Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) james001


james001
veterán

Minden hónapban van egy hír már a HL3-ról hogy elkészül aztán ja mégse készül el,unalmas már ez az egész. Valve addig úgyse fogja a kisujját se mozdítani amíg ömlik a zsebébe a pénz a Steam,CS:GO meg Team Fortress 2-től. Meg hát tudjuk hogy 3-ig nem tudnak számolni :P

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Ha mostanába nem adják ki akkor késöbb már kutya se fogja tudni mi az a Hl....

(#3) oriic válasza Benyaking (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha ebben a percben jelentenék be hivatalosan hogy jön a HL3, akkor is még kb éveket kellene szerintem várni rá.

Live-Die-Respawn

(#4) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Ha már olyan jól megy a Steam kiadhatnák grátiszból. Midegy ők már nem játékfejlesztők hanem csak egy játékbolt.
Majd a rajongók összerakják.
Gabe helyében kiadnám a sztorit pár kiválasztottnak hogy csinálják meg hozzá a játékot, a legjobbat meg jól megtámogatnám.

[ Szerkesztve ]

(#5) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Az előző HL részeket nagyon szerettem, de ebből így sohasem lesz játék.

(#6) ViZion


ViZion
félisten

Ez nettó baromság, h anyagilag nem érné meg... nyilván vmi külsős fejlesztőnek apróért lepattintják, átnézik, kiadják és kész. Megveszik a név miatt is, lehetne az HL sakk, vagy mittudomén... Ha meg nem lesz, ahhoz képest kicsit sok a hír róla... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) konikan


konikan
aktív tag

Sokadik "belsős" és "megbízható forrásos" hír évek óta, és a játék pedig sehol. Majd ha bejelentik hivatalosan, akkor elhiszem.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#8) mlinus


mlinus
őstag

a valve-nál az emberek maguktól dönthetik el hogy ki min akar dolgozni, nincs olyan hogy a "főnökség" átcsoportosít dolgozókat.

a valve meg folyamatosan kockáztat, a kezükben van a 2 legnagyobb e sport és játékosbázissal rendelkező játék (LoL, CSGO) és folyamatosan belenyúlnak. Steam-be is. Néha hibáznak, aztán kijavítják (lásd fizetős modok). Nagyon viccesnek találtam a videó ezen részét, mint egy béna kísérlet a bűntudatkeltésre :)

(#9) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Nem. Az okok szépen le voltak írva.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) flashpointer


flashpointer
őstag

Ha olyan átütő ficsőröket akarnának felvonultatni mint annó (pl gravity gun) tuti csak VR-ben gondolkodhatnának.

(#11) Ryder62 válasza oriic (#3) üzenetére


Ryder62
őstag

Nem biztos: A Bethesda az E3 körül leplezte le a Fallout 4-et, és idén novemberben landol is.

Valve-tól még az is kitelik, hogy 1-2 hónappal a megjelenés előtt jelenti be hivatalosan. Ha megjelenne összeomlana a Steam, annyian akarnák megvenni, letölteni.

(#12) Stanbacsi válasza konikan (#7) üzenetére


Stanbacsi
tag

Ettől a sok hírtől azt mondanám hogy szándékos. Folyamatosan ilyen kis cafatokat dobnak ki a médiának, amitől egyre többen figyelemmel kísérik majd a dolgokat. Aztán szépen bejelentik, ami ennek hatására nagy sztori lesz. Valamint a megjelenése is nagy lesz a sok-sok bonyodalom miatt. Ügyesen játszik a valve. :)

(Tegyük fel)

(#13) oriic válasza Ryder62 (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meglepő lenne ez a lépés a Valve részéről.

Live-Die-Respawn

(#14) UnSkilleD válasza mlinus (#8) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

akarod mondani dota és csgo

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15) cyberkind


cyberkind
félisten

Én már nem is hiszek hogy valaha ebből lesz 3., befejező rész, a Valve sajna teljesen más útra lépett, abszolút nem szokásuk már játékot kiadni/fejleszteni, csak tudnám hogy miért nem tudtak úgy búcsúzni az egész ipartól, hogy ezt kiadják és kész, a legnagyobb bunkóság ez így.

