Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geresics


Geresics
addikt

:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2) Taposo


Taposo
aktív tag

Részletes teszt :R Nem a szakterületem, de csak most döbbentem rá hogy az a 16 mill. szin nem kevés egy kicsit, a 9 éves nokiámban van annyi. Ez lehet annak a hibája hogy egy felsőkategóriás TV -hez képest sokkal hitványabbak a szinek ezeken a monitorokon ? :F

(#3) weiss


weiss
addikt

Oldalsó USB-k? Nem értem, miért kellett kihagyni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) macilaci78 válasza weiss (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fordítsd pivot-ba és megkapod. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Geresics


Geresics
addikt

Az egyetlen fontos dolog, amit hiányolok a tesztből, az egy olyan kép, ahol látszik a monitor kerete bekapcsolt kép esetén! Hiába 1mm széles csak a káva, ha bekapcsolt állapotban 1cm... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#6) imibogyo


imibogyo
veterán

A tesztbe jól jönne egy teljes kép megjelenített tartalommal, hogy azért lássuk is azt a "kávamentességet" és ne nekünk kelljen elképzelni. Valami ilyesmi, csak jobb minőségben:

[ Szerkesztve ]

(#7) Daywalker válasza Geresics (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Első oldalon harmadik kép, közelről fotózva, ha kinagyítod akkor jól látszik a panel szélén egy enyhén eltérő színű sáv - na azon nincs kép. Nem gondoltam volna, hogy erről külön kép kell, mivel nem ez az első ilyen monitor. Most ezt nem tudom hirtelen pótolni :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Reggie0


Reggie0
félisten

A "fenyerosseg-stabilitas" abra nem azt tartalmazza ami a cime...

(#9) Geresics válasza Daywalker (#7) üzenetére


Geresics
addikt

Tudom, én a 4. oldalon lévő képet néztem, amin a gombok vannak. Mivel ismerem az LG ilyen jellegű monitorjait (többet használunk a munkahelyemen), ezért nekem nem hat újdonságként, de annak, aki nem jártas a témakörben, annak bizony ez nem egyértelmű. A "Milyen monitort vegyek?" topikban sokszor hívtam fel emberek figyelmét erre, és 99%-uk hirtelen már nem is ilyen monitort akart... Ha cikkben meg volna említve ez a gyári csalás kozmetikázás, akkor sokan másképp tekintenének a kávákra...
Szerintem Hexaa, vagy Old Artist biztos szívesen lő egy plusz képet a cikkhez... :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#10) schawo


schawo
titán

Első bekezdés vs U2311H :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) Daywalker válasza schawo (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de most erről a szériáról van szó vs. u2713 ...amúgy igazad :R Ennek megfelelően közérthetőbbé tettem, mert nem voltam világos a cikkben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) schawo válasza Daywalker (#11) üzenetére


schawo
titán

Már csak az árát kéne az ésszerű és logikushoz megfelezni, és mehet is bárkinek...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

van ugyan ez a modell 23-24ben, változatlan belsővel?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#14) schawo válasza MCGaiwer (#13) üzenetére


schawo
titán

U2415

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Daywalker válasza schawo (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Az hagyján, de ez drágább annál, mint amikor az U2713HM megjelent (akkor 160 volt ha jól emléxem)...sőt most az U2713HM még drágább, mint ez :Y

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) madgie válasza Daywalker (#15) üzenetére


madgie
titán

Ott az U2515H, szerintem bestbuy.

#17: ne is mondd ,én is azt akartam venni, de nem volt belőle, így az idő szűkössége miatt egy Asus PB258Q lett. szerintem írok róla egy logout bejegyzést majd, mert ugyan majdnem teljesen U2515H, de mégis mostohábban kezelt típus (ami teljesen érthető, mert picit drágább itthon és még USB hub sincs rajta).

szerk: most nézem, hogy az oázis már letesztelte, így felesleges írni róla :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Daywalker válasza madgie (#16) üzenetére


Daywalker
addikt

Arról is lesz teszt csak épp egy darab sem volt elérhető, amikor ezt intéztük :K

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) flexxx2


flexxx2
őstag

Külsőre mint az én LG-m, csak az 72e volt 2 éve. Igaz, hogy az még PWM-es.

