Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) adalbert1 válasza erdoke (#27) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak ő is azért vacillál, mert nem tudja hogy mihez kezdjen, ugye a válság miatt eléggé beszűkültek a mindenféle lehetőségek... Na meg gondolom a befektetések is nagyobb kockázattal járnak mostanában, ha meg nem kamatoztatja akkor bármennyi pénzt fel lehet élni.

Hmmm... Nem pont erre gondoltam csak hülyén fogalmaztam (ez teljesen logikus), hanem hogy maga a válság azért érint minket annyira mert rengeteg import késztermék van a piacon itthon. Szóval itt inkább az árak növekedésére gondoltam a forint romlása miatt. Persze ilyen kis országban hiú ábránd lenne azt hinni hogy sok mindent lehetne teljesen hazai termékként előállítani, főleg úgy hogy az alacsony gyártási volumen miatti magas darabonkénti önköltség miatt még esetleg így is jobban megérné importálni.

Mindenesetre annyi előnye van a válságnak is, hogy Átlag József (akit így hívnak attól előre is elnézést) megtanulja hogy nem feltétlen kell 60 havi hitelre plazmát venni azért mert a szomszéd Józsinak is van (a hitellel magával semmi bajom, inkább az értelmetlen fogyasztással, és annak hitelből való finanszírozásával) . Persze ez meg automatikusan magával vonja a termelés csökkenését is. Viszont így csökken a környezetterhelés (nem az egy darabra eső), és talán nő a termékek életciklusa. :)

Remélem most sikerült érthetőbben fogalmaznom, és hogy nem írtam túl nagy baromságokat sem. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.