Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lenry válasza tDr1v3r (#150) üzenetére


Lenry
félisten

de ti ezt nem értitek!
hát hányszor mondjam el, hogy engem nem érdekel, hogy más hogy hozza ki a legolcsóbban időtállóra!
én arról írtam cikket, hogy hogyan hozom ki a legolcsóbban időtállóra, amit aztán ha mégse az, akkor lehet bele erősebb dolgokat venni, és ezért kellesz elkölteni rá 300ezret, mert ennél olcsóbban nem lehet és nem érdekel, ha igen.

vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#152) shteer válasza EmberProgram (#124) üzenetére


shteer
titán

plusz egy jóval erősebb procit is

öt év múlva ebbe nem árulnak procit. és téged a használt és lopott termékek nem érdekelnek. szóóóóóóval?

..szerintem jónak tűnik

(#153) proci985 válasza E.Kaufmann (#145) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azoknal jellemzoen 3 thread kell a rendernek, tehat egy marad egyeb celra. HTval menniuk kene, bar kerdes, hogy mennyivel lesz lassabb mint nativan.

azert lassan de biztosan a valos negy mag a 8giga ramhoz hasonloan ajanlott lesz, de ez elegge fugg az igenyektol es a penztarcaktol.

en pl mar 2008ban nem fertem el 4 giga ramon.

viszont en jelenleg mar 8 giga ramba se ferek bele :B, pedig csak desktopon csinalok dolgokat:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#154) Xero válasza proci985 (#153) üzenetére


Xero
nagyúr

RAM-ból sosem elég, ha valaki masszívan terheli a gépet munkával, vagy hobbi fotó/videó feldolgozással.
Nálam laptopban 16GB, desktopban 32GB, gameboypc-ben 8GB. :B

(#155) BomiBoogie válasza Xero (#154) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen az a "gameboypc"? :D

(#157) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, mellőzze a személyeskedést!

(#158) 8th


8th
addikt

Komolyabbra fordítva a szót és, hogy ne mondd, hogy csak trollkodok.

"Egy számítógépet legalább 5-6 évig szokott használni egy ember, ha spórolási mániával veszünk számítógépet, akkor ennyi ideig hátráltatni fog minket egy olcsó gép lassúsága, teljesítmény korlátai, ezáltal nagyon sok időt, egészséget és pénzt veszítünk" + "Előre szólok, hogy szerintem az jár legjobban, aki minimum 250-290 ezer forintot költ egy komplett gépre és ebben nincs benne a monitor "

Részben egyetértek mert idegesítő ha az ember egy lassú gépen dolgozik. Viszont sokkal célszerűbb és olcsóbb összerakni 150k körül egy elfogadható szintet megütő gépet és azt apránként kis pénzből fejlesztgetni mint egyszer kiadni 250-290k-t és öt múlva mivel ez a gép már elavulttá válik újabb 250-290k-ért lecserélni egy új gépre. Számolj...

KOMPLETT GÉP?

Ebben egyetértünk a nagyáruházak, elektronikai bolthálózatok de még a számítástechnikai üzletek készre szerelt konfigurációi is hagynak kivetni valót maguk után.

TÚLFESZÜLTSÉGVÉDŐELOSZTÓ

Teljes vállszélességgel támogatom, egy konfiguráció árához képest bagatell tétel és tényleg életet ment!

HÁZ

Olcsón is lehet jó házakat venni - például egy Zalman ZM-T1(U3)-at bruttó 8400 forintért - nem kell ahhoz 25ezernek a seggére verni.

HÁZHŰTÉS +

A fentebb írt Zalman ház alsó tápos kivitel elől 120mm, hátul 92mm ventilátor hellyel rendelkezik. Mivel az a tendencia, hogy az egyes hardverelemeknek generációról generációra egyre kisebb a fogyasztásuk és a hőtermelésük az egy erősebb konfighoz is elég kell, hogy legyen.

"Sok házba alapból ledes ventilátorokat tesznek, akit ez zavar az nyugodtan elvághatja a ledekhez vezető vezetékeket."

Jajj. :(((

TÁP "(21E-25E Ft.)"

Az 550-es FSP Raider 5év garanciával bruttó 17300 forint. Ja, nem moduláris. És?

