Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) #14121216


#14121216
törölt tag

Pár nap múlva megválok szeretett Doogee telómtól :) Szokásomhoz híven kb. évente cserélem a telómat le, s rég volt már olyan telefonom, amit nem azért cseréltem le mert meguntam vagy valami nem olyan volt benne amit szerettem volna. A Doogee nem ilyen, erre a telóra szívesen gondolok majd vissza (pedig mindig márkásabb, drága telóim voltak, ez az első ami -úgymond- mezeibb teló. Nem volt sosem mókolva, amíg az OTA engedte addig volt felfrissítve, mégis minden téren tökéletesen meg voltam vele elégedve. S még egy dolog ami meglepett, de nem is kicsit: február 16-án volt egy éves (Edigitalban vettem), de ilyen gyári fóliát még nem láttam: gyakorlatilag teljesen karcmentes, hajszálkarcot se nagyon lehet rajta látni :) Szóval egy évesen mintha teljesen új lenne (persze azért vigyázni is kell rá), márkásabb telóimon fél év múlva már voltak karcok a fólián (LG, Samu, Sony, Huawei). Szóval nagy piros pacsi a fóliának és a telefonnak is :)
Most fog lejárni a voda 2 éves teló-hűség idő, szóval 1 ft-ért jön egy nagyobb, korszerűbb gépezet, de erre a telóra mindig szívesen fogok vissza gondolni :)

(#8302) szanalmas


szanalmas
tag

Csináltam egy ARM64 TWRP recoveryt főleg a 7.1.1 64 bites verzióhoz, hamarosan fent lesz a needromon.
32 bites rendszerhez ne rakja fel senki.

(#8303) Dyrg válasza #14121216 (#8301) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Nagyjából milyen áron lehet most eladni?

Megvenni és megszerelni...

(#8304) #14121216 válasza Dyrg (#8303) üzenetére


#14121216
törölt tag

Még nem tudom, hamarosan felmérem. De abból kiindulva h Magyarországon 35-39k-ért lehet kapni újonnan (de ugyebár lehetett 29k-ért is) sztem egy újszerű 15 max 20k :)

(#8305) hzsolee válasza #14121216 (#8301) üzenetére


hzsolee
őstag

Jó kis PR duma, már csak a hirdetés link hiányzik... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8306) pimi50 válasza hzsolee (#8305) üzenetére


pimi50
aktív tag

Hogy lehetsz ilyen cinikus, ez a szerelem.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#8307) #14121216 válasza hzsolee (#8305) üzenetére


#14121216
törölt tag

Majd az később, ha kezemben az utód (Vodafone Smart Platinum vagy Huawei P9, még nincs eldöntve) :DD

(#8308) removalentin


removalentin
csendes tag

Sziasztok.
Nemrégiben egy custom Rom-ot szerettem volna flashelni Doogee X5-ös készülékemre, de nagyon rosszul sült el, tégla lett a telefonból. Nem reagál semmire, teljesen meghalt.

A neten néztem mit kell tenni ebben az esetben, telepítettem minden Mediatech VCOM drivert, stb,majd leszedtem egy stock romot, és Sp flash tool-al próbáltam helyrehozni amit lehet. De nem sikerül.

Egy hibát jelez ki ami a következő :

Tudna valaki segíteni? :(
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8309) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Tud valaki segíteni miként kell scatter file-os gyári updater -rel SuperSU telepítőt csinálni.
Priv-ben várom segítséget.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8310) Jester01


Jester01
veterán

Digi mobilnetet sikerült valakinek életre kelteni ezzel? Lásd még itt

Jester

(#8311) szanalmas válasza Jester01 (#8310) üzenetére


szanalmas
tag

Ha 4G-re tetted a preferált hálózattípust, és jó az APN beállítás, és adathasználatra a DIGI-s kártyát választottad ki, akkor mennie kellene, feltéve ha van lefedettség. Ha nem, és esetleg két SIM-et használsz, akkor tedd az első slotba a DIGI-s SIM-et próbaképpen.

