Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Heavyrain válasza Heroes fan (#650) üzenetére


Heavyrain
őstag

A Steam felhőbe ment,szóval megmaradnak a mentéseid. (Hacsak nem warez volt ;] )

(#652) X Factor válasza Heavyrain (#651) üzenetére


X Factor
addikt

Már megy a cloud Divinity esetén?

Túl nagyok lettek a mentések, így megjelenéskor kviették ezt a feature-t. Nem tudom visszakerült-e azóta.

Make things work

(#653) BomiBoogie válasza X Factor (#652) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem még nem, én legalábbis nem találkoztam vele.

(#654) Heavyrain válasza BomiBoogie (#653) üzenetére


Heavyrain
őstag

Most néztem meg,tényleg nem. Ezek szerint tévedtem :(

(#655) Heroes fan válasza Heavyrain (#651) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jaja egyenlőre csak próbáltam ugye hogy milyen is ha kijön a magyarítása akkor megveszem eredetibe addig várok vele. Így azért legalább tudom mire számíthatok újra neki induláskor. Ez volt a tesztelés.

(#656) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Ingyenes The Bear and The Burglar DLC.
Két új társat tartalmaz. Update videó: Link
Korrekt dolog,hogy nem kérnek el pénzt érte. Máshol ez már minimum 4.99€-s DLCnek számítana.

[ Szerkesztve ]

(#657) X Factor válasza Heavyrain (#656) üzenetére


X Factor
addikt

Én is örülök, bár azért ez bevolt ígérve :)

Make things work

(#658) BomiBoogie válasza Heavyrain (#656) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, korrekt.

Csak az a baj, olyan hosszú a játék, képtelenség ennyi variációban végigvinni.

Mennyi egy végigjátszás, 20-30 óra?

(#659) X Factor válasza BomiBoogie (#658) üzenetére


X Factor
addikt

51 óra gameplay-el még nem vittem végig, bár én alapos vagyok. Kollégának 64 volt Steam szerint. Ha az ember hosszabb etapokkal de a dolgokra oda figyelve nyomja akkor lehet kb 40.

Make things work

(#660) BomiBoogie válasza X Factor (#659) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, ez ijesztő.

Persze, jó dolog, hogy ennyire alaposan kidolgozták, de nem fehér embernek való, esténként 1-2 óra játékkal.

Másnapra kb. elfelejted a sztorit. :D

(#661) bélanéni válasza BomiBoogie (#660) üzenetére


bélanéni
őstag

Én is nemrég kezdtem újra bele, 1. nap megvettem anno.
Valahogy van bája, nagyon szerethető a játék, az az érzésem, hogy ebbe beleadtak mindent. Szerintem fantasztikus, hangosra állítom a zenét, maxon a graf, egyszerűen varázslatos hangulata van. Nem azt az élettelen szürkeséget érzem, mint a Bioware féle RPG-kben. Utoljára a Witcher1 tetszett hasnolóan, persze az egy más jellegű game, de hangulatra kb az fogott meg ennyire.
Valóban nagyon hosszú játék azt olvastam, valaki 90 óra után sincs még a végén, de szerintem érdemes vele elszöszölni. Mert a mélysége ellenére szerethető játék, végletekig polírozták. :R :C

Ami engem nagyon csábít, a COOP multi, de azt legfeljebb 2. játszásra tudnám elképzelni. Ki az Isten fog arra várni, hogy elolvassak mindent? Ha esetleg valaki hajlandó lassabb tempóra, esténként (nem minden este) tolhatnánk coop-ban :DDD Tuti még hangulatosabb úgy az egész, mint magányosan irányítani a hősöket és esetleg nem érteni egyet önmagammal a párbeszédeknél

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#662) BomiBoogie válasza bélanéni (#661) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, csak a cooppal is az a baj, hogy kb. 2-3 nap (nyilván úgy, hogy mondjuk esténként 2-3 óra játék), amíg egyátalán átverekeditek magatokat az elején (mondjuk addig, hogy már ki lehet lépni Cysealből).