Paranormal Cocktivity

(#16) mlinus válasza UnSkilleD (#14) üzenetére


mlinus
őstag

Jaja.. a LoL volt a fejemben mint #1. :D

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem fog. Speciel engem már nem is érdekel az egész.

(#18) Wlac


Wlac
Ármester

Anno a Half-Life a grafikával robbantott hatalmasat, míg a Half-Life 2-ben a fizika volt a húzótényező (az eltalált hangulat és játékmenet mellett). A Half-Life 3-nak is robbantania kellene valami forradalmi dologgal, és ez tényleg csak a VR lehet a mostani technológiából. Mondjuk tudtommal a Steam foglalkozik a dologgal, szóval ki tudja. Egy VR-only Half-Life 3-at simán kinézek belőlük, csak megvárják a szemüvegek második-harmadik generációját, hogy ki legyenek küszöbölve a hibák.

Egyébként évekig vártam a játékot, de már egyre kevésbé gamerkedek, és ha soha nem is jönne, akkor sem vágnék eret. Szimplán 8 év alatt az ember érdeklődése csökken, és már nem tud érdekelni, hogy mi lesz a továbbiakban. Annyi más játék sztoriját hagyták lógva a levegőben (Psi-Ops, XIII), hogy nem lenne újdonság ilyen tekintetben a HL.

Az érvelések között azonban nem értem a profitos dolgot. Törvényszerű, hogyha kijön a Half-Life 3, akkor semmi mással nem játszanak az emberek? A játék által termelt bevétel a csapat számára extra lenne, nem pedig a mostani befolyó pénzt helyettesíteni.

“The wha-"

(#19) Ryder62 válasza cyberkind (#15) üzenetére


Ryder62
őstag

Mondasz valamit. Legalább a HL-t zárnák le. Nem feltétlenül a 3-al de le legyen zárva.

(#20) cyberkind válasza Ryder62 (#19) üzenetére


cyberkind
félisten

Elvileg az Episode-ok erre szolgáltak volna, de mivel elég silány minőségűek lettek(nekem tetszik), nem jött a 3, ami lezárta volna, ezt olvastam számtalan helyen.

Paranormal Cocktivity

(#21) lofagi válasza Wlac (#18) üzenetére


lofagi
addikt

Egyetértek. A HL3-nak valami nagyot kellene mutatnia, mint az elődöknek. Nyilván nem fogják azt beismerni,hogy bocsi fiúk, de kifogytunk az ötletekből.S ezt látják is, nem ma kezdték a szakmát. A HL egy etalon volt, amikor legelőször felröppent a hír róla, s kezdtek csöpögni az infók, mindenki erről beszélt kb. Jönnek az újabbnál újabb játékok és előbb utóbb azt látja az ember, ezt is láttuk már, meg ezt is, csak most szebb a grafika.

Nem sok jövőt jósolok a HL3-nak, ettől függetlenül, tuti, hogy én is beneveznék rá. Azon se lennék meglepődve, ha elkényelmesedtek volna, mert hát ugye valljuk be, megtehetik. :]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#22) hun_Banderas válasza Wlac (#18) üzenetére


hun_Banderas
csendes tag

És ugyebár az első résznél még ott volt a folyamatos, átvezetőkkel meg nem szakított játékélmény és azt is olvastam, hogy a játékost követő és segítő NPC-k is nagyon megtetszettek a tesztelőknek, ezért is kerültek bele a végleges játékba (úgy tudom eredetileg csak a katonák csapatmunkáját tesztelték ezzel)

(#23) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Legalább mondanák hogy: srácok ezt nem csináljuk.
Ne kedv kérdése legyen a dolog mert ez így az. (Jó nyilván nem ez az oka, de egy kis egyenes beszédet elvárnánk szerintem)

(#24) Chapel


Chapel
addikt

1, Kizárt dolognak tartom hogy HL témában bukást gyártanának.
2, Igen, egészen biztosan bankot robbantana, szvsz iszonyú hamar visszahozná a költségeit.
3, Jó oké, ne legyen, de pl. Portal 3 igen, de lehetőleg ne az eddigi 3-4 órás játékidővel, (bár az a pár óra zseniális), hanem szép hosszú tartalommal és jöhet új pálya stb dlcben, mondjuk 10-15 combos pálya occsóé.