[ Szerkesztve ]

(#8312) Jester01 válasza szanalmas (#8311) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, van lefedettség, APN az "digi" és próbáltam úgy is hogy csak az a sim volt benne. Időközben másik telefonnal is néztem, azzal se jó. Most kénytelen leszek a pc-vel életre kelteni a sticket amit adtak és ha azzal sem megy akkor tudok érdemben reklamálni.

Jester

(#8313) hzsolee válasza hzsolee (#8136) üzenetére


hzsolee
őstag

Megjött a csomag. Perfect... :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8314) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Sziasztok! Lenne egy Doogee X5 Pro telefon, amit rootolni kellene.
Az összefoglalóban találtam leírást, de nem tudom melyiket kell ennél a telefonnál alkalmazni, ha jól emlékszem az R09-es verziókat már macerásabb.

Íme pár adat:

Alapsáv verziója:
DOOGEE-X5pro.2015/10/08

Kernel verziója:
3.4.5DOOGEEinfo@doogee.cc.2015.10.08

Build szám:
DOOGEE-X5pro-Android5.1- R09-2015.12.01

(#8315) tpeter77 válasza hzsolee (#8313) üzenetére


tpeter77
addikt

Miki csere volt, jól látom?
Mi volt a gond és honnan vettél megfelelőt? Ezek szerint most újra jól működik.

(#8316) BrukoMisike válasza BrukoMisike (#8314) üzenetére


BrukoMisike
tag

Leszedtem innen az update.zip filet, felraktam a telefonra, egyelőre kézi frissítéssel próbálnám, erre kapok egy figyelmeztetést, hogy:
Your device will be bricked if choose and install an unofficial or incompatible zip file!
Ez nincs benne a leírásban, szóval inkább nem okézom le.

Mellesleg ez a rootolás jár valamilyen adatvesztéssel?

Hivatalos 6.0 ROM van a készülékre?

[ Szerkesztve ]

(#8317) Dyrg válasza BrukoMisike (#8316) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Hivatalos 6.0 van, root-olni recoveryn (nem gyárin) keresztül lehet.

Amúgy ki tudná frissíteni az elején a téma összefoglalót? Mert katasztrofális, alap dolgok nincsenek benne, régen frissült: Utoljára frissítve: 2016-04-01
Egy csomó dolog már meg sem nyílik... Kit tudnék ezzel zaklatni? Én megírom a módosítást/frissítést, csak valaki tegye ki nekem, mert már unom, hogy senki nem tud semmit... :W

Megvenni és megszerelni...

(#8318) TRob1 válasza Dyrg (#8317) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem nyugodtan kérdezz rá a Moderátort keresek a fórumhoz topikban. (Max moderálják :D )

Amúgy jó ötlet.

¤ R'n'R ¤

(#8319) woodworm válasza BrukoMisike (#8316) üzenetére


woodworm
veterán

Van sd kártyád a telefonban és annak a gyökerébe másoltad az update.zip-et? Régen volt már 5.1 alapú rom a telefonomon és nem emlékszem, hogy milyen üzenet jelenik meg az update indításakor. Mindenesetre tégla biztos nem lesz tőle a telefonod, mert semmi olyasmit nem csinál a frissítés. A preloader háborítatlan marad és legvégső esetben egy friss rommal rendbe lehet tenni a készüléket. Ha át akarsz térni 6-osra, ezt mindenképp meg kell tenned.

(#8317) Dyrg
"Hivatalos 6.0 van, root-olni recoveryn (nem gyárin) keresztül lehet."
Ez a mondat csak akkor állja meg a helyét, ha a 6-osra vonatkoztatod a rootolást. Ha a kérdező két kérdésére válaszolsz a két félmondattal, akkor nincs igazad. A kérdéses update.zip működik gyári recovery-vel, csak ennek előfeltétele, hogy legyen a telefonban sd, és annak a gyökerére legyen másolva. (Ennek fontos volta tényleg hiányzik a leírásból, később derült ki, de kereséssel megtalálható.)
Ha hozzányúlsz az összefoglalóhoz, csak csínján a módisítással, mert az esetleges nem működő linkeken kívül az ott leírtak megállják a helyüket és a mostanihoz hasonló félreérthető leírással információk fognak eltűnni.