Ha meg még közben csetelgetni is kell, hogy "itt van neked egy jó cucc", akkor meg főleg.

Egyedül viszont tényleg az a bajom, hogy nálam gátolja a beleélést az, hogy minden karaktert menedzselni kell.

Szóval azért egy ilyen hosszúságú és összetettségű játékba tehetettek volna egy single player módot (mint ahogyan van már olyan mod a Workshopban, ahol egy karakterrel lehet zúzni).

(#663) BomiBoogie válasza bélanéni (#661) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért adj hozzá Steamen, ugyanilyen néven megtalálsz.

(#664) nubreed


nubreed
veterán

A játék vége felé vagyok, megvan a 12 blood stone -om, ami most már mind Inert Stone, mert úgy tudom mindent el kell használni, amugy pont 2 van. Azonban a Source Temple -ben a beszélő ajtó még sem akar beengedni. Mi a megoldás vagy elrontottam valamit? Már lassan ott tartok hogy feladom...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#665) sagajr78 válasza nubreed (#664) üzenetére


sagajr78
tag

Csekkold le mennyi helyiség van nyitva odaát End of Time-ban. Ha csak 1 nem nyílt meg, közvetlenül a lépcső mellett ami a bazinyagy fához visz, akkor nem ez lesz a gebasz, hiszen akkor mindent megnyitottál.

Amúgy meg 14 követ használj el, akkor tuti minden okés lesz. 12 lehet hogy még kevés.

A beszélő ajtó pontosan hol is van? Nem nagyon emlékszem már a helyre, így nehezebb segíteni.

Esetleg arra a zárt ajtóra gondolsz ami előtt van egy kör és körülötte gyertyák? Annak kinyitásához kell az a 3 könyv amit megszereztél odabent a szorbok tapizása után. Azokat elolvasva egyértelmű lesz a megoldás, hogy mikor és melyik gyertyákat kell aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#666) nubreed válasza sagajr78 (#665) üzenetére


nubreed
veterán

Ok megnézem. De ZixZax nem mond semmit, nem ad új feladatot. Van egyébként még inaktív portál. Kérdés: a nagy szobornál az összes elementalt meg kell nézni vagy tényleg csak azt az egyet amit választottam eredetileg?
Hát a Source Temple ben, balre lefelé a sziklák között.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#667) sagajr78 válasza nubreed (#666) üzenetére


sagajr78
tag

Minden elemental plane kaput ki kell nyitnod és minden szobát is.

Nincs véletlenül bombázás? Mert ha igen, amíg azt le nem állítod nem fognak új szobák kinyílni. Emellett ha egyik szobából is úgy jöttél ki, hogy nem a saját kijáratán, hanem elteleportáltál onnan máshová, akkor sürgősen járd be az összes kinyitott helyet és a saját kijáratukat használva térj vissza az End of Time-ba. Így újraindul Zigi megnyitó script-je.

Az inert stone-okat meg dobáld el, felesleges kacatok. Ne legyen ekkorra már a csapatodnál blood stone sem amit még nem használtál fel. Mindent használj el, úgysem lesz rájuk szükséged.

Ziginek nem dolga feladatot adni neked, tehát tőle feladatot ne is várj.

Jut eszembe, befelé menet voltál a széttört tükrös teremben a bejárattól nem messze? Oda is menj be és nézz szét. Ott frissül a feladat (Follow the Wizard) és majd utána menj a dumálós ajtóhoz ami feltételeket szab.

[ Szerkesztve ]

(#668) bélanéni válasza BomiBoogie (#663) üzenetére


bélanéni
őstag

Meglesz!! :R
Pontosan azt sem tudom, hogy van a Coop játék. Játszom a saját játékom, meghívlak, és átveszed az egyik karakteremmel az irányítást vagy a saját egyik karaktereddel csatlakozol. Nekem csak az első variáció tetszene, remélem így működik.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#669) BomiBoogie válasza bélanéni (#668) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Saját karakterrel nem tudok csatlakozni, ez több, mint valószínű.

