Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacy6


Lacy6
senior tag

Egyetértek az M8-al kapcsolatban.
Szerintem is még mindig az egyik legjobb és legszebb készülék a piacon.
Múlt hétvégén találkoztam egy ismerősömmel akinek S5-e van, és kérdeztem hogy mennyire elégedett a telefonjával. Agyon dicsérte a telefont, hogy mennyire faxa mobil, így mondtam neki hogy engedje meg h kipróbáljam. Kérdeztem, hogy mitől akad így a rendszer, mert egyből feltűnt. Azt mondja már egy ideje ilyen biztos vírusos lett... Na elkezdi mondani, hogy mennyire jó a kamerája próbáljam ki. Elindítom és 10 mp fekete képernyő után hiba üzenet. Megpróbáltam még1szer és ugyanaz. Kérdezem tőle, hogy ez normális dolog? Erre azt válaszolja, hogy a legutóbbi frissítés óta ilyen és egy újraindítás megoldja...
Ilyenkor mindig megerősödik bennem, hogy jól döntöttem hogy a HTC-t választottam. :C

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#2) Nazara


Nazara
őstag

Úúú, Sony Ericsson K750i és W810i. De szerettem volna ilyet, csak anyagi korlátok miatt kimaradt. Mondjuk a vörös k550i-m mai napig az egyik legjobban szivemhez nőtt teló. Szép idők voltak, mikor Bluetoothon (meg előtte infrán) küldtük egymásnak a csengőhangokat, vicces képeket, videókat, témákat. :D

Optimus G megint csak az ára miatt maradt ki, pedig nagyon bejövős volt akkoriban, most már viszont csak HTC. :D

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ezekert osszesen hany orat dolgoztal?

(#4) dejvid8 válasza Lacy6 (#1) üzenetére


dejvid8
őstag

Na igen, nekem is van egy Samsungos ismerősöm, és elkérte hogy kipróbálja kicsit az M8-at, utána kérdezgette hogy mennyi egy ilyen stb :D

(#2) Nazara

Ja,tudom azt a k550i, annó az egyik haveromnak épp olyan volt :D Az is jó kis kamerás mobil volt, nagyon menőn nézett ki a hátlapja, azzal a csúsztatós kameravédővel és a 2 leddel :D

(#3) Lauda

Nem értem, miért kell mindenbe belekötni.
Igen, nem dolgoztam 7-13 évesen, Apukám vette, lehet szidni. Azután meg ahogy írtam is minden spórolt pénzem, meg amit az iskolára kaptam, gyűjtöttem,nyári munkákat végeztem, amiből vehettem a másik mobilt.(+ az előző mobilokat mindig eladtam)
De elnézést, legközelebb nem írok akkor ilyet...

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#5) Lauda válasza dejvid8 (#4) üzenetére


Lauda
félisten

En tolem azt irsz amit csak akarsz, mindossze fura volt, hogy ennyi telefont porgettel at 17 eves korodig, amik nem a kukaba valo kategoriak raadasul.

(#6) Luck Dragon válasza Nazara (#2) üzenetére

A w715 volt szerintem az egyik legjobb SE ebben az időben. De a cikk ben foglaltam is. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Klaus Duran válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem is jó telefon volt a w715. csak a felső gombos kialakítás miatt nem volt alkalmas játékra. Zeneileg viszont tökéletes. Jól szolt a gyári füles, de nem haragudtam volna meg ha lett volna rajta 3.5mm jack csatalakozó.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Az a baj a ha veszel egy HTC csúcskészüléket utána nem nagyon hoz lázba a többi márka. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) pprod94


pprod94
aktív tag

X10mini pro, de szerettem azt is! 3-at elnyúztam, mindnek a megpiszkált rendszer lett a veszte :(

(#10) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Elolvastam a cikket érdekes volt, de még a végére sem értem, már popcornnal a kezemben vártam mikor jelenik meg az első irigykedő ember :)
Ez a nagy különbség külföld és belföld között, Angliában, ha van egy jó kocsid, esetleg el tudsz menni egy jó nyaralásra, akkor az emberek örülnek a te örömödnek is, mosolyognak rád az utcán, nem fognak beleköpni a kocsidba, ha egy kabrióban ülsz.
Itt nálunk, ha tudtál venni, vagy a szüleidtől kaptál egy jobb telefont akkor már te vagy maga a SÁTÁN. Ez a jó magyar mentalitás, régen picit én is ilyen voltam, de tudatosan le lehet küzdeni teljesen. Nem szabad irigykedni, örülni kell más sikereinek, és keményen dolgozni, hogy te is elérd azt amit szeretnél. Persze ez sem sikerülhet mindenkinek, de nem mindenki ugyanattól lesz boldog.
Nem folytatom, nagyon eltértem a tárgytól, szerintem nem rossz a cikk, bár én inkább Nokia párti voltam mindig is.

