Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) energy4ever


energy4ever
addikt

Szep dolog a sractol! :)
Az XP jol beleveste magat az ido tablajaba. Enis azt hasznalnam meg mindig, ha lenne hozza DX11.

(#3) KAMELOT válasza energy4ever (#2) üzenetére


KAMELOT
titán

WIN7 a legjobb és legstabilabb idáig.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4) section9 válasza KAMELOT (#3) üzenetére


section9
őstag

Szerinted.

Annyit ér ez, mint halottnak a csók. :U

(#5) quailstorm válasza section9 (#4) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igazából ez arra jó, hogy megkímél attól a mérhetetlen szopástól és időtöltéstől, ami egy legális XP újratelepítésével, és frissítésével jár.
Ha meg olyan VL kulcsod van amit Kori telepítője elfogad, akkor még hamarabb megúszod, egy Tua P3 vagy Athlon Xp is kész van pár óra alatt teljesen.

Azokra meg Win7 értelmetlen.

(#6) energy4ever válasza KAMELOT (#3) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem tobb gondom volt eddig a 7-el mint az XP-vel.
Bar jobban belegondolva azert hianyzik az XP-bol tobb dolog a DX11-en kivul. pl a ram cimzesi meret, illetve a max merevlemezmeret. Ezt a 3tenyezot leszamitva nalam az XP a befuto! :)

(#7) quailstorm válasza energy4ever (#6) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eseménynapló, "intéző", IE, direct2d, sok minden hiányzik azért onnan. A tálca is butább. Nem vsynces a felület. 7-esben jó a beépített defragmenter. XP-t lassítja a .NET4 indításnál.
Lehet sorolni. Ha nem lenne a telefonjavítás miatt meg egy két régi hardver illesztőprogramja miatt gondom, akkor már elfelejteném. Esetleg pár játék.

Egyébként kellően friss szoftverekkel még éppen el lehet lenni XP-vel is. Láttam már melóhelyen Win7 Office 2003 kombót. Vagy Win7 Photshop CS1-et :U
XP-n meg Office 2010 és Photoshop CS6 tutira megy.

(#8) Bici válasza quailstorm (#7) üzenetére


Bici
félisten

A telefonjavítás miatt sem kell mindig XP.

Ezzel a módszerrel nálam műxik minden xp driver (telefonos cuccok, régi rajztábla, stb.).

testmode be -> reboot -> driver install -> testmode ki -> reboot

Nem garantálok semmit, de egy próbát megér.

Én sok androidos teló hekkelő progihoz használtam ezt a testmode-on 8.1 alatt, és a rajztáblám XP drivere is megy szintén 8.1 alatt.

Ez egyébként nem kókányolás, hanem egy beépített funkció használata. Inkább fejlesztői mód.
Tízből kilenc driver fejlesztő is ezt ajánlja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) quailstorm válasza Bici (#8) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Neeem kókányolok. Úgyis marad a régi játékok miatt az XP.

Ráadásul a 7-es az 64-bites. Ha 32-bites lenne még lenne reális esély.
Persze mai telefonokhoz meg nokiához tuti nem kell, de 2010 és azelőttihez nem baj, meg oda van berendezve. Win8.1 viszont garantáltan nem jó hozzá.

(#10) #79335424


#79335424
törölt tag

Szerencsére csak nagyon ritkán kell Win -t használnom. XP 4EVER. Nem tudom, hogy ismeritek -e. Miért nem lehet ilyen alapból egy Windows telepítő? Ha választanom kéne, hogy alapról kezdjek neki egy Win7, 8 telepítésének, vagy inkább egy XP 4EVER, akkor gondolkodás nélkül az utóbbit választanám. Amit írtam, az kizárólag a telepítés módjára vonatkozik, nem a jogi részére.

(#11) Steve1207 válasza #79335424 (#10) üzenetére


Steve1207
veterán

Ezt az utólagosan hozzáadott hasznos cuccok/kiegészítők miatt érted?

