Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Természetesen az egészet elsősorban gazdasági és szociológiai szempontból értem, nem politikailag, bár határt nyilván nem lehet húzni.

Ha valaki jelölni akar miniszterelnöknek, adhatok egy felsorolást az ország bajairól, majd javasolhatok megoldást. :D
Igazából nekem az is elég lenne, ha lemásolnánk jól működő rendszereket. Talán kissé igazítva a helyi sajátosságokhoz. Tudom, hogy sokaknak fájna, de legyen csak itt is a világrend a munkához való jog, a munka és a közteherviselés.

A legjobb aláírás a héten

(#2) lúzer válasza erdoke (#1) üzenetére


lúzer
veterán

én ezt már rég megírtam, plusz az "ember embernek farkasa" helyett is tettem egy javaslatot

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3) Zolaash válasza erdoke (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Fogadd az első szavazatot! :K :R

Rip and tear

(#4) erdoke válasza lúzer (#2) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy elnézem a jelenleg szóba (hírbe?) hozott gazdasági szakembereket, a problémák szociális oldalát továbbra sem akarjuk felvállalni. Pedig úgy lenne igazán értelme nekivágni.

A legjobb aláírás a héten

(#5) lúzer válasza erdoke (#4) üzenetére


lúzer
veterán

sikerült mélyebbre süllyednünk mint hittem... :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6) Eastman válasza erdoke (#1) üzenetére


Eastman
őstag

Erdoke for President!

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) erdoke válasza Eastman (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ha a Sólyom elszáll, erdoke marad? :D
Az biztos, hogy én nem a GYES-sel és a GYED-del indítanék, hanem elővenném a 3-400e haveri léhűtőt, és rövid úton az utcára raknám őket. Utána folytatnám a korrupcióval, és közben átrendezném a szociális kiadásokat is.
Viszont mindez mit sem ér, amíg nincs oktatási és munkahely teremtési stratégia, mert az utcán lévő ill. utcára kerülő százezreket dolgoztatni kellene, és nyilván nem a közszférában...

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke


erdoke
titán

Frissítettem egy kicsit. Amennyire lehet, továbbra is maradjunk távol a pártpolitikától, próbáljuk meg gazadasági és társadalmi szemszögből vizsgálni a helyzetet. Köszönöm.

A legjobb aláírás a héten

(#9) dabadab


dabadab
titán

Azert Ukrajnat meg mindig nem ajanlanam...

DRM is theft

(#10) kraftxld válasza erdoke (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi 2008 november elején léptünk, de megérte a dolog. Most a havi pénzem feléből megvan a lakbér, kaja + rezsi kettőnkre, és normálisan el lehet lenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) erdoke válasza kraftxld (#10) üzenetére


erdoke
titán

Tudsz valamit a mozgás jogi hátteréről? Mi kell hozzá? Elég egy állandó lakcím Szlovákiában és egy ottani bejelentett munkahely?
Természetesen full legális dolgokra gondolok, eddig is trükközhettem volna itthon, ha lett volna rá hajlandóságom...

Megfogadtam év elején, hogy megvárom a következő ígérgetési kör ("reformok") végét, és utána döntök. Ahogy elnézem a nagybőgős "programját", megint nem oda nyúlnak, ahová kellene, úgyhogy készülődhetek a lelécelésre.
Erkölcsi szempontból már nem tartom aggályosnak, 11 éve keresek átlag fölött, végig teljesen bejelntve, hófehéren. Azt hiszem, kitermeltem az első, (nagyrészt) államilag finanszírozott diplomámat, a többit pedig saját zsebből, ill. a munkáltató segítségével fizettem.

A legjobb aláírás a héten

(#12) dabadab válasza erdoke (#11) üzenetére


dabadab
titán

"11 éve keresek átlag fölött, végig teljesen bejelntve, hófehéren."

Azert ehhez eleg nagy elszanasra lehetett szukseg.

