Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Heavyrain válasza BomiBoogie (#150) üzenetére


Heavyrain
őstag

Igen. Ha megtanultad,onnantól kezdve már nem kell scrool-okat használ.

Bár ebből a Resurrect skillbook-ból ha jól tudom csak egyetlen egy van,és az is egy "rejtett" pályaszakaszon.
Továbbá minimum 16-os szintűnek kell lenni a használatához.

[ Szerkesztve ]

(#152) BomiBoogie válasza Heavyrain (#151) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor én lvl 2-vel jól állok. :D

Még az első városból sem jutottam ki, annyiféle lehetőség meg beszélgetés van. :K

Tegnap fedeztem fel, milyen hasznos a környezet, hordókat lehet robbantani, olajat varázsolni és begyújtani stb.

(#153) Heavyrain válasza BomiBoogie (#152) üzenetére


Heavyrain
őstag

Érdemes is lesz kihasználni a környezetet :K Illetve ezt még átolvasni: Link

Egyébként a level 16 csak a Resurrect-re vonatkozik. A többi skillbook megtanulható sokkal alacsonyabb szinten is.

(#154) BomiBoogie válasza Heavyrain (#153) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!

Igazából ez is azt mutatja, a varázslás erősebb, mint a fizikai harcos karakterek. :K

Legalábbis hatékonyabb és látványosabb.

Tegnap láttam Midnight Oil és Teleport skillekkel karaktert játszani, nem is gondoltam volna, hogy ilyen erősek.

[ Szerkesztve ]

(#155) BomiBoogie válasza Heavyrain (#153) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Recept:
Pizza Sauce = Tomato + Hammer

Te jó ég. :C

Pontosítok: akkor elementál varázslónak kell lenni, az a legütősebb.

(#156) Ellia válasza BomiBoogie (#155) üzenetére


Ellia
addikt

Próbáld ki a pumpkin+knife-ot :D

(#157) Heroes fan


Heroes fan
őstag

A második sziget az kurva fasza XDXDXD nem hat már a méreg rám gyógyít sokkal jobb az élesztésnél, és vannak ezek a virágok is ami szintén élesztenek iszonyat jó. XXXXXXXXXXXD

(#158) BomiBoogie válasza Heroes fan (#157) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez ám a lelkesedés! :DDD

(#159) sagajr78 válasza Heavyrain (#151) üzenetére


sagajr78
tag

Nem csak egy van belőle, lehet "boltban" is kapni, csak legyen kellően magas szintű karaktered. Én vettem már többször is ilyen könyvet a két végigjátszásom során.

Amiből csak 1 van és csak található, az a Northern Wolf varázskönyv odaát Niberheim-en. A többi varázslathoz, az unlock kivételével, megvásárolhatóak a könyvek.

Heroes Fan:
Ugye tudod hogy a méreg azért gyógyít mert felvetted a Zombie képességet. Ez viszont később még a visszájára is elsülhet, mert a gyógyítások viszont sebezni fogják a karaktert. Ja és ha meghalna és van neki morning man (vagy valami hasonló a neve, a lényeg hogy feltámasztás után max HP-val rohangál az ipse) akkor a büdös életben fel nem támasztod, mert feltámasztás után a képesség felgyógyítaná, de a gyógyítástól sebződni fog a manus így azonnal meg is hal ismét.

BomiBoogie:
A hordó robbantgatással csak csínján, mert vannak hasznosak is amik kellenek majd mindenféle dolgok kreálásához. Például a vizes vagy az olajos. Ezeket megfelelő eszközzel kombinálva kisebb adagokat kapsz a kérdéses cuccból (például cup of oil vagy mug/cup/bottle of water), amiket megint más dolgokkal kombinálva lehet vértet tuningolni vagy épp kaját gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#160) Heroes fan válasza sagajr78 (#159) üzenetére


Heroes fan
őstag

A francba az már nem jó.

(#161) Heavyrain válasza sagajr78 (#159) üzenetére


Heavyrain
őstag

Akkor rosszul tudtam. Kössz a javítást :)

(#162) Heroes fan


Heroes fan
őstag

(#163) zotyi8


zotyi8
tag

Sziasztok!