.

(#12) #79335424 válasza Steve1207 (#11) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Net.Framework mittudoménhányas verziói, Java, driverek, stb., amiket egyébként külön, virtuális lepkehálóval kell összeszedegetni. XP 4EVER -nél kiválaszthatom a vírusírtót, a böngészőt, meg a többi alapprogramot. Egy füst alatt ezeket is felpakolja, ráadásul telepítés közbeni keresztkérdések nélkül. Persze ez még így is nagyon messze van mondjuk egy Puppylinuxtól, amiben a CD behelyezésétől számítva hat kattintással áll a Magyar nyelvű oprendszer beállított hanggal, nettel, Magyar billentyűzettel, általános használatra alkalmas programokkal.

(#13) section9 válasza #79335424 (#12) üzenetére


section9
őstag

Így is mindenki nyüszít, hogy túl sokat foglal a Windows. Plusz szerzői jogi aggályok miatt sem lehet ilyet csinálni hivatalosan.

(#14) Steve1207 válasza #79335424 (#12) üzenetére


Steve1207
veterán

Világos, gondoltam, hogy valami ilyesmi. Én anno készítettem hasonlóan egybeépítettet, de a Vista, 7 óta már foglalkozott vele a halál. Szerintem nehezebb is lehetne megoldani, így a szükséges app pack-ot válogattam össze és ezt kellene pl automatizálni. Win felmegy, indítás után meg feldobálja az alkalmazásokat és kész. Időben így sok különbség nincs.

.

(#15) quailstorm válasza Steve1207 (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Másik baj az, hogy rettentő hamar elavul a programkészlet egy ilyen telepítőn. Nekem a Daytona 2008 van meg. De már az se jó semmire.

Linuxon legalább a csomagkezelő automata frissít :U

[ Szerkesztve ]

(#16) #79335424 válasza Steve1207 (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy rémlik, hogy ahol az XP4EVER található, ott van ilyesmi Win7 re is.
Igen, ez a megoldás jogilag khmmm.... De sztem a Microsoft találhatott volna vmi legális megoldást. Mondjuk a telepítő felmegy egy gyűjtőoldalra és a felhasználó onnan kiválogatja magának a szükséges összetevőket.

(#17) Tidus


Tidus
addikt

Miért jó még mindig XP-vel foglalkozni, és küzdeni a csak XP-t elfogadó gépekkel.
Lejárt történet, nem...

(#18) section9 válasza #79335424 (#16) üzenetére


section9
őstag

A Microsoft még ahhoz is lusta, hogy a saját MD5 és SHA1 ellenőrző appját beleépítse a Windowsba, szóval nem tudom mit vársz. :)

(#19) quailstorm válasza Tidus (#17) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert nem mindenki elég gazdag, hogy lecserélje a cuccait, vagy az összes cuccát. Ez vállalati környezetre is igaz, állami cégeket meg inkább hagyjuk, az tragédia.

(#20) yozsee11 válasza quailstorm (#15) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Én erre mostanában az alábbi oldalt használom:
Ninite
Összekattintod mi kell, letöltöd a párszáz kbyte-os exe-t, és a legújabb magyar nyelvű verziókat automatice feltelepíti. Plusz ha később futtatod újra, amiből van új verzió azt befrissíti, a többit átugorja.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#21) Zotya84 válasza quailstorm (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

"Ráadásul a 7-es az 64-bites. Ha 32-bites lenne még lenne reális esély."

Ez most komoly??? Tegyél fel 32-st. Ugyanazzal kulccsal felmegy, amivel a 64-es...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) quailstorm válasza Zotya84 (#21) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minek? Miért nem jó nektek a multibootos konfigom úgy ahogy van? Csak ezért nem rakok fel 32-bitest, hogy Win7-en XP driverekkel kísérletezzek, mikor ott az XP és Win8.1-et használok.