ALAPLAP "(20E-32E Ft.)"

"Az intel megoldásait egy kicsit jobbnak és megbízhatóbbnak tartom, így az amd-re nem is térek ki."

A szemellenzős márkafanatikusság pont arra jó, hogy simán elsétáljon az ember a "jó vétel" mellett.

PROCI "(45E Ft.)"

facepalm :/

PROCIHŰTŐ

"Érdemes rátenni egy ránézésre értelmes hűtőt pl.: COOLERMASTER Hyper 212 EVO"

Hamarabb vennék egy használt Ninja III-at az apróról 8k-ért.

MEMÓRIA

4x 2GB? He? Osztmijjé 4x 2GB? :F

VIDEÓKÁRTYA (63E Ft.)

"Most már minimum egy nvidia 760 kártyát érdemes venni"

Butaság, több okból is de ebbe nem mennék bele.

TÁROLÓSHOZ VINYÓ

inkább 5400rpm-es ajánlott, halkabb és hűvösebb.

BILLENTYŰZET

290k-s gép mellé komolyan egy ilyen fostos szart raknál?

EGÉR

lásd. a billentyűzet.

HANGSZÓRÓ (20-30E Ft.)

Ha van hely a szobában én alapból kizárnám a pc hangfalakat. Nyár elején vettem egy felújított (poti csere, kondi csere) Videoton RA6363S-t és egy pár Videoton DC 2050E-t együtt 19ezerért. Tudom nem nagy szám nem is azért írtam de hasonló összegből kapható 2.0 és 2.1 pc hangfalakat teljesítményben és hangzásban is megeszi.

szerk: Az egész írásodból süt, mit süt ordít a hozzá nem értés. Értem én, hogy véded a saját álláspontod de amikor idejön húsz ember és húsz oldalról cáfolja meg a bejegyzésben leírtakat akkor nem lett gyanús, hogy lehet nem a másik húsz a helikopter a témához hanem mondjuk te? Senki sem azért írt ide, hogy téged b@szogasson de annyi butaságot hordtál már itt össze egy többé kevésbé szakmai fórumon ami mellett senki nem tud elmenni szó nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#159) Hintalow


Hintalow
senior tag

Gémerkonfig blog ecsém! :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#160) Xero válasza BomiBoogie (#155) üzenetére


Xero
nagyúr

Amit csak akkor kapcsolok be, ha CS:GO-zni akarok. Steamen és TS-en kívül nem is nagyon van más rajta. :DDD

(#161) tDr1v3r válasza Xero (#160) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tényleg, aztán fél évvel a rendelés után sikerült megjönni a kuka Pro-nak? :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#163) Xero válasza tDr1v3r (#161) üzenetére


Xero
nagyúr

Volt pár hónap mire ideért, de dolgozik már egy ideje R2 és Darth Vader szerelemgyereke. :)

(#165) Traxx


Traxx
őstag

A 164-es hsz. törölve lett, de arra reflektálnék: az i3 és az i7 valóban régen van a piacon: 2010-től ill. 2009-től az i7. Csakhogy azok még LGA1156 foglalatos alaplapba mentek, és ez a nagyon nem mindegy. Az akkori lapokhoz nem teszel az i3 helyére mostani i5-öt, hiába tűnik ugyanannak.

És kérlek mutass ilyen LGA1156 lapot újonnan, hol is lehetne kapni. 5 percet szántam guglizásra, csak használtat leltem. Szóval ha van is, erősen vadászni kell.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#166) EmberProgram válasza 8th (#158) üzenetére


EmberProgram
újonc

"Olcsón is lehet jó házakat venni - például egy Zalman ZM-T1(U3)-at bruttó 8400 forintért - nem kell ahhoz 25ezernek a seggére verni."

érdekes, lehagytad a 10-est "10E-25E Ft.)"