[ Szerkesztve ]

(#11) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek cikk, tetszetős lista. A vége felé vártam, hogy mikor érkezünk el az okostelefonokhoz. Sejtettem, hogy az első is Sony lesz. :C

A Mini Pro kapcsán eszembe jutott, hogy miért is nem adnak ki egy modellt pár évvel később naprakész hardverrel? Persze rétegtelefon lenne, de akkor is. A Mini Pro egy mai hardverrel és szoftverrel, na és persze ügyes árazással népszerű lehetne.

"nincs rá lezsóidő"

(#12) pető bá' válasza petipetya (#11) üzenetére


pető bá'
őstag

x10 mini pro-ból még kijött egy frissítés (~egy évvel később, a mini pro, bár lehet, hogy Te ennek a folytatására gondoltál? :) ), aztán állítólag kimutatták a piackutatások, hogy nincs igény qwerty-s telefonra, kb azóta nem is gyárt senki (oké, Blackberry meg 1-2 kivétel).. egy pár hónapig használtam X10 mini pro-t, egy élmény volt úgy megírni egy üzenetet, hogy közben a lépcsőn halál nyugodtan lejöttem (2 emelet), és nem kellett ránézni, javítás nélkül elküldhettem..
mondjuk a tepsi kijelzőkön simán lehet írni a virtuális qwerty-n is hasonló eséllyel.. ha lehetne, én gombsoros (okos)telefont vennék :)

"... and I hope you have a great day!"

(#13) Nazara válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


Nazara
őstag

Ez mennyire igaz. :D A gond, hogy sokan még csak esélyt sem adnak nekik. :(

(#10) Babetta-X: Én inkább úgy mondanám, hogy nagyon könnyű önhibánkon kivül belesavanyodni a közegbe sajnos.

(#11) petipetya + (#12) pető bá' : Ismerősi körömben pedig egyik legnépszerűbb volt Mini pro sorozat, és ahogy láttam itt a PH-n, elég sokaknak bejött. Szerintem lenne piaca ilyesminek ma is.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#14) tDr1v3r válasza Lauda (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mintha olyan nagyon drága lett volna bármelyik... ezek közül nekem is sok volt, 11-12 éves koromban. És az első két-három telómat apám vette meg nekem.

Nem látom hogy mi az a hihetetlen borzasztó ezen...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15) dejvid8


dejvid8
őstag

Kösz a véleményeket,örülök ha tetszik a cikk :)

(#8) Klaus Duran

Na ja, lehetséges hogy más gyártó a HTC után nem hozna lázba. De van rá megoldás: örökkön-örökké HTC :DD

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#16) Jhonny06 válasza Lauda (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem csak én lepődtem meg, hogy 7 évesen 100k-s telefonja volt.. :DDD

(#17) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A jó öreg Sony korszak. Seria.hu pappfer.hu, vkp patchek, db3025 telefonok flashelese, Lasy utmutatasai... Szép idők voltak :) a w910-et imádtam nagyon, akarok egy szépet most is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) kmisi99 válasza Lauda (#5) üzenetére


kmisi99
addikt

Lehet azt okosan is csinálva én régen 17 éves korom közül 3 abszolút csúcskategóriás telefont használtam LG optimus 2x, galaxy s2, galaxy s3 mindössze kb 20 000 ft ba került. Ennyi veszteségem volt a többi pénz visszajött. Ha olyan a gyerek hogy jól tanul, nem az elbutult tipikus divatmajom amik ma az utcán flangálnak akkor megérdemli fiatalkorában is.