DRM is theft

(#13) kraftxld válasza erdoke (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem Szlovákiába költöztünk, hanem "kicsit" messzebb :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) erdoke válasza dabadab (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, mennyire ironikusnak szántad a megjegyzést, mert szmájlit nem tettél hozzá.
Eleinte nem okozott gondot a fehérség, és az ezzel járó irreális elvonás kb. 4 okból: Egyrészt nem voltak még gyerekeim, akiknek felelősséggel tartozok, másrészt nem is foglalkoztam a témával, azaz a hazai és a külföldi rendszerek vizsgálatával, összehasonlításával behatóbban. Harmadik oknak ott van az elvonás mértékének növekedése az elmúlt évek során, és a felhasználás egyre pazarlóbb volta. Végül pedig a lehetőség sem volt egyszerű és közeli. Mióta fél lábbal egyébként is külföldön dolgozok, ráadásul külföldi székhelyű munkáltató egyedüli Magyarországon alakalmazott embereként, a lehetőség eléggé kínálja magát. Igazából a hozzám kapcsolódó bevételek is EUR vagy USD alapúak, nem hiszem, hogy nagy gondot okozna a cégnek az átállás. Nagyjából egy könyvelő céget kellene találni a választott országban a hazai helyett, ha egyáltalán...

@kraftxld
A tengerentúli lehetőség is adott lehet, olyan iparágban tevékenykedünk, ami elsősorban ott fejlődött igazán gyorsan, ezáltal elég komoly szakemberhiánnyal küzdenek. Ez a lehetőség mégis akkor válna komollyá, ha valami kedvező pozícióval csábítanának, nem pedig én futnék valami (bármi?) után.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#15) bullseye válasza erdoke (#7) üzenetére


bullseye
addikt

na ja, csak ahhoz, hogy legyél, kéne az a támogatói pol. bázis, ami magával hoz 1-200e léhűtőt. ozt ezek a khm... morálisan hátrányos helyzetű emlős ám gerinctelen létformák aztat nem szeretnék, hogy nekik ne legyen még sokkal jobb. Amikor szó esett róla, hogy a havi 1-2 százezres költségkerettel esetleg el is kéne számolni annak, aki felveszi, akkor is azonnal - évek óta először - kialakult az egység, hogy ugyan, ezt senki nem várja tőlük igazából...

méghogy a csehekkel cserélünk a szólásokban... az albánokkal!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#16) kraftxld válasza erdoke (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ilyen nemzetközi a cég akkor érdemes megkeresni a HR-est, aztán ő gondolom meg tudja mondani, hogy mi feltétele annak, hogy más országban fizessenek ki. Ha pl Angliában van a központ akkor szinte csak annyi a dolgod, hogy nyitsz ott egy bankszámlát, gondolom kell valami adószám is, és hajrá. Aztán csak vissza kell utalni a pénzt meg az alap TB-t fizetni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) erdoke


erdoke
titán

Hmm, ezen írás meglepően nagy részével egyetértek. Én azért raknék bele számokat bőven, hogy az állításaimat ne filozófiai vonalon támadják/vitassák.
Emellett ezt a blogbejegyzést is elolvasni érdemesnek tartom.

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza kraftxld (#16) üzenetére


erdoke
titán

Dániában van a központ, és a munkaszerződésem szerint közvetlenül az anyacég foglalkoztat. Dániával az a "gond", hogy közel ekkora az elvonás. Önmagában persze ez nem lenne nagy probléma, ám a cserébe kapott szociális hálóból nem igazán részesülnék itthon élve. Mert ugyebár nálunk az a probléma, hogy a dánokét is felülmúló elvonást alig ellentételezi valami. Remélem, az utóbbi állításomat nem kell különösebben indololnom, elég ha a közutak állapotát vagy a beteg gyerekem mellett, a kórházi folyosón eltöltött éjaszakákat felidézem...

A legjobb aláírás a héten

(#19) kraftxld válasza erdoke (#18) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor szét kell nézni az EU-n belőli vízummetes országokban, hogy hol a legmegfelelőbb neked, megbeszélni a céges HR-esel, kiugrani az országba, bankszámlát nyitni, adószámot igényelni stb. Szerintem simán meg lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) erdoke válasza kraftxld (#19) üzenetére


erdoke
titán

A saját HR-en kívül honnan tudnék szakszerű tanácsot kapni?