"Sok házba alapból ledes ventilátorokat tesznek, akit ez zavar az nyugodtan elvághatja a ledekhez vezető vezetékeket."
Jajj. :(((, "

te biztos megoldod azzal hogy átalakítod őket és ki-be kapcsolod a ledet

"A fentebb írt Zalman ház alsó tápos kivitel elől 120mm, hátul 92mm ventilátor hellyel rendelkezik. Mivel az a tendencia, hogy az egyes hardverelemeknek generációról generációra egyre kisebb a fogyasztásuk és a hőtermelésük az egy erősebb konfighoz is elég kell, hogy legyen."

a végén már 100W tápok lesznek, az pedig csak biztos véletlen hogy megjelentek az 500-600-700-800 stb tápok

"Az 550-es FSP Raider 5év garanciával bruttó 17300 forint. Ja, nem moduláris. És?"

érdekes, pont azt írtam hogy nem kell moduláris, mert majdnem ugyanannyi kábel kell

"4x 2GB? He? Osztmijjé 4x 2GB?"

érdekes, ezek szerint még soha nem hallottál több csatornás ram kezelésről,

"inkább 5400rpm-es ajánlott, halkabb és hűvösebb."
az nem rendszer vinyó, ami nem rendszer vinyó azt 1 perc után is le lehet kapcsolni, nem lesz hangja

"290k-s gép mellé komolyan egy ilyen fostos szart raknál?"

a bill minősége nem attól lesz jó hogy 20 ezerbe kerül, egyébként egy billenytyüzetért 6 ezer forint is elég drága az előaállítási költséghez képest, a gép össze ára nem függ össze ezzel, 250 ezres géphez nem kötelező 20 ezer forintost bilt venni

a komentelési lehetőséget jó lenne lezárni, mert jól láthatóan sokan csak kötekedni akarnak, továbbá nem akarok huszadjára is teljesen alapvető dolgokat magyarázni

[ Szerkesztve ]

(#167) Xero válasza EmberProgram (#166) üzenetére


Xero
nagyúr

"az nem rendszer vinyó, ami nem rendszer vinyó azt 1 perc után is le lehet kapcsolni, nem lesz hangja"

Nyírd csak ki a winyódat a kapcsolgatással. Taps. :DDD

"a bill minősége nem attól lesz jó hogy 20 ezerbe kerül,"

A minőségi billentyűzet itt indul: egyeske, ketteske.
Én ezeket használom. Tudod mi a titok? Mehanikusak. Lehet, hogy számodra mindegy, de van aki jelentősebb mennyiséget gépel, ott pedig igenis számít a feedback és a tartósság.

"a komentelési lehetőséget jó lenne lezárni, mert jól láthatóan sokan csak kötekedni akarnak, továbbá nem akarok huszadjára is teljesen alapvető dolgokat magyarázni"

Alapvetően hiba volt kiraknod ezt az írást, mert nem értessz hozzá. Ilyen egyszerű.

(#168) EmberProgram válasza Traxx (#165) üzenetére


EmberProgram
újonc

nyugodt lehetsz, 4-5 év múlva rengeteg olyan proci lesz amivel tökéletesen kompatibilis egy mostani 1150 alaplap, főleg az asusok, mivel ott a bios frissítésre és az új generációs procik befogadására is oda figyelnek

[ Szerkesztve ]

(#169) EmberProgram válasza Xero (#167) üzenetére


EmberProgram
újonc

megint alap szint kezdőknek
windows energia beállítások, hány perc után tegye alvó állapotba a hdd-t? alapból 20 percre van beállítva ha jól emlékszek, ez alapból benne van a windowsba és használja is mindenkinél, nálad is

(#170) Xero válasza EmberProgram (#168) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerinted 4-5 év múlva nem váltanak foglalatok? Bilibe lóg a kezed.

(#169) EmberProgram: Nálam aztán hétszentség, hogy nem, mert egyrészt nem Windows előtt ülök, másrészt ebben a gépben speciel csak egy PCI-E SSD van. ;]

De mondjad nyugodtan tovább én jól szórakozom. :DDD

szerk: De az "alapszint kezdőknek" résznél, tényleg hangosan felnyerítettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171) EmberProgram válasza Xero (#170) üzenetére


EmberProgram
újonc

miért köteketsz velem? szerintem te is pontosan tudod hogy a régebbi alaplapokhoz is rengeteg procit lehet még venni

(#172) Doze válasza EmberProgram (#166) üzenetére


Doze
aktív tag

Unatkozol, vagy mi a fene? Szerintem az itt kommentelők tapasztalatát összeadnánk lehet 100+ év jönne ki. De te rambo módjára szembe rohansz mindennel... el fogsz esni ;]

De visszatérve, most regiztél ide, szerintem olvasgass szakmai topikokat, mert mindenhez van külön. Ergo te és az írásod is hót felesleges. Tesztelgessed csak a pendriveket. Az a baj nem fogod fel, minden ember más igényt támaszt a Pc-nek, a minap vittek el tőlem egy S478-as deszkát, nekem lyukas garast nem ért, más a Pcjét látta benne...

