Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Depression:] Covid: ki a nem normális? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Nyitó hsz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Egyetemista vagyok Miskolcon, napi három órát tömegközlekedek. Ez a három óra ugye kétszer másfél órát jelent, ami pedig két busz között oszlik el, egy távolsági (50-60p) és városi (30p) között. Ez a két busz szarrá van tömve. Nem tudom ki mennyit tömegközlekedik, és hogy más városokban milyen ez, de gyakorlatilag felesleges maszkot hordani, csak kötelező.

A buszos kalandok után beérek, és mondjuk a csütörtöki napom alapján reggel 8-tól este 18-ig megállás nélkül órán vagyok, nagyjából ugyanazokkal az emberekkel. Ez azt jelenti, hogy kora reggeltől kezdve késő estig maszkban kellene lennem, nagyrészt egy légtérben 20-120 emberrel.

Kövezzen meg mindenki a következő sorokért: a buszon minden további nélkül hordom (nyilván, hisz szarrá büntetnek érte), de amint beérek a terembe, azonnal vetem le magamról. Természetesen nem én vagyok ezzel egyedül, a maszkot szigorúan hordó pedig nyugodtan beül mellém. Utána a folyosón felveszem (mert kötelező), de amint nem kötelező, leveszem.

Szvsz mostmár olyan szakaszban vagyunk, hogy tökmind1 mennyit védekezünk, el fogja kapni a népesség nagy része. Nem vagyok vírustagadó és semmi ilyesmi, szimplán látom, hogy ilyen körülmények között nincs értelme a maszknak, és annak, hogy én ott szenvedek benne egy teljes napot.

Üdv!

(#3) Norb79


Norb79
őstag

Az nem kérdés, hogy mindenki el fogja kapni, az a kérdés, hogy mikor hányan fogják elkapni. Ezért bohóckodunk a maszkkal, hogy egyszerre csak kevesen kapják el, mert bár már lélegeztető gép van sok, de orvos meg nővér nem terem a fán, és a koronásokon kívüli betegeket is el kellene látni, ami nem sikerül már a mostani fertőzés szám mellett se.
Olyan ez, mint amikor az autóban elromlott a kormány, és a fának most már biztosan nekimegyünk, mert nem tudunk más irányba kanyarodni, de azért a fék még működik, szóval azt taposni kell izomból, mert nem mindegy, hogy öttel vagy 205el csapódunk a fának.

(#4) D1Rect válasza RudiLicenc (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Felsőoktatásban lenne is jogosultsága a digitális oktatásnak.

(#5) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Senki sem az, és mindenki az. Gondolom ez a válasz nem jó.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6) RudiLicenc válasza D1Rect (#4) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Lenne bizony, de pont a logikus lépések nincsenek megtéve a kormány felől. Illetve ahogy látom, más országokban sem igazán tesznek bármit is.

Üdv!

(#7) D1Rect válasza RudiLicenc (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Étteremben maszkban kell ülni, de focimeccsre még mehetsz.
Fuck logic.

(#8) toeki válasza D1Rect (#7) üzenetére


toeki
senior tag

Nadehát nem az van h csak öntik bele a sok pézt oszt senki nem jár meccsre? Vagy most meg hirtelen lettek nézők? Mindig lemaradok egy lépéssel b*sszus...

De akkor egy picit komolyan is hozzászólva: ha én meg tudom tenni h egész nap rajtam van a maszk a munkahelyen néha 10-12 órát is ha maradni kell, akkor az iskolában, boltban, buszon, stadionban és minden olyan helyen ahol 1nél több ember van lesz szíves mindenki hordani, aki pedig nem azt szíveskedjenek megb*szni párszázezer forintra, akkor hátha felfogja h más életével nem illik szórakozni...

(#9) toeki válasza RudiLicenc (#2) üzenetére


toeki
senior tag

Megkövezlek.
Kényelmetlen? Az.
Égő ha rajtad van, de a szőke cicán nincs? Az.
Szar lesz karanténban azon aggódni h a szüleidet megfertőzted-e és ha igen akkor mennyire könnyen vészelik át?....

