Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Annyit azert csondben hozzatennek, hogy megtalaltam az uj cifra karomkodasomat a jovo honapra.

"Hogy egyessevel masoljad te netbook tapipaddal a magyar ekezetes betuket egy forumposztba."

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) grabber válasza Esmein (#1) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,ez így hajnalban jól esett :D

(#4) szablya


szablya
tag

Mit mond a teknőc? Na mit?
semmit, te buta :P

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#5) lorcsi


lorcsi
veterán

jó ez a kép :DD

(#6) Esmein válasza szablya (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

Teknoc legnagyobb arc, olyanokkal jon elo mindig, a fulem ketteall. Feszeklaki Tobias urat nem lehet am semmibe venni :D

@Kalandor: Stimmel nagyon :D:D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Crystalheart válasza Esmein (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Windows sem magyar? Vagy legalább magyar nyelv telepítve? Mert akkor van benne Képernyő-billentyűzet is. :) Kicsit egyszerűbb volna, mint másolgatni.

(#8) tildy válasza Crystalheart (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Angol bill, angol win, magyar kiosztas szerintem be sincs allitva. Pedig haznalhatna az en gepem (angol win, magyar bill, magyar kiosztas)
elnezest a kep minosegeert w910ivel keszult. (amit utalok... Restartolstb. Pedig alomtelefon volt mielott megvettem, de sok nyugje van. Ennyire nem csalodtam emg telefonban)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) dabadab válasza Esmein (#1) üzenetére


dabadab
titán

setxkbmap hu? :)

DRM is theft

(#10) Esmein válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem, az xp sp2 home amit adtak a netbookkal szinten angol (raadasul egyesult kiralysagbeli, hogy idegesitsen a word hogy mindig visszaugrik UK helyesirasra US helyett, en meg szivrohamot kapok hogy 6 hiba kozben csak egy rakas centre, litre, colour meg jewellery)

Legegyszerubb megoldas az lenne, hogy lenyulom az asszony notebookjat, de az meg eltori a labszaram olyan nehez ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) tildy válasza Esmein (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

papirkutya :P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) tildy válasza Kalandor (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem tobbet ir angolul :D :DD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Esmein válasza Kalandor (#12) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szegyen, nem szegyen, a napi 22-24 ezer leutesnyi munkamat angolul irom. Talan majd a machez varazsolok egy magyar kiosztasu billentyuzetet is, hogy legyen, de ehhez nem szenvedek mar vele :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) dabadab válasza Kalandor (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Rendelj online egy magyar billentyűzetet és cseréld ki"

Mi koze a billentyuzet szitazasanak ahhoz, hogy milyen karakterek jelennek meg a kepernyon egy gomb lenyomasakor?...

DRM is theft

(#16) Esmein válasza dabadab (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mondjuk hogy az en agykapacitasommal eleg para vakon irni egy angol billentyuzeten, ha meg raadasul nem is ott vannak a dolgok ahol lenni kene megnagyobb a gubanc.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) dabadab válasza Esmein (#16) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az agyamra en se mernek rabizni ket komplett billentyuzetkiosztast, viszont szerencsere az ujjaim jol tudjak, hogy hova kell nyulniuk :) (A.m.: hajlamos vagyok azt feltetelezni, hogy mindenki, aki foglalkozasszeruen nyomkodja a gombokat, tud gepirni)

DRM is theft

(#18) Esmein válasza dabadab (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

En tudok gepirni, ezen az egy billentyuzeten, ezen is nagy nyogvenyelosen 65 szo/percet. Asszem lenne hepaj ha az aposztrof helyen megjelenne Kalapos O" elvtars. vagy ha a nulla visszakerulne az 1 ele.

Jezusuristen a helyesirasom...

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) Dany007 válasza dabadab (#17) üzenetére


Dany007
veterán

"hajlamos vagyok azt feltetelezni, hogy mindenki, aki foglalkozasszeruen nyomkodja a gombokat, tud gepirni"

Ez amúgy teljesen logikus elgondolás. Én is így gondolom. De mondjuk aki többet használja az egeret (grafika, tervezés) mint a billt, ő nem feltétlen tanul meg gépelni.
Nálam például a sok msn-ezés még anno, meg a sok fórumozás mostanában, ami emelte az írásom sebességét.
Valaki linkelt régebben egy gépelési sebességmérő tesztet ide az egyik topicba. Na, azt kipróbáltattam a titkárnőnkkel, aki elvileg 'gyors és gépíró', kb a 3/4-ét tudta annak, amit én. Pedig én nem is használom azt a tipikus szabályos 10 ujjas gépírást, hanem ahogy jólesik, ahogy megszoktam mégis jóval gyorsabban gépelek, mint ő.