(#173) proci985 válasza EmberProgram (#166) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mainstream rendszereken ket csatornas memoriakezeles van. akinek negy csatornas memkezeles kell (socket2011), azoknak pedig 8 giga ram jellemzoen nem eleg. ja meg azokhoz 70k a legolcsobb proci, ~60-65k a legolcsobb negycsatornas lap es olyan 40-50k a 4x4gb mem. tehat ha nem eleg egy belepo vidkari hogy valami adjon is kepet, akkor ebbe a budgetbe az a kategoria mar nem fer bele

45k korul i5 van, annak csak ketcsatornas memvezerloje van, fejleszthetoseg szempontjabol szvsz egy 8gigas dual kit jobb.

billentyuzet tekinteteben meg aki sokat hasznalja, annak megeri egy ergonomikus / mechanikus darab, olyan meg 12-18k alatt nincs.

ez itt egy szakmai forum: a kommentelest le lehetne zarni, de attol meg sajnos nem lesz igazad.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#174) Xero válasza EmberProgram (#171) üzenetére


Xero
nagyúr

Keress nekem 1156-os prociból választékot. Köszipuszi. :)

(#177) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ez a regény hogy kapcsolódik ide? kicsit más téma hirtelen.

váltott témájú Gémerkonfig blog ecsém! :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#178) Bird


Bird
addikt

Ez komoly? :Y
Ja.... Regisztrált 2 napja, és azóta levelezőn elvégezte az okájés nyimformatika tanfolyamot Karakószörcsögön. Mindent értek, köszönjük Emese!

P.S: Váltóáramú net esetében melyik szolgáltató a legjobb?

"Az általam írt konfighoz egy 700-750W-os táp kellesz." Óriási!!! :P

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#179) EmberProgram válasza proci985 (#173) üzenetére


EmberProgram
újonc

hány embernek kell mechanikus 20 ezres bill? meg egyszer az a bajotok hogy nagyon drága a konfig, utána meg az a bajotok hogy miért nem 20 ezer fornitos bill van? és hány embernek kell ilyen billentyűzet? 0,1%-nak?

meg az is érthetetlen minek kezdesz magyarázni 4 csatornát kezelő alaplapról és hasonlókról, nincs semmi köze a poszthoz

(#180) EmberProgram válasza Hintalow (#177) üzenetére


EmberProgram
újonc

nagyon is ide kapcsolódik, bár aki a posztomat sem érti, és jól láthatóan direkt kötegszik, az nyilván ezt sem fogja érteni miről szól, pont róluk szól egyébként

(#181) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

(#94) EmberProgram: "viszont sokan feleslegesen szeretik szopatni magukat" :U

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#182) sztanozs válasza EmberProgram (#180) üzenetére


sztanozs
veterán

ja, diregt kötegszik itt mindengi... próbáld meg megérteni a kritikát, és ne csak a saját agymenésedet szajkózd.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#183) Hintalow válasza EmberProgram (#180) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát azt kell mondjam, már fizikailag sem kapcsolódik, nem csak tartalmilag, mert tovaszállt :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#184) EmberProgram válasza Xero (#174) üzenetére


EmberProgram
újonc

mást nem ismersz ezen kívül? ugyanezt a kérdés tette fel a másik kötekedő előtted nem sokkal!

(#185) proci985 válasza EmberProgram (#179) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"meg az is érthetetlen minek kezdesz magyarázni 4 csatornát kezelő alaplapról és hasonlókról, nincs semmi köze a poszthoz"

vs

""4x 2GB? He? Osztmijjé 4x 2GB?"
érdekes, ezek szerint még soha nem hallottál több csatornás ram kezelésről,"

-> te irtal 4 memet, ami i5 melle nem hoz sebesseget kettohoz kepest.

