Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

húú ez tényleg micsoda egyedi innováció... az, hogy hasonló funkcionalitású szolgáltatások nálunk évtizedek óta működnek, nem számít...

bingóóóó

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Lenry válasza bambano (#1) üzenetére


Lenry
félisten

hasonló funkcionalitású szolgáltatások nálunk évtizedek óta működnek

igen?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Micsoda hülyeség. :D

(#4) nextman


nextman
aktív tag

Nem eleg nagy a varosban a bunozes? Esetleg celkeresztet is festenek majd a kocsikra?

(#5) dabadab válasza Lenry (#2) üzenetére


dabadab
titán

Pénzespostás :D

DRM is theft

(#6) Tournament


Tournament
aktív tag

Ezentúl már nem is kell kitépni a falból az automatát csak feldobni a trailere :DDD vagy csak beszállni és feltolni egy árnyékolt kamion raktérbe D

[ Szerkesztve ]

(#7) tatararpad


tatararpad
őstag

Meghódítja a világot? Mit szívtatok, küldjetek nekem is.

(#8) MineFox54


MineFox54
őstag

Ja, ezt kva könnyű lesz kirabolni...

Amúgy észrevettétek, hogy nem vette ki a kártyát az első filmben? :P

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

Pesten a VIII. kerületben 10 méter után nyoma veszne az autónak.

Nem véletlen, hogy a TESCO-s online bevásárlós teherautó biztonsági őrrel szállít ki a "nyóckerbe".

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ez egy Google autóval lenne igazán poén, de így szerintem is csak pénzespostás.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) tomazin válasza Lenry (#2) üzenetére


tomazin
veterán

igen, csak őket nem menő kis bömösben lehet látni, hanem kicsit nagyobbacska páncélozott járműben.

(#12) Sicilian válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Sicilian
addikt

Ezt nem is tudtam :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#13) atike


atike
nagyúr

Könnyebb lesz az autóval "kezdeni" valamit, mint kitépni egy ATM automatát a falból... :U

(#14) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én arra vagyok kíváncsi, hogy Ukrajnában mekkora erre a kereslet. ;]

Amúgy otthonra elfogadnám. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) DonP666


DonP666
csendes tag

Már indulok is!

(#16) BlackPriest


BlackPriest
őstag

tök jó, azt atm azt jelenti, hogy bankjegykiadó, ebből meg nem lehet pénzt kitenni, csak betenni. inkább futár, vagy mozgó széf.

mod.: nem kell kirabolni ilyen autót, csak kell egy saját, hasonló matricával, az időzített ügyfélhez 3 perccel korábban érkezni, aztán keresni egy országot, amivel nincs kiadatási egyezmény :DDD

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#17) dajkopali válasza BlackPriest (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

nem egészen: ATM "is an electronic telecommunications device that enables the customers of a financial institution to perform financial transactions, particularly cash withdrawal, without the need for a human cashier, clerk or bank teller."
vagyis az ATM egy többfunkciós készülék

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) BlackPriest válasza dajkopali (#17) üzenetére


BlackPriest
őstag

ATM: Automated Teller Machine,azaz bankjegykiadó automata

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#19) Televan74


Televan74
nagyúr

Pénteken hozzám is jöhetne egy,akkor nem kellene bemásznom az OTP -be. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) dajkopali válasza BlackPriest (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

névben igen, funkciókban nem

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#21) BlackPriest válasza dajkopali (#20) üzenetére


BlackPriest
őstag

nyilvánvalóan tudom, hogy mit lehet csinálni ma egy atm-el, de akkor sem 100-as ez az elnevezés szerintem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) Phvhun válasza BlackPriest (#21) üzenetére


Phvhun
őstag

Sikerült megragadnod az évszázad legnagyobb problémáját.

(#23) BlackPriest válasza Phvhun (#22) üzenetére


BlackPriest
őstag

neked meg sikerült egy még egy hozzászólást gyűjtened, szorgos kis szamár vagy :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#24) KisDre válasza BlackPriest (#23) üzenetére


KisDre
senior tag

Hát te nem az interneten élsz?! Az nem szamár hanem egy ló! Look at my Horse song

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#25) Pttypang válasza atike (#13) üzenetére


Pttypang
veterán

Az atm-ben nagyobb esellyel van penz, mint egy ilyen autoban. Mivel ez csak felveszi a penzt ugye, ezert odauton ures. ;)

Everybody lies.

(#26) dabadab válasza BlackPriest (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Automated Teller Machine,azaz bankjegykiadó automata"

A pénztárosból (teller) hogy lesz bankjegykiadó?

DRM is theft

(#27) shortcutme válasza twollah1976 (#9) üzenetére


shortcutme
tag

8kerben lakok, elég gyakran találkozok az autóval, de sose láttam még biztonsági őrt vele és a TESCO-s bevásárló autónál amúgy sem lehet kp-val fizetni.

(#28) HussarF

Blackpriest-tel értek egyet. Vagy jelentkezzen az, akinek már sikerült ATM-be pénzt betenni...

