Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Tamás88 válasza quailstorm (#250) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Felfér az, csak túl kell írni, mivel a cd-k jóformán kb. 5-10 MB-tal túl írhatóak, és ha lezárni sem tudja teljesen, akkor is működni fog.

(#252) quailstorm válasza Tamás88 (#251) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem vacakoltam vele. DVD-re írtam ki+melléraktam egy Office 2010-et. Úgyis van DVD meghajtó a célgépekben. Meg ha mégse, van egy IDE-s Pioneerem, meg ott az USB is.

(#253) ceia


ceia
őstag

(#232) King Unique Oké, ilyen "panel" rendben. Az említettek közül még a Mint 17 is elég jó és szép (már a 13 óta felfigyeltem rá), de a negyedképernyős (start)menü durva. A gépem gyenge, de van mégegy vinyóm, ha ki akarnék próbálni valamit :)

(#239) joysefke Nem sokat játszok, de azért valami kell. Van Linuxra játék, de nagyrészt van belőlük Windows verzió is, talán exkluzív csúcs játékokkal lehetne a Linux userek számát gyarapítani? Éppen ma találtam rá erre a rally játékra, és van linuxra / vindózra is Stunt Rally Linuxos telepítése már önmagában egy kalandjáték, érdemes térképpel, leírással nekikezdeni! :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#254) joysefke válasza ceia (#253) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Linuxos telepítése már önmagában egy kalandjáték, érdemes térképpel, leírással nekikezdeni!

Ez ott "standard procedure" :)

Viccet félretéve ez egy open source játék. Na a helyzet az, hogy aki ért a játékkészítéshez az nem opensource alapon dolgozik, hanem pénzé tehető, zárt kódú szoftveren. Ez a játék számomra inkább tűnik egy referencia projektnek, aminek a segítségével a fejlesztője be szeretne kerülni egy rendes játékfejlesztő-cégbe mintsem egy olyan játéknak amivel játszani is érdemes... A tévedés jogát fenntartom.

J.

(#255) #40553216 válasza ceia (#253) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért kaland a telepítés? Látszik, nem vagy tisztában a Linux világában szokásos tárolós telepítés előnyeivel, mert ez Windowson nincs. Ha megcsináltad, amiket leírtak, akkor egyrészt feltelepült, másrészt ezen túl az egész rendszerrel együtt "automatikusan" frissül, ha frissebb verzió lesz a tárolóban. Nem kell szarakodni külön-külön minden program frissítésével.
Ha valamilyen program egy már korábban a rendszerben lévő tárolóban van, akkor csak a megfelelő csomagkezelő kell elindítanod, és egy klikkel telepítheted.

[ Szerkesztve ]

(#256) ceia


ceia
őstag

(#254) joysefke Mindegy, fejlesztői szempontból milyen a játék.Vannak nagyon jó ingyenes és nagyon rossz fizetős játékok is. A Stunt Rally egész szórakoztatónak tűnik, és jól kidolgozott, ahhoz képest, hogy ingyenes. Bár nem egy szimulátor, az igaz :) Később, főleg ha kap AI-t is, lehet még belőle valami. [link]

(#255) tomtyi A "kalandot" a négy sornyi beírandó szöveg miatt írtam (még leírás is jól jöhet hozzá, ahogy a kalandjátékokhoz is) - Windows alól meg csak egy unalmas duplaklikk a setup.exe-re és esetleg megadni, hogy hová települjön. ;)
Az automatikus frissítés nem mindig jó. Pl. előfordulhat, hogy egy újabb verzió küllemében, vagy kezelésében megváltozik, és ezért maradnánk a régebbinél. Egyébként is ellene vagyok az automatikus frissítéseknek, ha azok nem kapcsolhatóak ki.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#257) King Unique válasza ceia (#256) üzenetére