(#8320) hzsolee válasza tpeter77 (#8315) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem, vibró. De ha rákattintasz amire válaszoltam, ott a lényeg ;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8321) szanalmas válasza BrukoMisike (#8316) üzenetére


szanalmas
tag

R09-es ROM-nál én a KingoRoot-ot használtam. Simán a legegyszerűbb, csak telepíteni kellett.

https://www.kingoapp.com/

[ Szerkesztve ]

(#8322) BrukoMisike válasza Dyrg (#8317) üzenetére


BrukoMisike
tag

A hivatalos ROM az ez lenne? [link]

Hogy tudom rárakni a hivatalos 6.0-t? (pontos menete kellene, sosem csináltam még ilyet)
szanalmas: a kingoroot elbukik, 90%-ig eljut, ott vár pár percig, aztán Root Failed, Error Code: 0x173470
woodworm: igen, sdkártyára másoltam fel a update.zip-et, ota-n keresztül próbáltam volna meg először, de kiírta, hogy téglásíthatom a telefont, úgyhogy inkább nem engedtem neki. Recovers menüből nem próbáltam még.

Ha esetleg felrakom a 6.0-t és előtte rootoltam már a telefon akkor a 6.0 is rootolt lesz, vagy újra kell rootolni azt is? Ha újra kell, akkor annak ugyanaz a menete, mint az 5.1 rootnak, jó az a zip fájl hozzá? Ha 6.0-t rakok rá minden alkalmazás oda lesz?

[ Szerkesztve ]

(#8323) Black_Raven válasza BrukoMisike (#8322) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én nem emlékszem hogy valakinek belehalt volna a teló a rootba.De akkor csináld recoveryből.Ha ezt rootolod a 6 nem lesz rootolt utána ha felteszed, és nem is így kell és nem ezzel az update.zippel kell csinálni. Mivel ha felrakod a 6-ot, az törli az előző rendszert, így kizárva hogy a másik rootolva legyen. Csak új rootolással megy, és picit bonyolultabb.Az egy másik történet...

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#8324) BrukoMisike válasza Black_Raven (#8323) üzenetére


BrukoMisike
tag

Köszi a választ! Akkor viszont egyelőre feláldozom a 6.0-s rendszert, mert a root fontosabb.

(#8325) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Recoveryből pöccre meglett a root! :C
Ha tudom, hogy ez csak ennyi nem vártam volna idáig.

A 6.0-s rendszer rootolásáról hol találok infót?

(#8326) mzso válasza Dyrg (#8317) üzenetére


mzso
veterán

Mivel te válaszolsz a legtöbbet, szerintem nyugodtan jelentkezzél topikgazdának és akkor beleteheted.

(#8319) woodworm
Szerintem te is jelentkezhetsz. Te is szoktál sokat válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#8327) Black_Raven válasza mzso (#8326) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ja, meg a fél Összefoglalót Ő írta...(woodworm) A hozzászólásos leirásokat(szájbarágós/részletest) meg Dyrk fórumtárs. Tessék eldönteni ki vállalná..és Hajrá. Szükség lenne topikgazdára.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#8328) outdoor válasza Krityu (#1225) üzenetére


outdoor
aktív tag

Egyetlen link sem működik, viszont van ingyen f. U. C. K.amit ezúton is köszönök.

A leírásban lévő linkek halottak, egyetlen fájl sem tölthető le.

A proper digital assistant could be my best friend

(#8329) Krityu válasza outdoor (#8328) üzenetére


Krityu
csendes tag

Csak a rom linkje nem működik

[ Szerkesztve ]

(#8330) outdoor válasza Krityu (#8329) üzenetére


outdoor
aktív tag

Valamint a többi

A proper digital assistant could be my best friend

(#8331) woodworm válasza outdoor (#8330) üzenetére


woodworm
veterán

Ha elárulnád mit szeretnél, hamarabb kapnál választ. A linkelt hozzászólásban tényleg csak az update rom hiányzik, maga a rshr és a twrp ott van.
Igazából, ha r09-esnél régebbi romod van, nem sokkal vagy előrébb az r09-re frissítéssel, lényegi változás nincs, biztonsági szempontból pedig nem nagy előrelépés cirka 2 hónappal frissebb rom másfél év távlatában. Továbblépésre pedig nincs kiskapu, flashelni kell és a data megtartása pedig állandó hibaforrás lehet.