[ Szerkesztve ]

(#23) Steve1207 válasza quailstorm (#15) üzenetére


Steve1207
veterán

Így van, főleg manapság, amikor nem fél évente jön ki egy értelmes frissítés a fontosabb progikból, hanem kb két hetente.

Cikk szinten jó egyébként, hogy vannak ilyen próbálkozások, de részemről azt mondom kukázni kellene lassan azokat a szoftvereket és hardvereket is, amiken nem képes egy szimpla böngésző normálisan futni, mert olyan erőforrásigényesek lettek mára, főleg, úgy, hogy valamilyen accountos belépés kell mindenhez. (Otthon egy erősebb 1 magos gépen lehetetlen netezni, anyukám belép a gmailbe meg egy oldalra és elhasal az egész gép, olyan tetű lassú az egész, pedig kb csak netezne használná néha... Régebben a régi hardvert is "könnyebben" lehetett használni általános dolgokra.)

.

(#24) quailstorm válasza Steve1207 (#23) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Linux!

Nekünk gyenge egymagos van már csak. De Windows alatt a vírusirtó fogta nagyon. De amúgy is rosszabb videolejátszásban és böngészésben a Windows.

(#25) Dhampir


Dhampir
félisten

Itt a címben szereplő kép. :)

(#26) Zotya84 válasza quailstorm (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Így érthető. Vedd tárgytalannak.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) Duree


Duree
veterán

Örülök neki mert nagyon sok ügyfelemnek még mindíg XP van a gépén.

duree54

(#28) Alchemist válasza quailstorm (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

Vagy spec. eszközökhöz az XP-nél újabb rendszereknél nincs driver...

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) KAMELOT válasza energy4ever (#6) üzenetére


KAMELOT
titán

Az rendben van csakhogy alapból ugyan azon a PC konfigon 4x gyorsabb a 7-es mint az XP!
Én tudom mert próbáltam!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) Z a hangya válasza quailstorm (#19) üzenetére


Z a hangya
tag

De ugyanez volt a 98-XP váltásnál is. Ugyanilyen ragaszkodás ment a 98-hoz is. Aztán csak kimúlt idővel a 98.

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#31) rii válasza Z a hangya (#30) üzenetére


rii
nagyúr

csak ott volt értelme,
egy laiblis OS (98) helyett jött egy stabil (XP)
meg ott a játkok miatt nem voltak kétségek

míg most kényszerítik az embereket, hogy egy stabil OS-ről, ami minden igényt kielégít, váltson ét egy másik stabil OS-re, csak éppen adjon alá bikább vasat

a win9 is minek kell?

vállalati, vagy otthoni környezetben van amit nem tud a win7?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) #41133696


#41133696
törölt tag

Várható volt, hogy ki fognak szivárogni a vállalati környezetből a hivatalos foltok, csupán annyi az eltérés, hogy én nem feltételeztem, hogy össze is fogják állítani egy nem hivatalos javítócsomagban és úgyis terjeszteni fogják. Mondjuk annyira nem filozofáltam rajta, mivel engem az XP egyáltalán nem érint. Ha az összeállító nem mókolta (nem rejtett bele kártékony NEM a Microsofttól származó kódot), akkor azok akik telepítik - most a jog részét ne feszegessük -, egy évvel kitolják biztonsági szempontból a matuzsálemi OS ciklusát biztonsági szempontból.

(#33) rii válasza rii (#31) üzenetére


rii
nagyúr

" .... meg ott a játkok miatt nem voltak kétségek .... "

szóval a játékok miatt __voltak__ kétségek
bár én játszottam, és nem is váltottam volna, ha nem kell feltennem a .NET környezetet.

szeretem az XP-t
egy igazi igás ló.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) #41133696 válasza rii (#33) üzenetére


#41133696
törölt tag

A régi, vagy régebbi játékokhoz oké... de az újabbaknak már minimum DX10 kell, és kevés a 4 GB RAM is.