De a legtöbb ember csak az első kérdésig jut

(#10) Victoryus válasza D1Rect (#7) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Most azért mennek meccsre, mert oda nem kell a maszk :D Ott lehet lazítani.
Étteremben addig kell maszkban ülni, amíg nem hozzák a kaját... Röhej. Ha mindenki maszk nélkül eszik körülötted, akkor nem mindegy? Utána úgy is leveszed.
Logika meg ész az sehol nincs már.
A hőmérőnek mi értelme reggelente? Mész bicajjal, lemegy 32 fokra is a homlok, csuklók hőmérséklete. Színházban is csak maszkban lehet üldögélni, de a színészeken nincs :) Ott is hőmérőznek, valami 34 fokot mért a srác nálam. Aki lázas, azt se fogja kimutatni, mert 39 fokból nála is 35 lesz a hűvösebb levegő miatt.
Ok, színházban megvan a másfél méter, de egy ilyen vírus ennél többet is meg tud tenni, főleg este 11 után, sötétben, mint tudjuk. Piacra is járnak az emberek, ott sincs meg a távolság. Majd most már kelleni fog ott is a maszk. Tavasszal ugye be volt tojva mindenki, pedig alig volt fertőzött, elhitették a néppel, hogy ez nem veszélyes, nincs is vírus. Most, mikor van, akkor már senki nem veszi komolyan. Bár most bármi gond van, az 'az', nem más, más nem is lehet a telefonos távgyógyító sámán megmondja.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11) RudiLicenc válasza toeki (#9) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

De lényegtelen, mert úgyis el fogjuk kapni. Ha tőlem 20 cm-re lehel az arcomba valaki a tömött buszon mondjuk "csak" 10 percen át (ami a valóságban 30, de vegyük a legjobb esetet), nekem ne mondja senki, hogy az a textil maszk fog megvédeni tőle, ami rajtam és rajta van.

Üdv!

(#12) RudiLicenc válasza D1Rect (#7) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Pont most jött a rektori utasítás, hogy az eheti "őszi szünet" (nem szokott lenni ME-n) után Nov. 2.-tól folytatódik a jelenléti oktatás. Hadd fertőződjünk :D

Üdv!

(#13) toeki válasza RudiLicenc (#12) üzenetére


toeki
senior tag

Na ez mondjuk nettó hülyeség a részükről

(#14) Egon


Egon
nagyúr

Közép- és felsőoktatásban digitális oktatásra kellene átállni, legkésőbb holnaputántól.
Mivel ennek nulla jele van, az összes felelős elmehet a sunyiba.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) toeki válasza RudiLicenc (#11) üzenetére


toeki
senior tag

Ha jól rémlik akkor a maszk főleg attól véd h továbbadd. Tehát ha elkapod a buszon akkor pont szét fogod szórni az előadáson/gyakorlaton amikor kényelmi szempontból nincs rajtad maszk.
Tudom tudom mindenki máson sincs és ők is elkapták már a buszon.
Pont ugyanannyira felelős vagy te is, mint az előbb emlegetett rektorod...

Viszont inkább hanyagolom a témát, mert lassan lejár a gamepass-om, nehogy véletlenül megdráguljon addig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) janeszgol válasza Egon (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Mar a szeptembert ugy kellett volna nyitni. A nyaron lett volna ido megcsinalni a tervezetet. Az orarendet (mas kell, mint a szemelyesnel), hogy melyik platformot valasszak stb. Es a szulok is jobban fel tudtak volna keszulni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) RudiLicenc válasza toeki (#15) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Ezzel nem tudok ellenkezni, hiszen tényleg szinte garantált, hogy továbbadom ha beteg vagyok és még maszkot sem hordok. Csupán úgy gondolom, ha ilyen időre és ilyen közelségben vagyok összezárva X emberrel, akkor a maszk hatásfoka jóval legyengül. Egyébként az oktatóim nagy része sem hord órán maszkot, még a 60+-osok sem.

De legalább nem hordok maszkot az államon :R

Game Passért várlak szeretettel :D

Üdv!