(#19) schawo válasza Daywalker (#15) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez a szomorú.

A U2412HM-et megjelenéskor (3 és fél éve) 65ezer forintért vettem. Végre megjelent az utódja, az U2415, ami szinte csak külsőleg változott (lett kicsit rosszabb a talpa). Elkezdtem gondolkodni a cserén, de amikor megláttam a 100ezer forintos árcímkét, majdnem hanyatt estem a székről. Ez észbontó, ennyit biztos nem adok egy monitorért. Ne magyarázzák nekem, hogy a felbontás (1920x1200 az 1920x1080 hlyett :U) sokba kerül, mert röhögőgörcsöt kapok. 2015-ben egy random jóképű telefon is nagyobb felbontást tud olcsóbban, pedig abban hardver is van.

Szóval ezért tuti nem adok pénzt. Majd ha 60 körül lesz, akkor elgondolkodok a cserén. Ha meg nem lesz, akkor a Dell tehet nekem egy szívességet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) Toncsi válasza schawo (#19) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

"Majd ha 60 körül lesz, akkor elgondolkodok a cserén. Ha meg nem lesz, akkor a Dell tehet nekem egy szívességet."

Nem a Dell tehet a folyamatosan hanyatló HUF árfolyamról.
2011 közepén 180-190 körül volt a dollár, most mennyi is?

(#21) MCGaiwer válasza Toncsi (#20) üzenetére


MCGaiwer
addikt

dollárban is 150-200al többért kezdett... Mielőtt még ráfognád ezt is másra, nézz utána

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#22) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nekem ilyen kijelzom van. BenQ XL2420T-rol valtottam (3D, 144 Hz, FHD, 24")...ki szeretem volna probalni egy nagyobb felbontast.

Hibanak tartom a valtast, az 1440p kivetelevel semmi extrat nem nyujt. Az hogy IPS? Szamomra nem elony, a BenQ-n is nagyon szepek voltak a szinek.

Betekintesi szogek? Oldalrol sohasem jatszom/netezek.

Szerintem nem eri meg az arat....En 172.000 HUF-nak megfelelo angol fontot adtam erte.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát ez sem kéne, ugy latom az ips glow továbbra is ott van, hányinger ahogy kinéz oldalról. Mostani monitoromat is utálom emiatt, de nem nagyon van alternativa. VA-paneles monitorban egyedül az Eizo-nak van gyors monitora, de az csak 24". Ha lenne normális 27-es, többet közelébe nem mennék az Ips-nek.

Azt hittem a fórumok alapján hogy ez milyen jó lesz Tn-hez képest, de igazából nem vagyok elájulva, lehet hogy ez nem fakul oldalról, de világít mint egy neoncső, szóval nem jobb semmivel igazából. :(((
Haveromnak meg U2312-es Dell van, az meg 2 sarokban olyan mintha zseblámpa világitana, legalább az enyám egyenletesen tolja a Glow-t. :DDD Sírni tudnék hogy bedőltem ennek a szar ips dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#24) MiklosSaS válasza Sinesol (#23) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugyanugy bedoltem en is sajnos....azt hittem milyen faCCa dolog az IPS....nagy csalodas volt....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25) madgie válasza MiklosSaS (#24) üzenetére


madgie
titán

Jó sokat nézegetitek tökfekete képpel éjszaka, 300 nit fényerő mellett, mi?

