Khmmm. Délután 3 van és szétb*x az ideg...
Jó lenne, ha minél előbb lenne eredmény, mert ha nem jó azonnal megy garanciába és rendelhetek másikat, mert már 5 napja nincs gépem... A garanciáztatás sem a gyorsaságról híres, szóval...

adrian360: Ez szigorúan titkos, hogy lehet egy lapot másodpercek alatt hazavágni. ;) :O

elektrotank: És mi lett a CD-vel? :F Gondolom nem tett jót neki a kísérlet...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30) elektrotank válasza flymi (#29) üzenetére


elektrotank
tag

Konkrétan ketté vált :D olyan volt, mint 2 darab CD :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#31) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nnna. Bakker! ISTN bizony mondom néktek, szétbszazideg! Nekem kellett felhíjam a szervizt, ma délben, hogy mondják már meg. mi van a lapommal. Miért nem képesek felhívni, ha végeztek vele?
A jó hír viszont az, hogy az alaplapom hibamentesen működik (állítólag), viszont a táp egy teszter segítségével elindul, de sehol máshol (saját és másik lapban) sem hajlandó megmoccanni.
Szóval a kisebbik rossz történt, azért visszaküldjük gariba, hátha... Most nézhetek egy új táp után.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32) elektrotank válasza flymi (#31) üzenetére


elektrotank
tag

Amikor mi gépet rakattunk össze, anno 1000 éve (amikor még kb. 10-11 voltam és a 755-s korszak volt a menő), akkor mi is egy csomószor hívtuk a kedves szakembert, mert már ott állt egy hete a gép és még akkor se volt kész...
Legalább jó hír, hogy a lapod megmenekült és akkor gondolom a proci is jól muzsikál... végtére is nem volt a táppal gond, ha már megvédte a többi alkatrészt :D
Chieftec vagy Crosair tápot javaslok, de a fenn említett tápok is jók szerintem.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#33) flymi válasza elektrotank (#32) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hol fenn?

Nem tudom, lehet felszívom magam és veszek egy ugyanilyet, mer' legalább occsó volt. De lehet veszek egy XFX XTR 550-et vagy Corsair RM550-et. Most még nem tudom, de k*va gyorsan ki kéne találjam mi kerüljön bele... Tápos fórumban most kérdeztem. Remélem Potzee vagy dulee tud megint segíteni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34) elektrotank válasza flymi (#33) üzenetére


elektrotank
tag

Hol fenn?
A cikkben említett tápokra gondolok :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35) flymi válasza elektrotank (#34) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jah... :W :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.