(#18) D1Rect válasza toeki (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

A lényeg, hogy a főni hobbija zavartalanul menjen.

(#19) andor80


andor80
senior tag

sponsored bár gődény..... Istenem még mindig a maszk ellen harcoltok?.....Bohockodás a maszk?.:D:D NA menjenek ezek az emberek a lenkeivel egy kád covidban fürödni...Ócska konteo topik ráadásúl alássa a vírus elleni hatékony védekezést így zárni és törölni is kell...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#20) D1Rect válasza andor80 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Bezárni, törölni, betiltani!

(#21) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem eddig nem volt bajom különösebben a maszkhordással. Nyilván kényelmetlen, de volt ennél rosszabb is. Ami most komoly probléma, hogy lehűlt az idő és minden lélegzetvételnél (illetve kifújásnál) bepárásodik a szemüvegem. Konkrétan vagy maszk van rajtam, vagy nem látok. Kontaktlencse nem játszik, mert nem bírja a szemem. Most különböző maszkokkal kezdtem kísérletezni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) nemlehet


nemlehet
őstag

Mondjuk lehet ha elolvasod a HSZ-t pont megértenéd, hogy senki sem erről beszélt.

Én pl a sok orrot kilógatótól kapok agyrákot. Szerencsére abban a boltban ahova járok komolyan veszik a normális maszkhordást és szó szerint simán leállnak üvöltözni az emberekkel, hogy húzzad fel azt a k*rva maszkot rendesen... Igazi menzásnéni alkatú és korú a személyzet szóval megvan a hangerő meg az erélyesség :D Mondjuk nem is csoda hogy be vannak rosálva, sajnos 1 dolgozó meghalt még az első hullám elején és most is volt egy fertőzés náluk és lélegeztetőn van a csaj...

Szerintem nem szuperszigorú szabályok kellenek (mint pl nyílt téren is maszkot hordani, meg csak 1 valaki járhat 30 percet vásárolni pl belgiumban) hanem ami van azt tessék rendesen betartani (mint pl húzd fel az orrodra is) és ahol lehet csökkentsük a tömeget.

Ergó no focimeccs, no tömegrendezvény és igen ami nekem si nagyon bassza a csőröm hogy az egyetemeken be kell járni pedig ha valahol ott nem kéne gond legyen átállni... Pedig már 4 éve nem vagyok diák, de mégis iszonyat zavar, óriási felelőtlenségnek tartom.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) nevemfel


nevemfel
senior tag

Írták többször is, hogy maszk, és 1,5m távolság 1/10000-re csökkenti a fertőzés veszélyét.

Meglepne, ha ez tényleg igaznak bizonyulna. Ezen kívül mit kezdesz a 1,5m , 2m , akárhány méter távolsággal a tömegközlekedési eszközökön?

Egyébként mi értelme van az ilyen jellegű bejegyzéseknek, a hangulatkeltésen kívül? Ha sok hsz-t gyűjt be az adott bejegyzés, az tényleg ennyire jó?

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#24) UnA


UnA
Korrektor

Minden csoport szerint a másik nemnormális. És mindenkinek megvan a saját érvrendszere ehhez. ;)

(#25) Gdi válasza nemlehet (#22) üzenetére


Gdi
senior tag

A rendes betartás mellett azért nem ártana az esélyek további csökkentése.
Pld egész nap gép előtt ülő, vagy csak telefonemelgető irodisták miért járnak még mindig be?

Egy EMMI-hez tartozó, állami egészségügyi intézmény az adminisztratív melót végző személyzete folyton bent van.
Pedig ki van építve a VPN, telefonátirányítást tud a telefonközpont, "munkaeszköz" néven laptopjuk is van (valakinek asztali gép mellett).
És mégis, alig huszonpár négyzetméterre be van zsúfolva öt személy, ... mert.
Ebből van aki napi 109 kilométert ingázik, két gócpontnak titulált város között, tömegközlekedve, és megy haza a rendelőben lévő irodából, minden nap a 80+os szülőjéhez. Az hogy mindezt átlag alatti fizetésért teszi az már csak hab a torán.
A személyes jelenlét az 5 főből max egynek kellene (felváltva), aki az esetleges távolról nem megoldható feladatokat meg tudja tenni, amiből váratlan esemény is csak 1-2 naponta fordul elő 1, a tervezettet meg értelemszerűen lehet tervezni..