Természetesen tisztában vagyok a leírt dolgok lehetséges valóságtartalmával, de ha már téma... :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25) mlinus válasza Chapel (#24) üzenetére


mlinus
őstag

a portal 2 azért jóval több volt mint 3-4 óra, mondjuk játékostól is függ de átlagosan a single 8-10 óra simán megvolt. Plusz ugye ott volt még a zseniális coop, amihez végtelen mennyiségű map van már.

(#26) temerole


temerole
csendes tag

azt írták, a sztori már készen van...
adják akkor oda valami normálisabb hl2 modder csapatnak, és hozzanak ki belőle valamit!
garantáltan megcsinálnák, még ingyen is!

"Az élet egy játék, eléggé zord, de a grafikája nagyon ott van :D"

(#27) proci985 válasza ViZion (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem feltetlenul mukodne.

ld a Duke Nukem Forever, ami ugyan tokeletesen hozta a 3d hangulatat, de mindenki lehuzta. Es valahol jogosan, meg ha moka is volt. meg ott volt a Postal 3 nevu szornyuseg is a kiszervezes eredmenyeket.

---

2004ben jott ki a HL2, annak mar tobb, mint 10 eve. sokminden valtozott azota. single player shooterek kozul utobbi evekben amik szvsz mukodtek, azok mind atmentek sandboxba es / vagy RPGbe (Far Cry 3-4, Borderlands, Deus Ex, Dishonored), vagy multik (Battlefield, ARMA, CS).

regebben voltak meg engine demozasra jatekok (Rage, Crysis 3, Unreal Tournamen), ebbol egyedul az UT el, viszont az is megvaltozott uzleti modellel.

egy AAA cim fejlesztesi ido, raklap penz, befektetes. az EP2n latszott, hogy a fejlesztok tul akartak lenni rajta (kiveve talan az utolso, Strideres palyan). elnezve a Valvenel futo tobbi projektet megertem, hogy a fejlesztok inkabb mashova rakjak az energiajukat. a managementrol nem is beszelve.

persze ha megis lenne valszeg collectorst rendelnek belole elo, de nem remenykedek:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Chapel válasza mlinus (#25) üzenetére


Chapel
addikt

coop-ot nem próbáltam, tudom bűn, de én csak singlezek.
(meg hogy őszínte legyek, nincs is nagyon ismerősöm akinek steamen fent lenne eredetiben.)

Igen, a 2. hosszabb, de akkor is max 3-4 "leülésre" kitoltam többször már, nem kapkodom, de azért ez nem is az a játék ahol über nagy szabadság lenne, esetleg mellék küldik vagy bármi extra látnivaló.

Mondok jobb megoldást; ezer és ezer rajnogó van. Küldhessenek be ők maguk által kreált fejtörőket, majd Valve lecsekkolja, max picit belenyúl és kész egy nagy csomag kieg pálya. Csak egy ötlet, de vannak még ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29) mlinus válasza proci985 (#27) üzenetére


mlinus
őstag

wolfenstein, halo, bioshock, metro..
és most jön a doom 4, ami elég jónak ígérkezik. van igény shooterekre, ha normálisan meg vannak csinálva.

azért elég szélsőséges példa a duke-ot felhozni annak tükrében hogy a játéknak a fejlesztése többször leállt és végül teljesen más csapat fejezte be - úgy, hogy az x éve megjelent gameplay trailerben sokkal több érdekesség volt mint magában az egész befejezett anyagban.

az ep2 megállapítás pedig teljesen szubjektív, nekem jobban tetszett mint az alapjáték, alapjában véve hatalmas siker volt.