King Unique
titán

Azért Linuxnál is be lehet állítani frissítéseknél ezt-azt, meg ha jól tudom root jelszót kér a lefutásához.
Terminal meg van amikor tényleg kicsit körülményes, de meg lehet szokni és a parancsokat is jóformán csak beollózni kell, mivel google midenre ad találatot ez ügyben... :) Sőt egy idő után hozzászokik az ember, kifejezetten kényelemesebb és praktikusabb lehet terminálból intézni a dolgokat.
De megint csak beszélsz a levegőbe, anélkül, h egyiket is kipróbáltad volna... :U

(#258) CPT.Pirk válasza ceia (#256) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden csomagkezelő esetében be lehet állítani, hogy az adott csomagot ne frissítse. Persze még mindig egyszerűbb megszokni az újat, vagy keresni alternatívát ha nem tetszik egy fejlesztési irány.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#259) ceia


ceia
őstag

King Unique Te szerethetsz pepecselni, én meg inkább minél egyszerűbbre venném a dolgaimat. Az XP meg mint a faék :) Ezt keresem egy újabb OS-ben is, nem bonyolultabbságot. (na ez szép szó lett)

CPT.Pirk Ez megnyugtató. Mondhatni nem én vagyok a Google Chrome célközönsége :D Nehezen szokom meg az újat, szeretem a jól bevált dolgokat.

        it's more fun to compute

(#260) King Unique válasza ceia (#259) üzenetére


King Unique
titán

Linuxnál is max az elején kell "pepecselni", amíg beállítod a rendszert, feltelepíted az adott programokat stb..
Utána meg csak működik és teszi a dolgát, valamint idővel bőven meg lehet szokni. :K
Viszont azt továbbra is tartom, h ahhoz +/- véleményt alkoss róla, előtte ki kéne ám próbálni vmelyiket...
Mert, ha mindenben erővel csak az XP-t keresed, akkor még 5 év múlva is azt fogog használni, amíg le nem rohad a géped, fel nem emésztik a vírusok. ;]

(#261) #40553216 válasza ceia (#256) üzenetére


#40553216
törölt tag

A terminált csak azért írtam, mert a játék oldalán az volt. Grafikus felületen is megteheted ezt. A többit írták. Amit nem tudsz, azt is.

(#262) kenand válasza #40553216 (#255) üzenetére


kenand
veterán

Ház azért a Linuxon is vannak gondok. Ha valami olyat szertnél ami alból nem támogatott, akkor vért lehet 1 hetesCrystal HD dekódart bróbáltam beizzítani Ubuntun. 2 napos kínlódás után feladtam...
De normális video kártya driver felrakása sem mindig egyszerű..
GeeXbox alapból kezeli a Crystal HD-t, de Ubuntu-n fel kellett adnom...

[ Szerkesztve ]

(#263) StrixAurum válasza CloZee (#45) üzenetére


StrixAurum
csendes tag

Vegyed az új csempéset, aminek az elődjét elb@sztuk ha valaki komolyabb asztali PC-t üzemeltet.

Várom az újabb kommenteket, ami szerint váltani kéne......

[ Szerkesztve ]

(#264) #40553216 válasza kenand (#262) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyszerű a megoldás: új gép/eszköz vásárlásánál előre kell gondolkozni.

(#265) kenand válasza #40553216 (#264) üzenetére


kenand
veterán

Van olyan amikor az ember nem új eszközt vesz, hanem olcsó használtat és próbál belőle kihozni valamit.

Itt a hardveraprón vettem egy MSI Windbox II Atom CPU-s passzív hűtésű gépecskét olcsón (17000FT), 1 GB RAM, 160 GB HDD, Wifi és 3G modem) Mivel az Atom video lejátszásban felejtős -de a gépecskének 3 miniPCIe slotja is van vettem bele Hong -Kongból olcsón Broadcom Crytal HD kártyát. Gépecske jogtiszta XP-vel jött, de kevés volt bele annak az 1 Giga RAM és időnként megdöccent a lejátszás. Na ezért akartam Ubuntut rátolni. De nem tudtam XBMC alatt működésbe hozni a Crytal HD-t, pedig küzdöttem rendesen. Driver - nagy küzdelemmel-feltelepült, de az XBMC nem használta... XBMCubuntu meg csk 64 bites változatban létezik, Atom csak 32 bites....
Geexboxon jól megy a Crystal HD- az is Linux- de abban alapból van Crystal HD támogatás. Ott meg VGA monitoron nem kínál fel 16:9-es felbontást, csak DVI-on (de azon a monitoron amivel használnám rossz a DVI port, pont azért kaptam meg azt a 23" LG monitort is féláron, mert csak a VGA bemenete jó..egyébként tökéletes, már 2 éve használtam így. Most "TV" ként funkcionál a kamasz fiam szobájában )

