Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) _Atesz válasza Dany007 (#12) üzenetére


_Atesz
addikt

Amikor azt írtam, hogy új gép, nem feltétlen SB-re gondoltam. Én pl. vettem egy Asrock alaplapot 11k volt, hozzá lehet venni AMD X3 procit olyan 18-19k, meg felhasználástól függően 2-4-8 GB ramot. 4GB jelenleg 6k. Ez összesen kb. 35k és az alaplapon van ugye eleve egy VGA, szal ha nincs PCI EX diszkrét VGA karid, addig kihúzod, amíg veszel.
Igaz ez a konfiguráció többet fogyaszt, mint egy SB, de jóval olcsóbb is. Azt se feledd el, hogy a régi cuccot el tudod adni, onnan is jön egy kis pénz. Én először a régit szoktam eladni és utána veszem csak meg az újat.

A tápon meg annyit nem lehet spórolni szvsz, hogy azt érdemes lenne csak a spórolás végett cserélni, én azért cseréltem le pl. a régi QTec tápot, mert már kb. kiszolgálta az idejét. Nem akartam kockáztatni a rá kötött cuccot épségét.

A 7k villanyszámla elég baráti, azt nagyon már nem tudjátok lefaragni. Nekünk 15k, igaz bojler szolgáltatja a melegvizet, ami kedvezményesről megy. Viszont nincs elektromos főzőlap és villannyal se nagyon fűtünk. (talán 2-3 alkalommal beizzítom a kis ventis hősugárzót, többnyire csak akkor, ha beteg vagyok).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.