A legjobb aláírás a héten

(#21) lorcsi válasza erdoke (#20) üzenetére


lorcsi
veterán

adótanácsadó cégek tudnak szerintem ilyenben segíteni. régebben láttam iyleneket, de engem (sajna) nem érint, ezért nem jegyeztem meg a pontos helyet

(#22) dabadab válasza erdoke (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Nem tudom, mennyire ironikusnak szántad a megjegyzést, mert szmájlit nem tettél hozzá."

Egyaltalan semennyire. Azt gondoltam, hogy jol kepzett, jol fizetett ertelmisegikent minden bizonnyal lett volna komoly inditekod es lehetoseged (valamint kovetheto peldad) arra, hogy az "adooptimalizas" (persze, azert pl. EVA-nal is egesz vicces szamok jonnek ki, ha az ember vegigszamolja a komplett koltsegvetesi elvonast) utjara lepj es ha ezt megsem tetted, akkor annak minden bizonnyal valami komoly elszanas lehet a hattereben.

DRM is theft

(#23) erdoke válasza dabadab (#22) üzenetére


erdoke
titán

Naív voltam. Eleinte még az adó- és járulékterheket elkerülőket szidtam, ahogy az normális álláspont a nyugati országok többségében. Később rájöttem, hogy itt annyira szűk réteg cipeli a hátán a többit, és annyira lassú a változás (ami néha ráadásul még negatív is), hogy nem feltétlenül csak a sötét bunkók lépnek erre az útra, hanem azok is, akik megelégelik a feneketlen kútba szívlapáttal hányt pénzeket. Még mindig naív állapotban tovább reménykedtem, hogy majdcsak rendet csinál valaki, elvégre a szándékot többször deklarálták vezetőink. Mostanra egyszerűen meguntam a fejőstehén szerepét, az ígérgetők pedig bekaphatják. :((

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke


erdoke
titán

A helyzet nem javul, sőt...

A legjobb aláírás a héten

(#25) lúzer válasza erdoke (#24) üzenetére


lúzer
veterán

nem baj, jól élünk!
jobban mint 4 év múlva az tuti

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26) adalbert1 válasza erdoke (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Szomorú... :(
Gondolom az is közrejátszik a gazdaság gyengélkedésében, ill. a válság által az országra gyakorolt hatásban hogy rengeteg terméket külföldi importból szerzünk be, köztük sok olyat is amit itthon is elő lehetne állítani.

Érdekes, unokatestvérem pont most akar hazaköltözni Kanadából.

(#27) erdoke válasza adalbert1 (#26) üzenetére


erdoke
titán

Ha van egy valag megtakarításod dollárban, nem rossz ötlet éppen most hazaköltözni.

A hazai ipari termelés csak kisebb részben függ importált alkatrészektől/alapanyagoktól, a probléma nagy részét a gyárbezárások ill. a megrendelések csökkenése folyományaként harmadolt kapacitás kihasználtság okozza.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#28) adalbert1 válasza erdoke (#27) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak ő is azért vacillál, mert nem tudja hogy mihez kezdjen, ugye a válság miatt eléggé beszűkültek a mindenféle lehetőségek... Na meg gondolom a befektetések is nagyobb kockázattal járnak mostanában, ha meg nem kamatoztatja akkor bármennyi pénzt fel lehet élni.

Hmmm... Nem pont erre gondoltam csak hülyén fogalmaztam (ez teljesen logikus), hanem hogy maga a válság azért érint minket annyira mert rengeteg import késztermék van a piacon itthon. Szóval itt inkább az árak növekedésére gondoltam a forint romlása miatt. Persze ilyen kis országban hiú ábránd lenne azt hinni hogy sok mindent lehetne teljesen hazai termékként előállítani, főleg úgy hogy az alacsony gyártási volumen miatti magas darabonkénti önköltség miatt még esetleg így is jobban megérné importálni.