(#20) dabadab válasza Dany007 (#19) üzenetére


dabadab
titán

"De mondjuk aki többet használja az egeret (grafika, tervezés) mint a billt, ő nem feltétlen tanul meg gépelni."

Attol senki sem tanul meg gepelni, hogy sokaig nyomkodja a billentyuket, a gepirast meg kell tanulni. Az, amit te produkalsz, nem gepiras, hanem viszonylag hatekony amatorkodes :)

DRM is theft

(#21) Esmein válasza dabadab (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ocsem az igazi allat, MUD-okon kezdte, meg szinte hozza volt tapadva a billentyuzet a kezehez mar 12 evesen, 16 evesen odebb toltak a keze alatt a zongorat 2 hanggal, es kb fel ev alatt 500 leutes fole ment, meg korosztalyos orszagos bajnok lett. Mindig kerdezem hogy kell csinalni, de mivel egy szemet, nem arulja el. Allitolag gyakorlas, de en azt nem hiszem el, tuti van X-lotty, vagy piros tabi amitol egybol jobban gepir valaki ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) Dany007 válasza dabadab (#20) üzenetére


Dany007
veterán

"hanem viszonylag hatekony amatorkodes :)"

Pontosan! :) Egyértelmű nem gépírás. Viszont mint a gépíró titkárnő, mint a 25 éve tördelőként dolgozó munkatársam csak lesett az eredmény kapcsán, pedig ő aztán tényleg egész nap csak gépel. Ergo, hiába nem gépírás, hiába amatőrködés, de tényszerűen hatásosabb, gyorsabb írás :)
Most pontos eredményre nem emlékszem, de az átlag olyan 70-77 szó / perc körül volt. A rekord 81. A titkárnőnk rekordja ~65, a tördelőé 45-50 körül. Szóval az ő maximum teljesítményük sok-sok éves gyakorlat és gépírástudás ellenére se közelíti meg az én átlagomat.

(#23) dabadab válasza Dany007 (#22) üzenetére


dabadab
titán

Azert egy rendes titkarnonek illene 100 tajan teljesiteni, a 45-50 meg tenyleg kezdoszint. A 81 teljesen jo, ha tudnal gepirni, akkor meg teljesen asz lennel :)

DRM is theft

(#24) madstunt válasza tildy (#8) üzenetére


madstunt
addikt

megszoftvereztétek már? lehet csak azt kéne. gyorsan megvan az

(#25) tildy válasza madstunt (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

tavaly osszel volt mar egyszer , ja. Utana kicsit jo lett, de huvos idoben pl. a kamera lepett ki mindig vissza amenube. Probaltal belemenni, kicsit mintha elindult volna, de aztan vissza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) madstunt válasza tildy (#25) üzenetére


madstunt
addikt

ha huvos idohoz kotheto az a problema akkor ket ok lehet: 1: vmin van egy mikrorepedés és olyankor a hotagulas miatt nem erintkezik.
2: betud ugy mocskosul zarlatosodni ha meleg helyrol huvosbe kikerul. a csaladban pl egy csuszka nokianak voltak telen problemai pont emiatt

(#27) Dany007 válasza dabadab (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Őszintén nemtudom mennyit illene nekik :) Az biztos, hogy mindenki csak lesett.
A 81 az a max. Átlag 70-77 ami úgy "csuklóból" megy.
Amúgy kolléganőm is pont azon csodálkozott, hogy mindent abszolút szabálytalan nem tízujjas gépeléssel...

(#28) tildy válasza madstunt (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mihez kotni, emrt enyleg csak hidegben volt ilyen. Minden funkcio mukodott, de ha akamera gombot megnyomtam, vagy a menubol mentem oda, akkor mindig visszalepett a menube.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.