(#19) Lauda válasza kmisi99 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

En ezt ertem. Annyit kerdeztem tole, hogy mennyit dolgozott ezekert, mert a cikkben 1 szo nem szol arrol, hogy akar egy papirlapot is arrebb tett volna telefon cserelgetes kozben. A valaszaban meg beverte a hisztit. Ha a cikkben irja, hogy sporolt, (sokan elszorjak inkabb cigire meg mas hulyesegre a szuloktol kapott penzeket) es nyari munkan dolgozott, akkor eleve meg sem szuletik a kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#20) Mr X válasza Lauda (#19) üzenetére


Mr X
veterán

Bunkóság volt tőled, nincs mit szépíteni ezen. Semmi közöd hozzá, honnan voltak neki a készülékei, a bejegyzés témája sem ez.

(#21) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

A jö "öreg" X10 Mini Pro. Nagyon sokáig szerettem volna, már a végén a apróhirdetéseket is túrtam egy használható verzióért, de valahogy sose jött össze. Ma szemmel pedig nem tudom hogy állná meg a helyét. Kicsit rohamléptekkel fejlődik az Android. Pedig egy alig pár éves telefonról beszélünk :)

All→M8

(#22) dejvid8 válasza callmeakos (#21) üzenetére


dejvid8
őstag

Hát igen, ma már talán nevetséges lenne egy ilyen telefont piacra dobni. Bár igaz, már akkor is kisebbnek számított a többitől, de mégis rengetegen vették, és nagyon jó mobil is volt. Akkor még a mini méret 2,5-2,8" volt, manapság meg 4,7" a mini :Y :D

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#23) tDr1v3r válasza dejvid8 (#22) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szörnyű... komolyan, az ember már Androidos okostelefont se tud venni ha 5" alatt szeretne maradni, csak iPhone-t.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24) Luck Dragon válasza tDr1v3r (#23) üzenetére

Windows phonet se maradjon ki, hiszen ott van a jó ár, értékű 730/735 :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Varoz válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


Varoz
őstag

Ez pontosan így van! :K :D


Lauda

Nem, nem azért született meg a kérdés! Hanem azért mert irigy vagy, nem több. Nem is értem minek jöttél ide a poszt alá? :U
"Egy fiatal, 17 éves srác mobiltelefon történelme"
Ez a címe. Miért kellene leírnia, hogy 60 hektárt kapált fel érte vagy csak egy tuja tövét? Mi közöd hozzá? Semmi!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#26) Lauda válasza Varoz (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Bantott teged valaki, hogy igy ki vagy akadva? Szerintem nem. Megkerdeztem valamit, kaptam ra valaszt. Irigy nem tudom mire lennek, mikor egyik telefon sem kene ha utanam dobnad se, ettol fuggetlenul barmilyen telefont meg tudnek venni, ha szuksegem lenne ra.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr X válasza Lauda (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Nem kell a melléduma, megkérdezned sem kellett volna. Csak próbáltál belekötni. Gratula hozzá.

(#28) Lauda válasza Mr X (#27) üzenetére


Lauda
félisten

En mar az 5-os hozzaszolasban ezt letudtam, ti meg mindig frocsogtok rajta. Most zartam le vegleg a temat.

(#29) Mr X válasza Lauda (#28) üzenetére


Mr X
veterán

Aha, az rendben van, hogy belekötsz a srácba, aki még csak nem is kérkedett a dolgaival, aztán ha ezt a fejedre olvassák, akkor jön a terelés meg a bepróbálkozás a fröcsögéssel? Gerinctelen dolog.

Na most lehet lezárni, nem akkor, amikor te gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#30) Lauda válasza Mr X (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Kerdeztem valamit a blogirotol. A blogiro ezt nekem megvalaszolta, tudomasul vettem. Most akkor ti szoltok bele olyanba, amihez semmi kozotok, vagy en?

(#31) Mr X válasza Lauda (#30) üzenetére


Mr X
veterán

A kérdésed maga bunkóság volt, a bejegyzés íróján múlt, hogy nem küldött el a francba. Mivel nem feltételezem, hogy nem érted, mi a baj a kérdéseddel, így marad a stándékos rosszindulatod, mint indok.

(#32) HaZse


HaZse
őstag

Nem semmi történet. De azért egy kicsit érdekesnek tartom, hogy egy 7 éves gyereknek egy K750-es telefont vesz az édesapja, ami akkoriban nem egy olcsó telefon volt.

Sőt azt fél évvel a vásárlás után lezúzza, majd az apja vesz neki egy szintén nem olcsó másik telefont.

Nekem most a fiam 8 és fél éves és NINCS telefonja, mert minek.

