Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) dezz


dezz
nagyúr

Jó, hogy nem PWM-es, de ilyenkor mindig attól félek, hogy nem is tudja annyira visszavenni a háttérvilágítást, ami sötétben való munkánál különösen fontos. Sötétben a 120 cd/m is nagyon sok, én a felére szoktam venni vagy még lejjebb. Hasznos lenne ilyen mérést is végezni, tehát hogy 0-ás fényerőnél mennyi a fehér- és feketeszint.

(#2) Taposo: Valójában többet tud a monitor (ez és más jobb monitorok), de ezt csak a belső színkezelésre és annak eredményének megjelenítésére használja, üzleti okokból csak a felsőbb kategóriás monitorok tudnak fogadni 3x8 biten felüli színinformációt.

De szerintem te nem erre gondolsz, hanem a színességre. Itt három dolog van: 1. A tévék általában tudják legalább az sRGB (illetve annak megfelelő tévés szabvány) színteret, miközben az olcsóbb monitorok még azt sem érik el, fakóbb a képük. Ez alap IPS-ek legalább az sRGB-t tudják. 2. Léteznek (egyre több) nagyobb színterű tévék és monitorok. Ezeknek élénkebbek a színeik. 3. A tévéken állítható a színtelítettség (szaturáció) és általában a szabványosnál kissé feljebb vannak állítva. A monitorok többségén nincs ilyen állítási lehetőség.

(#23) Sinesol: Véletlenül nem követitek el azt a hibát, hogy nem a háttérvilágítás visszavételével csökkentitek a világosságot (ami a tévékkel ellentétben monitoroknál a Fényerővel állítható), hanem a Kontraszttal (ami digitális képi effekt és csökkenti a kontrasztarányt)? Vagy nem lehet, hogy kalibráláskor vették vissza az utóbbit és/vagy az RGB gainokat, aminek ugyanez a következménye? 1000:1 kontrasztarány mellett, a környezethez igazított háttérvilágítás mellett nem szabad annyira zavarónak lennie a glownak.

Bizonyára van valami oka, hogy monitoroknál (plusz kisebb képernyős cuccoknál) egyre ritkább a VA. Még a Samsung is ráált a saját IPS variánsára.

(#41) sb: Tévénél én is hajlok a VA felé. Csak azt sajnálom, hogy nincs belőle passzív 3D-s. Remélem, OLED-ből lesz.

(#42) huskydog17: Ez és más félprofi monitorok nem csak a felbontásban tudnak többet azoknál az LG-knél és Philipseknél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.