Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenand


kenand
veterán

Nem is tudtam, hogy dual 771-ből van nem FBDIMM-es.
Nekem- sajnos FBDIMM-es Tyan van, 53xx-es xeonokat szerti csak, 5400-es nem megy bele, pedig mókoltam a BIOS-t is...
De van egy hasznos tulajdonsága, elsütött BIOS halálból floppyról botolva fel lehet éleszteni.
Úgy kaptam gyakorlatilag ingyen....így még FBDIMM-esként is megéri.
Majd időnként nagy felbontású képek manipulálásra használom.
De nálam is a hobbi volt a fő cél, romjaiból összarakni a egy daul gépet.

(#2) MasterDeeJay válasza kenand (#1) üzenetére

Szerencsére van. Hátránya hogy kevés ramot eszik meg 16-32gb és 4-6 slotos az átlag és a 8 slotosak ritkák. Csak dual chanel van, aida olvasás is ennek megfelelően 6-7 gb/s. Fb dimm meg 64-128gb akár quad chanel 16 slottal.
Nekem mindennapra használható gépnek is kell, az X6os Amd-t váltja le, annál ugyanis erősebb és fogyasztásban meg kevesebb. (Megkockáztatom hogy fx8xxx szériát is befogja) Ramok brutál olcsóak 1500ft a 4gb-os darabja. A gépházam meg pont fel van készítve duál furatokkal. Ezer éves chieftek miniserver. Gyorsan is bootol, nem hangos. Igazi workstation lett belőle. Na meg persze jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ez már remélhetőleg nem fog besülni. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) MasterDeeJay válasza Klaus Duran (#3) üzenetére

Más kategória, a Hp lap egy olcsósított szerverlap ezért nem vártam sokat tőle. Ez meg igazi jobbféle munkaállomás lapja.
Monjuk nem tudom a hp-t ki gyárthatta. (Láttam már hp brand gépbe asus, msi, foxconn lapot, szerverekbe nem tudom mi lehet az is lehet hogy pár méterre készült a kettő)
Most egy ati 4850-es kártya van benne és jól megy de a 750ti vel nem bírok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP, hogy összejöjjön a project :)

(#6) kenand válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


kenand
veterán

Fbdimm is olcsó és 32 gb ig (csak a 8 gb-s modulok drágábbak)csak lassabbak és sokat fogyasztanak.
quad chanel mellet is lassabbak egy 800mhz-s ddr ram nál. (Igaz nekem 667-es fbdimmjeim vannak, de maga a forgalom irányítás vesz vissza a sebességből).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.