(#35) Tamás88 válasza Z a hangya (#30) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Néhány helyen még most is 98-at használnak, sőt Dos-t is működtetnek (pl. orvosi gépeken). És nemhivatalos SP csomag van Win98-hoz is. Sőt még 2 lehetőség van rá, abból az egyik illegállis, a másik pedig a regeditben át kell írni a kulcsot, amiben megkapja a Embedded 2009 frissítéseit (ami egy az egyben XP, csak más kiadásban, mint pl. Home, Pro, MCE).

(#36) rii válasza #41133696 (#34) üzenetére


rii
nagyúr

hát'dehát nem megcsinálhatták volna az XP-hez a DX10-et? :)

meg XP-ből is van 64 bit.
meg a win7 32 bit sem lát többet 3,5 gigánál nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37) Dezsike


Dezsike
tag

Nagyon sok olyan program van ami nem megy Win 7 alatt. A cégünknél is úgy kellett ráerőszakolni egy ezer éves telefonprogramot, mert a partnerünknek erre van licensze, nem akarja több száz euróért megvenni az új verziót (és ebből a szempontból meg is értem, kipróbáltuk az új verzió demóját, nem tud többet, csak csillivilli felületet kapott az egyszerű helyett és megy rendesen Win 7 alatt). Először azt mondták, hogy tegyünk fel a gépekre XP-t, mire mondtam neki, hogy akkor szerezzen hozzá licenszet - egyből jött a hallgatás (ez kb 3 hónappal a támogatás lejárta előtt volt). Végül ráerőszakoltam Win 7-re, de szép mutatvány volt. Szerencsére nálunk ez a helyzet nem áll fent, mert viszonylag friss minden, de rengeteg helyen van olyan célhardver, ami hibátlanul működik, a feladatát ellátja, de egyszerűen nem írnak hozzá új rendszerekre drivert. Ezt is meg lehet oldani virtualizációval, de ahhoz vas is kell, márpedig a régi vasat se érdemes kidobni, ha a feladatát ellátja. Egyszerűen le kell húzni a netről, vagy ha kell a hálózati kapcsolat olyan alhálózatra kötni amin nem éri el a netet, de a belső erőforrásokat igen - csak meg kell értetni a dolgozókkal, hogy az a vas nem azért van ott, hogy a munka mellett facebookozz, vagy flash játékokat játsz. Erre egy jó példa a Kelenföldi Pályaudvar Volánbusz végállomása. Ott egy XP-s gép hajtja (vagy hajtotta pár éve) az utastájékoztató rendszert, ami szintén elavult már, de amíg ellátja a feladatát (márpedig ellátja, tegnap is láttam, hogy mikor indul a busz) nem érdemes kidobni. Pár éve többször lehetett hallani a hangszórókból az XP-s rendszerhangokat, többek között az IE klikkelő hangját, de hallani lehetett (vélhetően) játék hangját is. Máskor meg egyszerűen néma volt a hangszóró, az utastájékoztató hangja se szólt (gondolom kihúzták, hogy ne szóljon a játék). Éjszakára pedig egyszerűen kikapcsolták a gépet, így a táblák nem frissültek, beragadt rajtuk az utolsó állapot, ami ha épp akkor történt, amikor villogott a "mindjárt indul a busz" jelzés, igen zavaró volt. Gondolom azóta a fejesekhez eljutott ezekből valami, mert se nem hallani furcsa hangokat (az utastájékoztatóét viszont igen), se a tábla nem fagy le.

(#38) #41133696 válasza rii (#36) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt mondták, hogy technológiailag kivitelezhetetlen és egyébként is gazdaságtalan lenne a DX 10 portolása XP-re. Azért a Vista rengeteg változást hozott, és ha IE-ből sem kapta meg az XP csak a nyolcast, akkor egy DX 10-et pláne nem...