És senki se haragudjon meg, de a szememben aki nem a saját megkeresett pénzén veszi meg a mobilját az nem tudja értékelni. Legyen az bármilyen korosztály.

Sőt a mai fiatalokat sem értem teljesen, hogy honnan a fészkes fenéből telik nekik drága telefonokra, mert hogy a diákok többsége nem dolgozik.

Ui.: És nem az irigység beszél belőlem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#33) ViZion válasza HaZse (#32) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Nekem 8 múlt a fiam... okostelót szeretett volna. Nem kell az. Van rá neki is pénze (locsolás, karácsony, zsebpénz), de megértette, h nem kell, attól, h osztálytársainak van.
Helyi történet, h a 8.-os srác egy nem ócó nagy tepsit vett, még engem hurrogtak le, h mit oltom már, h az felesleges az iskolába, meg ellopják, eltörik. Majd vigyáz rá, nem lopják, meg amúgy se szóljak. Erre pár hete posztolta, h elhagyta/ellopták... Megérte. :(

Nem, ez nem irigység, de ált. iskolában nem hinném, h ilyen kat. telefonra van reális igény. Szal. innen nézve érthető a kérdés, h miért kell csúcstelók sora egy gyereknek... De azt vesz amit akar, csak fura. De az is lehet, h túl öreg vagyok ehhez a telefonos "kultúrához", nekem a zene még hifi, a játék PC, a fotó meg dSLR. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

En 5-6 évesen kaptam az első telefonom, amikor szüleim elváltak. Ugy 4-5. Osztályban kezdtem magammal hordani telefont, es életemben egyszer sikerült elhagyni, egyszer meg egy bidambidam rabolt ki, de akkor mar 13 voltam es újonc pesti :)

Amúgy en kaptam talán 5x telefont, de a régiek bele lettek számítva mindig, így nem volt nagy kiadás. A k750-et 2007-ben kaptam 24.990-ért dominoban. Aztán rátaláltam a hardveraprora, es a cserebere megállíthatatlan lett. A rekorder telefon a mostani 6+, ami január 18 óta van meg. Másik rekordom pedig az egy nap alatt 3 csere :P pénzt nem buktam es nem is kellett, mert ideje nem volt elertektelenednie.

Ui: mindig kifejezetten vigyáztam a cuccaimra, akarcmentes állapot az tényleg azt jelenti, hogy semmi sérülés nincsen. Ha apukamtol kaptam, akkor meg jobban figyeltem rá.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#35) dejvid8


dejvid8
őstag

Megértem, hogy érdekesnek találjátok hogy 7 évesen telefonom volt, valószínűleg felesleges volt még akkor nekem. De azért ne felejtsük el, hogy szerintem más az mikor "annó" 2005-2006-ban az infrás,2 megapixeles, kis nyomógombos telefonokkal szaladgáltak a 7-8-9 éves gyerekek, meg más manapság, mikor egy 8 éves gyereknek Iphone 6, vagy Samsung Galaxy S5-je van. Igen, ez valóban túlzás már.

Az utolsó 4 telefonomra Apámtól 1 forintot sem kunyeráltam, ahogy mondtam, csak erre gyűjtök,félrerakok,nem cigizek, nem verem el a pénzt baromságokra. (na meg persze nem kell sokat hozzárakni mikor az új telefont veszem, hiszen az előzőt eladom, így összejön rá a pénz)
És tudom értékelni a telefont,pláne úgy 14-15 éves korom óta. Egyetlen-egyszer sem ejtettem le az elmúlt 3-4 évben a telefonomat, úgy vigyázok rá mint a hímes tojásra,minden nap többször is letörlöm a képernyőt mikroszálas kendővel,és fólia is mindig van rajta.Sokszor a haverok hülyének is néznek, hogy mennyire vigyázok rá.

Persze mindenkinek meglehet a saját véleménye, nekem is az a véleményem magamról, hogy felesleges volt 7-8 évesen a telefon, de mostmár úgy érzem felnőttem hozzá. Sokan mondják, hogy minek egy 17 éves gyerek kezébe okostelefon. Hát, saját véleményem szerint, néha egy 17 éves "gyerek" jobban vigyáz rá, illetve jobban megbecsüli az okostelefonját, mint sok felnőtt.