(#26) Daywalker válasza madgie (#25) üzenetére


Daywalker
addikt

:)) Na igen, bar 120 cd mellett is latni. Mindazonaltal ez szembol messze nem olyan rossz mint a 13-as. De en sem ertem ezt az oldalrol nezem dolgot...ha van keptartalom nem latszik, de en altalaban szembol nezem. :/

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27) Sinesol válasza madgie (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

Nemigazán, csak mindennapi használat, játék, filmezés. Legtöbbször nem szarkodok kabelekkel jó nekem a monitor is, de a kanapéról nem szemből nézem és rohadtul látszik a glow. Amúgy a másik tnes monitorom kb ugyaniylen szögből jobb volt, nem volt annyira idegesitő a tn mint ez a glow. Amugy kalibralva is van, fényerő olyan 50 % körül van, szóval nem lehet kifogásod, de egyszerűen hányadék ez a glow. Nem kell fekete se hozzá, ha csak nem totál világos a háttér mindig feltűnő a glow, tökfekete kép se kell, minden sötétebb árnyalat fakul kicsit.
Szemből szép, de igazából egy jobb Tn is szép szemből.
Láttam viszont a 24-es Va-paneles Eizo Forist , hát az valami hihetetlen képminőségű, remélem lesz 27"esben is egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#28) Sinesol válasza Sinesol (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyébként miért erőltetik ezt az Ips-t ? Olcsóbb gyártani? Az SPVA monitorok is szebb képet adtak mint ez az ips. Inkabb azokat kéne fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Komplikato válasza MiklosSaS (#24) üzenetére


Komplikato
veterán

Én vagyok csak olyan hülye, hogy ha venni akarok X típust, akkor ELŐTTE megnézem egy boltban élőben? :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Komplikato válasza Daywalker (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért eléggé nem valószínű, hogy egy 24" monitor összes képpontjára merőlegesen látsz rá. Lefordítva kb. 23"-tól fölfelé egyre inkább torzulnak a színek bentről kifelé, persze ennek foka még TN panelen belül is eltérhet, viszont 27-28" esetén nehezen hiszem, hogy nem észrevehető szemből is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Sinesol válasza Komplikato (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Haverom is igy vette az u2312-t, hogy ips meg Dell is ami jó márka..erre nemcsak hogy erős glowos de 2 sarkában mintha zseblampa világitana, olyan minöségi. :DDD
De nem egyedi a hiba, olvastam az P2414H is szépen világít a sarkokban.

Egy vasarloi komment iponrol:

A képe nem rossz, de olyan bevilágítás van 2 ellentétes sarokban, mint ha zseblámpával világítana az ember a panelre.
Egy LED-es monitortól SOKKAL többet várna el az ember.
Az anyag használat meg gyalázatos... ebben nincs anyag, ez gagyi szar PET palackból van összerakva...

A bevilágítás 0% brightnes és 75% contrast-nál: http://runo.atw.hu/store/DSCF1517.JPG

Srác azt irja csere utan is uyganaz, más vásárlól szrint is ez iylen. Gondolom ez feature :C

[ Szerkesztve ]

(#32) bozont


bozont
veterán

Kár, hogy a VA panel ennyire ritka. Az sem tökéletes, de jobb a kontrasztja. Bár azért nem zárkózom el teljesen egy IPS paneltól, de ez a glow dolog engem is zavar. Igaz csak egy-két IPS monitort láttam élőben, lehet nem mindnél olyan vészes a dolog. Ezért sincs még 27"-os monitorom és ez a Dell sem hoz lázba igazán.

Viszont örülnék ha a mostanában piacra kerülő Asus MG279Q monitorról is lenne egy teszt. Eddig ez az amire talán lecserélném a mostani Eizo-t.