(#29) Hintalow


Hintalow
senior tag

Az kavar meg itt többeket, hogy atm-ként nevezi a cikk a célja szerint egyfunkciós (csak befizetés) eszközt.
Alapjáraton azt atm rendszerek valóban alkalmasak befizetésre is, csak pont nálunk ez a funkció soha nem terjedt el igazán, amelyik banknál volt, többnyire az is leépítette az elmúlt években, a kihasználtság / üzemeltetési költség mutató kedvezőtlen állása miatt.
Ez valóban szinte csak cégeknek lehet értelmes, ráadásul sok helyen épp az a cél, hogy a készpénzforgalom lehetőleg minél kisebb legyen, így azért kicsit visszás "innovációnak hívni"....

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30) dabadab válasza HussarF (#28) üzenetére


dabadab
titán

Te még tényleg nem láttál pénzbefizetésre használható ATM-et? [link]

DRM is theft

(#31) HussarF válasza dabadab (#30) üzenetére

Nem. Linkelj már ilyet Magyarországról.

(#32) dabadab válasza HussarF (#31) üzenetére


dabadab
titán

Az OTP-nek szoktak lenni ilyenjei, mondjuk amikor utoljára néztem, akkor azok low-tech borítékos bedobással működtek, nem bankjegyfelismerővel.

szerk: találtam linket is, a jelek szerint megfogyatkoztak: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) dajkopali válasza dabadab (#32) üzenetére


dajkopali
addikt

abban az OTP-fiókban, ahová én járok, a három előtéri ATM-ből kettőn van befizetési funkció is, olyan, amilyet írtál

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#34) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én is írtam, hogy van ugyan még, de alig 1-2 banknál (kevesen használták, viszont a pénzkezelőcég díjja a szolgáltatásért nem forgalom alapú, hanem fix)
Ráadásul az ügyfelek jó része azért kívánja igénybe venni, mert azonnal kéne neki a számlán az összeg, de az átfutási ideje pár munkanap, így gyorsabb, ha kivárja a következő fiók nyitvatartási napot, és befizet a számlára.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nem szeretek fórumokon írogatni, de mivel fèlig lengyel, fèlig magyar vagyok, s Varsóban lakok egy ideje, mondom: Varsót ne keverjètek valami cigányteleppel. Minden 2-3kmenkènt valami nagyobb volumenű èpítkezès folyik, a gazdaság messze lekörözi a magyarèt. Kicsi haszonkulcsokkal akár, de dolgozik szinte mindenki. Minden 10. járgány luxusverda, s nem 200Ft-os címletekkel járkálnak. Sokszor használtam èn is wpłatomat-ot, azaz kèszpènz befizető automatát. Nincsenek banki költsègek, èlhetőbb ország, s mèg sorolhatnám. Lesz erre kereslet. Ja, a biztonsági őrök nem kisasszonyok, s nem is pisztolyokkal mászkálnak. Nem igazán mernèl ránèzni pár rendőrre. A közbiztonság terèn is messze lekörözi mondjuk Magyarországot, ahol fèlve kell nèha közlekedned...
Nem csoda, èn nem is akarok visszatèrni, sajnos ez a helyzet...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#36) tatararpad válasza Bluesummers (#35) üzenetére


tatararpad
őstag

Köszönjük hogy megosztottad velünk milyen jó helyen élsz és milyen szar itt nekünk.

(#37) Pttypang válasza Bluesummers (#35) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez hogy jön ide? :U

Everybody lies.

(#38) Phvhun válasza Pttypang (#37) üzenetére


Phvhun
őstag

Hogy nem?

(#39) Pttypang válasza Phvhun (#38) üzenetére


Pttypang
veterán

BUT My horse is amazing !!!

Everybody lies.

(#40) KisDre válasza Bluesummers (#35) üzenetére


KisDre
senior tag

Elég lett volna annyit írnod hogy Lengyeleknél van értelme s csak nálunk más a helyzet :U

KisDre.artstation.com

(#41) FF23 válasza Bluesummers (#35) üzenetére


FF23
senior tag

Ne is erőltesd az írogtást. A történelem úgy hozta, hogy egyszer nekünk lógott ki a se..ünk és kaptunk önzetlen segítséget a lengyelektől, aztán volt ez fordítva, nem is egyszer. Talán lesz is még.
Szerencsére vannak ott is egész emberek, nemcsak félig ilyenolyan semmilyenek.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#42) Bluesummers válasza FF23 (#41) üzenetére


Bluesummers
őstag

Èn is nagyon remèlem, hogy megváltozik a helyzet minèl hamarabb, s lesz Mo.-n is mobilbank akár.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#43) Auruma válasza Bluesummers (#35) üzenetére


Auruma
csendes tag

Lengyelországban nincs bűnözés?
Amúgy a magyar közbiztonságban egyetértünk, meg abban is, hogy a nyugatot majmoljuk és próbálunk kapaszkodni feléjük...

(#44) Pttypang válasza Auruma (#43) üzenetére


Pttypang
veterán

Ott kolbaszbol van a kerites. Meg nyugaton is. Meg mindenhol, csak kis hazankban nem, mert a gonosz vilag osszeeskudott a dolgozo magyarok ellen. JK

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.