Na meg szerintem manapság azért nem fura dolog, ha egy 17-18 éves középiskolás gyereknek(mint én), okostelefonja van. :K

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#36) Varoz


Varoz
őstag

Minden felesleges a gyereknek, miért nem csuhébabával játszik a porban? Hisz régen az volt, akkor biztos az a jó és ami most van az egy fertő....
No komment! :U
Ennyire ne legyen már senki begyepesedett vénember! :N

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#37) alkatraz3000 válasza dejvid8 (#35) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mellesleg sok felnőttből kiindulva inkább nekik totál felesleges az okostelefon. A funkciók 80%-at nem is ismeri, a maradék 20% 90%-át meg nem is használják. :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#38) ViZion válasza Varoz (#36) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell túldrámázni. Annyi volt többeknek, nekem is a megjegyzésünk, h 7-13 éves korban nem kellene okosteló az iskolába (otthonra sem sztem, mert játékra a tablet jobb). Ott csak elvonja a tanulásról a figyelmet (persze, órán senki nem használja, elhiszem, haladjunk), ellophatják, eltörik, etc.

Ha nekem szántad a beszólást akkor azért sem tudom magamra venni, mert kb. 3 éves volt a fiam, amikor már tableten, PC-n is játszhatott (a sokkal egyszerűbb irányítás miatt tableteznek ma is inkább, telefon kisebb, azzal max. ha utazunk, akkor játszanak). Az is hülyeség, h ott lóg egész nap, biztos van ilyen is, de nekem mindkét fiam elég hamar ráun ezekre és mennek mást játszani. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) HaZse válasza alkatraz3000 (#37) üzenetére


HaZse
őstag

Leszel Te még felnőtt és majd megváltozik neked is az értékrended, hogy nem csak facebook van a világon és nem csak viber/whatsapp/stb. keresztül lehet az emberekkel kapcsolatot tartani. De ehhez el kell telni egy kis időnek.

Ezt magamból kiindulva tudom mondani, miszerint régebben minden f@szságot letöltöttem, használtam, mikor bejöttek az okostelók (Symbian).

Ma örülök, ha nem kell a telefonomhoz nyúlni és nem csörög folyamatosan. Az okostelefon - véleményem szerint - arra való, hogy az embernek a munkáját könnyítse meg. És nem azért, hogy egy egérmozin keresztül élje le az egész napját és azt bámulja minden egyes alkalommal. (Tapasztalat: zebrán az bámulják, strandon azt nyomkodják).

De mondok mást is. Nejem középiskolában tanár. Ő nagyon sok mindent tudna mesélni, hogy a fiatalok mire is használják és mit is csinálnak óra közben.

De most kérdezem azokat, akik itt annyira mellette állnak annak, hogy egy 5-10 éves gyereknek legyen saját telefonja, az írja már le, hogy MINEK kell neki?

dejvid8De azért ne felejtsük el, hogy szerintem más az mikor "annó" 2005-2006-ban az infrás,2 megapixeles, kis nyomógombos telefonokkal szaladgáltak a 7-8-9 éves gyerekek Az "annó",ahogy Te írtad, kis nyomógombos telefonok azok voltak a telefonok. Látszik, hogy Te lenézed az akkori vívmányokat és neked szinte alap dolog egy érintős telefon.

De képzeld az a K750-es telefon hasonló, mint most egy felső-középkategóriás telefon. És az akkori árát, ha átszámolnánk maira, akkor az se zsebpénz lenne. És pont 30 éves voltam akkor nyáron, mikor először tudtam egy ilyen K750-es telefont a kezemben tartani. És nagyon tetszett a kompaktsága és a vele készített képek minősége. (Van is itthon belőle egy példány, ami a 30-ik szülinapomon volt ott)

Egy 5-6-7 éves gyerek még a számokat se ismeri rendesen. Sőt elolvasni a dolgot is egyáltalán, vagy éppen csak elkezdi tanulni. És egy gyereknek van más dolga is.

A fiamnak én vettem tabletet. De nem játszik rajta sokat, mert megunja. Néha elkéri a telefonomat egy-két perc erejéig játszani, de nagyon hamar megunja. De nem is engedjük neki, hogy csak ezzel foglalkozzon. És az is igaz, hogy ha nincs a gyereknek olyan szülője, aki erre gondos figyelmet fordít, akkor sajnos az a gyerek teljesen ilyen tablet/telefon függő lesz és majd nem képes odafigyelni későbbiekben se az iskolában.