(#33) MiklosSaS válasza Komplikato (#29) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Angliaban elek, egy kis varosban. A legkozelebbi bolt ahol meg tudtam volna naezni az 340 km...oda-vissza majdnem 700 km. Te mentel volna?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34) schawo válasza Sinesol (#31) üzenetére


schawo
titán

Nekem 2011 óta van U2412-m, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Alig van észlelhető glow, bevilágítás is csak a power gombból beszűrődő kis fény a jobb alsó sarokban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Sinesol válasza schawo (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Akkor szerencsés vagy és kifogtál egy olyat, amilyennek lennie kell :R

Bevilágitás nekem se vészes Pls/ips/-nél, de a glow megvan és a kontraszt is gyenge.
Amióta láttam a VA paneles Eizo-t, nem sokba nézem ezt az Ips technikát.

[ Szerkesztve ]

(#36) schawo válasza Sinesol (#35) üzenetére


schawo
titán

Van S-PVA monitorom is, de nem állítom, hogy világmegváltó volna.

Amiről pedig te beszélsz, ott elsősorban az árkülönbséget látod, nem a paneltech különbséget. Egy 300k-s monitor nem meglepő módon mindig sokkal jobb lesz, mint egy 100k-s. Ha mégsem, akkor dobd a kukába a 300-ast.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) madgie válasza Sinesol (#31) üzenetére


madgie
titán

"Egy LED-es monitortól SOKKAL többet várna el az ember."

Főleg az (Edge) LED mivolta miatt csinálja ezt, de ne zavarjon.

VA meg nem csodaszer, nekem volt nem egy VA paneles Eizo-m, szép jót, jó volt, de az IPS sem rosszabb (valamiben meg jobb is). Sajnos az OLED nem tartós még, pedig az mindent lesöpörne...

(#38) Komplikato válasza MiklosSaS (#33) üzenetére


Komplikato
veterán

Én? Ööö, lehet. Sok hülyeségre képes vagyok amit nem néznek ki belőlem. De értem megértem a problémát, azért az sok kocsival, tömegközlekedéssel, mindenhogy, ha csak nincs saját sport repülőd.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) keIdor


keIdor
titán

Igaz hogy TV, de az LG DirectLED technológiája remek megoldás a zavaró bevilágításra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) hypno skate


hypno skate
senior tag

Aki a háttérvilágítás nnélküli érintőgombokat feltalálta, annak kezét lábát eltörném. csak hogy érezze a törődést.
Az ilyen megoldás nem megnehezíti az ember dolgát, hanem orbitális szívás még úgy is, hogy az ember nem buzerálja állandóan a beállításokat.
Egy Samsung monitorral tapasztalhattam meg a dolog szépségét...nagyon utáltam.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#41) sb válasza Sinesol (#27) üzenetére


sb
veterán

Monitort kanapéról (gondolom messzebbről), nem szemből... ez nem tipikus monitor felhasználás szvsz.
Persze ettől még lehetne hibátlan - főleg ennyi pénzért, nagy márkától - de a technológia már csak ilyen. Ezt nem tudod kikerülni, jobban járnál egyszerűen egy TV-vel. Rengeteg a VA paneles és filmhez a méret is aranyat ér bármilyen egyéb feature-höz képest.

Ahogy írták a VA sem világmegváltó, vannak hátrányai, de pl. TV-ként, filmre nekem is egyértelműen szimpatikusabb. Ezért vettem direkt VA-s TV-t, pedig monitorban az IPS sem zavar. Filmnél nekem már kevés az IPS feketéje, kontrasztja is.

Monitornál közelről, szemből meg nem hiszem, hogy akkora gond a glow.
Azt meg végképp túlzásnak érzem, hogy a TN labdába rúgna. Lehet, hogy nincs glow, de minden más szempontból ég és föld. Persze a TN technológia is javul, nagyban függ a monitor korától de munkahelyen régi (és kicsi) 17"-os TN-t néztem meg a múltkor. Szemből nem látni, hogy pl. egyforma zölddel van-e színezve egy felső és alsó excel sor. Arról nem beszélve, hogy kontraszt+fényerő beállíthatatlan kényelmesre. De az a vadi új Dell/Samsung TN-eken is így van. Használhatatlanul kényelmetlen. Vagy kisüti a szemem vagy egybeolvadnak bizonyos árnyalatok. Vagy mindkettő együtt. Vicc.