(#30) mlinus válasza Chapel (#28) üzenetére


mlinus
őstag

(#31) ViZion válasza mlinus (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Igazán egy Quake is jöhetne már, nem az aréna, hanem a "normális", nah, meg ugye az Unreal is ki lett végezve, pedig Awakening-et lehetne folytatni... hmm... lehet ezt végigcsapatom újra, kicsit színes, kicsit retro, de jó a történet. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) CARNIVAL


CARNIVAL
csendes tag

Half life 3 meg fog jelenni , csak kellet nekik az idő a source 2 re, meg a többi játékra

az már más kérdés hogy a half life 3 engem nem érdekel már:)
valve ott rontotta el a half life szériát hogy külön csinált multit a hl2-höz és utána nem pecselte, aztán jött a felesleges episode 1-2, és Portal játékok...főleg a Portal tett be a half life 3-nak.
half life 3-ba semmi újat, jót nem fogunk látni, még grafikája is elmaradott lesz, source 2 nem nagy előrelépés ezen a téren.Egyedül a történet miatt lesz érdemes megvenni ha egyáltalán jóra csinálják, habár én nem a történetért játszom a gameket.
de azért remélem nem konzol fps adnak ki

(#33) Chapel válasza mlinus (#30) üzenetére


Chapel
addikt

Pff, pedig jó pár játékomhoz használok ws-ot :R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#34) L3zl13


L3zl13
nagyúr

"Ezen felül egész egyszerűen annyit változott a gamer társadalom az elmúlt években, hogy ha kijönnének egy kevésbé jó játékkal, akkor a játékosok minden bizonnyal szétszednék a csapatot"

Hmm, mennyit változott a világ. Az emberek ezek szerint már nem szeretik, ha valami sz@rt akarnak lenyomni a torkukon? Hát mégis hogy képzelik ezt? Elképesztő... :U

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#35) cyberkind válasza L3zl13 (#34) üzenetére


cyberkind
félisten

Az emberek ezek szerint már nem szeretik, ha valami sz@rt akarnak lenyomni a torkukon?

Rémlik ide a CoD, és tetszik nekik, úgyhogy ez nem indok.

Paranormal Cocktivity

(#36) snecy20


snecy20
veterán

Nos igen, játékos szemmel nézve ez kb. az évtized kérdése nálam.
Egyszerűen nem is értem hogy egy ilyen jól csengő sorozatot miért kell jegelni, sutba dobni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) proci985 válasza mlinus (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a bioshock 2007es, 8 eve jelent meg. es az is valamennyire beleesik a storydriven RPG hybrid kalapba (megiscsak a System Shock / Deus Ex / Dishonored szeriak tavoli rokona). a Metro se teljesen tradicionalis shooter, bar teny, hogy a pardarab Stalkerhez kepest joval kevesbe nyitott. Halo eredetileg boxos, a harmadik resz meg se jelent pcre.

doom4 / wolfensteint alairom, mindkettobol lehet jo shooter.

a HL:EP3mat figyelembe veve itt is egy alapvetoen leallt majd ujrainditott projektrol beszelunk. mivel kiszervezest irtak elotte, ugy teljes lenne a hasonlosag a Dukeal.

---

EP2 tekinteteben: akkoriban fejlesztettem gepet es toltam ki kb ket honapon belul a Stalker SoCt, a Crysist, a Bioshockot, a Far Cry 2ot es a FEARt (utobbi mondjuk 2005os volt). A FEAR kitunt az AIval es a hangulattal, a Bioshock kitunt a hangulattal, designal es a sztorival, a Crysis kitunt a grafikaval, fizikaval es az AIval, a Stalker kitunt a hangulataval es az AIval, mig a Far Cry 2 kitunt a hangulataval es a level designal. aztan miutan ezeken vegigmentem jott az EP2. 2007-2008 viszont kb masodik aranykora volt az FPSeknek szerintem 1998-1999 utan.

--

btw itt inkabb arrol van szo, hogy a HL2 10+ eves, azota eleg sokminden tortent. valtozott a piac. wolf3d megjelenese ota jatszok fpsekkel, ez nem feltetlenul rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Sinesol


Sinesol
veterán

De amugy mi köze a Steam boltból jövő pénznek a Half-Life3-hoz?