Elakadtam...Void Aura ellen mit lehet csinálni?...A tigriseket lefoglaltam csontokkal de beljebb a két csúnyasággal nem tudtam mit kezdeni. /második térkép a pókok utáni tüzes terület Ulthrax Ulkar boss/

[ Szerkesztve ]

(#164) sagajr78 válasza zotyi8 (#163) üzenetére


sagajr78
tag

Semmit, de nem is kell. Az ott lévő démonok okkal sebezhetetlenek (lesz még ilyen lény a bányákban is, azokat sem tudod leverni de nem is kell velük harcolni, el kell kerülni őket míg lehet aztán meg mikor nem lehet akkor meg futni kell előlük).

Ne harcolj velük hanem fuss el (igazából harc nélkül is el lehet ám menni mellettük, lopakodás és láthatatlanság kombinációval egy karakterrel, én így oldottam meg a pofozkodás elkerülését először).
Meg aztán nem is szemből kell oda bemenni a démonok között, hanem kerülővel (a kapu előtt tovább mész balra, akkor eljutsz az immacualte táborba amin át lehet jutni harcolva és harc nélkül is és a végén lévő teleport odavisz a másik oldalra), közvetlenül leghátra az oltár mögötti részre ahol áll a szép nagy Blood Stone. Ezt kell szétverni (csak olyan fegyver sebzi aminek van tenebrium típusú sebzése, ennek hiányában húzd el onnan a csíkot és majd akkor gyere ide ha már van ilyen fegyvered (tenebrium fegyvert ne vegyél, csak a baj van vele, nem tuningolhatóak, jobban jársz ha egy tenebrium bar-t kombinálsz egy fegyverrel ami így kap tenebrium sebzést, de amint ilyen kap egy fegyver mérgezni fogja a használóját ha annak nincs tenebrium skill-je és nem mellesleg onnantól ne ma fegyver skill-je hanem a tenebrium skill lesz a méárvadó a találat és sebzés szempontjából).

Amúgy ide lettél küldve az imp által a következő pályáról vagy csak gondoltad jó ötlet mindenhová bemenni csak mert ott van a hely?

(#165) zotyi8 válasza sagajr78 (#164) üzenetére


zotyi8
tag

Csak haladok szépen sorba 12-esek a karik. Van tenebrium fegyóm úgyhogy visszamegyek :)

Már 16-osoknál vagyok ahol lehet tenebrium fegyót venni...lent a börtönben szépen tudom ölni őket egyesével, úgy hogy bálákkal bezárom vagy kizárom őket a helyiségekből :)

[ Szerkesztve ]

(#166) sagajr78 válasza zotyi8 (#165) üzenetére


sagajr78
tag

Miért mész át a harmadik területre ha még a másodikat sem fejezted be? Mert börtönben öldöklés csak ott van.

A boszorkányt kiszabadítottad már a második területen és elvégezted amiért odamentél vagy csak mész előre? A csapatod szintje alapján (12-es) én erre tippelnék de ez meg fogja magát bosszulni, mert szépen bele fogsz sétálni a sebezhetetlen ellenfelekbe akik ellenszere a második területen van és kötődik a boszorkányhoz is bizonyos szinten. Felesleges rohannod, végezz el mindent mielőtt új területre mész.

En of Time-ba is átmész azért időnként? Mert a szori azon alapul, hogy minden felszedett star stone és elhasznált blood stone után átmenj oda beszélni és megnézni az újdonságokat.

(#167) zotyi8 válasza sagajr78 (#166) üzenetére


zotyi8
tag

Sajnos nagyon gyenge az angolom...nem nagyon nézem a story-t mert nem értem, csak próbálok haladni. Szereztem egy kis xp-t az új területen de visszamegyek mert túl erősek. Benézek end of time-ba is köszi a segítséget. Nem kérem hogy segíts a story-ban mert erős spoiler lenne.
Egyébként már az első területen /templom alatt ahol erőtér van/ is maradtak félbe dolgok, nem tudtam bejutni.

[ Szerkesztve ]

(#168) sagajr78 válasza zotyi8 (#167) üzenetére


sagajr78
tag

Akkor javaslom előbb azt csináld meg.
Az első területen a dolgod nagyon egyszerű. Nyomozni kell. A program lényegében a szádba rág mindent, még alapfokú angoltudás sem kell csak egy kis türelem és egy szótár, azt mindent érteni fogsz.