(#42) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Csak én érzem úgy, hogy ez a Dell monitor brutálisan túl van árazva?

Ha nekem egy AH-IPS paneles, 27 colos, vékony kávás kijelző kéne, akkor inkább ezt vagy ezt venném, ezek fele annyiba se kerülnek. Jó a felbontás"csak" FullHD, na de egyrészt kétlem, hogy az kevés volna, másrészt meg egy kicsit magasabb felbontásért nehogy elkérjenek több, mint dupla annyit! :W

Sőt, több konkurencia a 2560×1440-es felbontású monitorokat is több tízezer forinttal olcsóbban adják, mint a Dell, miközben az utóbbi semmivel nem jobb (lásd IPS glow és átlagos válaszidő).

Szerintem ezt a Dell minitort csak akkor lehetne komolyan venni, ha megfeleznék az árcédulát, vagy legalább 100-kra csökkenne az ára, mert a jelenlegi ár még viccnek is rossz.

27 colos IPS-nél még egy ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#43) blaca83 válasza Sinesol (#23) üzenetére


blaca83
őstag

Talán be kellene kalibrálni a monitorodat, mivel ez a kategória már igényli, főleg ha valaki komolyabban dolgozik vele....!
Nekem U2713H modellem van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ezzel dolgozom és játszom is akár órákon keresztül és nem bántja a szememet.

A színhűsége nagyon jó és azt vallom még mindig, hogy igenis nagy különbség van a TN és az IPS között. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#44) dezz


dezz
nagyúr

Jó, hogy nem PWM-es, de ilyenkor mindig attól félek, hogy nem is tudja annyira visszavenni a háttérvilágítást, ami sötétben való munkánál különösen fontos. Sötétben a 120 cd/m is nagyon sok, én a felére szoktam venni vagy még lejjebb. Hasznos lenne ilyen mérést is végezni, tehát hogy 0-ás fényerőnél mennyi a fehér- és feketeszint.

(#2) Taposo: Valójában többet tud a monitor (ez és más jobb monitorok), de ezt csak a belső színkezelésre és annak eredményének megjelenítésére használja, üzleti okokból csak a felsőbb kategóriás monitorok tudnak fogadni 3x8 biten felüli színinformációt.

De szerintem te nem erre gondolsz, hanem a színességre. Itt három dolog van: 1. A tévék általában tudják legalább az sRGB (illetve annak megfelelő tévés szabvány) színteret, miközben az olcsóbb monitorok még azt sem érik el, fakóbb a képük. Ez alap IPS-ek legalább az sRGB-t tudják. 2. Léteznek (egyre több) nagyobb színterű tévék és monitorok. Ezeknek élénkebbek a színeik. 3. A tévéken állítható a színtelítettség (szaturáció) és általában a szabványosnál kissé feljebb vannak állítva. A monitorok többségén nincs ilyen állítási lehetőség.

(#23) Sinesol: Véletlenül nem követitek el azt a hibát, hogy nem a háttérvilágítás visszavételével csökkentitek a világosságot (ami a tévékkel ellentétben monitoroknál a Fényerővel állítható), hanem a Kontraszttal (ami digitális képi effekt és csökkenti a kontrasztarányt)? Vagy nem lehet, hogy kalibráláskor vették vissza az utóbbit és/vagy az RGB gainokat, aminek ugyanez a következménye? 1000:1 kontrasztarány mellett, a környezethez igazított háttérvilágítás mellett nem szabad annyira zavarónak lennie a glownak.

Bizonyára van valami oka, hogy monitoroknál (plusz kisebb képernyős cuccoknál) egyre ritkább a VA. Még a Samsung is ráált a saját IPS variánsára.