Annyira butaság ez a hír...ha még nagy bukás lenne a játék, akor is ugyanugy menne tovább a Steam bolt, semmi sem változna, nincs is igazából értelmes Steam alternativa.

(#39) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha akarták volna már rég kiadták volna.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#40) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ez a 268. pletyka a játékkal kapcsolatban. Őszintén szólva nem érdekelnek a kamu hírek, a folyamatos ajvékolás és siránkozás. Egyszerűen még NEM VOLT HIVATALOS BEJELENTÉS A JÁTÉKKAL KAPCSOLATBAN! Innentől miről beszélünk? Majd ha bejelentik, akkor lehet várni, addig felesleges...

A Half-life széria a szívem csücske, imádtam minden részét, és annyiszor kitoltam őket, hogy a számát sem tudom...

Minden szavam magánvélemény!

(#41) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Mondjuk a Valvet megértem.Akkorák az elvárások a játékkal kapcsolatban, hogy én sem merném már elkészíteni... :B

(#42) oriic válasza tothmaxy182 (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalosan az Episode 3-at jelentették be. Sok éve már.

Live-Die-Respawn

(#43) Chapel


Chapel
addikt

Hát ez van, vannak jollyjoker dolgok ha kis nézettség kell, egy hl3 "hír" erre tökéletesen megfelel.
Millió rajongó, mindenki (én is ) rákattint :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45) shiftac


shiftac
aktív tag

Még mindig várok a 3-ik részre, reménykedem. A Mafia 1 és 2 között is eltelt jó pár év...
Ha esetleg a Steam már nem lenne annyira sikeres, valószínűbb, hogy bejelentik hivatalosan a HL3-at.
Valaki elmondaná, mi a tököm értelme van CS:GO-ban skineket venni? Semmi pluszt nem ad, max jól néz ki.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#46) Chapel válasza shiftac (#45) üzenetére


Chapel
addikt

"max jól néz ki"

És meg is válaszotad a kérdésed. Vannak nyugatibb országok ahol pár € hetente nem tétlel a fiatalságnak (szülőknek) így minden fityfenével lehúzhatóak.; tudod csak 0,95€ stb...

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47) vhw válasza shiftac (#45) üzenetére


vhw
addikt

Még ha jól nézne ki...
Az egyszerűbb "valós" színek még csak-csak... de az mind az olcsó, lesajnált kategória.
De a sok undorító narancs-lila-piros-fehér-sárga borzadály... az igen, az kell a népnek :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#48) Apollyon


Apollyon
Korrektor

8 év telt el a legutóbbi rész óta, és azóta semmilyen információ nem derült ki, hogy egyáltalán tervezik-e a 3. részt.
Illetve de, max. annyi hogy nem csinálnak semmit.

Lehet azt mondani, hogy "de más játékok között is eltelt X-Y év", ott viszont lehetett tudni hogy valami készül, voltak leakek stb.
Itt viszont 8 év után abszolút semmi se sincs, csak nulla, zéró, sőt negatív. A Valve gondolom naponta kapja a leveleket hogy mikor jön ki X játék 3. része. Minden bizonnyal magasról tesznek rá.

Aki ezek után, ennyi idő és találgatás meg nulla információ után mégis azt gondolja hogy ebből bármi lesz valaha, az hiú ábrándokat táplál. Soha nem lesz már Half-Life 3.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49) tothmaxy182 válasza oriic (#42) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem jelentették be az EP3-at. Szó volt róla, hogy epizódikusan folytatják a HL2-t, megjelent két rész, és ennyi. Nem történt EP3 bejelentés...

Szerk:
Persze a nép várta a harmadik részt, mert félbe maradt a második végén a sztori, de attól még hivatalosan sosem jelentették be a harmadikat...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#50) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Más idők járnak. Pénz pénz pénz. Valve-nak bejött a kereskedelem, nem akar játékfejlesztéssel nyűglődni. Őrizzük meg emlékezetünkben a HL-ot. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.