Lehet engem le öregezni, vagy bármi más, de Ti is eljuttok majd ide és Nektek is más lesz a véleményetek. Bár ahogy a világ egyre jobban elkorcsosul......

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#40) alkatraz3000 válasza HaZse (#39) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Most őszintén, akkor szívesebben tartod a kapcsolatot postán, galambbal, tejfoldoboz telefonon a kapcsolatot?
Ebben a mai világban miért probléma, hogy szinte ingyen, azonnal, bármikor el tudom érni azt, akit akarok? :)

Ha lesz gyerekem, kapni fog egy jatszos telefont onnantól, ha egyedul jár iskolába. Max bekorlatozom neki mindennel, es csak mi tudunk kapcsolatot teremteni vele.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#41) HaZse válasza alkatraz3000 (#40) üzenetére


HaZse
őstag

Semmi sincs ingyen. :D Vagy fizeted a mobilnetet, vagy egy wifire csatlakozol, ami általában valaki fizeti.

ha egyedul jár iskolába Manapság az 5-es gyereket lehet egyedül iskolába engedni. Ami 11 évesen valósul meg. Tehát az 5,6,7 évesnek FELESLEGES. Sőt még alsó tagozatban is felesleges.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#42) #73173120


#73173120
törölt tag

Néha tényleg én is elgondolkozok, hogy sok fiatal gyereknek mi a csudából futja közép-felső kategóriás telefonra? :U biztos én csinálok valamit rosszul, hogy munka mellett se engedhetem meg magamnak. Pont jó szót alkalmaztam. Megengedhetem. Mert ugyan a pénz rendelkezésre áll, csak a 150K-s telefon prioritása nagyon alacsony, pl. a 6 légkamrás ablakéhoz képest :C amiből pont 6 darab kell.

Erről jut eszembe, egyik volt csoporttársam, szüleivel él, 28 éves. A minap vett egy iPhone 6-ot. Mondtam is neki, hogy milyen jól keresel. Not. Csak szüleivel él, ők eltartják, és amit keres, azt magára költheti :) mondtam is neki, hogy a helyedben inkább takarékoskodnék, mert az idő csak előre halad, és ha minden hónapban kopp-ra rakod magad, anélkül, hogy tudnád milyen az albérletet, rezsit, kaját kifizetni, szüleid támogatásának megszűnése után keserű sorod lesz. Persze, jött egyből a válasz, hogy Ő ezért a telefonért áldozatot hozott, "Nem megyek nyaralni idén.". Hát igen, kemény az élet.

Hogy a bejegyzés íróját dicsérjem, szerintem szépen összefoglalta, a stílusa se volt rossz, és nagyon helyesírási hibát se találtam benne. Szóval, örülök, hogy nem #yolo #swag #obey, gondolom nem is valami ecsetfejű páva. Az már más téma, hogy azért 17 évesen ennek kéne lenni az alapnak, és nem meglepődnöm rajta.

(#43) dejvid8 válasza HaZse (#39) üzenetére


dejvid8
őstag

" Látszik, hogy Te lenézed az akkori vívmányokat és neked szinte alap dolog egy érintős telefon."
Ez nem igaz. Nem így értettem. Mai napig becsülöm az olyan telefonokat, sőt,sokszor gondolkodok, ha találok használtan ,jó árban egy K750-et, megveszem, nosztalgia képpen.

Úgy értettem, hogy akkor, 2005-6-ban ha egy gyerek kapott telefont,tegyük fel K750-et. Sokkal könnyebb volt neki használni,hordozni,nem kellett annyira vigyázni rá, elfért minden kis zsebben,és akkor az volt a szórakozás,hogy vicces videókat és képeket küldjenek át infrán.

És más az,ha ma kap egy telefont egy 8 éves gyerek. Persze hogy okostelót kap, minimum 4" képernyővel, amelynek a gyerek keze a feléig sem ér el, valószínű hogy le is ejti, mert sokkal nehezebb fogni, és ha leejti,könnyebben is törik. És a 4-5" képernyős okostelóval a gyerek már rögtön megy fel facera, messengerre, ami tényleg felesleges 8 évesen...

(#42) juvik

Örülök, ha tetszik az írásom, köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#44) callmeakos válasza HaZse (#39) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

De most kérdezem azokat, akik itt annyira mellette állnak annak, hogy egy 5-10 éves gyereknek legyen saját telefonja, az írja már le, hogy MINEK kell neki?