(#670) nubreed válasza sagajr78 (#667) üzenetére


nubreed
veterán

köszi a tippeket, azt hiszem megvan a megoldás, valóban az End of Time -ban nem csináltam még meg mindent. Szóval szerintem most jó lesz minden. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#671) bélanéni válasza BomiBoogie (#669) üzenetére


bélanéni
őstag

Felvettelek friend-listára (még akkor). :R
Én megjelenés napján megvettem a játékot, akkor kipróbáltam 2-3 óra erejéig, beszippantott. De sajnos sok volt a munka, és nap végén sosem vágytam erre a játékra, azért ez nem az a light, kikapcsolós kategória. :DDD
Kőkeményen tegnap jutottam úgy gép elé, hogy végre bele tudtam tenni 4-5 órát egyhuzamban. Hát mit mondjak, ez a játék nagyon össze van rakva. Két bajom van vele, hogy számomra kissé túl komplex, tömény és szöszmötölős, a másik hogy az erős közepes angol tudásommal is rendszeresen szótáraznom kell. Egyszerűen képtelen lenne bárki elviselni a tempómat. Szóval multizás kizárt :( :((
Annak baromira nem látom értelmét, hogy elnyomkodom a párbeszédeket, mert kb az egész játék lényegét adja. Azok megértése nélkül semmit nem ér az egész.

Egyébként a fenti negatívumok ellenére tovább fogok vele játszani, mert valami félelmetesen jónak érzem az egészet. Érzésem szerint valahol januárig, mert februárban a Witcher3-al már úgy szeretnék játszani, hogy ne legyenek közelmúltbeli RPG élményeim, hogy újszerű legyen vele játszani. :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#672) BomiBoogie válasza bélanéni (#671) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, tény, hogy egyhuzamban érdemes 2-3 órát rászánni, és legalább mondjuk hetente, máskülönben kiesel a világból. :K

(#673) bélanéni válasza BomiBoogie (#672) üzenetére


bélanéni
őstag

Így van! :K

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#674) BomiBoogie válasza bélanéni (#673) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na jó, de ezt hiába tudom, az kevés. :D

Így kb. kéthetente, amikor lenne rá az embernek ideje, lehet újrakezdeni. :D

(#675) BomiBoogie válasza bélanéni (#673) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

On an ending note, I have to say that Divinity: Original Sin is one of the best games I played this year and one of the best RPGs in the last couple of years. With a campaign over seventy hours long, an absolutely amazing combat system, a keen attention to details,

Ez a hozzám hasonló kazuárokat inkább eltántorítja. :(

(#676) X Factor válasza BomiBoogie (#675) üzenetére


X Factor
addikt

67 óránál tartok és most léptem be a Dark Forest-be. (Utolsó map, utolsó területe)

Make things work

(#677) BomiBoogie válasza X Factor (#676) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem most, köszönhetően a Steam Cloud hiányának, megint újra kellett kezdenem, de szigorúan 2 Lone Wolffal, és még így is kétséges, hogy valaha a végére jutok. :D

(#678) bélanéni válasza BomiBoogie (#677) üzenetére


bélanéni
őstag

Nekem meg meghozza a kedvem. 3 dolog miatt játszok ezzel és hasonló játékokkal: kíváncsi vagyok a sztorira, tetszik az atmoszférája és mélysége, fejlődik az angol tudásom. Esküszöm, magyar felirattal nem biztos hogy játszanék vele, nekem külön öröm, hogy rengeteg nehéz angol párbeszéd van benne. Egyáltalán nem érdekel, hogy valaha a végére jutok-e. Ha igen, az kb. 1-1,5 év múlva lesz, de én nem érzem, hogy bárki/bármi sürgetne. Egyébként perpillalant nem is tudok másik olyan játékot említeni, ami ehhez hasonló lenne. A Witcher3 az amit a legjobban várok, de azt azt hiszem magyar felirattal fogom tolni, ott egyetlen mondatról se akarok lemaradni. Itt annyi a duma, hogy elég kb a 80-85%-át tisztán érteni. A többit kb sejtem miről szól. :DDD

Továbbra is az a véleményem, hogy ezt a játékot nagyon összerakták, nekem nincs semmiféle "biznisz" szaga, mint 1-2 AAA+ címnek. Mintha szeretetből csinálták volna, és nem az eladási számok kedvéért. Igazi kuriózum. :R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#679) BomiBoogie válasza bélanéni (#678) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért az UI-n lehetne kicsit fejleszteni. :)

Igen, csak ezzel az a baj, hogy ha elszúrod a karakterfejlesztést, akkor kezdheted elölről, annyi idő meg a világon nincs...