Többieknek:
A topikgazdai teendők nem merülnek ki az összefoglaló karbantartásában, sajnos nem olyan az időbeosztásom, hogy mélyebben belemerüljek a topik életébe.

(#8332) Krityu válasza outdoor (#8330) üzenetére


Krityu
csendes tag

Sajnos a régi hozzászólásokat nem engedi szerkeszteni, nem én raktam a saját írásomat az összefoglalóba. Sajnos az ingyenes letöltő helyek tartalmaznak reklámot amit ublock-al pl reklám mentesíthetsz. Illetve sajnos egy bizonyos idő után a fájlok törlődnek. 1,5 év elég volt hozzá...

Ha szeretnél frissebb romot itt találod a 7.1.1-et: Friss ROM BÉTA
Ott a szükséges root is.
A rom telepítéséhez a http://spflashtool.com/ szükséges.
Előtte mentsd le ami kell, van több megoldás használd a google-t.
Ha gyári romot flashelsz érdemes egyúttal a TWRP-t is telepíteni. 32 bites rendszer esetén letöltöd ezt TWRPx32 átnevezed recovery.img-re és a letöltött és kicsomagolt romon belül felül írod a recovery.img-t.(Ez a 3.0.2 32 bites.)
A rom telepítésének menete:
- Elindítod a Flash tool-t. Betallózod a MT6735M_Android_scatter-WIPE-CLEAN_INSTALL-t a scatter-loading filehoz. Rányomsz a Download gombra.
- Kikapcsolod a telefont, kiveszed az sd kártyát hogy véletlenül se törlődjön róla semmi :D, kiveszed az aksit, bedugod a kábeled a gépbe és bedugod a telefonba.
- Elindul a feltöltés amikor kiírja hogy done vissza rakod a kártyát, aksit, bekapcsolod és van egy 7.1.1-es androidod.

A root-hoz szükséges csomagot felmásolod az sd kártyádra, újra indítod a telefont power+hang fel. TWRP-ben install kiválasztod az sd kártyát, kikeresed a zip filet és telepíted. Újra indítod és kész.

Most a legfrissebb egy hibát tartalmaz napfényen nem jól működik a képernyő ki-bekapcsolása hívás közben/után, illetve ha használsz olyan programot ami letiltja a kijelzőt zsebben árnyékolni kell hogy felnyíljon.
Pozitív: sokkal jobb a kamera, jobb képek, gyorsabban készülnek el a képek, gyorsabb az egész rendszer.

(#8333) outdoor válasza Krityu (#8332) üzenetére


outdoor
aktív tag

Köszi. Szerettem volna az Xposed-ig eljutni

A proper digital assistant could be my best friend

(#8334) Krityu válasza outdoor (#8333) üzenetére


Krityu
csendes tag

7-re és 7+ androidra még nincs.

Idézet a fejlesztőtől:
"I'm still working on Nougat support, whenever my free time allows it, but I don't have any idea when it will be done."

[ Szerkesztve ]

(#8335) outdoor válasza Krityu (#8334) üzenetére


outdoor
aktív tag

Az android verzió mindegy is. De a fenti linkekkel nem lehet eljutni xposed-ig még az 5.0-val ftsem.

A proper digital assistant could be my best friend

(#8336) Dyrg válasza woodworm (#8331) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Én nem szeretnék gazda lenni, szinte semmi időm sincs 3 kislány és egy építkezés közben... :N
Csak a bevezetőt kéne frissíteni, abba szerettem volna segíteni, nem akarom én teljesen átírni, nem rossz az csak, az újabb linkeket frissíteni, meg beleírni még egy két hasznosságot. Ennyi. :R

Megvenni és megszerelni...