Mindenesetre annyi előnye van a válságnak is, hogy Átlag József (akit így hívnak attól előre is elnézést) megtanulja hogy nem feltétlen kell 60 havi hitelre plazmát venni azért mert a szomszéd Józsinak is van (a hitellel magával semmi bajom, inkább az értelmetlen fogyasztással, és annak hitelből való finanszírozásával) . Persze ez meg automatikusan magával vonja a termelés csökkenését is. Viszont így csökken a környezetterhelés (nem az egy darabra eső), és talán nő a termékek életciklusa. :)

Remélem most sikerült érthetőbben fogalmaznom, és hogy nem írtam túl nagy baromságokat sem. :B

(#29) erdoke válasza adalbert1 (#28) üzenetére


erdoke
titán

Még a drága hiteles fogyasztással se lenne baj, ha az Átlag Józsefed nem személyi kölcsönnel vagy CHF alapú jelzálog hitellel, és nem teljesen kicentizett bevételekkel vette volna a plazmatévét, vagy utazott volna el Spanyolországba.
Hitelt úgy érdemes fölvenni, hogy a törlesztőrészletre ráhagysz még 20-30 %-ot, amit akár azonnal is tudnál fizetni, és még ugyanennyit, amit nadrágszíj meghúzással mellé tudnál még tenni. Persze a legjobb készpénzre venni a dolgokat, különösen azon javakat, amik gyorsan veszítenek az értékükből (műszaki cikkek, autók pl.).

A legjobb aláírás a héten

(#30) adalbert1 válasza erdoke (#29) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, ez a fő probléma. Kíváncsi vagyok hogy vajon az ilyen Átlag Józsefek mekkora hányadát adták a fogyasztásnak. :U

És itt el is jutunk oda, hogy ezeket akár Átlag József is tudhatná ha nem olyan lenne az oktatási rendszer amilyen. Egyik kolléganőm foglalkozik kompetencia méréssel, és ledöbbent hogy mennyi diák nem tudja az ismereteit egyáltalán alkalmazni (más kérdés hogy Átlag József az ismeretek hiánya miatt nem tudja alkalmazni őket).

Egyszerű példa: kör területének a kiszámítása nem kellene hogy problémát okozzon középiskolában senkinek, az osztás, szorzás sem. Viszont rengetegen vannak, akik ezeket az ismereteket nem tudják arra felhasználni hogy egy x árú 30 cm átmérőjű pizza és egy y árú 45 cm átmérőjű pizza közül melyikkel járnak jobban (pedig nem egy nagy szám kiszámolni az ár-érték arányt). Persze eltekintve attól hogy az arányosnál több/kevesebb feltét kerül esetleg az egyikre, vagy hogy az arányosnál vastagabb a pereme, esetleg a 30 centissel nem lakna jól :) , stb.

(#31) tkazmer válasza erdoke (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze a legjobb készpénzre venni a dolgokat, különösen azon javakat, amik gyorsan veszítenek az értékükből (műszaki cikkek, autók pl.).
autót? venni? :Y
az a vicc, hogy ma, magyarországon olcsóbb bérelni, mint vásárolni autót :U

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) erdoke válasza tkazmer (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ezt nem teljesen értem. Béreltem és vettem már autót, és bár soha nem számoltam ki, pontosan melyik mennyi, de így elsőre valószerűtlennek tűnik az állításod.

A legjobb aláírás a héten

(#33) tkazmer válasza erdoke (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) dabadab válasza tkazmer (#33) üzenetére


dabadab
titán

Azert ennek szamolj utana. Pl. ott az a konkret pelda, 5,5 millios auto havi 160k-ert (amibol elsore le kell tenni egymilliot), harom evig, aminek a vegen nem marad semmid. Ehhez kepest megneztem par autos hitelkalkulator, kb ezekkel a feltetelekkel (5,5 millio, 1 millio koruli sajatero, harom eves futamido) szinten ugyanekkora torlesztoreszlet jott ki, csak ott a vegen az auto a tied is marad.

DRM is theft

(#35) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Szerintem Átlag József, aki a tónikát, balázst, anyátokköztöt bámulja nap mint nap, közte pedig a reklámokban a pénzt mosolyogva, 300%-os hitelre ajánlja a kezitcsókolom, egyéb esetekben pedig például hülyék azért nem vagyunk szlogenekkel, üvöltve reklámozzák az akciósnak hazudott plazmatévét, ott nehezen képzelhető el, hogy a szó szoros értelmében vett ÁTLAG József ne dőljön be a maszlagnak.