Végül vettem RAM-ot és 2 gigával most jól megy az XP SP3 XBMC és a Crystal HD....

[ Szerkesztve ]

(#266) #40553216 válasza kenand (#265) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK, van ilyen. Meg millió Linux disztro, lehet, nem Ubuntuval ment volna a driver és a monitor is.

(#267) kenand válasza #40553216 (#266) üzenetére


kenand
veterán

Persze, csak pont az a gond a Linuxxal, ha picit különösebbet akarsz akkor meg lehet kínlódni, főleg ha nem vagy Linux profi. De tény az elmúlt 20 év alatt rengeteget fejlődött a Linux.
De egy átlag felhasználó számára jóval egyszerűbb a Windows XP,7 stb

Nekem is van több Linuxot futtató kütyüm: TP-link 1043-as rooter, Mele a2000G "Android TV BOX" is Linuxxxal megy nálam. De egy átlag felhasználó számára azért nagy feladat egy rooter, vagy TV BOX LInuxos megokosítása jóval nagyobb, mint egy Windows használata.

[ Szerkesztve ]

(#268) remington2 válasza #40553216 (#247) üzenetére


remington2
senior tag

Xp esetén még oké is, de én az Officera gondoltam :)

SP3-as Office 2003 utáni frissítés mennyisége 1 giga. Bár nem emlékszem, pontosan mekkora, de a 2003 kisebb, mint a 2007, úgy 1 gigabájt körül lehet tokkal-vonóval mindennel. Ehhez képest ez a plusz frissítés, ami rájön az SP3-ra, nagyon soknak tűnik.

Persze, ez jó, mert legalább javították.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#269) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van valami info erről az új service pack-ról?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#270) kraftxld válasza rii (#269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen: [link]
De szerintem egyszerűbb kiírtani az XP-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#271) rii válasza kraftxld (#270) üzenetére


rii
nagyúr

hááát :)

IBM T43 meg Photoshop combo esetén nem sok más választás akad .-)

bár lehetne Linux meg Gimp ... de a gimp eléggé más mint a PS ... aztán csak tud már havercsaj venni valami újabb gépet nemsokára

köszönöm a linket .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#272) kraftxld válasza rii (#271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, amúgy csak angol verzióra jó ez a pakk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#273) rii válasza kraftxld (#272) üzenetére


rii
nagyúr

ahm .-(

a csipába

köszönöm, hogy szóltál .-) és nem kezdtem neki felöslegösen .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#274) rii válasza kraftxld (#272) üzenetére


rii
nagyúr

és amúgy az SP4-gyel biztonságos az XP?

csak mert reinstall előtt áll az én gépem is, és akkor Linux+win helyett Linux+XP lenne ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#275) kraftxld válasza rii (#274) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én szkeptikus vagyok az ilyen pakkokkal kapcsolatban, simán csak ráereszteném a Windows Update-t, hogy szedjen le mindent ami kell.
Az XP már nem számít biztonságosnak, mivel nincs rá támogatás, és új frissítés.
Milyen gépről van szó? Ha van benne 2GB memória, meg nem valami fos Atom proci, egy SSD-t bele, és a Win7 is vígan elfut.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#276) rii válasza kraftxld (#275) üzenetére


rii
nagyúr

ibm t43 ,,, sajnos ssd-re nincs kerete most havercsajnak .-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.