(#8337) pappsy62


pappsy62
tag

Sziasztok.
az új béta3-as 7.1.1. van fenn, eddig jól működik kivéve a híváskori közelségérzékelés, és banki szolgáltatást nem enged. Közli velem hogy "feltört szoftver". Találkozott ilyennel valaki? Nincs root csak feltettem a romot és használtam.

[ Szerkesztve ]

(#8338) Krityu válasza outdoor (#8335) üzenetére


Krityu
csendes tag

Nem is linkeltem szóval nem értem a panaszod.
Tessék

De ez pont benne van az összefoglalóban is. Működik a link is.

[ Szerkesztve ]

(#8339) szanalmas válasza pappsy62 (#8337) üzenetére


szanalmas
tag

"Bizonyos speciális esetekben, mint például a hazánkban is népszerű Xiaomi eszközökön már eleve rootolt állapotban érkezik a szoftver a vásárlókhoz, ebben az esetben még csak házibarkácsról sem beszélhetünk, a tulajdonosok mégsem használhatják az appot.

Az OTP az Index kérdésére elmondta, "a legújabb nemzetközi bankbiztonsági gyakorlattal összhangban a bank alkalmazása már nem használható (egyénileg vagy gyárilag) módosított operációs rendszerű okostelefonokon."

Azt, hogy melyik "gyárilag módosított" oprendszer (azaz telefongyártó), azt az OTP dönti el. (Például a Vernee Thoron sem működik állítólag, meg a Xiaomi telefonok is kilőve, stb.)

[link]

(#8340) pappsy62 válasza szanalmas (#8339) üzenetére


pappsy62
tag

Akkor már értem. Köszi

(#8341) pimi50 válasza szanalmas (#8339) üzenetére


pimi50
aktív tag

Az OTP egyebekben is tetű. A K&H-é simán működik.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#8342) vszabcsi válasza pimi50 (#8341) üzenetére


vszabcsi
tag

Az ERSTE is :)

(#8343) Black_Raven válasza vszabcsi (#8342) üzenetére


Black_Raven
veterán

Xposeddel a RootCloak modullal megy az Otp app.Mivel nem látja a rootot.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#8344) AlyrArkhon válasza Black_Raven (#8343) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Idorol idore megkerdezem: esetleg upc-s horizon go is megy ezzel? Ez az egy tart vissza a root-tol:)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#8345) Black_Raven válasza AlyrArkhon (#8344) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem tudom sajnos.Van ami rájön a csalásra, van ami nem.Telekomos tvGO, rájön de előbb frissít egyet, és utána rájön, otp app úgy tudom nem jön rá,immmr sem.Nincs horizont GO-m.Csak próbálni kell. De utána kérdezek, pár helyen.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#8346) Krityu válasza AlyrArkhon (#8344) üzenetére


Krityu
csendes tag

7.1.1x32, root, magisk és megy a Horizon GO és az HBO GO is. Minden egyéb bűvészkedés nélkül.
Az xposed okozta korábban(6-os) nálam a gondot, ha azt kikapcsoltam ment ha be volt akkor nem. Azt nem tudták elrejteni, a root nem probléma.

Amúgy a 7.1.1 és a főzött romok többsége mivel test-keys-el van aláírva így kapásból megbukik a SafetyNet-nél. SafetyNet CTS profile match false az eredmény, ezért nem fut rajta ami megköveteli pl OTP-s app, PokemonGo.

[ Szerkesztve ]

(#8347) Black_Raven válasza Krityu (#8346) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ez érdekes. akkor xposedet kellett vona elrejteni.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#8348) Machos


Machos
tag

Sziasztok!

Gondolom feszegetett téma már...

6.0 van fent, miért nincs REZGÉS?
Van rá gyógymód?

Üdv/Peti

(#8349) Dyrg válasza Machos (#8348) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Van rezgés, valaki írta már, hogy cserélt benne rezgőmotort, mert elszállt, talán többet is vett, úgyhogy van raktáron :D [link] [link]
Próbáld ki más rommal is esetleg, ha azzal se megy akkor motorhiba.

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#8350) hzsolee válasza Machos (#8348) üzenetére


hzsolee
őstag

Tesztelni lehet a *#*#8613#*#* beírásával...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.