Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) callmeakos válasza HaZse (#39) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De most kérdezem azokat, akik itt annyira mellette állnak annak, hogy egy 5-10 éves gyereknek legyen saját telefonja, az írja már le, hogy MINEK kell neki?

Azért mert SOSEM lehet tudni, mi történik.
Elég szűklátóan látod a dolgokat. A világon nem csak az iPhone-ok és a csúcs Galaxyk léteznek. 2015-öt írunk. Manapság nem teheted meg a gyerekeddel azt, hogy technikailag hátrányba taszítod csak azért mert régenmindenjobbvolt. Azzal én sem értek egyet hogy a gyerekhez egyből iPhone-t vágsz hozzá. Túl kell járni az eszén. Olyat kell adni neki, amivel az alap kommunikációs formákon kívül másra nem tud hasznáni. Most nem 3310-esre gondolok, hanem hogy a hívás és SMS, illetve esetleg Messenger, Viber ilyesmi (véletlenül se Facebook, mert ugye a kettő nem függy már egymástól)

Ahogy láttam a kommentjeidet szeretsz a saját példádból kiindulni. Akkor hadd hozzam fel az enyémet. Nincs gyerekem, viszont tesvéremnek napi rendszerességgel segítek azzal, hogy a kislányát hordom oviba, meg én vigyázok rá. Fordult elő az, hogy az óvodából haza akartak telefonálni, de mivel a testvérem a munka miatt nem tudja sokszor elsőre felvenni a telefont, valahogy kapcsolatba kell lépni a hozzátartozókkal. Nekem nincs telefonom ilyen olyan okokból, így engem nem tudnak elérni- Egy óvodás kislánytól meg el ne várd hogy tudjon minden ismerősének a telefonszámát (főleg hogy Angliában lakunk, itt aztán még nem is az van hogy 06-20/30/70-el kezdődnek a telefonszámok). Meg aztán volt olyan is hogy átment az egyik barátjához játszani, lehorzsolta a tenyerét, és az ottani szülők szólni akartak hogy mi van, és nem tudták az tesóm számát. Ilyenkor mit csinálsz ha nincs a gyereknél semmi?

Haladni kell a korral, és be kell látni hogy bizonyos dolgok már elengedhetetlenek a mindennapi élethez, még egy gyereknek is. Nem kell egyből egy kocsi árának megfelelő telefonnal elküldeni a gyereket, ahogyan azt se szabad engedni hogy a telefon figyelemelterelő legyen olyankor, amikor nem figyelni kell. Ez kis odafigyeléssel elérhető, nem pedig egyből a régi idők nótáját fújni.

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.