Nekem ez általános problémám az ilyen játékoknál, hogy több óra, mire eljutok a nekem tetsző karakterig, de utána meg olvasgatok stb., hogy mi lenne jó, aztán meg, mire nagyjából összejön, ráunok, vagy nincs időm, és elfelejtem a sztorit, aztán kezdhetem elölről...

(#680) X Factor válasza bélanéni (#678) üzenetére


X Factor
addikt

Ha minden jól megy és lesz szabadidőm ezen a héten végzek vele. Utána neki látok a Wasteland 2-nek, másnak is csak ajánlani tudom, akinek bejött a Divinity játékmenete. Ráadásul egész jó áron kapható.

Make things work

(#681) BomiBoogie válasza X Factor (#680) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, én is néztem, bár a grafika kicsit avittnak tűnik, és megint egy csomó embert kell menedzselni.

Mennyire kezelhető?

(#682) bélanéni válasza X Factor (#680) üzenetére


bélanéni
őstag

Nekem a Divinity az atmoszférája miatt tetszik, ami alatt a grafika+hangulat+zenék egyvelegét értem, azok összhatását. Nálam ez nagyon meghatározó, hogy szimpatikus-e egy játék, egyáltalán akarok-e vele foglalkozni. A Divinity ez alapján 10/10 nálam. Anno megvettem a DA : Origins-t is, de 5-6 órányi játék után egyszerűen nem ültetett le, nekem túl szürke, műanyag volt az egész, pedig biztos jó a játék.
A Wasteland2 meg abszolút "fapados"nak tűnik, nem szimpi.
Jelen pillanatban a Middle Earth - SoM c. alkotás fogott meg videók alapján, ma este kipróbálom. Abszolút nem szeretem a Gyűrűk ura univerzumot, de amiket olvastam, az baromi szimpatikus. Ráadásul egy nagyon nagy nevű fejlesztőgárda készítette. Vannak benne RPG elemek is, és nyitott világú. Szóval egy próbát megér. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#683) BomiBoogie válasza bélanéni (#682) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is jókat olvastam erről a Mordorról, de nem vagyok annyira benne a LoTR lore-ban, hogy megvegyem.

(#684) X Factor válasza BomiBoogie (#681) üzenetére


X Factor
addikt

Nézd, én évek óta vártam az ilyen címeket, ami egy picit túl mutat a mai játékok végtelen egyszerű, ámbár sikeres és rövid kikapcsolódást nyújtó játkmechanikáján.

így nyilván, míg adott esetben engem a komplexitása lenyűgöz, más a falra mászik tőle. :)

Nehezen tudok elfogulatlanul beszélni ezekről a címekről, de ha anno fallout2-őztél kb ahhoz hasonlítanám.

bélanéni Csak megerősíteni tudom, remek a Batman-ből átvett harcrednszer, jól sikerültek a nem scriptelt boss fightok stb... :)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#685) BomiBoogie válasza X Factor (#684) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért tegnap újrakezdtem, már kijöttem a Tutorial-barlangból, szóval nem mondom, hogy nem köt le, de tényleg sok időt igényel. :K