Egyre több túlköltekező, ahogy Ti is említettétek, új TV-t is csak azért vevő, "mert a szomszédnak is az van már" alapon az életét "élő" jóskapistával találkozok mostanság.

"Kéne már egy új autó" - Minek ? Még a régi sem a tied, a felét sem fizetted ki, eddig az esetleges önerőn kívül jóformán csak a kamatait tudtad kinyögni !
"Olyan ciki már ez a régi, képcsöves TV" - Szinte ugyanezt mondtad 3-5 évvel ezelőtt is, amikor az 56-63 centis Oriont/Videotont lecserélted a mostani 70 centis, véletlenül sem hazánkban gyártott típusra. És van egyáltalán olyan tartalom rajta, amit érdemes nagyobb méretben/felbontásban bámulnod ? Mert az, hogy nézed, az túlzás. A telesoppot pont neked, orruknál fogva vezethetőknek sugározzák. (Ezzel konkrétan tisztában is vagyok postai csomagraktárosként... ;) )
"Ugorjunk már be a mekibe/plázába/centerbe bekapni valamit" - Ja ! Költs legalább háromszor annyit ugyarra a kajára, amit otthon egy kis ügyeskedéssel/háziassággal te is simán össze tudnál dobni ! Anyád főtt kajája úgysem kell a francnak sem, elvégre abban legalább van táperő, vitamin, és még íze is van. Nem baj, hadd landoljon csak a kukában inkább !

Szóval nehéz lesz az országban átvészelni egy ilyen időszakot, ahol Átlag Józsefnek nemhogy tartalékai nincsenek, de egyrészt szinte napról napra él, másrészt gyakorlatilag természetes számára az egymásba fonódó hitelek közötti lavírozgatás, a felesleges költekezés.

Amitől pedig mikor először meghallottam, csak hegyeztem a fülem, hogy én vagyok-e olyan fáradt, hogy már félreértek dolgokat, vagy valóban tovább tudják fokozni a lágyagyúak teljes kisemmizését : adósságrendező hitel - na, ekkor kicsit padlót fogtam.

Mellesleg abban az országban, ahol egyes szerencsés magánzsebek telhetetlen tömködése folyamán gyakorlatilag meg lett szüntetve az ipari és nagy részben a mezőgazdasági termelés, valamint mindenki csak kereskedelemből és szolgáltatásból akar megélni (mit, hogy megélni ? meggazdagodni !), nos ott nem tudom, hogy egyáltalán van-e reális esély arra, hogy a társadalom komolyabb sérülések nélkül átvészeljen egy ilyen időszakot ?

De Istenemre mondom, én nem akarom, hogy igazam legyen ! Nem. Nem akarom... :O

(#36) erdoke válasza DuplaZso (#35) üzenetére


erdoke
titán

"mindenki csak kereskedelemből és szolgáltatásból akar megélni (mit, hogy megélni ? meggazdagodni !)"

Ha körülnézek, ezzel az állításoddal semmiképpen nem tudok egyetérteni. Mára egyértelműen az ország legnagyobb problémája lett, hogy a nagy többség ügyeskedésből vagy szimplán élősködéssel képzeli el a boldogulást. Emiatt jutottunk oda, hogy kb. 500e magánszemély maradt nettó befizetőként, ami a munkaképes korú népességet tekintve iszonyatosan alacsony szám. Hogy hol rejtőzik a többi? Nézzük csak:
– A lengyel példát 4-5-szörösen felülmúló számú rokkantnyugdíjas (bányászok pedig inkább ott vannak/voltak ugyebár...)
– Átlagosan 57 évesen nyugdíjba vonuló honfitársak (nyugatabbra az átlag 63 év).
– A közszférában dolgozó ~850e ember (Ausztriában, ahol szintén nem a legalacsonyabb ez a szám, 10 millió lakosra vetítve kb. 350e emberről van szó)
– Minimálbéren bejelentett milliók.
– A munkaerőpiacról réges rég eltűnt, vagy oda soha el nem jutó százezrek.

És akkor a korrupcióról, ami a közpénzek legalább 10 %-át elviszi, még nem is beszéltünk. Ez önmagában legalább évi 1500 milliárd Ft, ami jól láthatóan szükségtelenné tenné a jelenlegi megszorításokat...