(#41) sb: Tévénél én is hajlok a VA felé. Csak azt sajnálom, hogy nincs belőle passzív 3D-s. Remélem, OLED-ből lesz.

(#42) huskydog17: Ez és más félprofi monitorok nem csak a felbontásban tudnak többet azoknál az LG-knél és Philipseknél.

(#45) keIdor válasza huskydog17 (#42) üzenetére


keIdor
titán

Figyelj, komolyan nem bantasbol, de hogy lehet 1080p monitorokkal osszehasonlitani ezt? Mi ertelme van? 100LE-s autot sem hasonlitgatunk 180LE-ssel. Mindketto elvisz a-bol b-be, de utobbi dragabb. Nem veletlen. 1080p amugy is pixeles mar 27"-en ha megszoktad az 1440p-t.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) blaca83 válasza keIdor (#45) üzenetére


blaca83
őstag

+1

27"-os monitort véleményem szerint is "bűn" 1920 X 1080 felbontásra használni. Akkor már inkább kisebb, mondjuk 24"-os, de ha már valaki rászánja a pénzt és vesz egy 27"-ost akkor már olyat vegyen ami tudja a 2560 X 1440-es felbontást is.
(Egyébként csak pénzkidobás szerintem) :B

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#47) huskydog17 válasza dezz (#44) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Mitől félprofi ez a Dell monitor? Mitől lesz egy monitor profi vagy félprofi? Egy sok ezer dolláros Eizo valószínűleg valóban profi monitor, na de ez miért lenne az?

#45: Ha ragaszkodunk az 1440p-hez, akkor én inkább egy ilyen mellett tenném le a voksomat. Kb. 200 dollárral olcsóbb, ráadásul az AHVA panel nem rosszabb, mint egy IPS.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#48) keIdor válasza blaca83 (#46) üzenetére


keIdor
titán

Ha kicsi valakinek a 24, de nincs GPU ereje nagyobb felbontasra akkor elmegy az 1080p 27"-en, nekem csak az nem vilagos, hogy miert kell arban hasonlitgatni a kettot es racsodalkozni hogy jee de draga ez... persze mert 1,8x annyi pixel van a dragabbon. Azert is dragabb... ez annyira meglepo? Mas kategoria.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#49) Daywalker válasza dezz (#44) üzenetére


Daywalker
addikt

"Sötétben a 120 cd/m is nagyon sok, én a felére szoktam venni vagy még lejjebb. Hasznos lenne ilyen mérést is végezni, tehát hogy 0-ás fényerőnél mennyi a fehér- és feketeszint."

Régen csináltam ilyen mérést, ahol látszott h mekkora fényerő beállítás mellett mekkora a kontrasztarány...(amiből meg vissza lehet számolni a feketét.), csak egyeseknek nem tetszett:)
Visszatérhetek rá, és most akkor fekete és fehér mérés lesz. (A köv teszt még nem ilyen lesz, de az utána lévő).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50) dezz válasza huskydog17 (#47) üzenetére


dezz
nagyúr

1. Az panel alapparamétereken túli képminősége. És hogy milyen LED-eket alkalmaznak a háttérvilágításban (olcsóbb fajta fehér LED: sRGB-nél is kisebb színtér, leszabályozva kékesebb vagy éppen sárgásabb lesz, stb.).
2. Elektronika! Lásd amit pl. az előzőben Taposonak írtam.
3. Anyagminőség.