Persze a pék, buszsofőr, meg a gyártósori munkás nem tud homeofficet, de ha a szellemi munkásokat kivennék tömegből már jobb lenne.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#26) Garrick


Garrick
csendes tag

Magam részéről úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy jobb félni, mint megijedni még ha sz*rt se ér az egész.
Sajnos viszont a 1,5m és a maszk úgy tűnik semmit nem segít, ha napi szinten megy a tömegközlekedés és a pároddal olyan helyen dolgoztok ahol azért napi szinten rengeteg emberrel megy a kontakt.
Mi párommal "sikeresen" megszívtuk és most csücsülünk az otthoni karanténban. Lekopogom idáig tünetmentesen.
Ami számomra inkább megdöbbenést jelentett, hogy a cégek jó része, mind az én, mind párom, mind ismerőseim közegében, egyszerűen nincsenek felkészülve arra, ha egy dolgozó úgymond benyalja a vírust.
Nálam ment a hebegés, habogás, de megkaptam, hogy ha nem mutatok fel nekik nagyon hamar negatív tesztet akkor fel is út, le is út, lehet másik munkát keresni.
Szóval vicc az egész.

(#27) janeszgol válasza Garrick (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Nalunk a cegek tobbsege lelegezteton van az indulasanak elso percetol. Lasd feletted az Emmi kerdest. Se igeny, se bizalom, se tudas. Csak a berogzult munkamoral.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Norb79 válasza Garrick (#26) üzenetére


Norb79
őstag

Mondjuk az a munkahely ahol ez a hozzáállás amúgy sem biztos. Covidon kívül is lehetsz beteg és akkor lapát egyből? Meg ha ez a hozzállás, akkor viszont nem értem a munkamorál számonkérését janeszgol hozzászólásában.
Kölcsönösség van, ha csicskaszarnak tartják a munkavállalót, akkor minek várnak el tőle több kompetenciát, motivációt és elkötelezettséget, mint ami egy csicskaszartól elvárható? :)

(#29) domos


domos
senior tag

Szerintem abszolút baromság az egész, de csinálom mert nem nagy erőfeszítés.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) ncc1701 válasza andor80 (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

Látod, h nem hatékony.

(#31) Precorus válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


Precorus
tag

Most vettem új szemüveget, (reklám helye következik) optikában adtak Zeiss márkájú cuccot, egy ilyen spray, meg egy kendő. Nekem bevált, semmi pára pár óráig(amíg le nem kopik). Van ebay-es hasonló is, bat crap(vagy cat crap? nem emlékszem. Lényeg, hogy van rá megoldás.
A spray+ kendő 3 rugó, egy telet állítólag ki kell bírjon.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#32) Norb79 válasza ncc1701 (#30) üzenetére


Norb79
őstag

Nem, azt látjuk, hogy nem tökéletes. Ha szabadon engednénk, senki se maszkolna, akkor naponta ezrek halnának meg, na az lenne a nem hatékony.

(#33) Ptech válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


Ptech
őstag

Borotvahab a lencsére. Letörlöd törlőkendővel (nem vízzel lemosni ám), és nem párásodik. Fürdőszoba tükrün is működik ;)

(#34) vaki válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


vaki
aktív tag

Lentebb kell tolni a szemüveget és fentebb a maszkot, akkor el lehet kerülni. Igazából a légzőszelepes maszkokat nem értem, mert ott is jön ki annyi az orr mellett h bepárásodjon, pedig annak pont az lenne a lényege h a szelepnél megy ki a levegő.

A felhasználóbarát felhasználó

(#35) fatpingvin válasza D1Rect (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem csak hogy lenne, van is. úgy tudom az egyetemek saját hatásköre, azonban tudomásom szerint egyedül az ELTE TTK-n rendelték el a kötelező távoktatást (azért ilyenkor tudok örülni neki hogy tétékás vagyok... meg ugye annak hogy a dékánunk immunológus :) )

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#36) D1Rect válasza fatpingvin (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Pázmányon a jogon is távoktatás van, de a levelező tagozatok is több egyetemen teljesen távoktatásos lettek.

