Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) _Atesz válasza Dany007 (#14) üzenetére


_Atesz
addikt

Ilyen alaplapról van szó, a rajta levő 7025 jelölésű VGA meg simán vitte a full HD killa sample-t. (direkt megnéztem, mert kíváncsi voltam, hogy mit tud) Sőt, a BF1942-vel szakadásmentesen játszottam. Egy GTA SA is simán elfutna rajta sztem, szóval amíg nincs pénz esetleg diszkrét VGA vásárlására, addig simán jó.
Fogyasztani persze valamivel többet fogyaszt az AMD mint az Intel (sacc 15-20W idle, játék közben lehet 30-40W is), de egy Intel I3-as min. 27k, hozzá a lap min. 15k, a ram ugyanannyi, tehát 6k, az összesen 48k. Azt a 13k árkülönbözetet nem hozza be fogyasztásba, de sztem még a felét se.
Persze az Intel I3 picit gyorsabb, de átlagos felhasználásnál ezt nem igazán lehet észrevenni (főleg, ha nem SSD a rendszerlemez).

Ami a VGA kártyákat illeti, idle alatt se a HD3850, se a mostani HD5830 Xtreme nem/alig fogyaszt többet, mint az alaplapi, játék közben pedig nyilván minél kisebb a csíkszélesség, amivel készült, annál kevesebbet fogyaszt.
A fenti konfigokhoz, ha nem akarsz full grafikán játszani megfelelő egy 6670-es pl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.