Ha kicsit visszaolvasol, pár tucat hozzászólást, akkor le lett írva mi a dolgod az első területen. Amíg ott nem fejezed be a sztorit addig ne császkálj át, mert értelmetlen és ami azt illeti be is zavarhat a sztorinak amit emiatt lehet be sem tudsz majd fejezni, mert nem fog megjelenni valaki akinek a normál esetben ott lenne a helye valahol, de mivel nem csináltad még meg a feladatot ami által ő elérhető lesz, így elakadhatsz a sztoriban is (konkrétan Arhu állítólag nem fog megjelenni és a sztorit előre mozdítani sem tudja így, ha még azelőtt átcsámpázik az ember, hogy az első városban elrendezné a sztori első szakaszát és kiderítené mi lett Jake-kel, megtudná kik a tettesek és ennek nyomán menne csak át majd a következő helyre).

Az első területen meg beszélsz a megbízókkal (a légió főhadiszállásán a katona meg a varázsló az emeleten), majd kimész a temetőbe és ott leled az első nyomot miután megszemlélted a tett helyszínét a kocsmában. Ekkor fogsz nagy eséllyel először átjutni az end of time-ba. Vagy a másik lehetőség, hogy a gyógyítóhoz mész és ott a hátsó szobában miután döntesz arról ki éljen, akkor majd ezután kerülsz át a már említett helyre.

Érdemes szétnézni a temetőben, a hullaházban, elolvasni pár jegyzetet és könyvet, ezek alapján lehet nyomozni és tudni kivel kell beszélni. Érdemes az állatokkal is dumálni, ők is adnak feladatokat és segítenek több dologban is tippekkel és javaslatokkal.

Amint elég bizonyítékot összeszedtél már, el fog tűnni valaki akinek nyomán majd eljutsz a házába, ott összeszeded a megfelelő jegyzeteket és könyveket, elolvasod azokat és szépen adott lesz hová menj. Na az illetőt felkeresed ahol kell, megteszed amit kell, így szépen megtudsz minden Jake-ről és haláláról. Na majd ezután lehet elmenni a templomba mert ekkor jutsz birtokába annak a nyakláncnak amivel ki lehet nyitni azt a bizonyos erőteret. De mindezt el is mondja neked a program, el is olvashatod az összes infót csak figyelni kell egy kicsit. Miután alul is kipucoltál mindent, szépen megtudod milyen kavarás volt a háttérben és ki mozgatta/mozgatja a szálakat. Na majd ezen információk birtokában, miután mindent lejelentettél, lehet átmenni a második területre és ott folytatni a nyomozást.

(#169) zotyi8 válasza sagajr78 (#168) üzenetére


zotyi8
tag

Első területen kinek kell leadni és jelenteni a dolgokat?

(#170) sagajr78 válasza zotyi8 (#169) üzenetére


sagajr78
tag

Természetesen azoknak, akiktől feladatot kaptál. Például a sztori vonalat részben Arhu-nak a varázslónak, míg a kismillió egyebet, ami a légióval kapcsolatos (4 feladat is kapcsolódik hozzájuk amiket felvehetsz a a légió főhadiszállásán) a légió vezérének akitől felvetted a feladatokat. De szintén neki is lehet jelenteni haladásodat a nyomozásban és beszélni a gyanúsítottakról szintén lehet vele, mi több letartóztatást is kérhetsz tőle ha valakit gyanúsnak tartasz és van bizonyítékod az illető ellen.

Meg persze van még több egyéb megbízó is (például ott van mindjárt a városházán az öregúr, aki a könyvtárba is bevisz és aki hiányolja spéci botját amihez egy feladat is kapcsolódik, vagy a birkapásztor nőci akinek eltűnt a birkája) akiknek jelented ha egy feladattal elkészültél és ekkor kapod a jutalmat, további infókat vagy egyéb dolgokat (például új feladatot, tippeket egy másik feladattal kapcsolatban és más hasonló jóságokat).

(#171) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ne, még csak másfél órát játszottam a játékkal, de úgy érzem, hogy nagyon jó lesz. Valahogy hozza a Baldur's Gate érzést.