(#37) MineFox54 válasza D1Rect (#36) üzenetére


MineFox54
őstag

"Pázmányon a jogon is távoktatás van"
Ebben biztos vagy? Haver Pázmány jogos, nem szólt róla eddig :)

(#38) Polllen válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem jó a maszkod. Azzal, hogy felül szívod be a levegőt, jelentősen csökkented a hatékonyságot.
Én is szemüveges vagyok és nem párásodik, mert csak olyan maszkot hordok, amit egy dróttal az orromhoz lehet igazítani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) D1Rect válasza MineFox54 (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Tesóm duzzog, hogy itthon kell lennie.
De lehet csak kirúgták? :DDD
Kérdezd már meg! ;]

(#40) janeszgol válasza Norb79 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

En a munkamoralt a munkaltato szemszogebol irtam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) ncc1701 válasza Norb79 (#32) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ugyanaz a jóslás, mint a tavasszal becsült 50000 halott?

(#42) Polllen válasza ncc1701 (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tavasszal EU szinten hozta a covid ezt a napi halálozást pár hétig és ennek a zömét néhány ország adta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) #30786816 válasza toeki (#13) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ehhez kepest az ELTE TTK augusztus vegen elrendelte a tavoktatast. Hja kerem, ott nem valami politikai lofutty a dekan, hanem az Immunologiai Tanszek vezetoje.

(#44) #30786816 válasza nemlehet (#22) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nem mindegy hol log ki az orrod a maszkbol. En azoktol kapok agyrakot, akik nem birnak disztingvalni, csak egyszer olvastak, hogy az nem jo, es onnantol nekik meg kell mutatni, milyen okosak. Ne vedd magadra, ez most altalanossagban kivankozott ki belolem. Ahol viselni kell, ott viseljek rendesen, de utcan, ket epulet kozott vagy buszra varva inkabb orrol lehuzva viselem, mint hogy naponta tizszer osszetaperoljam a folyamatos fel-le vetelllel. Igy visszarakni is gyorsabb, ha valami hulye belemaszik az arcomba.

(#45) MineFox54 válasza D1Rect (#39) üzenetére


MineFox54
őstag

Kezdj el gyanakodni, írtam a srácnak és megerősítette a dolgot, hibrid oktatás van továbbra is :))

(#46) D1Rect válasza MineFox54 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Elolvastam, 30 fő járhat be, a többiek online követik az órát.

(#47) rushty válasza RudiLicenc (#2) üzenetére


rushty
senior tag

Szlovákiában elhagyják a maszkot most, hogy kijárási tilalom van vagy leteszteltek mehetnek ki?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#48) MineFox54 válasza D1Rect (#46) üzenetére


MineFox54
őstag

Igen, de ez is azt hiszem csak az előadásokra vonatkozik, a gyakorlatok _mintha_ kiscsoportos kontakt órák lennének náluk.

Nálunk (OE-KVK) minden előadás online, a gyakorlatok, laborok pedig tanári belátás szerint vannak kontaktban megtartva. Sajnos. Ahhoz hogy matekpéldákat oldjon meg előttünk egy tanár, szerintem nem szükséges a fizikai jelenlét, ami azzal jár hogy albérletet fizetek, illetve minden héten 2x távolsági buszozok, minden héten kb 15-20 alkalommal BKV-zok...

[ Szerkesztve ]

(#49) ncc1701 válasza Polllen (#42) üzenetére


ncc1701
veterán

Direkt magyaroszágra jósolták ezt a számot. Igazából nagyon remélem, h itthon semmi komolyabb bezárás nem lesz, ugye eléggé megbotlott a gazdaság az első negyed évben, nem hiszem, h kérnek még egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#50) Polllen válasza ncc1701 (#49) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az elég beteg becslés volt. Én is remélem, h ennél nem lesz rosszabb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Depression:] Covid: ki a nem normális? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.