A legjobb aláírás a héten

(#37) dabadab válasza DuplaZso (#35) üzenetére


dabadab
titán

"mindenki csak kereskedelemből és szolgáltatásból akar megélni"

Ez teljesen normalis. Egy modern, fejlett orszag teruletet a munkaero egy-ket szazaleka siman megmuveli, a munkaero-igenyes ipar meg az olcso munkaerot hajkurassza (es mi szerencsere nem allunk olyan rosszul, hogy napi fel marek rizsert elmennenk dolgozni) igy aztan marad a harmadik szektor, a szolgaltatas.
Osszehasonlitaskent a harom szektor (mezogazdasag / ipar / szolgaltatas) megoszlasa par helyen (a CIA World Factbook alapjan):
EU: 2% / 27% / 71%
Nemetorszag: 1% / 30% / 69%
Magyarorszag: 3% / 32 % / 65%
Ukrajna: 9% / 32% / 59%
Kina: 43% / 25% / 32%

DRM is theft

(#38) tkazmer válasza dabadab (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, a megtakarítás kicsit máshol jelentkezik.
tegyük fel, van egy céged, vagy van egy cég, amelyik alkalmaz téged. ha te, mint magánszemély, havi 160k-t fizetésből származó jövedelemként elköltesz, az ~bruttó 290e, ami a munkaadónak pedig összesen ~390e forintba kerül. ha tehát magánszemélyként bérelsz, akkor a cégnek, amelyiktől a fizetést kapod, 390e forintjába kerül havonta az a bizonyos autó.
ellenben ha cégesen bérelsz, akkor van havi 160e forint költségként elszámolható kiadásod:)
innentől kezdve gondolom egyértelmű az árelőny számodra is...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) tkazmer válasza DuplaZso (#35) üzenetére


tkazmer
addikt

adósságrendező hitel - na, ekkor kicsit padlót fogtam.
pedig az alapötlet annyira azért nem baromság, tegyük fel, hogy van egy borzasztóan előnytelen konstrukciójú hiteled, vagy inkább hiteleid, amelyeket egy valamivel előnyösebb konstrukciójú hitellel ki tudsz váltani, tehát még úgy is jobban kijössz a dologból, ha kifizeted az előtörlesztés szintén viszonylag magas díját.
meg aztán olyan apró spórolások is összejöhetnek, mint hogy csak 1 banknak kell 1 összeget utalni/fenntartani nála számlát, stb...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) dabadab válasza tkazmer (#38) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt megfeledkeztel arrol, hogy a ceges autoknak is vannak terheik, masreszt meg arrol, hogy most nem a kolcsonzest meg a vasarlast hasonlitottad ossze, hanem a fizetest es a "termeszetbeni" juttatas kozterheit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) erdoke válasza dabadab (#40) üzenetére


erdoke
titán

Kell egy hosszú lista lehetséges célpontokkal, meg egy egyszerű generátor, ami a kívánt km-nek megfelelően kidobja az útvonalat a nyilvántartáshoz. Ha be tudod mutatni, hogy csak céges utakra használtad, már nem is kell SZJA-t fizetned utána. Ébresztő, ez Magyarország! :)

A legjobb aláírás a héten

(#42) tkazmer válasza dabadab (#40) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, valóban sokmindenről elfelejtkeztem:)
induljunk ki abból, hogy 3 év alatt ~60%-ot veszít az autó az értékéből, ami egy 5.5m-s autónál 3.3m, tehát egy 2.2m-s autót "buksz be" a dologgal, annyit ér az az autó a futamidő végén, amiért fizettél.
vegyünk mondjuk egy volvo c30 1.8 momentum típusú autót, ami 5.540e forintba kerül, amelyből 743e forint a regisztrációs adó. ez az első tétel, amit megtakarítasz, hiszen egy német rendszámú autónál ilyen nincs.
a következő, megtakarítást növelő tétel a visszaigényelhető áfa. összesen ugye kifizetsz 36x160e=5.760e forintot, amelyen 19% az mswt, ami így 1.094.400, ez szintén visszaigényelhető.
összesen eddig 743+~1.094=1837e forint az a megtakarítás, amely az adójogszabályok adta lehetőségek kihasználásából ered.
van azonban más is. az árban benne van ugye pl. a téli gumi, egy rendes garnitúra téli gumi pedig 250-300e forint legalább; benne van a gps-es nyomkövetés, amely nagyon jól jöhet, ha ellopnák az autódat; benne van, hogy kapsz csereautót, ha elromlik az autód, vagy ha neked jön egy szerencsétlen és szervizelni kell; benne van a kötelező és casco biztosítás (500€ az önrész)
még mindig rossz a konstrukció?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#43) erdoke