***

(#172) zotyi8 válasza sagajr78 (#170) üzenetére


zotyi8
tag

Sikerült az a nyavalyás oszlopos boss halott előjött a lejárat, de mit kell csinálnom hogy átmenjek az erőkapun?
Kaptam egy nyakláncot, próbáltam felvenni, rátenni a terminálra de semmi :(

(#173) Heavyrain válasza zotyi8 (#172) üzenetére


Heavyrain
őstag

Az első pályán még?
Ott két barlang-két lejárat-két terminál és két nyaklánc van. Mindkét nyakláncot a megfelelő helyre kell rakni,ahhoz,hogy eltűnjön a forcefield.

[ Szerkesztve ]

(#174) zotyi8 válasza Heavyrain (#173) üzenetére


zotyi8
tag

Csak a déli barlangban jött boss és nyílt lejárat!

(#175) zotyi8 válasza Heavyrain (#173) üzenetére


zotyi8
tag

Macerás volt de nagy nehezen sikerült,

(#176) zotyi8


zotyi8
tag

Most már csak azt árulja el valaki kitől kapom a kulcsot az öreg templom alatti lezárt területhez.

(#177) sagajr78 válasza zotyi8 (#176) üzenetére


sagajr78
tag

Nem kulcs kell oda, hanem ugyanaz a megoldása mint a már említett két erőteres helynél. Ide is egy medál kell (amit nem is lehet felvenni).

A medált Jake fogja odaadni neked, miután lenyomtad az őrzőjét annak búvóhelyén. Erről pontos infókat kapsz amennyiben elmész a gyógyítóhoz, meghallgatod és megfelelően cselekszel (kulcs felvesz a hátizsákból, megfelelő házba bemegy, minden könyv és jegyzet felvesz akár polcon van, akár kirakva akár ládában, leírtakat értelmez, térkép megnéz és örül, lehet menni a megjelölt helyre). Amint megvan a medál, el lehet vele ballagni a templom alsó részére (miután minden érintettet értesített az ember a felfedezéséről, ez persze kihagyható csak ekkor bukik pár száz-ezer Xp-t az ember ha előbb a templomba megy és nem "dicsekszik" el felfedezésével), applikálni a cuccot a megfelelő helyre és lehet tovább haladni.

Mielőtt megkérded, a templomi erőtér mögötti teremben lévő spéci, lila lakattal lezárt láda nyitható egy unlock spell scroll-al, de nehogy erre használd el azt, ahhoz túl értékes )összesen van 4 belőle a játékban vagy 5, de ezek a saját érdekedben csak az end of time armory részlegében legyenek elhasználva az ottani ládákra mert csak azokhoz nincs kulcs a játékban). A ládához való kulcs megtalálható lesz később és vissza lehet majd jönni ide a cuccokért (nem éri meg, de ez akkor is igaz ha netán kinyitod unlock-kal a ládát, mert semmi hasznos nincs benne).

Ha itt végeztél akkor lehet majd átmenni a következő helyszínre. Persze csak miután a légió főnökénél elújságoltad a templom alatti dolgokkal kapcsolatos felfedezésedet.

[ Szerkesztve ]

(#178) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A mentési és töltési hibák hazavágják ezt az egyébként nagyszerű játékot. Kár érte.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#179) Heavyrain válasza CriticalHit (#178) üzenetére


Heavyrain
őstag

Megvetted a játékot,vagy a warez verzióról mondtál véleményt? :F
(Személy szerint,mentés és töltés közben nálam sohasem crashelt a játék)

[ Szerkesztve ]

(#180) Heavyrain válasza CriticalHit (#178) üzenetére


Heavyrain
őstag

Kifutottam az 5 perc szerkesztési időből. De ha 32 bites Windows-od van,akkor nézd meg ezt,hátha valaki talált már rá megoldást: Link
A fejlesztők meg tudnak a problémáról,lehetőleg minnél hamarabb kijön egy patch,ami ezt is megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#181) ollie válasza CriticalHit (#178) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem találkoztam ilyen hibával.

***

(#182) CriticalHit válasza ollie (#181) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szerencsés vagy, mert a Larian és a Steam fórumok is tele vannak töltési és mentési hibákról szóló panaszokkal. Sokaknak a béta gond nélkül futott, a full viszont bugzik.
[link]

.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#183) BomiBoogie válasza CriticalHit (#178) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igaz, nekem egyszer kifagyott quicksave-nél, de ennyire egyáltalán nem rossz a helyzet, sőt...