De a WMP-ből sem kapta meg az újabbakat, és még sorolhatnánk. Meg azért több mint 13 éves rendszer folyamatos életben tartását elvárni nem életképes, hiszen az XP-vel így is kivételeztek, a többi 10 évig van támogatva csak. A Windows 7 sem kap 13 évet.

(#39) rii válasza #41133696 (#38) üzenetére


rii
nagyúr

jó'hát ezek olyan dolgok (IE, DX, WMP) hogy én speciel egyiket se használom, meg a környzetemben senki
IE helyett chrome vagy FF
DX: nem játszunk, bőven elég a 9 vagymi
WMP helyett meg VLC

csak az a baj, hogy ugye a régi gépek ....
még szerencse hogy windows XP SP3-al ismerősöm anyukájánál megy a skype-webcam, meg a face-webcam .... 20.000 ft-ért vettem egy rossz akkus IBM T40-est. még az XP is akad rajta
hámég'a win7

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40) CPT.Pirk válasza rii (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy korábban is írták, ide való a Linux (mondjuk egy jóféle Debian). Amit leírtál, az mind olyan dolog ami nem indokolja a Windows (különösen egy őskövület verzió) használatát.
Egyrészt a személyes adatok is nagyobb biztonságban maradnak, másrészt jóval könnyebb megoldani, hogy a nem hozzáértők ne barmolják el a rendszert. Továbbá arra a gépre is rakható normális disztró, aminek már az XP is sok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) hunluki


hunluki
senior tag

Én az ilyen kihalófélben lévő XP-s gépekre crunchbang-et szoktam tenni. Jobbkattos menübe kirakom a cuccokat amiket használ az illető (skype, chrome/ffox, thunderbird, pidgin, vlc, libreoffice, aknakereső/pasziánsz/sudoku/openttd, etc) meg a mappáit, oszt boldogság van.
Még egy 256 ramos p3-as laptopon is pillanatok alatt bebutul :)

Igaz van pár apróság amit meg kell rajta csinálni (update-et belőni, háttérképek mappájának jogosultságát átvariálni), de ezután hibátlanul fut amíg el nem porlad alatta a vas. Még dropbox is van :)

(#42) rii válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


rii
nagyúr

ez jogos

95 óta Linuxozok énis ha megtehetem (adobe program főggő vagyok munkámból kifolyólag), 97-ben rengeteg disztrót megnéztünk, slackware, redhat, debian, 2002-ben megnéztem az UHU-t, végtelenül pozitív volt

jelen esetben csak szerettem volna megúszni a telepítéseket, meg nem tudom, webcam-ok terén mit eszik meg a Linux, és már nagyon ki is estem belőle, meg már nem vagyok az, aki "szeret" órákig molyolgatni vele - persze OSX-el, win-nel se :DDD

ha SP3-al nem ment volna a webcam, akkor Linuxot pakoltam volna rá, és szerintem vért p.sáltam volna a hozzánemértésemmel .-)

mert skype-webcam-nak mennie kell, különben nekem annyi :DDD

itthon is a 3. gépen Manjaro Linux van, amit javasoltatok a linux kezdőknek topikban, másik pc-n OSX, és a laptopon kezd meghasalni rá telepített win7. gondolkodom rajta h jó lenne erre is Linux

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43) CPT.Pirk válasza rii (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah értem. :)