erdoke
titán

Az Audinál (VW-nél) még nem annyira rossz a helyzet. Persze még lehet rosszabb...

A legjobb aláírás a héten

(#44) erdoke


erdoke
titán

Érdekes fejtegetés a nemzetközi válság kiváltó okairól, és a valószínűsíthető folytatásról.
Ha az okosok már tényleg jó ideje sejtik a kirobbanás közeledtét, az elmúlt évek idióta hazai költekezése különösen fájó, nem is beszélve az ország valódi problémáira dandó válaszok teljes halogatásával.
Azt hiszem, óriási xarban vagyunk. :((

A legjobb aláírás a héten

(#45) tkazmer válasza erdoke (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

érdekes fejtegetés szerintem is, de valahogy nekem úgy tűnik, hogy nagyon sok benne az egyszerűen hatáskeltés céljából beletett retorikai elem (számok, egyéb rémségek), így nem tudom mennyire hihető.
a megjegyzésedre válaszolva pedig igen, az okosok valóban látták ezt már előre. több olyan ismerősöm, sőt családtagom is van, akik munkájuknál, pozíciójuknál fogva már előre látták, hogy igen, ez csak egy lufi.
csak ugye akkor még senki se nagyon foglalkozott ezekkel a dolgokkal, hiszen ahogy a cikk is leírta, a cégvezetőnek kellett az eredmény, a befektetőnek a profit, stb stb....olyan(egyébként pénzügyi tanácsadó) rokonom is van, aki tavaly márciusban, amikor egy találkozón olyanokat fejtegettünk neki, hogy ez tényleg csak egy lufi, ami akár ki is durranhat, úgy nézett ránk, mint aki a holdról jött...pedig már akkor 100mrd $ nagyságrendű tőke kellett volna a citigroupnak, és épp akkor ment csődbe a bear stearns..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) erdoke válasza tkazmer (#45) üzenetére


erdoke
titán

Engem inkább a következő évekre tett jóslata zavar. Ha ekkora a kaka, lesz még hová visszafejlődni.

A legjobb aláírás a héten

(#47) Wolverine válasza erdoke (#46) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, ez igaz - de az ilyenek olvasásakor mindig felmerül bennem, hogy rengetegen jósoltak már összeomlást és anarchiát, ugyanakkor eddig a közelébe sem kerültünk...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48) erdoke válasza Wolverine (#47) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen az nem gátolja meg az összeomlást, hogy a korábbi jóslatok nem jöttek be...

A legjobb aláírás a héten

(#49) erdoke


erdoke
titán

A munkahelyek megszűnése nem akar lassulni. A második félévben jelentős lökést adhat a termelés visszaesésének a fogyasztás csökkenése, amit a megszorító intézkedések okoznak majd. A termelés újabb csökkentése ismételt elbocsátásokat jelenthet majd, megvágva a bevételeket, így újabb megszorításokra késztetve a politikusainkat.
Ideje lenne alaposan belenyúlni az országban létrejött rendszerbe, mert ha nem jön össze, tényleg sokan el fognak menni.

A legjobb aláírás a héten

(#50) lúzer válasza erdoke (#49) üzenetére


lúzer
veterán

RE:
...az újabb megszorítások miatt meg újabb elbocsátások jönnek, az meg újabb megszorításokat hoz...
GOTO RE

egyébként akkor lesz "jó" világ mikor eltartott fog ütni eltartottat, hogy neki még jusson a húsosfazékból

mekkora utcai harcok lesznek a falusi jegyzőnél mikor 1 segíjre 30-an bejelentkeznek

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.