(#184) BomiBoogie válasza CriticalHit (#182) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy látszik, ezek a Steam fórumra már nem jutnak el, én ott nem nagyon láttam panaszáradatot.

(#185) X Factor válasza CriticalHit (#182) üzenetére


X Factor
addikt

tele vannak töltési és mentési hibákról szóló panaszokkal

Azt azért ne felejtsük el, h. a azoknak jóval nagyobb a hangja akiknél a hibák jelentkeznek, mint akiknél nem. Eladnak mondjuk 300-400k példányt, lesz ezer ember akiknél előjön az általad említett probléma, utána abból 300 megy a hivatalos, illetve steam fórumra írogatni, végül meg kiderül h. egy huszadrangú 3rd party application miatt van az egész...

Make things work

(#186) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Hogy lehet vásárolni ezektől a balfaszoktól anélkül hogy tárgyat vennénk fel?

(#187) zotyi8


zotyi8
tag

Arhu merre van mert mikor belépek a városba felszívódik. /mikor beszéltem a fél világgal nem nagyon néztem a neveket, mivel úgysem értettem mit mondanak/

(#188) Heavyrain válasza zotyi8 (#187) üzenetére


Heavyrain
őstag

Légió épületében az emeleten.

(#189) X Factor válasza Heavyrain (#188) üzenetére


X Factor
addikt

Illetve figyeljen arra is, hogy néha macska formában található csak meg, így akinek az nem esett le h. ő egy alakváltó, könnyen elnézheti.

Heroes fan Nem értem a problémád. Mégis mi mást vásárolsz, vagy mi a pontos probléma ?:)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#190) Heroes fan válasza X Factor (#189) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hogy mikor a piacra megyek vagy ilyen asztalra terített finomságok vannak odamegyek egy emberhez és nem akar semmit sem, ha elveszek onnan valamit kardot nyilat akkor kérdezi meg a hülye hogy mit szeretnél vásárolni. Ha nem jó akkor valamit vesz le az embernek.

(#191) Ellia


Ellia
addikt

Hol találok farseer tekercset/könyvet? Az egyik karakterrel elfelejtettem mert kelett másik varázslatnak hely. Ha jó értem ez meg kell, hogy SPOILER!!! megtaláljam Evelyn laborjának a bejáratát a parton.

(#192) Ellia válasza Ellia (#191) üzenetére


Ellia
addikt

Vissza az egész :D Fél órát rohangáltam az előbb említett varázslatért de nem az kellett. Hát nem egy agyatlan játék hála égnek! :)

(#193) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, nagyon lassú a trade a játékban.

Lehet valahogy gyorsítani pl. úgy, hogy megnyomok egy gombot, és pont annyi pénzt tesz bele az ablakba, amennyit érnek az általam vásárolandó tárgyak?

Mert néha csak arra mennek el szó szerint percek, hogy pont annyi pénzt tegyek a kosárba, mert ugye nem lehet beírni pontos összeget, csak a csúszkával lehet szórakozni.

(#190) Heroes fan: tök érthetetlen amit írsz, fogalmazd át.

[ Szerkesztve ]

***

(#194) Heavyrain válasza ollie (#193) üzenetére


Heavyrain
őstag

Lehet. Felül van egy kis mérleg ikon trade közben.
Megnyomod a gombot, és pont annyi pénzt tesz bele az ablakba, amennyit érnek az általad vásárolandó tárgyak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#195) ollie válasza Heavyrain (#194) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kösz, mindig tanul az ember. :D

***

(#196) Heavyrain válasza ollie (#195) üzenetére


Heavyrain
őstag

Én is csak kb. 10 óra játékidő után jöttem rá. Addig meg szarakodtam csúszkával :(

(#197) ollie válasza Heavyrain (#196) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de így legalább kicsit megdobta a játékidőt. :D

***

(#198) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Meg most már elfogytak az ellenfelek is csatázni nem tudok már amik maradtak azok kinyírnak mint a huzat.

(#199) ollie válasza Heroes fan (#198) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Menj ki este a nyóckerbe ha egy kis izgalomra vágysz. ;]

***

(#200) Heroes fan válasza ollie (#199) üzenetére


Heroes fan
őstag

XDXDXD
A fentire valami tipp esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.