Az AHVA valójában egy újabb (de valószínűleg nem jobb, tekintve, hogy olcsóbb is, illetve sebességben jobb) IPS variáns. A nevében a VA nem vertical alignmentet jelent, hanem a teljes neve Advanced Hyper-Viewing Angle. [link] [link]

(#49) Daywalker: Van, aki más munkájába is belefárad. :) De én igazán nem kívánom, hogy annyit méricskélj, legfőképpen a max. és min. fényerő melletti fehér- és feketeszintre vagyok kíváncsi egy-egy újabb monitornál és sokszor nem találni ilyen mérést más oldalakon. (A kiszámításnál ugye úgy értetted, hogy a kontrasztarány értékek mellett a vonatkozó fehérszintek is megvannak, cd/m2-ben vagy százalékosan, mert ugye azok nélkül nehéz lenne. Láttam néhány ilyen tesztedet, de már nem emlékszem rá.)

[ Szerkesztve ]

(#51) madgie válasza blaca83 (#46) üzenetére


madgie
titán

Én most imába foglalnám a neved :)

(#52) Daywalker válasza dezz (#50) üzenetére


Daywalker
addikt

Úgyúgy! Meg volt h 0-10-20 stb állásnál mennyi a fénysűrűség és ott mennyi a kontrasztarány. De minmax mérés belefér.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#53) schawo válasza keIdor (#48) üzenetére


schawo
titán

Pont ezt magyaráztam, hogy a pixelnek nincs komoly költsége, csak a boltban van ára. Különben nem lenne minden második mai telefon ennél is nagyobb felbontású, és egyben olcsóbb is.

Csak találtak egy mérőszámot, amit pénzzé lehet tenni. Ezt szívjuk most a monitorpiacon (meg azt, hogy az lg egyeduralkodó panelgyártó lett).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) sb válasza Sinesol (#27) üzenetére


sb
veterán

Azt elfelejtettem írni, hogy xVA monitorból is van választék. Benq, Dell is van, de a legegyszerűbb Samsungokat nézned. Ők soha nem dolgoztak IPS panellel és elég nagy a választék...
Azért nem kell lasszóval fogni xVA-t ha az kell.

(#55) dezz válasza sb (#54) üzenetére


dezz
nagyúr

A Samsung-féle IPS-t PLS-nek hívják és sok monitorjukban használják.

(#56) Sinesol válasza sb (#54) üzenetére


Sinesol
veterán

Van Va panel persze, de olyan ami elég gyors hogy sok mindenre jó legyen az egyedül az EiZO Foris, az meg csak 24". Arányaiban meg 10 IPS panelre ha jut 1 Va, szóval ilyen ütemben nem tudom mikor jut el barmelyik gyarto egy gyors wqhd 27 Va-hoz. Szerintem hamarabb lesz Oled. :K
Mindegy, még az én Asus-om mindig jobb, mint az ips-ek nagyrésze, elvagyok ezzel amíg jön alternativa.

(#57) Reggie0 válasza schawo (#53) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha mindenki 0 subpixel hibas panelt akar, akkor azert van koltsege, mert no az ugyan akkora felulethez tartozo selejtarany.

(#58) schawo válasza Reggie0 (#57) üzenetére


schawo
titán

Jöhet a szubpixel hibás QHD elfogadható áron. Hol le nem szarom a szubpixelhibát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) Reggie0 válasza schawo (#58) üzenetére


Reggie0
félisten

Ok, te vagy 1 az ezerbol. Nagyon sokan gerjednek a 0pixel hibara es nem ertik meg hogy a szaros 100ezruk csak itthon nagy penzt, de amugy nem, igy ezert nem lehet sokat elvarni.

(#60) MCGaiwer válasza Reggie0 (#59) üzenetére


MCGaiwer
addikt

technikai tudatlanság. Valószínűleg azt hiszik, hogy így nagyobb eséllyel romlik el más is a monitoron, hiszen már gyárilag sem tökéletes...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#61) huncut123


huncut123
tag

Végre folytatják a hagyományos jól bevált vonalat.

--- Üdv: huncut123 ---

(#62) Vigilante


Vigilante
őstag

GTA V eléggé kafa rajta! :DDD Persze megérezni multiban a 6 ms-os késést egy picit, de a látvány a single playereknél bőben kárpótol! :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.