Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HXY


HXY
addikt

Star Wars via Telnet: [link]

(#2) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

nagyon jópofák :) a régi mud jutott róluk eszembe.

(#3) gondoni


gondoni
csendes tag

Ó, ismét kedves emlékeket idéz a cikk.
Ezer éve Turbo Pascal-ban programoztam karakteres képernyőre animációkat.
CRT képernyőn, némi függőleges képfrissítés szinkronnal, bámulatosan folyamatosnak hatott a karakternyi "ugrálás". :K

(#4) zdanee


zdanee
őstag

Kihagytad az OverKill játékot (ASCII oldalnézeti multiplayer lövöldözős), igaz, az nem script. Volt még az 'aa' library demója linuxon a 'bb', az is megér egy misét.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

nálam a sed arkanoid nem működik. milyen terminállal és stty beállításokkal kell futtatni?

-

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

minden ascii artos cuccok egyik ősatyja a dec felhasználói csoportok között a decus szalagokkal terjedő fájl volt, amit simán kiírva a képernyőre egy karácsonyfát és az alá összerakott sínen körbe szaladgáló ajándék kisvontatot ábrázolt. semmi program nem volt benne, vt220-as emuláción szépen rohangált a vonat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) F34R


F34R
nagyúr

Kicsit masfajta ASCII

(#8) aram01


aram01
nagyúr

nekem tetszett

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) Knight666


Knight666
aktív tag

Ezek marha jók :D . Én Sudoku-t írtam konzolra, persze leginkább a hiányos GUI ismereteim miatt :) . Sosem fejeztem be, mert közben sikerült grafikát is vinni bele (J2ME, aztán Android), de nem kellett sok hozzá. Ez a cikk most kedvet adott, hogy megcsináljam poénból. :))

(#10) Day 'n' Nite válasza HXY (#1) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Az a kedvencem. :K

Aki nem ismeri:
Win XP esetén: telnet towel.blinkenlights.nl parancsot be kell írni a parancssorba majd enter és megy.
Win 7: ugyan az mint az XP-nél, ha nem megy akkor Vezérlőpult -> Programok -> Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása -> Telnet ügyfélhez rakunk egy pipát, majd OK, egy ideig szöszmötöl a gép, ha kész, akkor újra lehet próbálni a parancssorban, nálam működött.
Debian 7.1.0 alatt is kipróbáltam, a fent említett parancsot kell terminálba beírni, enter és megy a mozi :)

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#11) F34R válasza Day 'n' Nite (#10) üzenetére


F34R
nagyúr

Star Wars :DDD

(#12) Jester01


Jester01
veterán

mplayer-ben van ascii output (igény szerint színes is) úgyhogy bármilyen filmet meg lehet vele tekinteni :DD

Jester

(#13) buherton


buherton
őstag

Terminal browser, meg van online stream is, ahol a legutóbbi VB-t lehetett nézni, természetesen ASCII karakterekkel megjelenítve.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) ceia


ceia
őstag

Az akvárium tetszik, csak kár, hogy XP-n nem megy. Nagy poén a sárga tengeralattjáró, de hasonlíthatna jobban is.. Azt még ki lehetett volna hozni belőle szerintem. Azért így is a Yellow Submarine jutott eszembe róla. Aki még nem látta azt az animációs filmet, feltétlenül pótolja, nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#15) Day 'n' Nite válasza buherton (#13) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Ez nagyon jó, ki is próbáltam a Wikipediával :D

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#16) Mukorka


Mukorka
addikt

ASCIIQuarium oldalán van androidra is. Fel is raktam, jópofa. Thx az írást.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.