---

nem, de egy 300ezres gep melle tenyleg a leggagyibb vilagitos billt kell ajanlani, amennyiert mar lehetne elfogadhatot is kapni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#189) Xero válasza EmberProgram (#184) üzenetére


Xero
nagyúr

4-5 éves foglalat. Hol itt a probléma?

Na de menjünk már bele és ugrasszuk ki a nyulat a bokorból. Semmi személyeskedés, pusztán támasszuk alá a mondókádat. Milyen szakmai tapasztalattal rendelekzel? Szakirányú diploma? Akármi?

A gond nem csak az írásaid tartalmával van, hanem az írásképeddel is. Egyszerűen akkor is hiteltelen lennél, ha valós dolgokat írnál le. Ezt csak mint jótanács jegyeztem meg.

Azt pedig kérlek lásd be, hogy az általad hozott példák és megállapítások nagyon-nagy része hibás. Ezen nincs mit szépíteni. Nem szégyen tanulni, de a tanulás során összeszedett félinformációkat ne akard eladni tudásnak, mert gyorsan elveszíted az emberek bizalmát.

(#190) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amennyiben a topikban tovább folytatódik a sárdobálás, az zárásra kerül!

(#191) Lenry válasza Xero (#189) üzenetére


Lenry
félisten

már mindegy.
az emberek bizalmát kb tegnap 13:32 körül vesztette el...

(#190) BomiBoogie ne haragudj, de hol sárdobálás, hogy megpróbáljuk megmagyarázni a cikkírónak, hogy nincs igaza?
igen, bruttó 24 órányi magyarázkodás után már fentebb emelkedtünk a jóindulatú simogatáson, de ez az eddigiek értelmében azt hiszem érthető

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#192) prolad


prolad
őstag

Nekem tetszett a cikk,a hsz-k meg főleg, rögtö jó kedvem lett :D

Az biztos,hogy egy átlagfelhasználónak bőven nem kell ilyen erős gép,pl. szülők itthon egy core2-es e5200-t használnak 2x2gb rammal meg egy hd4650-nel és bőven elég nekik.A nagy többségnek bőven elég egy modern pentium,de talán még az amd AM1-es platformja vagy az intel új Atom vonala.
Én annak örülnék,ha lehetne kapni Core M-re épülő lapokat,raknék mellé egy SSD-t,akkor lehetne egy csendes,viszonylag erős (a fentebb említett konfigot hozná) gép a családnak,ami alig fogyaszt valamit.

(#193) Traxx válasza EmberProgram (#168) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor még egyszer: 4 éves az LGA1156-os i3 és i7 processzor (pontosabban a hasonlóan LGA1156-ba való i5 2009-ben jelent meg, ami ugye épp 5 év). Most újonnan nem elérhetőek. Miért vagy benne olyan halálbiztos, hogy az LGA1150-nél annyira más lesz a helyzet?

Az Asusról meg annyit, hogy cseszheti az egyszeri júzer azt, hogy frissítik a Biost (vagy UEFI-t, mindegy hogy hívjuk), ha egyszer fizikailag nem megy bele a processzor a foglalatba...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#194) BomiBoogie válasza Lenry (#191) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ott, hogy mindenki bizonygatja az igazát úgy, hogy minden második mondatban lehülyézi a másikat. :)
Nem kell mindent magadra venni.

(#195) Xero válasza BomiBoogie (#194) üzenetére


Xero
nagyúr

Kijavítanálak. Nem az igazát. Az igazat. ;]

(#196) sztanozs válasza BomiBoogie (#190) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet jobban járnánk (persze azzal méginkább, ha a szerző törölné)... :U

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#197) D1Rect válasza sztanozs (#196) üzenetére


D1Rect
félisten

Nemá'

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198) - = Zk = - válasza D1Rect (#197) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lefogadom, eme írás végett még a családot is hanyagolod! ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#199) shteer válasza BomiBoogie (#190) üzenetére


shteer
titán

zárás? ezt fenn akarjátok tartani az utókornak? :Y instant törlést érdemelne vagy viccrovatban helyet neki

..szerintem jónak tűnik

(#200) Xero válasza shteer (#199) üzenetére


Xero
nagyúr

Aranyba már linkeltem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.