Amúgy nincs túl sok szopás a webkamerákkal, általában bedugod és a Skype látja is. A Manjaro-s javaslattal viszont nem értek egyet, szerintem kezdőknek nem való, hanem olyannak aki tudja mit miért csinál. Ezt mondjuk ott már kifejtettem, nem is ide tartozik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) tdk.112 válasza KAMELOT (#3) üzenetére


tdk.112
aktív tag

win8.1 a legjob :U

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#45) CloZee


CloZee
aktív tag

Szeretem amikor az ultimate érv az Xp mellett az, hogy gyenge a gép és inkább egy tízezer lyukas ementálit használnak valamilyen up-to-date linux helyett.. Mert itt az sem lehet az indok, hogy nincs meg az a program amire szüksége van, mivel egy gyenge vason senki sem fog létfontosságú dolgot csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#46) rii válasza CPT.Pirk (#43) üzenetére


rii
nagyúr

ja nem volt gond a manjaroval .-)

semmit se kellett csinálni, mint az uhu.
némely letöltött programnál még a make - makfeile - ./configure is beugrott több év után :DDD
meg ez alap, egy ilyen distro-t feltenni, mikor 97-98-ban még az X felületet is külön kellett configurálni, no meg a dselect, lilo - 4 OS-sel, fdisk., kernel fordigatás

de elnézést az offért.

csak a linux-unix tényleg egy csodálatosan szép (és itt nem csak a küllemre gondolok) operációs rendszer

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47) quailstorm válasza Z a hangya (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nálam nem, nekem itt van a hátam mögött. DCT4-es Nokia az oka :U

(#28) Alchemist: nekem mondod? :))

(#32) GoodSpeed: szerintem ebben semmi vállalati szivárogtatás nincs. POSready az elvileg kompatibilis. Majd én is utánanézek érdemes-e felraknom őket.

(#33) rii: volt ám, nagyon sokhoz kellett XP patch. Pl. Max Payne. De ott a Prince of Persia 3D amihez nincs is...

Ellenben van játék ami XP-n ragadt, Steam szerint is. Pl Prince of Persia Sands of Time. Win7-en glitchel rendesen. Bár a patchet nem néztem, haver adta dobozos.

(#37) Dezsike: jaja, belső hálón tökmindegy mi van, ilyen egyszerű feladatra jó az tíz évet is.

Virtualizációt meg sose szerettem. Nem olyan, mint ahogy a vason fut.

Webkamerához annyit fűznék, hogy SSE2 nélkül Skype 6.1 az utolsó amivel megy. Aztán nem érzékeli. Windows alatt.

Az átlagszülőnek meg tapasztalom hogy teljesen jó a Linux. Csak nyomtat meg levelezik, böngészik. Athlon XP-nek jobbat tesz a Debian 7 ilyenkor. Meg az idegeknek is.

De mivel az ECDL-t Office-ra tette le, a Librétől meg hányunk, XP is van. Dual boot, az a jó.

(#45) CloZee: nem feltétlen lehet az a Linux up-to-date. Zárt nVidia driver GeForce 4200Ti-hez új nem lesz. 3.11 asszem a max hackelt driverrel. Már a kernel szám. Debian 7 most még 3.2-nél tart!!!
De régi gépnek ez is marhára elég.

[ Szerkesztve ]

(#48) jimmy399 válasza rii (#46) üzenetére


jimmy399
senior tag

Jujj... Most meg összetehetem a kezem, hogy kb next-next-install-al meg apt-get update ; apt-get upgrade-val mindent automatikusan feltesz meg beállít... :)

--- N/A ---

(#49) CloZee válasza quailstorm (#47) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ez a GeForce 4200Ti egy 2002-es kártya nem? Annak is örülni kell, ha elindul egyáltalán :D

(#50) quailstorm válasza CloZee (#49) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Főleg miután múltkor akkorát öklöztem a gépbe, hogy behorpadt a gépház. Lassan 1 éve kínlódok azzal a vacakkal, kontaktos mint az állat. Majdnem elszállt a VGA is. Leesett a hűtő az ütéstől. De már agyrákot kapok hogy a molylepke megfingja és már nem megy :W

Egyébként jó kari, Return to Castle Wolfenstein maxon 60-80FPS, HL2 is megy.

Csak sajna nem támogat semmilyen videogyorsítást. De alapabb Linux játékok zárt driverrel is megütik a 30FPS-t. Tux Racer például.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.