(#686) bélanéni válasza BomiBoogie (#683) üzenetére


bélanéni
őstag

Én kipróbálás céljából - khm... nem szép dolog - letöltöm a kinézett játékokat, de ami megfog, azt megveszem, szerintem így korrekt. Van 1-2 eset, amikor 0. nap megveszem, leszarok minden próbát, tesztet... Diablo3, Witcher3... (W3-at pl. már előrendeltem 3 hete, pedig még 5 hónap van vissza a release-ig)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#687) bélanéni


bélanéni
őstag

1 órája nyomom a Middle Earth-öt, b***za meg ez brutál jó. Mindent Ultrára húzva tükörsimán megy 60fps-el.A hangulat, kivitelezés pazar. A grafika brutális. :R

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#688) Interceptor


Interceptor
addikt

Hihetetlen milyen jó ez az új Divinity, és szomorú, hogy ennyire nem pörög a topic.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#689) BomiBoogie válasza Interceptor (#688) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, mert csak annak való, aki kellően dedicated, és végig tudja játszani 40-50 óra alatt, kazuároknak nem való. :)
Persze, pont ez hiányzott és végre jött egy ilyen játék. Lásd még Wasteland 2.

(#690) X Factor válasza BomiBoogie (#689) üzenetére


X Factor
addikt

Vagy 86 óra ^^

Make things work

(#691) BomiBoogie válasza X Factor (#690) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne stresszelj! :D

(#692) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni el akadtam dark forestben be kéne jutnom a temple of deadbe.
Ha meg ölöm az egyik emberem át tudom küldeni a teleportal de onan meg áll nálam a tudomány youtube videon azt látam a teleport pyramisal utána tudnak menni a többiek nekem nem müködik igaz még sosem használam eddig mindent meg tudtam oldani nélküle.

(#693) fuwiradis


fuwiradis
tag

Jó ez a játék, de az időt azt tényleg igényli. Van vagy 50 órám benne (oké, monjduk ebben volt egy újrakezdés is 5-6 órányi első nekifutást követően) és még mindig van pár küldetés Cyseal-ban. :D

Az érdekelne a veteránoktól, hogy főküldetésekben mennyire lehetséges vesztes helyzetekbe kerülni?

(innen apróbb spoilerek előfordulhatnak)

Gondolok itt arra, hogy én nagyon szeretek felfedezgetni. Így tettem a legelső zónában is, kipucoltam szinte mindent, eljutottam a templomba, annak alagsorába, ahol látom egyszer csak Thelyron-t, de nem fértem hozzá. A rendelőjéből eltűnt. Most ha a főküldiben szükség lett volna Thelyronra, akkor ezen a ponton rendesen ráfázok, mert nem tudok vele beszélni.

Most nem igazán tudom mennyire merjek egyáltalán császkálni a világban. :F

(#694) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok. Ezt a játékot hol tudnám magyarul letölteni? V.ki segítene? :) Megírnátok esetleg privátban?De ha angol az sem gond.Előre is köszi. :U

(#695) Heavyrain válasza GICA666 (#694) üzenetére


Heavyrain
őstag

Magyarítás nincs hozzá.
Letölteni sehonnan, erre inkább szánj pénzt és támogasd a fejlesztőket. Hidd el, megéri a játék az árát!
Megvenni innen tudod:
-Steam
-GOG
-Humble Store

[ Szerkesztve ]

(#696) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Elrajtolt a Divinity: Original Sin 2 Kickstarter kampánya!

Kb 7000Ft ,amíg el nem fogy a 10000db utána már 3300Ft.

[ Szerkesztve ]

(#697) Heavyrain válasza Heavyrain (#696) üzenetére


Heavyrain
őstag

*utána már 8300Ft
Kifutotam a szerkesztési időből :B

(#698) BoB válasza Heavyrain (#696) üzenetére


BoB
veterán

Ahogy megkaptam az emailt, ment is a támogatás gomb :)

Van valami infó arról hogy az első rész enhanced változata mikor jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#699) Heavyrain válasza BoB (#698) üzenetére


Heavyrain
őstag

Hivatalosan még nincsen megjelenési dátuma, csak annyi,hogy Coming soon! meg When it's ready!
De valószínüleg még idén.

[ Szerkesztve ]

(#700) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Végre itt az Enhanced Edition, és végre a két darab egykezes fegyverhasználat rugóknak. Ideje újra elmerülni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.