Azért mert SOSEM lehet tudni, mi történik.
Elég szűklátóan látod a dolgokat. A világon nem csak az iPhone-ok és a csúcs Galaxyk léteznek. 2015-öt írunk. Manapság nem teheted meg a gyerekeddel azt, hogy technikailag hátrányba taszítod csak azért mert régenmindenjobbvolt. Azzal én sem értek egyet hogy a gyerekhez egyből iPhone-t vágsz hozzá. Túl kell járni az eszén. Olyat kell adni neki, amivel az alap kommunikációs formákon kívül másra nem tud hasznáni. Most nem 3310-esre gondolok, hanem hogy a hívás és SMS, illetve esetleg Messenger, Viber ilyesmi (véletlenül se Facebook, mert ugye a kettő nem függy már egymástól)

Ahogy láttam a kommentjeidet szeretsz a saját példádból kiindulni. Akkor hadd hozzam fel az enyémet. Nincs gyerekem, viszont tesvéremnek napi rendszerességgel segítek azzal, hogy a kislányát hordom oviba, meg én vigyázok rá. Fordult elő az, hogy az óvodából haza akartak telefonálni, de mivel a testvérem a munka miatt nem tudja sokszor elsőre felvenni a telefont, valahogy kapcsolatba kell lépni a hozzátartozókkal. Nekem nincs telefonom ilyen olyan okokból, így engem nem tudnak elérni- Egy óvodás kislánytól meg el ne várd hogy tudjon minden ismerősének a telefonszámát (főleg hogy Angliában lakunk, itt aztán még nem is az van hogy 06-20/30/70-el kezdődnek a telefonszámok). Meg aztán volt olyan is hogy átment az egyik barátjához játszani, lehorzsolta a tenyerét, és az ottani szülők szólni akartak hogy mi van, és nem tudták az tesóm számát. Ilyenkor mit csinálsz ha nincs a gyereknél semmi?

Haladni kell a korral, és be kell látni hogy bizonyos dolgok már elengedhetetlenek a mindennapi élethez, még egy gyereknek is. Nem kell egyből egy kocsi árának megfelelő telefonnal elküldeni a gyereket, ahogyan azt se szabad engedni hogy a telefon figyelemelterelő legyen olyankor, amikor nem figyelni kell. Ez kis odafigyeléssel elérhető, nem pedig egyből a régi idők nótáját fújni.

All→M8

(#45) HaZse válasza callmeakos (#44) üzenetére


HaZse
őstag

Bocsi, de ezen a szomszéd dolgon jót nevettem. Ha átmegy a gyerek a szomszédhoz, akkor a kétszülő számot cserél és a szülőt hívja fel a másik szülő. Ehhez nem tudom, hogy miért kell a gyereknél telefon. Sőt nem csak én vagyok ilyen, hanem a körülöttünk lévő családok is.

Mert majd adsz egy telefont egy óvodásnak, aki meg szépen majd nyomkodja a telefont és felhív mindenkit. El van korcsosulva a világ. De főleg az a nagy nyugat. No meg egy kisebb gyerektől könnyebb elvenni egy értéktárgyat, mint egy idősebbtől. Sőt még egy ilyen kicsi gyerek még nagyon befolyásolható. És sokmindent el is hisz.

Nem vagyunk egyformát. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy ő látja.

Attól még nem lesz elmaradott a fiam, mert nem adok neki egy telefont. Majd ha érett rá és fel tudja fogni az értékét egy eszköznek és annak, hogy mivel jár egy telefon birtoklása és használata.

De van az ismerettségi körben egy 16 éves leányzó, aki képes egy hónap alatt több ezres számlát generálni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#46) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

nem árt a gyereknek egy ALAP telefon. Nekem is volt 2004 általános 4-töl. ericsson t20s Mivel sokszor tekeregtem haverral a határban (érts földutak a város határában), és így könnyebben meg tudtak bizonyosodni hogy biztonságban vagyok. Ha lenne gyerekem és nagyvárosban élnék vagy 3 GPS-t ültetnék bele mivel félelmetes hogy mennyi degenerált van az utcákon.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#47) hNp88 válasza HaZse (#45) üzenetére


hNp88
aktív tag

"El van korcsosulva a világ."

valóban, pont ettől korcs ez a világ, és főleg a nyugat, most aztán oda lett mondva... irány az orosz tajgák ahol még monocikliző medvegyek gyermekeik élik békés, minden csúf technikától mentes napjaikat :))

#36 Varoz szokás szerint +6millió

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#48) callmeakos válasza HaZse (#45) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert majd adsz egy telefont egy óvodásnak, aki meg szépen majd nyomkodja a telefont és felhív mindenkit.

Kevered a szezont a fazonnal. Attól hogy a gyereknél van telefon, nem is jelenti azt hogy legyen rajta egyenleg, vagy akár mobilinternet. A telefon azért legyen nála hogy elérhető legyen.

És ne haragudj de ez az el van korcsulva ez a világ szöveg a hónap aranyköpése. Alsóhangon. Ja igen, mert mi bürökrata nyugatiak, mi kapitalista barbárok nem tudjuk mi az érték és csak úgy adogatjuk a gyereknek a drágábbnál drágább telefonokat. Bullshit. Minden egyes kommentedben annyira ragaszkodsz ehhez a gyerek kezébe nem kell telefon dologhoz, hogy eszedbe se jut hogy lehet ezt okosan is csinálni, mindenre gondolva. Hogy ne fájjon ez a pénztárcádnak és hogy a gyerek figyelmét se vonja el maximálisan. Csak nem vagy hajlandó ilyeneket számításba venni, mert ragaszkodsz az elveidhez, ami nem baj, sőt. A mai világban az egyik legszebb ha egy embernek vannak sziklaszilárd elvei, amit be is tart, de ez csak akkor dícséretes ha nem olyan elmaradott mint a tied.

Persze ahogy mondtad, nem vagyunk egyformák. Nekem nincs gyerekem, így nem is ítélkezek, de ha lenne teljesen más értékrend alapján nevelném. A digitális egyenjogúság mindenkit megillet. Kortól függetlenül. Csak azt tudni kell intelligensen szabályozni. Az a szülő hibája ha a gyerek elszáll a számlával vagy orrba szájba vásárolgat, mert nincs beszabályozva, vagy bekorlátolva.

All→M8

(#49) HaZse válasza callmeakos (#48) üzenetére


HaZse
őstag

Csak azt tudni kell intelligensen szabályozni. Az a szülő hibája ha a gyerek elszáll a számlával vagy orrba szájba vásárolgat, mert nincs beszabályozva, vagy bekorlátolva.

De ehhez az kell, hogy az a gyerek tisztában legyen a pénz fogalmával. És ez nem lesz egyik gyereknél sem 6-7 évesen. Ahhoz igenis fel kell nőni egy bizonyos korig.

És ugyan miért kell egy kisiskolásnak/óvodásnak telefon, mégha nincs is rajta egyenleg? Mert úgyse fogod elengedni egyedül sehová. Az ekkora gyereket mindenhová a szülő viszi magával. Ha meg pl. egy szülinapi zsúron van és ott otthagyod 2-3 órára, akkor meg a születésnapos gyerek szüleinek adod meg a SAJÁT számodat. És baj esetén téged hívnak fel a szülő telefonjáról.

És valóban fogalmad sincs, mert nincs gyereket. Majd, ha lesz, akkor ezekkel a dolgokkal tisztában leszel.

Én 30 évesen nem is tudtam ezt elképzelni, de mára 40 évesen vannak fogalmaim a dologról. És az elmúlt 8 és fél év alatt úgy neveltük eddig a fiúnkat, hogy kezd - mondom kezd- tisztában lenni a pénz fogalmával. De még nem tudja azt felfogni, hogy egy adott teremékért (pl. 1 egész dinnye, vagy bármi más) mennyit is ér. Ő csak a számokat látja.

Nehéz megfogalmazni, és bocsi, ha nem teljesen tiszta.

A cikkhez, meg valóban gratulálni tudok, hogy egy választékos és helyesírásilag hibátlan írást készített a cikk írója.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#50) callmeakos válasza HaZse (#49) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy gyerek nem pont egy telefonból (vagy annak a hiányából) fogja megtudni, mi a pénz.
De ezen a ponton rekesszük be ezt, mert egyrészt nem is ez a cikk témája, másrészt te mondasz A-t én mondok B-t, és ebből egy véget nem érő vitasorozat indul el, aminek nem lesz vége. Sose.
Maradjunk annyiban hogy neked az a véleményed, nekem meg ez.

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.